Krizovky na silnicích

Co se nám přihodilo.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Krizovky na silnicích

Příspěvek od DDT » úte led 20, 2004 11:06

Jaké krizové situace jste na silnici řešili?
Naposledy upravil(a) DDT dne čtv říj 21, 2004 12:24, celkem upraveno 1 x.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » stř bře 17, 2004 11:36

Když jsem tenhle topic zakládal, netušil jsem, že budu první, kdo sem přispěje.

18.2. jsem měl nehodu.
Na silnici E442 mezi Děčínem a Ústím nad Labem mi nedal přednost z vedlejšky 26-ti letý nezaměstnaný s "vypůjčeným" autem - Toyotou Carinou, bez řidičského průkazu (nikdy ho neměl). Než mi zkřížil cestu, ujel s tím autem celých neuvěřitelných 100 metrů.

Viditelnost byla perfektní, svítilo sluníčko, teplota kolem 3 st. Celsia, mokrá silnice.

Ke křižovatce se přiblížil dopředným nerovnoměrným pohybem (česky řečeno přískoky vpřed) a hupsnul mi před auto. Měl jsem ještě tak čas strhnout volant mírně vlevo, abych mu to nenarval mezi A a C sloupek (do kabiny). Z 90km/h se mi podařilo dobrzdit na cca 40-50. Následná šlupka byla pekelná.
Přesto, že jsem byl připoutaný, tak jsem u služební feldy srovnal volant do autobusové polohy, rukama rozbil palubku a hlavou jsem rozbil přední sklo. Skončili jsme v protisměru, kde naštěstí nejel nikdo, kdo by nás "dodělal".

Výsledek: obě auta na odpis, kolegyně hospitalizovaná, frajer má na triku trestní stíhání za ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci.

Viník z místa nehody utekl, za námi jedoucí kamion se neobtěžoval zastavit aby nám pomohl.... To je nekomentovatelné.
Viníka policie záhy chytla kdesi v polích. Odvedli dobrou práci.

Taktéž skládám poklonu záchranné službě, byli na místě za 4 minuty od zavolání. 1. sanita byla na místě náhodou už za dvě minuty, když jeli kolem. Policie asi za 5 minut zároveň s hasiči. Před jejich profesionalito jsem musel smeknout.

EDIT: Viník dostal 6 měsíců odnětí svobody s podmínečným odkladem výkonu trestu na tři léta a zákaz řízení motorových vozidel na tři léta.
Naposledy upravil(a) DDT dne čtv kvě 08, 2008 02:42, celkem upraveno 1 x.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

mah
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: sob kvě 01, 2004 16:23
Bydliště: Teplice

Příspěvek od mah » sob kvě 01, 2004 20:04

DDT píše: Před jejich profesionalito jsem musel smeknout.

no vidis,
a v "O policajtech" z nich delaji voly

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od awe_cz » ned kvě 02, 2004 14:18

mah píše:
DDT píše: Před jejich profesionalito jsem musel smeknout.

no vidis,
a v "O policajtech" z nich delaji voly
jestli ono to nebude (prekvapive) hlavne o lidech ...

Flakac
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: pon bře 15, 2004 13:52
Bydliště: Bratislava

R5 vs Transporter

Příspěvek od Flakac » pon kvě 24, 2004 11:29

Tak som si to sinul na svojom R5 po Radlinkskeho v Bratilsve, ked v predu som videl podozrivo neisty VW Transporter ako vchadza do krizovatky od NBS. Ja som pre istotu ubral rychlost, auto zastavilo akoze mi dava prednost kedze som isiel po hlavnej, a ked som prechadzal okolo tak na poslednu chvilu mi vbehlo do cesty. Strhol som volant dolava, kde bol betonovy "ostrovcek" v strede krizovatky, a vyletel som kolesom nanho. Vybehol som z auta rozcerteny ako drak :evil: , cakajuc za volantom nejakeho pupkaca z III. cenovej, pribehnem k Transporteru a tam sedela mniska :? :shock: :? !! Padla mi sanka a ona mi s kludnym hlasom oznamila ze som zavinil nehodu, tym ze som isiel prilis rychlo. Ja som jej oznamil ze som rychlo nesiel a ona mi to odvovodnila tym ze ked sa divala tak ja som bol este daleko!!!! No keby to nebola mniska hned by som napisal co si o nej myslim. Nakoniec pochopila ze isla z bocnej cesty a musela mi dat prednost a tak sme to aj spisali. Skoda na mojom aute: Oskrena prava strana od predneho blatnika az po nadrz u nej trochu zoskreny roh narazniku (ten ktorym ma skrela). Ja som isiel do poistovne kde mi vysvetlili ze aj tak dostanem len nejaky smiesny peniaz, kvoli veku vozidla.
Perla nakoniec: Ta soferka z radu milosrdnych sestier vo svojom poistnom vyhlaseni priznala svoju vinu ale napisala mne spluvinu, takze z tych penazi nakoniec dostanem len polovicu.

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Ako je to napísané v snári:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » pon kvě 24, 2004 12:37

- Ak hovoríš s mníškou - počneš dieťa
- Ak ju vidíš - tvoja milá je Ti neverná
- Ak spieva - budeš mať citové problémy...

Nuž, ak sa Ti všetko splní, bude Ti ten oškretý bok pripadať ako nič... :lol:
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Flakac
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: pon bře 15, 2004 13:52
Bydliště: Bratislava

Re: Ako je to napísané v snári:

Příspěvek od Flakac » pon kvě 24, 2004 15:38

Čeněk Urbanec píše:- Ak hovoríš s mníškou - počneš dieťa
- Ak ju vidíš - tvoja milá je Ti neverná
- Ak spieva - budeš mať citové problémy...

Nuž, ak sa Ti všetko splní, bude Ti ten oškretý bok pripadať ako nič... :lol:
tak dik. :D Hned mi je lepsie!!! :D :D

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » čtv zář 30, 2004 11:41

Tohle je malinko mimo topic... nicméně

Včera jsme byli s Petrou Havránkovou svědky jak nějaký joudánek krutě blbnul se svou svou škodou 105/120 r.v. cca 1980 na Praze 4 u Kavčích hor.
Za ukrutného kvílení nemocného motoru, který měl svá nejlepší léta asi 153 sezón za sebou, nacpaného v kastli, která držela pohromadě snad jen díky lepící pásce se nějací teenageři snažli ukázat, že jsou jejich řidičské schopnosti v ovládání vraků úžasné.

Vždy se rozjeli na ukrutných cca 60km/h (na víc to zadýchaný motor s vůlemi v každém díle na té dlouhé rovince nevytáhnul) a před křižovatkou hodili na pneumatikách nejspíš typu OR6 155/80/14 kotvu. Brzdy řidič nešetřil a tak kola blokovala a vytvářela nádherné radioaktiví obláčky spálené gumy. Na rychlé projetí otočkou joudánkové neměli, takže po téměř zastavení zařadili za jedna a trapně se pokoušeli o powerslide a výjezd ze zatáčky bokem. Škodovka se při tom tvářila jak koza na vysokých nohou, tlumiče měly náhradní volno. Aby byl efekt ještě větší, otočku úmyslně přetáčeli aby byl její poloměr co nejmenší.... Každé další brzdění znamenalo další blokování kol a další radioaktivní obláčky...

Mno... mamlasové, jak když je vystřihne... tyhle lidi nerad na silnicích potkávám ... :x

Takhle to tam udělali několikrát.
Skutečně vzbudili naši pozornost, úsměv ... a zdvižené obočí.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Šarpej
Junior member
Příspěvky: 110
Registrován: pon črc 19, 2004 11:28

Příspěvek od Šarpej » čtv zář 30, 2004 11:56

Čili závěr? DE-BI-LO-VÉ...
Laguna 2.0 RXE

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od awe_cz » čtv zář 30, 2004 15:38

btw. co se to vcera delo, skrvny na slunci ? cestou domu jsem potkal tri bouracky, ta prvni byla ovsem nejkurioznejsi, jedu po 5tyho kvetna smer z mesta a sjizdim na pakraci ... a koukam, ze v levym pangejtu na sjezdu stoji mazda ... cumakem proti mne ... fakt nechapu, co tam ten clovek provadel ;)

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » čtv zář 30, 2004 15:43

Mazda stála správně, je z Japonska.... :roll:
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od awe_cz » čtv zář 30, 2004 16:21

Čeněk Urbanec píše:Mazda stála správně, je z Japonska.... :roll:
tak to mne nenapadlo ... btw. i v Japonsku maji jednosmerne silnice ...

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » čtv zář 30, 2004 16:43

awe_cz píše:
Čeněk Urbanec píše:Mazda stála správně, je z Japonska.... :roll:
tak to mne nenapadlo ... btw. i v Japonsku maji jednosmerne silnice ...
Čeněk se domnívá, že Japonci jednosměrkami zásadně couvají, což je taková národní tradice :-)
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » čtv zář 30, 2004 18:29

awe_cz píše:
Čeněk Urbanec píše:Mazda stála správně, je z Japonska.... :roll:
tak to mne nenapadlo ... btw. i v Japonsku maji jednosmerne silnice ...
No, právě! Co jsi dělal v japonské jednosměrce :?: :roll:

Do toho si DDT jedovatě přisadil:

Čeněk se domnívá, že Japonci jednosměrkami zásadně couvají, což je taková národní tradice :P

Nechápu, proč, místo ústrků starce, se nenaučíte japonsky:

閃 閁 閅

První znak je japonsky " kupředu, řidiči"
Druhý " zpátky ni krok" - označení jednosměrky
Třetí " zpátky jen krok" - text lidové písničky ...

Stačí trochu horší světelné podmínky, chvíle nepozornosti, chuligán se sprejem a neštěstí je hotovo... Známá je katastrofa v Kóbé, kdy třetí znak nějací chuligáni namalovali na Uvítací tabule města a do práce se dostavilo 5 (PĚT! ) zaměstnanců ze dvou milionů.... Tak jsou Japonci disciplinovaní.... Jenže DDT to připadá k smíchu

:twisted:
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Petra Havránková
Moderátor
Příspěvky: 327
Registrován: pon led 05, 2004 14:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petra Havránková » čtv zář 30, 2004 19:53

DDT píše:Tohle je malinko mimo topic... nicméně

Včera jsme byli s Petrou Havránkovou svědky jak nějaký joudánek krutě blbnul se svou svou škodou 105/120 r.v. cca 1980 na Praze 4 u Kavčích hor.
Za ukrutného kvílení nemocného motoru, který měl svá nejlepší léta asi 153 sezón za sebou, nacpaného v kastli, která držela pohromadě snad jen díky lepící pásce se nějací teenageři snažli ukázat, že jsou jejich řidičské schopnosti v ovládání vraků úžasné.

Vždy se rozjeli na ukrutných cca 60km/h (na víc to zadýchaný motor s vůlemi v každém díle na té dlouhé rovince nevytáhnul) a před křižovatkou hodili na pneumatikách nejspíš typu OR6 155/80/14 kotvu. Brzdy řidič nešetřil a tak kola blokovala a vytvářela nádherné radioaktiví obláčky spálené gumy. Na rychlé projetí otočkou joudánkové neměli, takže po téměř zastavení zařadili za jedna a trapně se pokoušeli o powerslide a výjezd ze zatáčky bokem. Škodovka se při tom tvářila jak koza na vysokých nohou, tlumiče měly náhradní volno. Aby byl efekt ještě větší, otočku úmyslně přetáčeli aby byl její poloměr co nejmenší.... Každé další brzdění znamenalo další blokování kol a další radioaktivní obláčky...

Mno... mamlasové, jak když je vystřihne... tyhle lidi nerad na silnicích potkávám ... :x

Takhle to tam udělali několikrát.
Skutečně vzbudili naši pozornost, úsměv ... a zdvižené obočí.

Mohu jen potvrdit - je to pravda pravdoucí! I můj 19ti letý synek nad tím nevěřícně kroutil hlavou a nazýval je .... no prostě je nazýval:-)))

Petra Havránková
Moderátor
Příspěvky: 327
Registrován: pon led 05, 2004 14:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

A jedna krizovka nádavkem

Příspěvek od Petra Havránková » čtv zář 30, 2004 20:02

Jela jsem takhle jednou v létě spojkou z Plzeňské dálnice jako na Radotín (ještě kupíčkem - blahé paměti ) a kdo to tam zná, ví, že je to jeden kamion za druhým. Asi ve 120ti jsem se tedy rozhodla je předjet a když jsem byla na úrovni posledního, bouchnul mu tuplák vzadu.
Vážení a milí, v tu chvíli jsem naprosto nevěděla, která bije, okolo černo, smrad, cáry z gumy pleskaly o přední okno - prostě fuj!
Když jsem z toho vyjela, měla jsem leknutím uplné modré prsty u rukou a o tom, jak jsem se opotila se nebudu šířit...

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » čtv zář 30, 2004 21:02

Čeněk Urbanec píše:
閃 閁 閅

První znak je japonsky " kupředu, řidiči"
Druhý " zpátky ni krok" - označení jednosměrky
Třetí " zpátky jen krok" - text lidové písničky ...


:twisted:
Čeňku, tohle mi nedělej,
zaskočily mi mandle :lol:
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Originally posted by Vita Malina

Příspěvek od DDT » čtv říj 21, 2004 12:22

čau lidi

tak sem si to dneska šinul po dálnici do Brna směrem z Ostravy, samozřejmě havárka za Hranicema na Moravě, tříčtvrtě hodiny sem strávil v koloně,za havárkou se rozjedu a asi po kilometru koukám jako blázen-kamion se točil na dálnici, asi se mu nechtělo čekat v té koloně která byla z obou směrů. Já ho zastihl zrovna když stál kolmo ke mě, teda řeknu vám, je to dost nepříjemný pocit, brzdil sem i očima. Nechápu proč se zrovna profesionální řidiči tak strašně ozývají proti bodovému systému, většina z nich jezdí jako prasata.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Jaykee
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: čtv říj 07, 2004 19:46

Re: Originally posted by Vita Malina

Příspěvek od Jaykee » čtv říj 21, 2004 15:10

DDT píše:čau lidi

tak sem si to dneska šinul po dálnici do Brna směrem z Ostravy, samozřejmě havárka za Hranicema na Moravě, tříčtvrtě hodiny sem strávil v koloně,za havárkou se rozjedu a asi po kilometru koukám jako blázen-kamion se točil na dálnici, asi se mu nechtělo čekat v té koloně která byla z obou směrů. Já ho zastihl zrovna když stál kolmo ke mě, teda řeknu vám, je to dost nepříjemný pocit, brzdil sem i očima. Nechápu proč se zrovna profesionální řidiči tak strašně ozývají proti bodovému systému, většina z nich jezdí jako prasata.
Na to už jsme se přece pobavili, Diskuze - Bodový systém ano/ne.... :wink: 8) :idea:
R 19/ 1,8 / 54KW / 1991

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » čtv lis 04, 2004 20:26

Dnes pěkná příhoda: vyjíždím z vesnice v dolíčku po rovné silnici na horizont - silnice III. třídy, spíše v dobrém, než špatném stavu, svah asi 6 - 8 promile... Takže Laguna se i po několika stovkách metrů na 50% plynu rozběhne na 100... Normální je do tohoto horizontu najíždět spíše na své straně ( jezdí tam spousta tuničů, o to méně policajtů....), nedrat se moc do středu, tentokrát jsem to porušil... Vyjedu na horizont, 20 - 30 m přede mnou jde děda ( na správné straně ), upustí hůlku a shýbne se pro ni, přičemž ztratí rovnováhu a popoběhne ... Žena řekla " POZOR ", když děda byl spolehlivě za námi....Ustál to, stál asi 2 metry od LEVÉ krajnice...
Zimní Semperit jsou dobré i ve 14°C....
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
Lenka Švestkova
Člen RCČR
Příspěvky: 474
Registrován: pon bře 22, 2004 17:42
Bydliště: Studénka

Příspěvek od Lenka Švestkova » pon lis 08, 2004 08:55

Čeněk Urbanec píše:Dnes pěkná příhoda: vyjíždím z vesnice v dolíčku po rovné silnici na horizont - silnice III. třídy, spíše v dobrém, než špatném stavu, svah asi 6 - 8 promile... Takže Laguna se i po několika stovkách metrů na 50% plynu rozběhne na 100... Normální je do tohoto horizontu najíždět spíše na své straně ( jezdí tam spousta tuničů, o to méně policajtů....), nedrat se moc do středu, tentokrát jsem to porušil... Vyjedu na horizont, 20 - 30 m přede mnou jde děda ( na správné straně ), upustí hůlku a shýbne se pro ni, přičemž ztratí rovnováhu a popoběhne ... Žena řekla " POZOR ", když děda byl spolehlivě za námi....Ustál to, stál asi 2 metry od LEVÉ krajnice...
Zimní Semperit jsou dobré i ve 14°C....
Jízda přes horizonty by měla být samostatnou kapitolou v každé autoškole... Každý den cca 6-7x cestou do práce, to samé zpátky... Jeď příliš v pravo a čekej cyklistu, příliš do středu, tak auto v prostisměru, které toho cyklistu má z druhé strany... No, hodně dělá rychlost, kterou se přes horizont přehupuješ, že? Ale, to je přeci úplně jiné téma... 8)
Martin
Laguna 1.9dTi 2000

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » pon lis 08, 2004 10:30

Jo, to máš, Martine, pravdu, jenže kdybych jel 50km/h, po správné straně, tak toho dědu mohu klidně přejet, protože bych k němu byl blíže....Třeba...
Jinak schopnost jezdit přes horizonty ( ale také do zatáček, do kterých nevidíme.... ) by se klidně mohla stát speciální lekcí v autoškole - jak správně píše DDT: " za horizontem je silnice široká, rovná a suchá "
Hm...takových míst by se našlo....
Ale teď jsem si vzpomněl na jeden " meteorit ": líčil to chlap, který v roce 1965 svážel dřevo z Miaší po Knížecí cestě - jede s klanicovou Tatrou dolů k lomu na Ráztoce a najednou před ním válí sudy další Tatra, kterou minul před chvílí - ta vezla cement na Pustevny, vjela na krajnici a už se zkratkou vracela na Ráztoku! Sám povídá: " minula mě o deset metrů - slyším nějaký rachot, tak jsem zastavil, jestli se mi neuvolnila klanice na levé straně, v tom okamžiku se kolem mne kutálí ....
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
Lenka Švestkova
Člen RCČR
Příspěvky: 474
Registrován: pon bře 22, 2004 17:42
Bydliště: Studénka

Příspěvek od Lenka Švestkova » pát lis 12, 2004 14:43

Čeňku, jsem přesvědčený, že takových "neskutečných" situací bys posbíral daleko více. I když přiznávám, že se nejedná o podstatu nebezpečí na silnicích, tak i proto mě nadzvedávají řeči, že se jedná o meteority... Možná je to i o tom, "jak často kdo kouká na oblohu, když meteority padají..." :scratch:

Martin
Laguna 1.9dTi 2000

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » pát lis 12, 2004 16:43

Tak, Martine, on to opravdu meteorit byl, na sto procent ten děda poprvé v životě ztratil rovnováhu takovým způsobem! Stát se to o deset metrů dříve nebo později, tak byl čas v jednotkách vteřin na řešení.... A je jasné, že čím rychleji jedeš, tím rychleji přijedeš do krizovky....nebo zůstane za Tebou...no, to je mi jedno...za Lenkou...
Kamarád jel třešňovou alejí, když viděl, že se tam motají česáči, zpomalil na asi 50, po stu metrech mu na kapotu spadla holka! Bylo to na výměnu trenýrek, ale holce se nic nestalo, snad modřina na zadku - policajt mu pak říkal, že nepřízpůsobil... Na silnici I. třídy, mimo obec, tříproudová, suchá asfaltka!!!! Kdyby jel 100km/h, tak se sto metrů za ním zabila holka pádem na holý asfalt - meteorit....
To je sice varování pro " opatrné ", víte, co tím myslím, ale nic zajímavého pro ty, kdo prohlížejí prostor kolem sebe v celé čtvrtkouli...
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
Jan Kalina
Grafoman
Příspěvky: 7144
Registrován: čtv bře 04, 2004 17:14
Bydliště: královéhradecko - rychnovsko

Příspěvek od Jan Kalina » pát lis 12, 2004 21:59

Krapet mi dnes taky zatrnulo, ikdyž jen trošičku :P (stalo se to celkem rychle a nic jsem nedělal ani dělat nemohl 8) ) Právě jsem měl za sebou cca 500km a byl jsem 4km od baráku, jedu si po I/11 a za Týništěm odbočuju na vedlejší vlevo (křižovatka tvaruT), měl jsem to dost rozjetý od Třebechovic a povedlo se mi ujet vzadujedoucí koloně asi na 1,5km. Když jsem tedy potřeboval odbočit vlevo, v protisměru několik aut za sebou, přibržďuju, zastavuju, dávám přednost (noha na brzdě, zapnutej levej blinkr), v dálce se teprv v zrcátku objevujou světla dalšího auta za mnou (tak 1km). Pořád stojím a dávám přednost, světla se přibližujou, zdá se mi že zpomaluje. Ale najednou je za mnou, říkám si - ubrzdí, neubrzdí, mám čekat náraz? (taky už jsem zažil, opěrky hlavy jsou fakt dobrá a užitečná vychytávka :wink: ) Já jelikož stojím, sotva jsem schopen nějakýho úhybnýho manévru :? Naštěstí ten protijedoucí řidič asi pochopil a uhnul na stranu, čímž vzniklo mezi námi místo akorát tak pro ikvouše v kadettu, kterejžto mě tedy na poslední chvíli objel losím manévrem vlevo a jen mi škrtnul o mý levý zpětný zrcátko a zastavil asi tak 10m přede mnou za křižovatkou :roll: Řekl bych, že se musel pořádně orosit :D Jelikož to bylo teda jen škrtnutí a ani mi nic neupadlo, dokončil jsem odbočovací manévr a jel dom - pro jistotu jsem si doma hned zkontroloval, zda mi svítí brzdy i bliká blinkr a je vše v poho, odnesl to jen kousek laku na zrcátku :)
R20 TS 2.0 1982/www.R20 Turbo-D.zde 2.1 1983/www.R25 V6Turbo.zde 2.5-V6 1985/R25 V6Turbo 2.5-V6 1986/www.R25 Turbo-DX.zde 2.1 1985/R25 V6 Injection 2.7-V6 1985/R25 V6 Injection 2.9-V6 1987, 1988, 1989/Express 1.4 198?/R1363 GTX Automatic 2.0 1983/R136C GTA V6 1985/2017+?/Espace V6 1993/Espace V6 1994/Espace V6 LPG 1996/XR25 1990/Express 1.9dT RT-E3 1997/Laguna 2.0 1995/Kangoo dCi 2008
*** Hledá se odcizená R25 V6 šedá, více info -->>ZDE<<-- ***
*** Hledá se odcizená R25 Baccara vínová, více info -->>ZDE<<-- ***

Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti