Nebezpečná místa na silnicích

Co se nám přihodilo.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
Lenka Švestkova
Člen RCČR
Příspěvky: 474
Registrován: pon bře 22, 2004 17:42
Bydliště: Studénka

Nebezpečná místa na silnicích

Příspěvek od Lenka Švestkova » sob říj 09, 2004 21:50

Jak tak jezdíme, určitě jsme potkali různé "nedodělky", omyly, nejasnosti apod. Tak se podělte pro bezpečnost nás všech.
Na místní silnici ze Studénky do Bílovce se přijíždí již v Bílovci k hlavní cestě Ostrava - Fulnek. Cca 50m před křižovatkou je značka Dej přednost v jízdě. ALE mezi touto značkou a vlastní křižovatkou je ještě jedna křižovatka - z pravé strany vedoucí cesta z náměstí, na které je také značka Dej přednost v jízdě očividně vztahující se k té místní silnici. Tudíž, dle vyhlášky, já dávám přednost nejprve z prava jedoucím autům z náměstí a ty také dle dopravního značení dávají přednost mě. Teoreticky, pokud se setkají dvě auta v tomto místě a obě budou dodržovat pravidla budou tam stát tak dlouho a dávat si přednost, až řidiči umřou hlady... Ale, co se stane v případě nehody? Vina budou na obou stranách... :idea:
Martin
Laguna 1.9dTi 2000[/b]

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od awe_cz » sob říj 09, 2004 22:38

ano, bude vina na obou stranach ... stalo se, ze clovek jel po (ne hlavni) a zprava do nej najel nekdo z jednosmerky, ktery jel tou jednosmerkou v protismeru ... vinni byli oba

Uživatelský avatar
kucik
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 09, 2004 18:41
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od kucik » sob črc 09, 2005 16:22

Ono jenom ten vyraz "prednost zprava" uz podle me asi tak polovina ridicu u nas asi nezna, kazdy den jedu z prace trasou kde z hlavni silnice odbocuji doprava, je tam takovy ten trojuhelnikovy ostruvek jestli vite co tim myslim, a ti co z hlavni silnice odbocuji doleva by mi meli pak dat prednost, ale opravdu snad kazdy druhy si asi mysli "jedu rovne, mam prednost", skoro kazdy den si tam zatroubim :) (schvalne tam vzdy najedu tak aby to nevypadalo jako ze ho poustim, ale uz cekam co se bude dit a nakonec musim zastavit)
Kdyz pomyslim kolik nehod se asi musi takhle stat.. :?
Laguna '97 2,0 RXE

Uživatelský avatar
Patamat
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: ned pro 26, 2004 19:00

Příspěvek od Patamat » ned črc 17, 2005 09:41

Jednou jsem měl přednost z prava na parkovišti u sepermarketu tak jsem se tam nacpal a ten co jel rovně tak mě vytroubil. Nelenil jsem a mrknul se kde tento "řidič" zaparkuje a došel jsem se zeptat co to mělo znamenat, zda zná pravidla. A on mi odpověděl, že má přednost protože jede rovně, na mou odpověď, že "na já jedu rovně se nehraje, hraje se na přednost z prava" čuměl jako by to slyšel poprvé. To je přesně ten případ za co by se měly brát řidičáky, totální neznalost pravidel silničního provozu.
Laguna Grandtour 1.8 8v RT 1995

http://skype.kvalitne.cz -- Skype - download, instalace, fórum, rady, návody. VoIP software

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Příspěvek od Jean ViC » ned črc 17, 2005 10:03

jj, na prednost z prava u supermarketu se asi nehraje... kdo zna v Tabore Kaflaund tak vi o cem je rec... tam vas nepusti nikdo, i kdyz jedete z prava... ale ani jinde prednost zprava se moc nedodrzuje... no kdyz vidim nejakeho tunningera tak si radeji pockam nez prejede, ono to za ty skrabance a pomackane plechy nestoji...
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

Uživatelský avatar
Rosťa
Experienced member
Příspěvky: 702
Registrován: pon srp 23, 2004 12:29
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Rosťa » ned črc 17, 2005 10:47

U supermarketů je všude stejný, jako mě vždycky strašně pobaví ( i když to není k smíchu - že tolik lidí nezná pravidla)když v prostějově u Tesca člověk někoho "pustí" z prava ( má přednost že )tak jak všichni strašně děkujou, že mohli jet :shock: a to je v podstatě každej druhej - a to tady chcou zavést na všech křižovatkách bez semaforů přednost z prava ( bez rozdílů hlavní - vedlejší) asi ubude rapidně aut páč všechny budou ve šrotu :?
EX - Renault 5 TS 1,4 (Le Mans) tady to všechno začalo :-)
Renault 5 GTT - v renovaci
Renault 5 TS 1,4 - ve šrotu
Renault 5 TXE - nejnovější přírustek
Renault 5 GTX 1,7
Honda VFR 750RC36II

Uživatelský avatar
Eddie75
Člen RCČR
Příspěvky: 284
Registrován: sob pro 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eddie75 » ned črc 17, 2005 11:49

O podzemnich parkingach snad ani mluvit nemusim, uz me nekolikrat malem nekdo sestrelil... (zejmena Palac Flora - Praha)
Obrázek Škoda Citigo 1.0 '14 (1.9.2015 - ???)
Obrázek ex: VW Golf V 1.4 FSI '05 (cca 6.2012 - 20.11.2015)
<> ex: Renault Mégane Break 1.6 16V RXE '00 (7.7.2008 - 20.12.2012)
<> ex: Renault Twingo 1.2 '93 (25.12.2004 - 3.6.2008)

Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kšanda » ned črc 17, 2005 12:03

jean vic: tak já bych řek že většina tuningářů co maj vlastnoručně pěkně udělaný auta kterejch si vážej jezděj pomalu nejopatrnějc. a pokud někdy jezdíte po zahradnim městě v praze tak o přednosti z prava víte taky svý. "prostě podle všech se tu hraje jen na vodorovný ulice. ty sou podle všech hlavní. a zjistil sem že to dělaj i kámoši. to sou pak ranky. když v křižovatkách kde pomalinku vystrkuju čumák aby mě někdo nesestřelil jedou klidně 60 km/h a jedou z leva.
takže si tu každej den zatroubíte. a pokud se spolehnete na přednost z prava tak máte do tejdne rosekaný auto
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

Uživatelský avatar
AleK
Člen RCČR
Příspěvky: 83
Registrován: sob čer 18, 2005 22:32
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AleK » ned črc 17, 2005 13:10

Jean ViC píše:jj, na prednost z prava u supermarketu se asi nehraje... kdo zna v Tabore Kaflaund tak vi o cem je rec... tam vas nepusti nikdo, i kdyz jedete z prava... ale ani jinde prednost zprava se moc nedodrzuje... no kdyz vidim nejakeho tunningera tak si radeji pockam nez prejede, ono to za ty skrabance a pomackane plechy nestoji...

ale hraje právě kvůli tomu nedávno komisař při závěrečkách vyhodil kluka nedal přednost z prava
nedal přednost na parkovišti u Peny :wink:
Renault Megane Scenic "98 2.0i
--------------------------------------
http://svcd.borec.cz

Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kšanda » ned črc 17, 2005 13:50

AleK píše:
ale hraje právě kvůli tomu nedávno komisař při závěrečkách vyhodil kluka nedal přednost z prava
nedal přednost na parkovišti u Peny :wink:
jedině dobře. aspoň ten kluk bude (až to udělá) jeden z mála kterej snad bude vědět co to přednost z prava vlastně znamená
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

Uživatelský avatar
Martan
Advanced member
Příspěvky: 266
Registrován: úte dub 05, 2005 16:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Přednost zprava

Příspěvek od Martan » čtv črc 28, 2005 11:04

Jakmile se pravidlo jízdy zprava nebude důsledně vyžadovat (samo, že ne za cenu bouračky), tak se to nikam nepohne a každej si pojede, jak ho zrovna napadne :x
Laguna II

Juraj Mlynar
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 08, 2005 19:34
Bydliště: Zvolen-SK

Příspěvek od Juraj Mlynar » úte pro 13, 2005 20:53

Páni v sobotu som po 10 rokoch išiel po dialnici do Prahy,zobral som na to mladu slecnu Feliciu combi,Renaultika 5 som nechal odpocivat v garazi a dobre som urobil.Na hranici v Holici som si kupil znamku,hurá do Brna a na dialnicu.Niekolko kilakov ma vsak nadsenie preslo.najskor som si myslel,ze idem omylom po zeleznicnej trati,alebo po rolete no proste hroza.V Prahe dosla trpezlivost aj pravej polosi a mal som o zabavu postarane.Po oprave cesta spät to iste.keby som bol isiel Renaultom,v tom stave v akom je pred renovaciou,asi by som si ho priniesol po suciastkach v ruksaku.
Ponaucenie--nikto ma uz na dialnicu nedostane,radsej nech to je o par az sto kilakov viac ale budem sa kochat krasami Vysociny po starej ceste,ako sa trmacat dialnicou
Ked auto tak Renault-to je auto ako víno-čím staršie,tým lepšie.

R-5 GTL 1300ccm r.v.1978

Zdenka Ježková
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 13, 2005 22:37
Bydliště: Bedřichov 7

Příspěvek od Zdenka Ježková » úte pro 13, 2005 23:30

Když jsme letos jeli do Maďarska, tak jsme označily - D1 - panelová cesta,dálnice na Slovensku- dálnice, dálnice v Maďarsku-extra.Jak je to možný když mají všichni stejný matriál,ale silnice všude vypadají jinak.

Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kšanda » stř pro 14, 2005 00:03

d1 označit za panelovku? to ste eště asi nejeli po dálnici do poděbrad :D
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

Víťa Malina
Experienced member
Příspěvky: 629
Registrován: úte bře 02, 2004 16:20
Bydliště: Pohořelice (BV)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Víťa Malina » stř pro 14, 2005 10:22

jj, a kdo si pamatuje na betonku mezi Hranicema a Lipníkem, to byl vždycky zážitek, teď už tam naštěstí není
Grand Scénic Expression; 7m; 1,5 Dci; béžová poivre

Uživatelský avatar
kermitek
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 02, 2006 19:26
Bydliště: Horní Bludovice

Cesty necesty....

Příspěvek od kermitek » úte led 03, 2006 20:52

Hranice - Bělotín. Jsem tam jel tehdy s Oplem Tigrou (tvrdší pera) a ještě teď se klepu. Divím se že to přežila :!:
Zdar, Kermitek

Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kšanda » úte led 03, 2006 22:11

nojo. to je jasný. na hranicích musíš počkat až zvednou závoru. a né pokračovat dál :D
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

Uživatelský avatar
kermitek
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 02, 2006 19:26
Bydliště: Horní Bludovice

cesty necesty...

Příspěvek od kermitek » úte led 03, 2006 22:22

Kdo tam je vím o čem mluvím. Ale D1 na tom teda není o moc lépe... nebo taky stará cesta Lipník - Olomouc. Je jasné, jsou to bývalé vojenské cesty, rychle postavené no a aspoň se do těch panelů nikdy nevyjedou koleje :)
Kermitek plave v zelené Lagun? 1.8 8V´96
klima abs servo a vše co tato auta mívají.

Uživatelský avatar
kermitek
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 02, 2006 19:26
Bydliště: Horní Bludovice

cesty necesty...

Příspěvek od kermitek » úte led 03, 2006 22:25

Jsem to napsal blbě - mělo být "Kdo tam jel, ví o.......atd.
Kermitek plave v zelené Lagun? 1.8 8V´96
klima abs servo a vše co tato auta mívají.

Uživatelský avatar
Ryan69
Junior member
Příspěvky: 185
Registrován: pát lis 11, 2005 16:20
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Ryan69 » stř led 04, 2006 11:26

awe_cz píše:ano, bude vina na obou stranach ... stalo se, ze clovek jel po (ne hlavni) a zprava do nej najel nekdo z jednosmerky, ktery jel tou jednosmerkou v protismeru ... vinni byli oba
tohle je bohůžel jedna z nejhorších věcích co tě může potkat. jako motorkář mám mezi kamarády spoustu těch co na tohle doplatili - z jendosměrky v protisměru je sejmulo auto. výsledek - chyba motorkáře, nedal přednost zprava...
proboha jak tohle může být chyba toho, co je na zemi? jak může být v právu ten, kdo porušil dopravní předpisy?
kurňa poďte s tim něco udělat...petici, stávku, granát...
Mégane III SkyFox, Dynamique 1.6 110

Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kšanda » stř led 04, 2006 15:18

kdybys nebyl z liberce tak řeknu že máme společný kamarády
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

Uživatelský avatar
Ryan69
Junior member
Příspěvky: 185
Registrován: pát lis 11, 2005 16:20
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Ryan69 » čtv led 05, 2006 14:57

kšanda píše:kdybys nebyl z liberce tak řeknu že máme společný kamarády
o to je to smutnější :cry:
Mégane III SkyFox, Dynamique 1.6 110

Juraj Mlynar
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 08, 2005 19:34
Bydliště: Zvolen-SK

Příspěvek od Juraj Mlynar » pát led 06, 2006 09:41

Bráchovi sa stalo to isté za" komoušou".Z vedlajšej cesty mu vletel maník so spolujazdcom na" pinčli" medzi Liazku a príves,obaja opití ako opice(podľa krvnej skúšky po smrti).Môžete trikrát hádať kto bol na vine :?: :?: :?: Brat dostal rok podmienečne a tri roky zákaz sadnúť za volant :smajl13: :smajl13: ,vraj mal predvidať,že nezastavia a možno aj to,že sú opití :!: :!: :!:
Ešte že bola v 89 amnestia,tak sa mu to skrátilo. :t18:
Ked auto tak Renault-to je auto ako víno-čím staršie,tým lepšie.

R-5 GTL 1300ccm r.v.1978

Uživatelský avatar
michaels
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: úte črc 04, 2006 10:13
Kontaktovat uživatele:

Koukat i do jednosměrek se musí!!!

Příspěvek od michaels » úte črc 04, 2006 10:48

Ryan69 píše:
awe_cz píše:ano, bude vina na obou stranach ... stalo se, ze clovek jel po (ne hlavni) a zprava do nej najel nekdo z jednosmerky, ktery jel tou jednosmerkou v protismeru ... vinni byli oba
tohle je bohůžel jedna z nejhorších věcích co tě může potkat. jako motorkář mám mezi kamarády spoustu těch co na tohle doplatili - z jendosměrky v protisměru je sejmulo auto. výsledek - chyba motorkáře, nedal přednost zprava...
proboha jak tohle může být chyba toho, co je na zemi? jak může být v právu ten, kdo porušil dopravní předpisy?
kurňa poďte s tim něco udělat...petici, stávku, granát...
Taky mi připadlo nelogické, že když jede někdo jednosměrkou v opačném směru a já mu nedám přednost, protože čučim jen na jednu stanu, že za havárii mohu já, on dostane pokutu jen za jízdu v protisměru.

Ale pak jsme měli ve firmě referentský školení. Logické vysvětlení je, že v noci může někde rupnout voda a dojde k místní úpravě a jednosměrka bude najednou jednosměrná z opačné strany, než jsme zvyklí, nebo obousměrná.

Od tý doby koukám i do jednosměrek, i když by tam nic jet nemělo. Ale taky nehodlám přejet idioty na kole, kteří jednosměrky neřeší.

martins
Člen RCČR
Příspěvky: 572
Registrován: pon led 05, 2004 08:41
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Koukat i do jednosměrek se musí!!!

Příspěvek od martins » pát črc 07, 2006 16:52

michaels píše: Od tý doby koukám i do jednosměrek, i když by tam nic jet nemělo. Ale taky nehodlám přejet idioty na kole, kteří jednosměrky neřeší.
ani resit nemuseji, cyklisti snad muzou jet v jednosmerce obema smery. Aspon ve starym to bylo. ted nevim...
Vel Satis 3.0 dCi Initiale Paris 2005
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti