Žlté žiarovky

Upravovali jste svého Renaulta? Pošlete popis nebo obrázek. Chcete upravovat? Ptejte se tady.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
SilverA
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: pon kvě 14, 2012 17:46

Žlté žiarovky

Příspěvek od SilverA » pon kvě 14, 2012 18:02

Dobrý deň, máte niekto na svojom Renaulte žlté žiarovky v stretávačkách + diaľkových svetlách? Ja som si ich dal. Teraz to auto vyzerá tak správne francúzsky. A povráva sa že by to v daždi, snehu a hmle malo lepšie svietiť. No akurát ma desí predstava stretnutia s poliajtom. Aké máte skúsenosti? Vadí to policajtom strašne?

Na druhej strane keď vidím dorábané xenóny (dokonca priamo v parabolickom svetle bez šošovky) rôznych farieb od mierne oranžovej cez modrú až po fialovú, modré halogénky, LEDky a autá s tým veselo jazdia, tak neviem prečo by mali policajtom vadiť zrovna žlté svetlá.
EX: Zelený Renault Mégane Classic
Po facelifte, r.v. 1999, motor 1,6 16V, výbava RXT - ABS, klíma, 4 airbagy, elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá, predné a zadné okná v elektrike, hmlovky, dvojitá optika, atermické čelné sklo
Od Vianoc 2019 slúži novému majiteľovi. Je to kolega z práce, takže Megana vidím každý deň

Šedý Renault Thalia
R.v. 2011, motor 1,2 16V, výbava Privilege

Allos
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: pon črc 02, 2007 09:20

Re: Žlté žiarovky

Příspěvek od Allos » čtv kvě 17, 2012 14:32

Já nvm, co vy, bratria, ale my máme povinnost mít světla v odstínu žluté barvy. ;-)

Uživatelský avatar
Hounddog
Senior member
Příspěvky: 1935
Registrován: pát úno 22, 2008 14:14
Bydliště: Bratislava

Re: Žlté žiarovky

Příspěvek od Hounddog » čtv kvě 17, 2012 15:52

Podľa vyhlášky, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevádzke vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách smie mať vozidlo len také svetlá, ktoré má predpísané. A aj farba vyžarovaného svetla musí byť taká, ako je definovaná.

Pre predné svetlomety je určené biele svetlo. Predné hmlové svetlo môže svietiť aj žlto. Takže, v svetlometoch by mali byť také zdroje svetla, ktoré splnia tieto požiadavky. Modré žiarovky však túto povinnosť nespĺňajú.
Lada 1500s-OHC (1978) 57KW-->
Renault Thalia RN 1.4 8v (2001)-55KW-->
Renault Fluence Exception 1.6 16v (2010)- 81 KW 94 000 km, Mercedes E-klasse 220CDi Elegance (110KW) W211 (2004)
DRIVE THE CHANGE
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

SilverA
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: pon kvě 14, 2012 17:46

Re: Žlté žiarovky

Příspěvek od SilverA » čtv kvě 17, 2012 20:58

Nakoniec mi to odvaha nedovolila a vrátil som do stretávačiek biele žiarovky. Žlté som si nechal len v diaľkových svetlách. Ono to vypadalo pekne so žltými svetlami ale ten blbý pocit za volantom, že mám na aute niečo čo neni schválené, ani homologované a vidno to z dialky na prvý pohľad. Navyše keď som si uvedomil že policajti sú schopní za to zobrať techničák, alebo aspoň dať pokutu 60 €, tak som to porste dal dolu. V diaľkových to tak nápadné neni. Tie nesvietia furt.
EX: Zelený Renault Mégane Classic
Po facelifte, r.v. 1999, motor 1,6 16V, výbava RXT - ABS, klíma, 4 airbagy, elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá, predné a zadné okná v elektrike, hmlovky, dvojitá optika, atermické čelné sklo
Od Vianoc 2019 slúži novému majiteľovi. Je to kolega z práce, takže Megana vidím každý deň

Šedý Renault Thalia
R.v. 2011, motor 1,2 16V, výbava Privilege

Uživatelský avatar
Hounddog
Senior member
Příspěvky: 1935
Registrován: pát úno 22, 2008 14:14
Bydliště: Bratislava

Re: Žlté žiarovky

Příspěvek od Hounddog » pon kvě 21, 2012 09:47

Pokial by si ale závadu odstránil na mieste tak by ti nemalo nič hroziť.....ale to je take že keď, keby .......
Lada 1500s-OHC (1978) 57KW-->
Renault Thalia RN 1.4 8v (2001)-55KW-->
Renault Fluence Exception 1.6 16v (2010)- 81 KW 94 000 km, Mercedes E-klasse 220CDi Elegance (110KW) W211 (2004)
DRIVE THE CHANGE
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

SilverA
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: pon kvě 14, 2012 17:46

Re: Žlté žiarovky

Příspěvek od SilverA » úte srp 14, 2012 13:08

Tak som zistil že Megane I má v hmlovkách žiarovky H1. Teda tie isté čo má Thalia I v diaľkových svetlách. Do Thalie som teda vrátil biele žiarovky a do megaňáckych hmloviek dal žlté H1 z Thalie. V reále to vyzerá ešte lepšie ako na fotke.

Obrázek
EX: Zelený Renault Mégane Classic
Po facelifte, r.v. 1999, motor 1,6 16V, výbava RXT - ABS, klíma, 4 airbagy, elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá, predné a zadné okná v elektrike, hmlovky, dvojitá optika, atermické čelné sklo
Od Vianoc 2019 slúži novému majiteľovi. Je to kolega z práce, takže Megana vidím každý deň

Šedý Renault Thalia
R.v. 2011, motor 1,2 16V, výbava Privilege

SilverA
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: pon kvě 14, 2012 17:46

Re: Žlté žiarovky

Příspěvek od SilverA » čtv črc 16, 2015 22:54

Otváram znovu túto tému. Jazdili ste dakto so žltými žiarovkami? Ja som doteraz jazdil na Valeo Aquavision (zľahka nažltlé) a prešiel som na Philips Premium (+30%) (klasické biele, mierne zvýšená svietivosť).

So žltými Valeo som si pripadal ako v starej Škode 100 osadenej dákymi 40W žiarovkami. Tá žltá farba skla proste kradla svetlo.

Po prechode na Philips mám ale zmiešané pocity. Všade okolo mňa je hodne bieleho svetla, to je síce pekné ale cesta sa mi javí "plochá". Na žltých žiarovkách som za každým hrbom videl tieň. Dalo sa poznať že je tam hrb. Teraz na bielych sa mi zdá že všade je rozliate biele svetlo a plasticita nikde.

Máte podobné skúsenosti so žltými/bielymi žiarovkami? Sám neviem ktoré tam teraz nechám.
EX: Zelený Renault Mégane Classic
Po facelifte, r.v. 1999, motor 1,6 16V, výbava RXT - ABS, klíma, 4 airbagy, elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá, predné a zadné okná v elektrike, hmlovky, dvojitá optika, atermické čelné sklo
Od Vianoc 2019 slúži novému majiteľovi. Je to kolega z práce, takže Megana vidím každý deň

Šedý Renault Thalia
R.v. 2011, motor 1,2 16V, výbava Privilege

Odpovědět

Zpět na „Tuning“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů