LED "žárovky"

Upravovali jste svého Renaulta? Pošlete popis nebo obrázek. Chcete upravovat? Ptejte se tady.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Vlastimil Špina
Člen RCČR
Příspěvky: 13
Registrován: stř pro 31, 2003 07:51
Bydliště: Hradec Králové

LED "žárovky"

Příspěvek od Vlastimil Špina » pát bře 19, 2004 14:30

Pokud chcete podsvětlit budíky na palubce barevně trochu jinak, firma TRON vyrábí LED "žárovky" na 6, 12 i 24 V v různých provedeních, takže lze třeba malé bezpaticové žárovičky přímo LED žárovkami nahradit.
Podrobnosti lze nalézt na http://www.tron.cz/ :idea:
Vlasta[/img]

Uživatelský avatar
Petr Váňa
Člen RCČR
Příspěvky: 53
Registrován: pon led 05, 2004 12:49
Bydliště: Praha

Re: LED "žárovky"

Příspěvek od Petr Váňa » pon dub 05, 2004 11:34

Vlastimil Špina píše:Pokud chcete podsvětlit budíky na palubce barevně trochu jinak, firma TRON vyrábí LED "žárovky" na 6, 12 i 24 V v různých provedeních, takže lze třeba malé bezpaticové žárovičky přímo LED žárovkami nahradit.
Podrobnosti lze nalézt na http://www.tron.cz/ :idea:
Vlasta[/img]
Kdyby to bylo tak jednoduche... Vetsina pristrojovek ma barvu podsvetleni danou barevnou folii ktera je zalisovana do dalsiho plastu a zmenou barvy zdroje svetla nedocilite niceho mimo toho ze to bude svitit mene a tak divne, zkousel jsem to napr. u R25.
Jinak podsvetleni lze zmenit napr. v vypinacu apod.
Jinak tyhle led se nedaji pouzit do svetel ktera maji mereny proud pro zjistovani jestli nepraskla zarovka (obrysove, brzdove apod.).

Vlastimil Špina
Člen RCČR
Příspěvky: 13
Registrován: stř pro 31, 2003 07:51
Bydliště: Hradec Králové

Žárovičky

Příspěvek od Vlastimil Špina » pon kvě 17, 2004 15:46

To jsem si ani nepředstavil, že by se daly zaměnit zárovky ve stanoveném osvětlení vozidla :shock: LED žárovky mají úplně jiné směrové charakteristiky vyzařování a světlomet musí být pro ledky konstruován a schválen. Použití LEDek je možné opravdu jen u kontrolek. S těmi barevnými fóliemi jsem se nesetkal. Výhodou LEDek je mimo jiné vysoká životnost ve srovnání se žárovkami. Ale je fakt, že jejich použití je potřeba zvážit nebo odzkoušet.
Vlasta

DJ.UFIK
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: ned lis 07, 2004 11:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DJ.UFIK » ned lis 07, 2004 12:11

No tak u Twingo se dela zelene a modre podsviceni uz z vyroby staci jen rict ktere chcete:o)

Xeus
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: stř lis 24, 2004 22:43
Kontaktovat uživatele:

LEDky u Safrana

Příspěvek od Xeus » ned lis 28, 2004 09:59

Zajímalo by mě, jestli konkrétně u Safranů je podsvícení palubky dané folií, nebo je možné to změnit na jinou barvu. Má s tím někdo zkušenosti?

Xeus
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: stř lis 24, 2004 22:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Xeus » čtv úno 03, 2005 21:41

Tak díky za hafo odpovědí :cry:
Renault Safrane 2,5 TD

Uživatelský avatar
Robert
Senior member
Příspěvky: 1135
Registrován: stř led 12, 2005 12:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert » pát úno 04, 2005 14:55

Zeptám se těch, kteří se nesetkali s barevnými fóliemi v přístrojové desce: "Jak si vysvětlíte, že všechny žárovky, které se montují do kontrolek a podsvícení, mají barvu čirou, ale výsledné světlo je barevné?"

Docílit toho lze právě barevnými foliemi anebo barevnými silikonovými návleky přímo na žárovky. Kombinací několika barevných filtrů se snižuje intenzita osvětlení, takže výsledné světlo bude mít sice jinou barvu, ale také bude mizerněji svítit. Řeknete si, že použijete výkonější žárovky, ale ty se zase více zahřívají a přístroje doslova roztaví. Montáž led podsvícení by možná fungovala, ale to pouze v případě, že odstraníte původní barevné folie.
Řešení pomocí silikonových návleků se užívá především v autorádiích.
R25 V6 Turbo Baccara ( 91 ) http://cs.renault-club.cz/vozidlo/renau ... 6-turbo-29, R5 1,7 Exclusiv ( 88 ) http://cs.renault-club.cz/vozidlo/renau ... clusiv-149 Hledám nadšence pro R5, uvažuji o prodeji

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2517
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od GREYWOLF » stř úno 09, 2005 14:04

Vcera jsem mel palubku venku,tak jsem to zkusil, popravde modrooranzove podsviceni nic moc. Vypada to zvlastne. Chtelo by to odstranit tu folii a nejlepa nahradit jinou budu muset tu pristrojovku rozebrat do mrte :P

Jen doufam ze ji tam pak dam z5 dohromady :roll:

Nemate nahodou doma nekdo nejakou out off order....(Laguna 96 analog, otackomer, bez PC) :wink:
Lukas
Modus 1,4 72Kw
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

WidowMaker
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 13, 2005 17:05
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: LED "zarovky"

Příspěvek od WidowMaker » čtv říj 13, 2005 17:10

Vlastimil Spina píše:Pokud chcete podsvetlit budiky na palubce barevne trochu jinak, firma TRON vyrabi LED "zarovky" na 6, 12 i 24 V v ruznych provedenich, takze lze treba male bezpaticove zarovicky primo LED zarovkami nahradit.
Podrobnosti lze nalezt na http://www.tron.cz/ :idea:
Vlasta[/img]

Cus vsichni potřeboval bych vědět jak moc velkej problem je nechat si u Megana R.V. 96 (ert 66 KW) nechat udelat modry podsvícení palubovky a středovýho panelu???? mám už tam modrý neony a tag bych to chtěl píchnout celý do modra :O)) dík za odpovědi CYA

Chinkeee
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř říj 26, 2005 18:21

Příspěvek od Chinkeee » stř říj 26, 2005 18:25

K věci, dnes jsem měl rozdělanou palb. desku a jak jsem tak na to koukal, nejjednoduší řešení se mi zdá takovéto: Koupit v papírnictví průhlednou tvrdou fólii, vyříznout z ní takové části jaké jsou potřeba (obdélník, čtverec, ...). Teď už je jen na Vás jakou barvu preferujete - zakoupíte tedy např. modré 1,2 w žárovky. Když Vás přestane modrá bavit máte samoz. více možností. Pricip průhledné fólie spočívá v tom, že je světlovodivá, tudíš světlo nevytváří body tak jako když fólii nedáte žádnou.
Problém asi bude odstranit původní fólii z budíků. Na displeji od rádia (megane 2000) je původní fólie jen přiložena.

Vratislav Calta
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: pát říj 08, 2004 17:36

Příspěvek od Vratislav Calta » stř říj 26, 2005 18:51

http://tachocolor.wz.cz/renault.htm

Kdyby někdo potřeboval, ale popravdě musím říct, že si to asi nekoupim.
Calta

Odpovědět

Zpět na „Tuning“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů