Krizovky na silnicích

Co se nám přihodilo.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
iceman_mirko
Junior member
Příspěvky: 136
Registrován: ned říj 04, 2009 11:42

Příspěvek od iceman_mirko » čtv říj 28, 2010 14:13

Takže keď tam je táto modrá značka

Obrázek[/quote]

Dáva prednosť ten ktorý je v ľavom jazdnom pruhu? Teda, že je správne ísť v pravom jazdnom pruhu až na koniec a tam sa zaradiť v lavo ?
Renault Clio III 1.4 16V | 72 KW
Renault Scénic II Cross 1.9 dCi | 96 KW (Predané)

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Příspěvek od jarda19 » čtv říj 28, 2010 14:34

Nie presně naopak. Keď je tam táto modrá značka
dává prednosť ten čo ide v pravom.
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Uživatelský avatar
iceman_mirko
Junior member
Příspěvky: 136
Registrován: ned říj 04, 2009 11:42

Příspěvek od iceman_mirko » čtv říj 28, 2010 16:16

jaaaaj jasne vdaka :) som z toho popleteny :D Cize je potrebne stat v kolone :wink:
Renault Clio III 1.4 16V | 72 KW
Renault Scénic II Cross 1.9 dCi | 96 KW (Predané)

Uživatelský avatar
Gil
Advanced member
Příspěvky: 341
Registrován: sob črc 17, 2010 23:56
Bydliště: Brno

Příspěvek od Gil » čtv říj 28, 2010 18:44

jarda19 píše:No jo .....ty jsi si z toho paragrafu vysekl pouze to co ti vyhovuje.
Celý paragraf je zde. A dobře si přečti první větu !!! ...Přejíždět z jednoho jízdního pruhu do druhého smí řidič jen tehdy, neohrozí-li a neomezí-li řidiče jedoucího v jízdním pruhu, do kterého přejíždí; přitom musí dávat znamení o změně směru jízdy. Při souběžné jízdě umožní řidiči vozidel jedoucích v průběžném pruhu řidičům vozidel do tohoto pruhu přejíždějících z pruhu, který přestal být průběžným, vjet tak, aby se vozidla jedoucí v průběžném pruhu a vozidla do něho přejíždějící mohla řadit střídavě po jednom do jízdního proudu průběžného pruhu. Tam, kde se dva jízdní pruhy sbíhají v jeden, aniž by bylo zřejmé, který z nich je průběžný, nesmí řidič jedoucí v levém jízdním pruhu ohrozit řidiče jedoucího v pravém jízdním pruhu.
Zase to pletes- veta v zakone ,,Přejíždět z jednoho jízdního pruhu do druhého smí řidič jen tehdy, neohrozí-li a neomezí-li řidiče jedoucího v jízdním pruhu, do kterého přejíždí; přitom musí dávat znamení o změně směru jízdy'' je vseobecny popis a nema se situaci o ktere se tady bavime nic spolecneho. Ja reagoval na tvoje tvrzeni o nutnosti znacky zip, coz jednoznacne neni pravda
Fluence 1,6 Exception Black- Prodáno
GSIII 2,0dCi Privilege

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Příspěvek od jarda19 » čtv říj 28, 2010 19:38

Samozřejmě.... protože pokud tam nebude značka zip tak jsi povinen dát přednost vozidlům v průběžném pruhu tak abys je neohrozil ale ani neomezil. A jestli chceš argumentovat že paragraf pokračuje bla bla bla umožní řidičum atd. pak věz že slovíčko umožní je jen slovíčko umožní. Až tam bude napsáno musí umožnit pak budeš mít pravdu. Zatím hlavně platí 1 věta tohoto paragrafu. A nepřál bych ti zažít situaci že nacpeš čumák do pŕuhu kde bude rozjety orulovaný mitsubishi pajero. Pak mu můžeš vysvětlovat že ti neumožnil přejetí z pruhu do pruhu.
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » čtv říj 28, 2010 20:33

To mam takovej blbej pocit ze plati i v pripade ze tam ta znacka je.
Ty nesmis ohrozit ani omezit, on te musi pustit v ramci pravidla zipu. Cedule je spis jen pro prasteni pres oci, aby je neco trklo ze existuje urcity duvod proc by mel toho dotycneho pustit.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Příspěvek od jarda19 » čtv říj 28, 2010 20:40

Samozřejmě je to o slušnosti tvorů zvaných řidič motorového vozidla. Ještě kurioznější je když se sbíhají 2 pruhy a 300 m před tím je příkazová značka zákaz předjíždění. Takže jak tam??? Tam tě ani nikdo nemůže pustit do pruhu protože bys ho předjíždel. A když se tam postaví debilní policajt tak tě sejme že jsi předjížděl. Blbý co ???? Ale bude mít pravdu. :lol:
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » čtv lis 25, 2010 20:44

Dneska se mi stala taková kuriozitka, musím se o to s váma podělit :)
Jel jsem pro sklo do zpětného zrcátka v Ostravě a prostě silnice čtyři pruhy. Jedu jako obvykle v tom pravém, nikam nespěchám a jeden pruh kvůli opravám na silnici byl uzavřen, takže se to stáhlo všechno do toho pravého. Jedu v tom pravém, pomalu se to sune přede mnou a z pravé strany přijíždělo auto z vedlejší. Říkám si, že se asi bude chtít zařadit, ale byl jsem ještě dost daleko a paní z vedlejší to chtěla stihnout před auto, které bylo přede mnou. Jenže to nestihla, protože pán ji prostě nepustil, tak začala ukazovat prostředníček a rozčilovat se. Viděl jsem, jak se cpe, tak jsem ji pustil před sebe. Kolona se zastavila a co nevidím. Paní vesele vystoupí a jde k autu před sebou (to, které ji nechtělo pustit) a začala se tam rozčilovat. Kolona se rozjela, pán na ní evidentně kašlal a rozjel se taky. Jenže co já, za stojícím autem, které nemá řidiče. Zatroubil jsem, otevřel okno a s úsměvem a plným klidem paní pobídl: Paní, už to jede, tak kde to vázne? Jedem, jedem :) Paní se začala omlouvat, skočila do auta a jela.
Pro mě lehce úsměvná historka, neboť já se snažím držet si za volantem klid. Plyne z toho lehké ponaučení, ač věřím, že uživatelé a členové RC ČR/SK nemají tendence na cestách vychovávat ostatní řidiče, ale pokud chci někoho vychovávat a učit, je potřeba mít na paměti, že někdo nakonec může chtít vyškolit i mě :)
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Příspěvek od jarda19 » úte pro 07, 2010 22:36

Některým lidem prostě řidičák nepatří a lituju toho že nejsem policajt protože bych to praktikoval. Dnes v 18 hod v Havířově u obchoďáku Elan směr k rondlu: stojím jako druhý v levém pruhu, v pravém stojí jako první nějaké auto (to jsem ještě nevěděl jaké) za ním dodávka. Rožíhá se zelená pro odbočovací pruh vpravo (my máme stále červenou). Auto v pravém pruhu se rozjíždí na červenou a otáčí se v křižovatce do protisměru. Když kolem mě projíždí tak čumím......AUTOŠKOLA !!!
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Příspěvek od defuckto » úte pro 07, 2010 23:12

jarda19 píše:Některým lidem prostě řidičák nepatří a lituju toho že nejsem policajt protože bych to praktikoval. Dnes v 18 hod v Havířově u obchoďáku Elan směr k rondlu: stojím jako druhý v levém pruhu, v pravém stojí jako první nějaké auto (to jsem ještě nevěděl jaké) za ním dodávka. Rožíhá se zelená pro odbočovací pruh vpravo (my máme stále červenou). Auto v pravém pruhu se rozjíždí na červenou a otáčí se v křižovatce do protisměru. Když kolem mě projíždí tak čumím......AUTOŠKOLA !!!
To sem včera viděl na letenskym náměstí(korunovačníXmilady horákovéXveletržní), jak to tam autoškola foukla tramvaji přímo před čumákem, taky sem čuměl jako puk...
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » úte pro 07, 2010 23:29

On byl dneska asi nějaký divný den. V Ostravě smog jako prase, až jsme s klukama v autě dělali srandu, že místo mlhovek by si člověk měl v tomto období namontovat smogovky :) Ale dneska se na mě pořád někdo lepil. Pak jsem se řadil z připojovacího pruhu, tak na mě borec vzadu začal troubit, tak jsem uhnul a málem mě sebral jeho SUV. Přitom oba pruhy volné.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Víťa Malina
Experienced member
Příspěvky: 629
Registrován: úte bře 02, 2004 16:20
Bydliště: Pohořelice (BV)
Kontaktovat uživatele:

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od Víťa Malina » stř úno 02, 2011 08:02

Včera jsem šel s manželkou pře přechod, Favorit zastavil, za ním jednoucí novější avia (či vůz podobného stáří) strhla řízení a objela Favorita, my už byli v půli přechodu, kdyby jsme neuskočili, tak nás smetl, bohužel měl špinavou nečitelnou značku. Prosím Vás lidi, dávejte na těch přechodech pozor, a řidiči z povolání obzvlášť - měli by jste jít vzorem a né dělat takové pi...iny, tady jde fakt o život. To hova.o ani nezastavilo, bych ho musel přizabít. Jen by mě zajímalo, kdybych tu značku dokázal přečíst, jestli by mi to k něčemu bylo....nejspíš ne.
Grand Scénic Expression; 7m; 1,5 Dci; béžová poivre

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od Zefek » stř úno 02, 2011 12:13

Něco podobného mě štve jako řidiče. Jsou dva pruhy (kdo to zná v ostravě porubě na hlavní třídě). Jedu v tom pravém a řidič v levém mě prostě musí předjet. Jenže když je už skoro celým autem přede mnou (stále jede v levém), tak si najednou všimne, že na přechodu čeká chodec a musí zastavit, takže to zašlápne skoro na doraz. A co teď já, když jsem za ním a prostě zastavit musím (podle zákona). Hlavně že se žene dopředu.
A nebo jedu 50 podle předpisů, jedu v pravém pruhu a přede mnou se někdo plazí 35, 40. Tak hodím blinkr, zařadím se do levého a když ho předjedu a chtěl bych se zařadit před něj, tak on přidá a celou dobu se drží vedle mě v tom pravém pruhu. Tohle mě doslova vytáčí, protože 1) nedokážu předvídat, jak se ten vpravo bude dál chovat a 2) jak naschvál se přiblíží v levém pruhu někdo rychlejší a začne na mě blikat.
Tyhle dvě věci mě dokáží pěkně naštvat.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od jarda19 » stř úno 02, 2011 17:36

Když jedeš 50 v levém pruhu (v obci) tak na tebe může blikat pouze policie, sanitka a hasiči.....modrými majáky. Těm musíš udělat místo. Všem ostatním blikajícím blikni taky nejraději zadníma mlhovkama.
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od Zefek » stř úno 02, 2011 18:47

Vím, jen mi jde o to, že se pak zbytečně vytváří souběžná jízda jen kvůli někomu, kdo nesnese, že je někdo před ním.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Mustang
Senior member
Příspěvky: 1071
Registrován: sob kvě 27, 2006 16:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od Mustang » stř kvě 11, 2011 23:18

Já dneska nehody nějak přitahoval napřed v poledne v Říčanech na Černokostelecký chvíli přede mnou se srazila motorka s kabrioletem a když konečně jsem to v koloně projel tak hned po 1 km od té nehody na rovince mezi Říčany a Prahou jsme začli předjíždět pomalej traktor já byl první no a o pár aut za mnou netrpělivej pán v MB začal předjíždět auta dřív než oni čehož si nevšiml pán tuším v Berlingu a jak to vzal před toho MB tak ten donej tuknul a pán šel okamžitě do pole přes střechu. Pak se strašně zvířil prach a už jsem nic neviděl tak snad ok.
A to že o hodinu na to později na Poděbradský v Praze jsem v protisměru zažil nedobrždění mezi new Audi A5 a superbem a o další hodinu sražku tramvaje nebo Bus s autem (to jsem rači hned vykličkoval pryč) to už ani nemá cenu komentovat fakt den blbec :roll:
Créateur d´Automobiles

Renault Avantime V6 3.0 Prostě masáž :-D
Renault Laguna III 2.0 Dci Daily car
Renault Laguna I 1.6 16V Daily car 2
Renault 21 TurboD 2.1 Chrochtáček
Renault 21 1.8 8V TSE Dědek

Memory:
Renault Megane II,Renault Scenic 1.6 16V, Renault Laguna RT 1.8, 2x Renault 19 1.8 Kabriolet, Renault Clio 1.4, Renault Laguna RXE 2.0, 2x Renault 21 GTX 2.2, Renault 21 TXE 2.0

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od defuckto » čtv kvě 12, 2011 16:43

Mustang - tebe je radost potkat.. :)
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Mustang
Senior member
Příspěvky: 1071
Registrován: sob kvě 27, 2006 16:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od Mustang » čtv kvě 12, 2011 19:37

Ale ja jsem v tom nevině :oops:
Créateur d´Automobiles

Renault Avantime V6 3.0 Prostě masáž :-D
Renault Laguna III 2.0 Dci Daily car
Renault Laguna I 1.6 16V Daily car 2
Renault 21 TurboD 2.1 Chrochtáček
Renault 21 1.8 8V TSE Dědek

Memory:
Renault Megane II,Renault Scenic 1.6 16V, Renault Laguna RT 1.8, 2x Renault 19 1.8 Kabriolet, Renault Clio 1.4, Renault Laguna RXE 2.0, 2x Renault 21 GTX 2.2, Renault 21 TXE 2.0

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od DDT » úte srp 02, 2011 11:39

Mno... včera to zase byl silnicni zazitek...
Neslo o nic nebezpecneho, nikdo me neohrozil a nikomu se nic nestalo. Presto mi zustaval na chovanim jednoho ridice rozum stat.
Vcera vecer jsem jel na svém "mopedu" (na mape od jihu) po ulici Na Burse směrek ke kruhovému objezdu.
http://maps.google.com/maps?q=ben%C3%A1 ... 9&t=h&z=16

Na něm jsem dojel notně ohlodané BMW 3 Compact. Kola nějaké 185ky nebo 195ky vpředu katastrofální rozbíhavost a vzadu nepravidelné áčko. Levé kolo úplně ven a druhé - no jakž takž, ale také daleko za hranicí normálu.
V autě byli dva a jeli asi 45 km/h. Na tom by nebylo nic divného.
Za kruháčem není možno předjet, je tam plná čára, pak křižovatka a za ní most s další křižovatkou ve tvaru T. Tam se odbočuje do kopce do ulice Podolecká.
Tam je také první místo na předjetí. Hned za křižovatkou to nejde, je malý rozhled. Je třeba popojet aspoň 40 metrů. Pak se otevírá rozhled do mírné levotočivé zatáčky - cca 150 metrů a pak zase zákaz předjíždění až nahoru na kopec.
Hoši v BMW si cestu doslova šněrovali. Svůj podíl na tom měl určitě zdevastovaný podvozek. Kola kvičela při jakémkoliv pohybu volantem. Nevím, jestli měl potíže udržet to auto v přímém směru nebo co, ale opisoval nepravidelnou sinusoidu.
V duchu jsem si počítal, že za tím téčkem si podřadím a za max vteřinu budu před ním. Nelíbil se mi. Ovšem ouha. Ani jsem nezačal. Nemělo to cenu. V protisměru sice nebylo žádné jiné auto, ani člověk (sem tam tam sněmuje místní romská komunita), avšak hoch si ho zabral pro sebe (mimochodem také k té komunitě patří ...).
Před vrcholem kopce, před křižovatkou s Vaněčnovou je nepěkná zatáčka se zrcadlem. Dva osobáky se tam pohodlně vejdou. Náklaďák s osobákem už ne. Je potřeba v ní dávat pozor a opravdu do toho zrcadla koukat. Je tam spousta lehkých nehod.
Hoch zatočil a hup už byl zase v protisměru (mám jisté pochyby o tom, že ví, na co tam to zrcadlo je).
Odbočil do Vaněčkovy doleva. Jsou tam kostky, ale pro moped je tam celkem slušné místo na předjetí, jen si člověk musí hlídat trakci.
Fakt jsem nevyzkoumal, jak se před něj dostat. Tu levotočivou zatáčku přetáh´, takže už byl zase v protisměru a šmrdolil se po prostředku silnice.
Celou dobu jsem měl pocit, že absolutně nemá páru, co se děje za ním. Jakýkoliv pokus o jeho předjetí bych považoval za hazard, že mě sejme z boku.
Už dlouho se mi nestalo, že jsem nedokázal ani za mák přečíst, co bude ten přede mnou dělat příští vteřinu...
Po vjezdu na náměstí to bylo to samé. Levá pravá, seno sláma...
mno... možná se vám to bude zdát banální :-)

Dneska mi ale spravilo náladu pár aut na R10, Štěrboholské radiále a Jižní spojce. Jak uviděli v zrcátku třepotavé světýlko "mopeda", udělali místo. To zahřálo u srdce ;-)

Hezký den všem
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

amater3
Senior member
Příspěvky: 1736
Registrován: sob bře 14, 2009 21:05
Bydliště: Galanta

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od amater3 » úte srp 02, 2011 12:34

Co můžeš jiného čekat od někoho,kdo s velkou pravděpodobností nevlastní řidičák. :oops:
Š 100 - šrot
Š 105 - šrot
Š 120 - šrot
Thalia 1,2 16V Privilege 7/2009 - nyní dcera
Megane GrandCoupe Intens Tce140 2/2023
Obrázek

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11267
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od krt.ecek » úte srp 02, 2011 12:57

DDT píše: Dneska mi ale spravilo náladu pár aut na R10, Štěrboholské radiále a Jižní spojce. Jak uviděli v zrcátku třepotavé světýlko "mopeda", udělali místo. To zahřálo u srdce ;-)
Já sice na R10 dnes nebyl, ale co si budeme povídat, uhýbám všemu jednostopému, protože se bojím, že když neuhnu tak bude předjíždět tak, že ohrozí mě, i ostatní, o něm nemluvím :oops: :lol:
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od DDT » úte srp 02, 2011 23:26

krt.ecek píše:
DDT píše: Dneska mi ale spravilo náladu pár aut na R10, Štěrboholské radiále a Jižní spojce. Jak uviděli v zrcátku třepotavé světýlko "mopeda", udělali místo. To zahřálo u srdce ;-)
Já sice na R10 dnes nebyl, ale co si budeme povídat, uhýbám všemu jednostopému, protože se bojím, že když neuhnu tak bude předjíždět tak, že ohrozí mě, i ostatní, o něm nemluvím :oops: :lol:
Šoférské gentlemanství je prima věc. Nemělo by ale být motivováno strachem ;-)
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

kralikbiker
Advanced member
Příspěvky: 269
Registrován: sob říj 02, 2010 12:46
Bydliště: Nymburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od kralikbiker » úte srp 16, 2011 23:20

Já projížděl kolem místa kde asi týpek v nějaký mazdě srazil cyklistu... chudák děda se sbírá ze silnice a sleduju auto co stojí asi 30 metrů před nim u kraje a v něm starší chlap a asi kouká jestli žije...zastavim kouknu na dědu vidim že je v poho a že kolo vede po chodníku,tak sem jel za týpkem v tom autě..a on frajer na to šláp a jel celkem rychle,tak jsem se ho držel a schválně jel tam co on abych ho pořádně vyděsil..chudák musel bejt asi pěkně zdělanej :D...to měl za to že dědovi nepomoh!..může bejt rád že sem to nenahlásil,ale byl večer a značka nebyla vidět a hlavně jsem nevěděl jestli ho fakt sundal,příště si na tohle dám bacha!
Laguna II Grandtour 2002/1.9DCi/88kW/270Nm(+CHIP lehce přes 150koní(113kW/350Nm)6kvalt/EGR OFF/KAT OFF/KN filtr,velkej FMIC,kolem 6l/100km,výbava Expression,dovoz Německo :)
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Uživatelský avatar
KarelJ
Experienced member
Příspěvky: 573
Registrován: pon srp 21, 2006 09:52
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od KarelJ » čtv říj 06, 2011 21:46

V pondělí 3.10. kolem 15hod se blížím k přejezdu ve Valech u Přelouče a přede mnou najednou začínaj auta poměrně zprudka zastavovat, si říkám co blbnou vždyť závory jsou nahoře a mrknu doleva a vidím přijíždět nákladní vlak. V protisměru přijíždělo auto a když vidělo že tam stojíme, tak jen nakouklo na přejezd a před něj najednou zpoza budovy vybafnul vlak. Vlak navíc couval, takže nejdříve jelo asi 10 vagonu a pak až mašina. Než jsem stačil vymyslet, že mám foťák, tak mi málem ujel, mašina je ještě vidět vpravo za sloupem.

Obrázek

-KJ-
Renault Megane hatch 1,6l 55kW 1997

Vlastním renault clip diagnostiku. Kdo by chtěl diagnostikovat auto pište sz. Kutná Hora. Čáslav

nabízím redukci k autorádiu http://www.renault-megane.cz/viewtopic.php?f=5&t=14035

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od Zefek » čtv říj 06, 2011 21:54

Tohle by se možná hodilo poslat na SŽDC.

Trošku OT: Některé místa jsou pro elektroniku prostě zakleté. Třeba u nás ve škole jsou výtahy na dvou stranách budovy. Výtahy montovala jedna firma. Na jedné straně jezdí v pohodě, ale o cca 15 metrů dál jsou s něma neustále problémy. Zastavily se mezi patry a otevřely dveře, nebo se pro změnu dveře neotevřely v patře. Včera jsem jel, chtěl jsem jet do desátého patra a výtah se zastavil v devátém, otevřel dveře, zase je zavřel a zůstal stát, ... Už se tam asi dvakrát vyměnila elektronika, je tam úplně nový řídící panel a dělá to pořád :D
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host