Právo přednosti v jízdě v praxi

Co se nám přihodilo.

Moderátor: Moderators General

Co si o tom myslíte?

Připadá mi to v pořádku
5
13%
V pořádku to není
33
87%
 
Celkem hlasů: 38

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Právo přednosti v jízdě v praxi

Příspěvek od DDT » sob črc 24, 2004 23:59

Když už tady máme diskusi o příhodách ze silnice a v jiných tématech také o bezpečnosti, mohli bychom nakousnout jedno jiné zajímavé téma.

1.) Zneužití pravomoci veřejného činitele
2.) porušování předpisů o použití světelných a zvukových výstražných zařízeních
3.) na co jdou peníze daňových poplatníků?
4.) případně také téma DDT je na hlavu padlý, protože co mu je do toho

Příběh?
Tady je:

Dnes kolem poledniho se vracim s dalším účastníkem tohoto fóra z Lysolají. Jedu po kulaťáku a z Evropské míří na tentýž kruhový objezd kolona aut. Policejní Nissan Patrol vjíždí se zapnutými majáky a sirénami do křižovatky a blokuje ji, aby blikající a houkající kolona mohla projet.
Nejprve jsem se domníval, že jde o nějakou vládní delegaci, pak pořádně zaostřím a koukám jak vrána:) Za sebou jedou dvě auta záchranné služby Sejida, se svatebními bílými stuhami, za nimi Mercedes S-klasse s nádhernou svatební panenkou na kapotě, stuhami a modrým blikajícím majákem na střeše. Za ním další a další civilní, ozdobená auta a další záchranky. Vše co mělo majáky, ať už namontovanými v souladu s předpisy nebo v rozporu blikalo a houkalo. Velkolepá podívaná.
Jen malou chybku to mělo :-) Zcela zjevně nešlo o ohrožení života nebo zdraví. Tedy jak se to vezme, nevím, kdo byl ženich a kdo nevěsta :-)

Policejní patrol ještě nekolikrát zajišťoval křižovatky, kolona vesele porušovala jeden předpis za druhým. Jízda v nesprávných pruzích, neoprávněné užití majáků a sirén, jízda na červenou, člověk vykloněný z okna, natáčející celou tu nádheru.

Fotky přikládám a těším se na Vaše reakce:§)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » ned črc 25, 2004 00:43

1. to je flagrantní zneužití....
2. to si nevšimli, protože :" kdo by to kontroloval ?! "
3. možná, že poslat to na mail Úřadu vlády, Ministerstva vnitra a Policejního ředitelství by nebylo od věci...
4. já to takhle dělám, a občas mi někdo odpoví, občas nikoliv....
Pak můžeš psát o slušnosti, ohleduplnosti a tak, nakonec Ti každý připomene podobný případ... A slušnou společnost s burany v čele nevytvoříš.... Takže zůstává na lidech, které burani nedonutí, aby se chovali jako oni - aby vychovávali příkladem... takže budou za blbce... Ale je to volba každého z nás, a když jsme u té volby :idea: Máme možnost s těmi burany zatočit.... :?
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od awe_cz » ned črc 25, 2004 03:01

ja s tebou souhlasim, ale pocital bych s tim, kdybys to na ne vytahl, ze ty ses pro zmenu nevenoval rizeni (kdyz jsi fotil ;)) jinak je to bohuzel smutna praxe v tyhle zemi - tyhle komunisticky manyry

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » ned črc 25, 2004 03:15

awe_cz píše:ja s tebou souhlasim, ale pocital bych s tim, kdybys to na ne vytahl, ze ty ses pro zmenu nevenoval rizeni (kdyz jsi fotil ;)) jinak je to bohuzel smutna praxe v tyhle zemi - tyhle komunisticky manyry
Jo a pri tom foceni jsem si schvalne presedl na sedadlo spolujezdce :-)
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Jan Kalina
Grafoman
Příspěvky: 7144
Registrován: čtv bře 04, 2004 17:14
Bydliště: královéhradecko - rychnovsko

Příspěvek od Jan Kalina » ned črc 25, 2004 11:14

DDT píše:Jo a pri tom foceni jsem si schvalne presedl na sedadlo spolujezdce :-)
Jó, to se někdo má, když má na palubce tlačítko AUTOPILOT :P

Ale vážně - za poslání na patřičná nadřízená místa to stojí - když se nikdo nikdy neozve, bude to pořád horší a horší :evil: Já když byl teď v pondělí (teprve :oops: ) přihlašovat R20, po hodině čekání ve frontě na evidenci vozidel na 7.místě šel na řadu 1 člověk (mezi 14.a 15.hod). Čekat dál tedy nemělo smysl a navečer jsem napsal email tajemnici MěÚ, kde jsem popsal jen svoje dojmy z návštěvy onoho úřadu. 2.den tam jdu ráno znovu a když jsem přišel na řadu, tak "..to jste Vy ten pan Kalina, kterej psal včera tu stížnost? Ale to je jen Váš neobjektivní pohled na věc, normálně tu takový fronty nejsou, víte co máme práce, atd. bla bla..? Já teď budu muset na kobereček a vysvětlovat.." Stížnost to sice nebyla, jen popis zažitýho - a nešlo tam jen o frontu - fakt je ten, že mi to přihlášení vyřídil vedoucí odboru přednostně mimo přepážku, abych nemusel k "pomalejšímu" úředníčkovi. Takže pakliže to menší dusno přispěje ke zlepšení něčeho, proč ne :?: :wink:
R20 TS 2.0 1982/www.R20 Turbo-D.zde 2.1 1983/www.R25 V6Turbo.zde 2.5-V6 1985/R25 V6Turbo 2.5-V6 1986/www.R25 Turbo-DX.zde 2.1 1985/R25 V6 Injection 2.7-V6 1985/R25 V6 Injection 2.9-V6 1987, 1988, 1989/Express 1.4 198?/R1363 GTX Automatic 2.0 1983/R136C GTA V6 1985/2017+?/Espace V6 1993/Espace V6 1994/Espace V6 LPG 1996/XR25 1990/Express 1.9dT RT-E3 1997/Laguna 2.0 1995/Kangoo dCi 2008
*** Hledá se odcizená R25 V6 šedá, více info -->>ZDE<<-- ***
*** Hledá se odcizená R25 Baccara vínová, více info -->>ZDE<<-- ***

Uživatelský avatar
DzejTy
Starting member
Příspěvky: 41
Registrován: pon črc 19, 2004 19:59
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DzejTy » ned črc 25, 2004 11:38

Jan Kalina píše:Ale vážně - za poslání na patřičná nadřízená místa to stojí - když se nikdo nikdy neozve
V tomto jsem trošku skepticky, že by se tim nějaky úředník kdy zabýval.

Pokud bych měl takovouto pěknou sérii fotek asi bych ji poskytl novinářům (iDnes, Novinky, atd.)
oni už se postarají o publicitu a sami osloví našeho milého policejního prezidenta s žádosti o vysvětlení.

(U nás na malém městě se takové věci v podstatě nedějí, jen policajti jezdí po městě v soukromých silných vozech hodně přes 120 km/h a občas jim to nevyjde ... )
-- DzejTy --
Renault Mégane Scénic 1.9 dT

http://www.ceskeokruhy.cz

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od awe_cz » ned črc 25, 2004 13:41

DzejTy píše:
Jan Kalina píše:Ale vážně - za poslání na patřičná nadřízená místa to stojí - když se nikdo nikdy neozve
V tomto jsem trošku skepticky, že by se tim nějaky úředník kdy zabýval.

Pokud bych měl takovouto pěknou sérii fotek asi bych ji poskytl novinářům (iDnes, Novinky, atd.)
oni už se postarají o publicitu a sami osloví našeho milého policejního prezidenta s žádosti o vysvětlení.
asi tak, v tomhle state neni neucinnejsi stiznost na spravnem miste ale (prekvapive) medialni publicita danyho pripadu :(

Uživatelský avatar
Ladislav Ballý
Člen RCČR
Příspěvky: 489
Registrován: stř pro 31, 2003 07:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladislav Ballý » pon črc 26, 2004 09:32

Pánové, dělám ve státnim a s majákem se taky občas svezu, ale z jiných důvoců. Z jakých na to se mě neptejte, ale tiskového mluvčího. Tohle stojí za to to někam poslat hlavně na Min. zdravotnictní a policejní prezídium. Pokud to někam pošleš, jako oficielní žadost o vysvětlení, tak se stím zabejvat musí a pokud se nepletu maj na to měsíc, aby ti podali odpověď a s výsledkem šetření a popř. tresty které dostali.
Nejsem mrcha, ale poptám se u nás čistě orientačně co s tím. Když nás šéfové honěj a pak tvrděj, ,,že je to věc řidiče jak jede,protože oni vůbec nepospíchaj" tak je mi zle.
Někdo tu napsal v jiném topicu, že to tak bude fungovat, když budem držet hubu. Já bych to vyřešil s policii a pokud by odpověď neuspokojila tak tisk a jiné. Za ten malér to stojí.
Kurňa to jsem se ale zdravě nasr......
Čau Láďa B

kopr
Člen RCČR
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 03, 2004 09:37
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Majáky v rukou ...

Příspěvek od kopr » pon črc 26, 2004 13:33

Pánové, nějakou dobu jsem pracoval v soukromém zdravotnickém zařízení a občas i jako řidič. Naše vozy byly vybaveny modrým výstražým světlem, které jsme víceméně směli používat jen na příkaz dispešinku RZS (rychlá záchranná služba), neboť k případům ohrožení života, což je zatím u nás jediný důvod pro použití modrého výstražného světla na sanitku, je nutné stejně volat 158. Tedy to, co jsem viděl na fotkách je na 200% porušení několika předpisů dohromady.

1. Celá kolona byla "namíchaná" z policejních aut, sanitek - převozových i vozidel pro lékaře a civilních vozidel
2. Výzdoba sanitních vozidel stužkami v kombinaci s modrým majákem je úplkný výsměch všem ostatním řidičům
3. Černý mercedes - i pokud se jedná o policejní vozidlo nesmí v žádném případě s rozsvíceným majákem následovat sanitku tak, jak je tomu na fotkách - musí mít policejní doprovod.
4. Soukromá zdravotnická služba nesmí použít modré světlo jindy, než při výzvě RZS, nebo v případě katastrofy, či stavu ohrožení.

No prostě pokud to shrnu - já osobně bych se s tím obrátil na miniterstvo zdravotnictví, vnitra a policejní prezidium a poslal jim dotaz, kdo to povolil.

Držim palce DDTmu, neboť tohle se (zatím) každý den nevidí. Přijde mi to jako absolutní důkaz arogance moci a výsměch všem nám, co jezdíme po silnicích relativně normálně a sem tam zaplatíme za nějaký ten hloupý dopravní přestupek.

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Majáky v rukou ...

Příspěvek od Čeněk Urbanec » pon črc 26, 2004 14:01

kopr píše:... co jezdíme po silnicích relativně normálně a sem tam zaplatíme za nějaký ten hloupý dopravní přestupek.
Díky, hloupý přestupek o 37 km/h v obci ( měřili na tabuli... ) a výsledek? 1kKč... A měli ti " blikači " na benzín....
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Semotán
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon črc 26, 2004 16:35

Re: Právo přednosti v jízdě v praxi

Příspěvek od Semotán » pon črc 26, 2004 18:11

DDT píše:Když už tady máme diskusi o příhodách ze silnice a v jiných tématech také o bezpečnosti, mohli bychom nakousnout jedno jiné zajímavé téma.

1.) Zneužití pravomoci veřejného činitele
2.) porušování předpisů o použití světelných a zvukových výstražných zařízeních
3.) na co jdou peníze daňových poplatníků?
4.) případně také téma DDT je na hlavu padlý, protože co mu je do toho

Příběh?
Tady je:

Dnes kolem poledniho se vracim s dalším účastníkem tohoto fóra z Lysolají. Jedu po kulaťáku a z Evropské míří na tentýž kruhový objezd kolona aut. Policejní Nissan Patrol vjíždí se zapnutými majáky a sirénami do křižovatky a blokuje ji, aby blikající a houkající kolona mohla projet.
Nejprve jsem se domníval, že jde o nějakou vládní delegaci, pak pořádně zaostřím a koukám jak vrána:) Za sebou jedou dvě auta záchranné služby Sejida, se svatebními bílými stuhami, za nimi Mercedes S-klasse s nádhernou svatební panenkou na kapotě, stuhami a modrým blikajícím majákem na střeše. Za ním další a další civilní, ozdobená auta a další záchranky. Vše co mělo majáky, ať už namontovanými v souladu s předpisy nebo v rozporu blikalo a houkalo. Velkolepá podívaná.
Jen malou chybku to mělo :-) Zcela zjevně nešlo o ohrožení života nebo zdraví. Tedy jak se to vezme, nevím, kdo byl ženich a kdo nevěsta :-)

Policejní patrol ještě nekolikrát zajišťoval křižovatky, kolona vesele porušovala jeden předpis za druhým. Jízda v nesprávných pruzích, neoprávněné užití majáků a sirén, jízda na červenou, člověk vykloněný z okna, natáčející celou tu nádheru.

Fotky přikládám a těším se na Vaše reakce:§)
Vážený p.Loompe a vážení členové Renault clubu.
Zde máte moje (okomentování) SVATBY, svatební kolony.Jednalo se o zcela výjimečnou situaci řekněme akci, která bývá, no asi tak jednou za život a přání mého ved.dopravy bylo jakož to dlouholetého záchranáře míti v koloně sanitky což asi chápe každý. Jednalo se o pomalou spanilou jízdu k radnici. Ano vozy měly zapnuty střídavě modrá výstražná světla a warning při max.rychlosti 20-40 km/hod, bez zapnuté sirény!!! Sirény se použily až na radnici při východu novomanželů na jejich počest (též podle Vás zneužití, že?) V životě nás záchranářů jsou pouze dvě příležitosti, jak vzdát hold kolegovi a to je SVATBA nebo SMRT. Je to dost specifické povolání, které nemá a nepožívá mnoha výhod a takto vzdát někomu alespoň touto cestou uznání je jediné. Chápu, že mnohým z Vás dle příspěvků se to nelíbilo,bylo to podáno pouze jednostranně. Napadá mě pouze jediná věc a to je závist, jinou si raději nepřipouštím stále si myslím,že nejsme národ ubožáků prostých duchem.Patrně jste všichni zažili svatby a při takových to příležitostech se bere trochu tolerance,já jsem se s tím díky bohu prozatím setkal.Potkal jsem mnoho svatebních kolon a nebylo to vždy předpisové,ale tady to každý normální člověk bere a toleruje,ale zde byl kámen úrazu byly tam vozy s majáky a jak se zdá to je pro někoho naprosto nepřípustné. Omlouvám se všem pokud je to značně iritovalo, ale pro mě v životě jsou důležitější věci. Tato patřila výjimečně mezi příjemné.
A nyní pro Vás p. Loompe se zeleně metalizovanou Lagunou SPZ A.. 05 05 záměrně neuvádím celou SPZ, vím o koho jde. Vás nešlo přehlédnout při Vaší riskantní jízdě,kdy pro Vás neexistovaly dopravní předpisy,mohu Vám je dokumentovat. Kamery byly tři. Přejíždění z pruhu do pruhu, jízda po tramvajovém pásu, podjíždění a v neposlední řadě kdy jste málem srazil chodce ulic Veletržní a Schnirchova, aby jste stihnul podjet kolonu a stihl nájezd u garáží Vltavská. Když řeknete A řekněte B a neuvádějte zde ostatní kolegy v Renault clubu v omyl.Toto je moje vyjádření za mou firmu.
S úctou zdraví Semotán Jiří
ředitel SEJIDA TRANS RESCUE PRAHA

Semotán
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon črc 26, 2004 16:35

Příspěvek od Semotán » pon črc 26, 2004 18:12

Čeněk Urbanec píše:1. to je flagrantní zneužití....
2. to si nevšimli, protože :" kdo by to kontroloval ?! "
3. možná, že poslat to na mail Úřadu vlády, Ministerstva vnitra a Policejního ředitelství by nebylo od věci...
4. já to takhle dělám, a občas mi někdo odpoví, občas nikoliv....
Pak můžeš psát o slušnosti, ohleduplnosti a tak, nakonec Ti každý připomene podobný případ... A slušnou společnost s burany v čele nevytvoříš.... Takže zůstává na lidech, které burani nedonutí, aby se chovali jako oni - aby vychovávali příkladem... takže budou za blbce... Ale je to volba každého z nás, a když jsme u té volby :idea: Máme možnost s těmi burany zatočit.... :?

Vážený p.Loompe a vážení členové Renault clubu.
Zde máte moje (okomentování) SVATBY, svatební kolony.Jednalo se o zcela výjimečnou situaci řekněme akci, která bývá, no asi tak jednou za život a přání mého ved.dopravy bylo jakož to dlouholetého záchranáře míti v koloně sanitky což asi chápe každý. Jednalo se o pomalou spanilou jízdu k radnici. Ano vozy měly zapnuty střídavě modrá výstražná světla a warning při max.rychlosti 20-40 km/hod, bez zapnuté sirény!!! Sirény se použily až na radnici při východu novomanželů na jejich počest (též podle Vás zneužití, že?) V životě nás záchranářů jsou pouze dvě příležitosti, jak vzdát hold kolegovi a to je SVATBA nebo SMRT. Je to dost specifické povolání, které nemá a nepožívá mnoha výhod a takto vzdát někomu alespoň touto cestou uznání je jediné. Chápu, že mnohým z Vás dle příspěvků se to nelíbilo,bylo to podáno pouze jednostranně. Napadá mě pouze jediná věc a to je závist, jinou si raději nepřipouštím stále si myslím,že nejsme národ ubožáků prostých duchem.Patrně jste všichni zažili svatby a při takových to příležitostech se bere trochu tolerance,já jsem se s tím díky bohu prozatím setkal.Potkal jsem mnoho svatebních kolon a nebylo to vždy předpisové,ale tady to každý normální člověk bere a toleruje,ale zde byl kámen úrazu byly tam vozy s majáky a jak se zdá to je pro někoho naprosto nepřípustné. Omlouvám se všem pokud je to značně iritovalo, ale pro mě v životě jsou důležitější věci. Tato patřila výjimečně mezi příjemné.
A nyní pro Vás p. Loompe se zeleně metalizovanou Lagunou SPZ A.. 05 05 záměrně neuvádím celou SPZ, vím o koho jde. Vás nešlo přehlédnout při Vaší riskantní jízdě,kdy pro Vás neexistovaly dopravní předpisy,mohu Vám je dokumentovat. Kamery byly tři. Přejíždění z pruhu do pruhu, jízda po tramvajovém pásu, podjíždění a v neposlední řadě kdy jste málem srazil chodce ulic Veletržní a Schnirchova, aby jste stihnul podjet kolonu a stihl nájezd u garáží Vltavská. Když řeknete A řekněte B a neuvádějte zde ostatní kolegy v Renault clubu v omyl.Toto je moje vyjádření za mou firmu.
S úctou zdraví Semotán Jiří
ředitel SEJIDA TRANS RESCUE PRAHA

Uživatelský avatar
Michal99
Junior member
Příspěvky: 125
Registrován: úte čer 08, 2004 14:43
Bydliště: Praha

Příspěvek od Michal99 » pon črc 26, 2004 20:43

Semotán píše: Vážený p.Loompe a vážení členové Renault clubu.
Zde máte moje (okomentování) SVATBY, svatební kolony.Jednalo se o zcela výjimečnou situaci řekněme akci, která bývá, no asi tak jednou za život a přání mého ved.dopravy bylo jakož to dlouholetého záchranáře míti v koloně sanitky což asi chápe každý. Jednalo se o pomalou spanilou jízdu k radnici. Ano vozy měly zapnuty střídavě modrá výstražná světla a warning při max.rychlosti 20-40 km/hod, bez zapnuté sirény!!! Sirény se použily až na radnici při východu novomanželů na jejich počest (též podle Vás zneužití, že?) V životě nás záchranářů jsou pouze dvě příležitosti, jak vzdát hold kolegovi a to je SVATBA nebo SMRT. Je to dost specifické povolání, které nemá a nepožívá mnoha výhod a takto vzdát někomu alespoň touto cestou uznání je jediné. Chápu, že mnohým z Vás dle příspěvků se to nelíbilo,bylo to podáno pouze jednostranně. Napadá mě pouze jediná věc a to je závist, jinou si raději nepřipouštím stále si myslím,že nejsme národ ubožáků prostých duchem.Patrně jste všichni zažili svatby a při takových to příležitostech se bere trochu tolerance,já jsem se s tím díky bohu prozatím setkal.Potkal jsem mnoho svatebních kolon a nebylo to vždy předpisové,ale tady to každý normální člověk bere a toleruje,ale zde byl kámen úrazu byly tam vozy s majáky a jak se zdá to je pro někoho naprosto nepřípustné. Omlouvám se všem pokud je to značně iritovalo, ale pro mě v životě jsou důležitější věci. Tato patřila výjimečně mezi příjemné.
A nyní pro Vás p. Loompe se zeleně metalizovanou Lagunou SPZ A.. 05 05 záměrně neuvádím celou SPZ, vím o koho jde. Vás nešlo přehlédnout při Vaší riskantní jízdě,kdy pro Vás neexistovaly dopravní předpisy,mohu Vám je dokumentovat. Kamery byly tři. Přejíždění z pruhu do pruhu, jízda po tramvajovém pásu, podjíždění a v neposlední řadě kdy jste málem srazil chodce ulic Veletržní a Schnirchova, aby jste stihnul podjet kolonu a stihl nájezd u garáží Vltavská. Když řeknete A řekněte B a neuvádějte zde ostatní kolegy v Renault clubu v omyl.Toto je moje vyjádření za mou firmu.
S úctou zdraví Semotán Jiří
ředitel SEJIDA TRANS RESCUE PRAHA
Kolona rozhodne nejela 20-40 a bez siren.
Jizda na cervenou a zateraseni cesty policejnim vozem, se me take nezda byt podle predpisu. Nezkuli skoro srazku tohoto vozu, ktery jel po kolejich z kruhoveho objezdu k semaforum, aby tak umoznil hladky prujezd kolony a opet s majaky, s vozem stojicim na tramvajovem pasu a pripravenem k odboceni.
Kdyz uz jsme u jizdy po tramvajovem pasu, tak by me zajimalo co byla jizda pres zastavku Sparta po kolejich ?
A co se tyce poruseni predpisu dokumentarnim vozem, tak nikdo netvrdi, ze neporusil zadne predpisy. Navic sem si nejak nevsim, ze by nekde byl nejaky chodec, ktereho by auto chtelo prejet. Jednalo se o 2 lidi stojici u krajnice, kteri si neco strachali v aute, takze prosim nesirte paniku.

A prosim, kdyby kolona jela sporadane a zastavali na vsech semaforech a pouze by auta blikala a troubila (klaksony) nikdo z nas by nerek ani slovo. A pokud si vsimnete fotky jsem zacal delat, az po tom extempore na kulataku a te malem srazce na tramvajovem pase a dalsim zateraseni cesty na semaforu.

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Nedá mi to...

Příspěvek od Čeněk Urbanec » pon črc 26, 2004 21:08

Semotán píše:
Jednalo se o zcela výjimečnou situaci řekněme akci, která bývá, no asi tak jednou za život a přání mého ved.dopravy bylo jakož to dlouholetého záchranáře míti v koloně sanitky což asi chápe každý. Jednalo se o pomalou spanilou jízdu k radnici. Ano vozy měly zapnuty střídavě modrá výstražná světla a warning při max.rychlosti 20-40 km/hod, bez zapnuté sirény!!!
V životě nás záchranářů jsou pouze dvě příležitosti, jak vzdát hold kolegovi a to je SVATBA nebo SMRT. Je to dost specifické povolání, které nemá a nepožívá mnoha výhod a takto vzdát někomu alespoň touto cestou uznání je jediné. Chápu, že mnohým z Vás dle příspěvků se to nelíbilo,bylo to podáno pouze jednostranně.
Patrně jste všichni zažili svatby a při takových to příležitostech se bere trochu tolerance,já jsem se s tím díky bohu prozatím setkal.Potkal jsem mnoho svatebních kolon a nebylo to vždy předpisové,ale tady to každý normální člověk bere a toleruje,ale zde byl kámen úrazu byly tam vozy s majáky a jak se zdá to je pro někoho naprosto nepřípustné.
A nyní pro Vás p. Loompe se zeleně metalizovanou Lagunou SPZ A.. 05 05 záměrně neuvádím celou SPZ, vím o koho jde. Vás nešlo přehlédnout při Vaší riskantní jízdě,kdy pro Vás neexistovaly dopravní předpisy,mohu Vám je dokumentovat. Kamery byly tři. Přejíždění z pruhu do pruhu, jízda po tramvajovém pásu, podjíždění a v neposlední řadě kdy jste málem srazil chodce ulic Veletržní a Schnirchova, aby jste stihnul podjet kolonu a stihl nájezd u garáží Vltavská.
S úctou zdraví Semotán Jiří
ředitel SEJIDA TRANS RESCUE PRAHA
Hm.... pane Semotáne, jen několik otázek, na které, samozřejmě, nemusíte odpovídat:
1. Popis pana DDT tedy není pravdivý ? V ničem ? V čem ne a v čem ano ?
2. Kolika svatbám, pane Semotáne, je při jízdě vytvářen prostor policejním Patrolem....
3. Prohlédl jste si fotografie ? Pak:
- co s informací, že pan Loomp přejížděl z pruhu do pruhu, jezdil po tramvajovém pásu...?
- co s informací, že Vás podjížděl, když, jak říkáte, jste jeli spanilou jízdu 20 - 40 km/h v obci, kde je povoleno 50 km/h? To Vás naštvala jeho troufalost?
- co s informací, že : zde byl kámen úrazu byly tam vozy s majáky a jak se zdá to je pro někoho naprosto nepřípustné. Omlouvám se všem pokud je to značně iritovalo, ale pro mě v životě jsou důležitější věci. Tato patřila výjimečně mezi příjemné.
4. Jak moc spanilá je jízda přes nepřerušovanou čáru?
5. Jak moc jste při ostré jízdě za případem naštvaní na burana, který zjevně vidí majáčky, warningy, možná neslyší, ale prostě neuhne? " Však se nezblázní, kdoví za čím jedou...." ? A jak moc mu k této sviňárně pomáháte Vy ?
6. Jak moc naštvaní jste na agresivní hovada, která využijí mezery, vytvořené slušnými řidiči, aby se tam nas...oukali a využili toho?
Ponechám stranou Vaši klientelu a odtud převzaté vzorce chování, jen si myslím, že asi všichni budeme potřebovat čas, abychom se srovnali s tím, co se stalo - ale STALO SE, ne že ne!
Na závěr Vám řeknu jediné: NIC a NIKDO mně nepřiměje, abych při spatření modrého blikátka a majáků, jakýchkoliv, neustoupil jak nejvíce to jde!
Vážím si Vaší práce a rád Vám kdykoliv pomohu, ale nesmíte po mně chtít, abych situaci, kterou zde hodnotíme, považoval za normální, či dokonce vhodnou!Oceňuji přitom, že se k tomu stavíte jako chlap, což mi umožňuje si Vás vážit, jakkoliv jsem skeptický k Vašemu hodnocení...
Na okraj: Jako stafáž je sanita dobrá, ale KDO JSME, ukážeme takto:

Zde byla fotografie novomanželů. Na prosbu novamonžela byl link odstraněn. Dle jeho slov si už popularity užil až nad hlavu. Činím tak i s ohledem na novomanželku.
Čeňkovi, jakožto autorovi příspěvku se omlouvám.


Co s tím....
Váš
Naposledy upravil(a) Čeněk Urbanec dne pon črc 26, 2004 22:33, celkem upraveno 2 x.
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
DzejTy
Starting member
Příspěvky: 41
Registrován: pon črc 19, 2004 19:59
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DzejTy » pon črc 26, 2004 21:14

... svatební kolony.Jednalo se o zcela výjimečnou situaci řekněme akci, která bývá, no asi tak jednou za život a přání mého ved.dopravy bylo jakož to dlouholetého záchranáře míti v koloně sanitky což asi chápe každý. Jednalo se o pomalou spanilou jízdu k radnici. Ano vozy měly zapnuty střídavě modrá výstražná světla a warning při max.rychlosti 20-40 km/hod, bez zapnuté sirény!!! Vltavská. Když řeknete A řekněte B a neuvádějte zde ostatní kolegy v Renault clubu v omyl.Toto je moje vyjádření za mou firmu.
S úctou zdraví Semotán Jiří
ředitel SEJIDA TRANS RESCUE PRAHA
Vážený pane řediteli,

Vaše vysvětlení situace je praktická ukázka jak to dělají naší přední politici, kteří místo přijmutí odpovědnosti a vyvození patřičných dusledků celou kauzu obrátí - typické. Bohužel na to Vám naletí jen pitomci. Prosím Vás nesnažte se je dělat z nás.

Vážím si práce záchranářů ať již saniťáků, hasičů atd. a slyším-li houkání nebo vidím-li před sebou nebo ve zpětném zrcátku modré majáky snažím se s vozem maximálně nepřekážet a umožnit hladký průjez.

Jen jedem malý zdánlivě nesouvisející příklad, bydlím nedaleko JEDU (jaderná elektrárna Dokovany) a v okolí je namontován systém rychlého varovaní. Před moha lety každá zkouška akustického systému vyvolala pozornost obyvatel. Dnes to s nikým ani nehne. Pokud se budou houkačky a majáky takto zneužívat pak se nedivte, že řidiči již prostě neuhnou a budou takové signály ignorovat. Kdo jiný by měl ctít zákony než ten kdo má z nich vyjímku. Na druhou stranu Vaše jednání jen vychází ze stavu naší společnosti.

Nebojte já uhnu pokaždé, ale lidi jsou jen lidi.
Naposledy upravil(a) DzejTy dne úte črc 27, 2004 07:48, celkem upraveno 1 x.
-- DzejTy --
Renault Mégane Scénic 1.9 dT

http://www.ceskeokruhy.cz

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » pon črc 26, 2004 21:48

Vážený pane Semotáne,
Těší mne, že jste přijal výzvu k vyjádření na tomto fóru. Oceňuji Vaši odvahu vstoupit na "nepřátelskou půdu" a pokusit se o vysvětlení. Z tohoto důvodu jsem vám nechával vzkaz na Vašich internetových stránkách v sekci kniha návštěv. (www.sejida.com.cz). Prohlédl jsem si i svatební fotografie Vašeho zaměstnance, pana Michala Milbauera, jemuž jste tímto způsobem vzdávali hold a přeji mu, aby se mu manželství vyvedlo.

Máte naprostou pravdu v tom, že vůz, který sledoval jízdu Vaší kolony s vynuceným právem přednosti v jízdě, tedy zmiňovaný renault Laguna porušil poměrně dost dopravních předpisů, drže krok s Vašimi vozy. Jinak by tato pozoruhodná série fotografií nemohla nikdy vzniknout. K odpovědnosti za přestupky se, jako řidič, hlásím a jsem připraven se z nich zodpovědět. S tím rizikem jsem do toho šel a počítal s tím, že když spáchám dopravní přestupek, mohu být potrestán. Právem.
Přejíždění z pruhu do pruhu, ani "podjíždění" nejsou při jízdě po městě nijak neobvyklým jevem, pane Semotáne. Jistě Vám je známo, že v aglomeraci lze pro předjíždění využít i jízdní pruh napravo od vozidla, které je předjížděno. Skutečností však je, že jsem spolu s Vaší kolonou jel i po tramvajovém páse v ulici Milady Horákové, v odbočovacím pruhu, v pruhu vyhrazeném, pro autobusy. Nemohu však, stejně jako fotograf souhlasit s tvrzením, že došlo k ohrožení chodce. Máte-li k dispozici videozáznam, jak tvrdíte, prosím, pro dokumentaci Vašeho tvrzení ho zveřejněte, nebo ho poskytněte našemu klubu, o zveřejnění se postaráme sami.
Impulsem pro zahájení dokumentace Vaší kolony byl odvrácený střet doprovodného policejního vozidla, jedoucího ulicí Svatovítská po tramvajovém páse se zapnutým výstražným zařízením s peugeotem 607 stojícím na tomto páse a odbočujícím z ulice Wuchterlova. Nebýt toho, asi bychom nad tím mávli rukou, jako nad jinými podobnými věcmi. Policejní patrol se snažil Vaši kolonu předjet aby byl první na křížovatce Svatovítská - Milady Horákové, kde opět stál v křižovatce a zajišťoval průjezd. Dokumentace proto začíná až na ulici Milady Horákové, jak jste si jistě všiml.
Chápu, že si Váš kolega přál mít ve svatební koloně sanitky (policejní auto a vládní mercedes také?). Musel však mít zapnuté majáky a houkat?

Podstata věci však není v jejich přítomnost, ale v chování jejich řidičů. Přestože jsme neměli k dispozici kameru, je na jednom ze snímků vidět osobní auto, jehož řidič byl zmatený blikajícími a houkajícími sanitkami ve zpětném zrcátku. Ihned uhnul ke kraji aby Vám udělal podle předpisů místo. (fotografie http://english.renaultclub.cz/bordel/svatba/sv03.jpg )


Pane Semotáne, přestože tvrdíte, že situace byla výjimečná a já Vám to věřím, degradovali jste použití výstražných zařízení na vašich autech na věc, která ani náhodou nesloužila ku prospěchu těch, kvůli kterým ji máte a to bez jakéhokoliv ohledu na kterýkoliv z předpisů které jste porušili. To zařízení Vám má umožnit zrychlený a relativně bezpečný průjezd v případě, že jedete za člověkem, jemuž jde o zdraví nebo život, ne proto abyste se rychleji dostali na radnici.

Jak myslíte, že budou příště reagovat na majáky a houkání řidiči se sanitkou v zádech? Řeknou si, že někdo potřebuje pomoc a nebo že někdo chce někomu vzdát hold? Uhnou a nebo neuhnou? Na tom, jestli uhnou může záviset zdraví lidí. Nejen pacientů, ale i řidičů záchranek...

P.S.: Děkuji za Váš, dosud jediný hlas na "opačné straně barikády" v tomto hlasování.

_______________________________________

Pozn. pod čarou: Pouze v policejní evidenci je laguna, která vaši jízdu dokumentovala, vedená jako zelená metalíza, a to vinou chybného značení barev výrobce. Ve skutečnosti je to šedá metalíza. :-) Chápu, že se každý ke svým informacím dostáváme jak umíme.
Naposledy upravil(a) DDT dne úte črc 27, 2004 12:36, celkem upraveno 1 x.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
HEERY
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: ned úno 08, 2004 00:58
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HEERY » úte črc 27, 2004 01:34

Moc pekna a poucna reportaz - bojim se jenom aby se to DDTemu nejak nevymstilo...I kdyz by se melo na svatbach trochu trochu zavirat oko. (vzdyt svatebni kolona vzdy porusuje pravidla pokud se nechce roztrhnout a je ostatnimi ridici vicemene tolerovana)Tohle je ale trochu moc a srazi to kredit PCR a jakesi zachranky.Nicmene opravdu ocenuji vubec vstup pana Semotana na tuto pudu.Asi ho trochu preci jenom trapi svedomi a to se jen tak dnes nevidi.
BMW M5 E34 3.6, Renault Scenic 1.6 16V

mikeš
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 27, 2004 08:47

Příspěvek od mikeš » úte črc 27, 2004 09:29

Velmi zajímavé téma, díky za něj. Při vší úctě k panu řediteli Semotánovi i ke svatbě jeho zaměstnance, mi na věci vadí jedna věc: firma Sejida Trans Rescue NENÍ záchranná služba, ale převozová firma. Nevyjíždí na tísňové výzvy, neřeší případy akutního ohrožení života, nejezdí "na případy," jak by se mohlo zdát. Zajišťuje předem objednané mezinemocniční transporty pacientů, repatriace ze zahraničí a podobně. Jestli se mýlím, opravte mě. Na některých sanitkách je dokonce napsáno "VIP service" nebo tak nějak. Bydlím na nábřeží, kde sanitky pana Semotána projíždějí s majákem s některým VIP pacientem několikrát denně.
Takže: pane Semotáne, cením si toho, že jste se "nezahalil do pláštíku mlčení" a zkusil důvody vysvětlit. Přeju svatebčanům, aby jim všechno vyšlo tak, jak by si přáli. Lidsky to chápu, ale jako důvod zneužití VRZu to nejsem ochotný připustit. Příliš časté houkání skutečně devalvuje naléhavost majáků a sirén v očích řidičů a tento případ se mi zdá jako zvláště trapný a škodlivý. Sám mám dvouměsíční dítě a na "křtinách" jsem měl naše kluky se sanitkou taky, ale ani mě nenapadlo říct jim, aby dělali cirkus.
S úctou Marek Uhlíř, záchranka Praha

Vlk
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: stř črc 07, 2004 12:59

JÁ TO NEBERU!

Příspěvek od Vlk » úte črc 27, 2004 10:04

Pane Semotáne!
Já si narozdíl od jiných Vašeho vysvětlení, dá-li se to tak vůbec říci, nevážím a Vaše rádoby argumenty prostě a zhola NEBERU! Zneužili jste, urazili jste, překročili jste co se jen dalo! Jsem tak trochu od fochu, jak se říká, a velmi mě mrzí, štve a uráží, čeho jste se dopustili a můžu Vám říct, že i mí kolegové toto Vaše počínání odsuzují a zároveň nechápou. Stále zvažují, zda na všechny, jichž se toto týká, nepodáme oficiální stížnost, podloženou nejen touto fotoreportáží. Váš přístup k celé věci ukazuje, jakým jste člověkem a v jakém světě to žijete. Ale pamatujte, Vy nejste víc než my! :twisted:

PS: Apropó, kdo platil PHM ve služebních vozech policie aj.? Jak byla zapsána, pokud byla že, jejich jízda v knize jízd? Atd. atd.
PS2: Pro doplnění, práce záchranářů si vážím, o to víc mě mrzí takovéto "mafi" akce...

Uživatelský avatar
lagunn
Junior member
Příspěvky: 194
Registrován: čtv úno 26, 2004 21:54
Bydliště: pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lagunn » úte črc 27, 2004 22:56

_______________________________________

Pozn. pod čarou: Pouze v policejní evidenci je laguna, která vaši jízdu dokumentovala, vedená jako zelená metalíza, a to vinou chybného značení barev výrobce. Ve skutečnosti je to šedá metalíza. :-) Chápu, že se každý ke svým informacím dostáváme jak umíme.[/quote]

Ahoj !
Tak ta poznámka pod čarou je teda zajímavá.
Takže člověk nafotí kopec evidentních přestupků a jaksi náhodou už je v policejní databázi. :shock: To mi připadá, že DDT skončí jako sedlák v 50.letech - jako podvratný živel v dolech :roll:
Zdraví lagunn
Laguna 1.8 RN combi + LPG

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » úte črc 27, 2004 23:08

lagunn píše:
Ahoj !
Tak ta poznámka pod čarou je teda zajímavá.
Takže člověk nafotí kopec evidentních přestupků a jaksi náhodou už je v policejní databázi. :shock: To mi připadá, že DDT skončí jako sedlák v 50.letech - jako podvratný živel v dolech :roll:
¨
Ahoj, vyjadril jsem se ponekud nepresne, ta laguna je, jako kazde jine auto v evidenci motorovych vozidel. Pouze je tam drobna chyba v barve. Renault barvu 920 deklaruje jako zelenou metalízu, přestože je šedivá. Pointa byla v tom, že aby se někdo dozvěděl, že to je zelená metalíza musí mít správné kontakty na správných místech, protože dostat se do té databáze lze jen pod heslem se zdůvodněním, proč vyhledávám právě tohle auto.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
lagunn
Junior member
Příspěvky: 194
Registrován: čtv úno 26, 2004 21:54
Bydliště: pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lagunn » úte črc 27, 2004 23:14

Ahoj !
Asi jsem trochu nepochopil :oops: Už mlčím :D Ale už jsem se docela leknul, že se vracejí staré doby :x Ufff........
Zdraví lagunn
Laguna 1.8 RN combi + LPG

Uživatelský avatar
afk_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 72
Registrován: čtv bře 25, 2004 16:12
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

idnes.cz

Příspěvek od afk_cz » stř črc 28, 2004 09:41


Uživatelský avatar
DzejTy
Starting member
Příspěvky: 41
Registrován: pon črc 19, 2004 19:59
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Právo přednosti v jízdě v praxi

Příspěvek od DzejTy » stř črc 28, 2004 11:43

DDT píše: Dnes kolem poledniho se vracim s dalším účastníkem tohoto fóra z Lysolají. Jedu po kulaťáku
Na www.idnes.cz vyšel na titulní straně článek o této svatbě.

pořídil jsem screenshot, kdyz tak ho dám k dispozici
-- DzejTy --
Renault Mégane Scénic 1.9 dT

http://www.ceskeokruhy.cz

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » stř črc 28, 2004 12:21

lagunn píše: Ale už jsem se docela leknul, že se vracejí staré doby :x Ufff........
Nevracejí, neboj... Zůstaly, tak jak byly...něco o tom vím.... :twisted:
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů