Zrcátka...

Co se nám přihodilo.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Vlk
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: stř črc 07, 2004 12:59

Zrcátka...

Příspěvek od Vlk » čtv črc 22, 2004 13:08

...že jsou zrcátka u novějších vozů poměrně drahou záležitostí asi nemusím dvakrát zmiňovat (zvláště ta vyhřívaná a elektrická). Včera po půlnoci v HK (skončil film s Van Dammem a já právě ulehl) jsem nevydržel poslouchat takový divný ráyn z venku, pes štěkal tak nějak jinak, než když jsou jen petardy. Tak vykouknu z okna a vidím vožralýho chlapa asi kolem 48 let jak jde od auta k autu a u každýho facákem uráží zrcátka, tak jsem na něj houknul ve stejný chvíli jako soused pod náma právě ve chvíli, kdy napřahoval na zrcátko u Scénica r.v. 2001, kterej patří dalšímu sousedovi z baráku... Hmm, smůla, trefil ho stejně, což jsem už nevydržel a pojal myšlenku chlapa chytit, dát mu přes držku (jak říká Švejk) a pak zavolat poldy. Chlapa jsem dohnal na dalším náměstíčku, kde právě trefil zrcátko od Superba, který se vysypalo i s těmi hejblaty vevnitř. Byl to takovej XXXXXX, že jsem s ním jen zaklepal vzteky a měl odpor ho vůbec mlátit, samo že byl na mol! To už ale přijížděli kluci ze státní i městské policie, který zavolal jednak soused od nás co křičel z okna spolu se mnou e jednak další svědek u toho Superbu. Všichni nás napsali jako svědky, chlapa si u toho vyfotili a ještě projeli s náma trasu kudy ten hajzlík šel. Výsledek? Tady je: 2 sříbrný Octávky levý zrcátka sklo na kaši, nějakej i prasklej plast, stříbrnej Superb jak jsem psal l. zrc. v hajzlu, modrá Felda jen nějak vykroucený zrcátko, atd. atd., ale hlavně, pánové a dámy, Scénic udělal jenom hop dopředu a hop zpátky a sklopil zrcátko jako když jedete do myčky, prostě nerozbitnej!! Horší asi byla ta krev onoho zmetka na kapotě a bočních dveřích...! Jo zrcátka jsou drahý!!! A Renault je zase Renault!! :roll: :wink:
Naposledy upravil(a) Vlk dne úte črc 27, 2004 10:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ladislav Ballý
Člen RCČR
Příspěvky: 489
Registrován: stř pro 31, 2003 07:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladislav Ballý » čtv črc 22, 2004 14:17

Taky jsem čuměl jak z jara, že Laguně se zrcátka taky otočej dopředu. Já na to naštěstí přišel sám i když jsem ho zadkem stejně skoro urval. Jó pořádek v garáži se někdy vyplatí.

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Aby jste měli představu, jak jezdí genius....

Příspěvek od Čeněk Urbanec » čtv črc 22, 2004 14:43

...měl jsem jet za kamarádem do Plzně a protože jesm věděl. že si bude chtít prohlédnout Lagunu, jel jsem ji umýt. Byl únor, brzké noci čas, umyl jsem, vyjel z myčky a protože jsem měl natankováno, rovnou jsem jel na Plzeň...Po výjezdu z pumpy jste prakticky hned na hlavní... První světla, která se objevila za mnou, jsem viděl ve vnitřním zrcátku, ve vnějších nic... " rozštelovala se..." myslel si prosťáček a jal se s výrazem Mr. Beana ( koukejte, jak je to mechanisované...)štelovat zrcátka - svoje, pak spolujezdce..... nenašteloval, přestože motorky ( dost zoufale... ) vrčely... Pořádný chlap nejde zkoumat věci ženským způsobem - pořádně si to prohlédnout, strčit tam nos, prsty a pak s brekem resignovat...Ne, on řve o firmě, které věří zřejmě zbytečně, asi si fakt koupil klump, jak to teď bude spravovat.... Ještě, že jsem jel sám.... trochu mě mátl obrys zrcátka, který nebyl normální, ale měl jsem najeto asi 200 km, jen ve dne.... Asi deset kilometrů za Žatcem byla nějaká nehoda, zastavili mě policajti, že potřebují odtáhnout vrak náklaďáku.... Vystoupil jsem z auta, narovnal zrcátka, před mytím ( s výrazem Mr.Beana ) sklopená...a svět byl krásný , přehledný a Renault firma, která to má vymakaný.... :oops:
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
Lenka Švestkova
Člen RCČR
Příspěvky: 474
Registrován: pon bře 22, 2004 17:42
Bydliště: Studénka

Příspěvek od Lenka Švestkova » čtv črc 22, 2004 20:19

Čeňku vítej v klubu "jéžišitojsemalevůl..." :lol:
Martin

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » čtv črc 22, 2004 23:25

Lenka Švestkova píše:Čeňku vítej v klubu "jéžišitojsemalevůl..." :lol:
Martin
Ta moje vstupenka nebyla zdaleka tak slušná..... :? Milá Lenko, teď už o mně víte i to, že mluvím sprostě.... :oops:
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

vytlemskissa
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob črc 28, 2012 13:02

Re: Zrcátka...

Příspěvek od vytlemskissa » sob črc 28, 2012 13:27

Já jsem před 2 roky dostala Renault Clio II, r.v. 1998, a skoro vždy, když jsem s ním jela do města, mělo pravé zrcátko sklopené směrem k motoru. Od té doby vždy pro jistotu zrcádka sklápím.

SilverA
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: pon kvě 14, 2012 17:46

Re: Zrcátka...

Příspěvek od SilverA » ned pro 16, 2012 20:21

Tež som mal tú možnosť presvedčiť sa o kvalite renaulťáckych zrkadiel. Raz v zime som odbočoval z hlavnej cesty do dediny. Neprehľadná pravouhlá zákruta. Ako bola hlavná cesta krásne posypaná, odbočka bola bez jediného kamienku. A tak som auto poslal rovno na betónový stĺp verejného osvetlenia. Nejako som sa mu ešte stihol vyhnúť, takže to nebola rana na predok, iba som zavadil zrkadlom o stĺp. Rana ako s...a a následne som zistil že nič nevidím. Tak som auto odstavil po pár metroch na bezpečnom mieste, vystúpil, narovnal sklopené zrkadlo a zistil že neni ani škrábnuté. Proste paráda. Renault forever :)
EX: Zelený Renault Mégane Classic
Po facelifte, r.v. 1999, motor 1,6 16V, výbava RXT - ABS, klíma, 4 airbagy, elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá, predné a zadné okná v elektrike, hmlovky, dvojitá optika, atermické čelné sklo
Od Vianoc 2019 slúži novému majiteľovi. Je to kolega z práce, takže Megana vidím každý deň

Šedý Renault Thalia
R.v. 2011, motor 1,2 16V, výbava Privilege

Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů