snizeni thalie

Upravovali jste svého Renaulta? Pošlete popis nebo obrázek. Chcete upravovat? Ptejte se tady.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Midloch
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: sob čer 21, 2008 18:22
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

snizeni thalie

Příspěvek od Midloch » pát lis 14, 2008 21:24

mozna blba otazka, ale neda mi to.....jelikoz thalie je hrozne vysoka, chtel by ji snizit, ale nechci davat zadny sportovni pruziny nebo rovnou cely podvozek aby auto nebylo tvrdsi...
teoreticky kdyz uriznu pruziny tak se auto snizi a podvozek zustane stejne tvrdej????

diky za info
Renault Thalia 1.2 16V 2008

Uživatelský avatar
hafieror
Junior member
Příspěvky: 207
Registrován: pon zář 15, 2008 14:31

Re: snizeni thalie

Příspěvek od hafieror » pát lis 14, 2008 22:29

Midloch píše: teoreticky kdyz uriznu pruziny tak se auto snizi a podvozek zustane stejne tvrdej????

diky za info
No to asi pravda nebude. Podle mého neznalého názoru pokud zkrátím pružinu, tak zmenším množství hmoty schopné pohlcovat energii a tak to přece nemůže pružit stejně. Když si lehnu na molitan vysokej 1cm nebo 10cm, tak to taky není stejný.
Jinak z pohledu reality je zkrácení pružiny asi nemožné (v nirmálních podmínkách) protože dosedovou plochu už nikdy nenakroutím.

st. Spider
Junior member
Příspěvky: 161
Registrován: ned srp 10, 2008 11:21
Bydliště: Nitra

Příspěvek od st. Spider » sob lis 15, 2008 06:47

Skracovanie pruzin je celeee zle, nad tym ani neuvazuj. Ak nechces investovat do novych pruzin tak som este videl taku svorku, ktora ti zovrie 2 otacky povodnej pruziny a tym sa auto znizi. Ale tento sposob sa tiez neodporuca, lebo sa tym zmeni charakter celeho pruzenia, cize ked chces znizovat tak treba nove pruziny a pri znizeni musis automaticky ratat so zvysenou tuhostou, lebo inak velmi ryclo odidu dorazy na tlmicoch...

Mimochodom tunit thaliu neni boh vie co, radsej ju predaj a kup clio to sa hodi na tuning omnoho viac...
CLIO III 2009 Dynamique, 5 dv, 1.2 TCE 74kW (101k)

Atrey
Junior member
Příspěvky: 112
Registrován: pon čer 02, 2008 15:28

Příspěvek od Atrey » sob lis 15, 2008 09:29

řezání pružin v žádném případě, poohlídni se na netu po trošku jetých pružinách, jsou za min. cenu. Pružiny se vyrábí v různých tvrdostech, já volil sportovně komfortní, zlepší se chování v zatáčce (naklánění) a nebude se tak houpat při akceleraci a brždění. O pružinách se dá napsat celý článek,tohle co jsem ti o nich napsal je cca minimum co pocítíš hned po přesednutí. Ta výměna není složitá, dělal jsem ji před barákem a za 3 hodiny vše hotovo. Ještě jedna drobnost, záleží i o kolik to chceš dát dolů, když to bude do 4 cm dají se použít seriové tlumiče, tohle ještě zvládnou ale rychleji pak odchází. Pokud níž tak komplet podvozek. Pokud to auto využíváš jen na jízdu do práce a nákupáku, tak ti budou stačit nějaký podvozky Jom atd. je to takový kompromis cena/kvalita.

U těch sponek nikdy nedosahneš toho aby ti auto pružilo na všech kolech stejně, což může být dost špatný v rychlejším průjezdu zatáčkou, nebo při brždění na nerovnostech.

Uživatelský avatar
goreff
Senior member
Příspěvky: 1208
Registrován: úte črc 10, 2007 19:05
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od goreff » sob lis 15, 2008 10:57

sponky :lol: ...další totální hovadina :mrgreen:
Obrázek
F7P 16 Soupapes Died
F7R 16 Soupapes Sold
F4R Turbocompresseur

cliosport
Junior member
Příspěvky: 102
Registrován: úte čer 26, 2007 00:42
Bydliště: RV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cliosport » sob lis 15, 2008 14:14

alebo sa skus pozret po origo pruzinach z clia tie by mali byt nizsie o 15mm a stale komfortne. ked chces ist nizsie tak na komfort zabudni
2,5 x Clio 16V

Midloch
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: sob čer 21, 2008 18:22
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Midloch » sob lis 15, 2008 18:08

ja prave nechci davat tvrdsi pruziny, protoze to pak budu cejtit kde jakou diru a nerovnost....chtel sem to opticky snizit....auto tunit nehodlam jen ho chci pro svuj pocit trosku vzhledove zmenit, zlepsit.... 8)
Renault Thalia 1.2 16V 2008

st. Spider
Junior member
Příspěvky: 161
Registrován: ned srp 10, 2008 11:21
Bydliště: Nitra

Příspěvek od st. Spider » sob lis 15, 2008 18:28

Midloch píše:ja prave nechci davat tvrdsi pruziny, protoze to pak budu cejtit kde jakou diru a nerovnost....chtel sem to opticky snizit....auto tunit nehodlam jen ho chci pro svuj pocit trosku vzhledove zmenit, zlepsit.... 8)
Napisem ti to trochu zrozumitelnejsie: ak das nizsie pruziny tak budu (musia byt) tvrdsie, pretoze ak by boli rovnako makke tak by si castejsie chytal dorazy na tlmicoch, Je to prosta logika...
CLIO III 2009 Dynamique, 5 dv, 1.2 TCE 74kW (101k)

Midloch
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: sob čer 21, 2008 18:22
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Midloch » ned lis 16, 2008 09:35

st. Spider píše:
Midloch píše:ja prave nechci davat tvrdsi pruziny, protoze to pak budu cejtit kde jakou diru a nerovnost....chtel sem to opticky snizit....auto tunit nehodlam jen ho chci pro svuj pocit trosku vzhledove zmenit, zlepsit.... 8)
Napisem ti to trochu zrozumitelnejsie: ak das nizsie pruziny tak budu (musia byt) tvrdsie, pretoze ak by boli rovnako makke tak by si castejsie chytal dorazy na tlmicoch, Je to prosta logika...
ano to chapu, ale zase kdyz vezmu v potaz, ze vzadu sedi dva lide a tim padem si zadek sedne diky te vaze dvou lidi ze ano a kdyz bych ty zadni pruziny urizl rekneme o jednu a pul otacky tak si to taky sedne ne?? a kdyz tam sedi dva lidi na seriovych pruzinach tak to auto prece snizi vysku ale nezvysi se tvrdost??? to same bych videl i na predku....ale jen uvazuju...jestli je to realny buh vi.... :roll:
Renault Thalia 1.2 16V 2008

kebab
Advanced member
Příspěvky: 453
Registrován: pon kvě 12, 2008 12:35
Kontaktovat uživatele:

Re: snizeni thalie

Příspěvek od kebab » ned lis 16, 2008 15:13

Midloch: to radši auto opravdu včas prodej a kup si něco jinýho, jo a příště si dej raději větší pozor a PROČ co vůbec kupuješ :roll:
to je jako koupit si v krámě slaný rohlík (asi že byl o něco levnější než jiný rohlíky?) a potom se na webu ptát, co máš dělat, žes ho takovýho nechtěl, že chceš sladkej s marmeládou,
protože Thalia je schválně(!) dělaná na blbý cesty a proto také je tak vysoká ... já třeba když jedu polní cestou kolejemi po traktoru do lesa na houby, tak ta světlá výška u Thalie je akorát :wink:
Potom Ti také radím, abys si veškerý zásahy do podvozku a který by nebyly homologovaný pořádně rozmyslel, proč to můžeš poznat až třeba auto někde otočíš ... a bude štěstí, když Ti nikdo přitom nebude stát v cestě.
Renault Thalia 1.2 16V 5/2006, pneu 175/65 R14 82T celoroční Hankook H730 Optimo 4S
http://www.plynovka.cz/

Midloch
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: sob čer 21, 2008 18:22
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Midloch » ned lis 16, 2008 20:19

nestal sem o reci typu at auto prodam a at si rozmyslim priste co kupuju...chtel sem nazor a radu na vec ktera se tyka tohoto tematu tot vse....auto sem si koupil ze sem chtel a to ze s nim chci neco delat neznamena ze mi nevyhovuje nebo se mi nelibi...
Renault Thalia 1.2 16V 2008

ivandr
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: sob dub 16, 2005 21:09
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: snizeni thalie

Příspěvek od ivandr » ned lis 16, 2008 21:15

Midloch píše:mozna blba otazka, ale neda mi to.....jelikoz thalie je hrozne vysoka, chtel by ji snizit, ale nechci davat zadny sportovni pruziny nebo rovnou cely podvozek aby auto nebylo tvrdsi...
teoreticky kdyz uriznu pruziny tak se auto snizi a podvozek zustane stejne tvrdej????
Kdysi dávno (asi 1992) jsem řezal pružiny ze stejných důvodů jako ty na Audi 100.Byla asi 8 let stará takže zase o moc nešlo-přední i zadní.A celkem to fungovalo.

Později cca asi 1995 jsem zkracoval př. pružiny u Formanu (už měl taky něco najeto).Taky žádný potíže.

Ovšem u novýho auta bych do toho určitě nešel. :wink:
Bylo: Megane II Grandtour 1,9dCi 88kW, 2005
Je: Peugeot 307 Break 16HDI 80kw r.v. 8/2007

kebab
Advanced member
Příspěvky: 453
Registrován: pon kvě 12, 2008 12:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kebab » pon lis 17, 2008 12:05

Midloch: jestli se Ti auto nelíbí mi je úplně jedno. Pokud Ti ale nevyhovuje do té míry, že vlastnost a parametry auta (které jsou mu od výrobce záměrem(!) dány) máš potřebu výrazně předělat k jejich úplnému opaku, tak něco není v pořádku. Doufám, že to pochopíš :D
Navíc se ptáš a mám s prominutím pocit způsobem, že si nejsi vědom rizik, která to celé také(!) obnáší. Kolem mne vím o případech, co se "experimentovalo" tímto a podobným způsobem na jiných autech ... a opravdu ho, když bylo vítězně tzv. hotovo, hned napoprvý v jedný větší zatáčce otočili :cry:
Pokud Ti jde o vzhled a snížení, tak na webu máš nabídku spoilerů a třeba tady příkladem: http://www.spoilercentrum.cz/eshop/tuni ... lt/thalia/ ... jestli to je homologovaný nevím :roll: a k výslednému dojmu se nechci vyjadřovat, je to osobní věc každého
Renault Thalia 1.2 16V 5/2006, pneu 175/65 R14 82T celoroční Hankook H730 Optimo 4S
http://www.plynovka.cz/

Uživatelský avatar
JOE_Cik
Experienced member
Příspěvky: 683
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:33
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JOE_Cik » stř lis 19, 2008 16:50

:D kup pruziny -35 mma budes mit klid.... :D cejtit kazdou dirku budes v kombinaci s gumama o profilu 45 a míň.... :D:D:D:D:D
navic muj osobní nazor - neni nad lepsi vec nez kopirovat teren.... :D:D:D:D
Renault Clio 1,2 i ... rv 97 - prodáno
Renault Clio 1,8 16V .... letadlo :D - prodáno a zbořeno
Renault Clio 1,2 i 16V ....rv 07 - prodáno
Renault Megane Combi 1,6 16V ...rv01 - prodáno a už nikdy více:-D
Renault Clio 1,2 16V ...rv 12 - voňaFFka :-D
Renault Clio SPORT 172 PH2 ...rv02 - letadlo :-D
Škoda Fabia Combi 1,9 TDi s čipem kámo - familywagen :-D
služebáček - Logan DCI, A8 4,2 TDI Quattro :-D

Uživatelský avatar
Bart007
Experienced member
Příspěvky: 789
Registrován: pon zář 29, 2008 09:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od Bart007 » stř lis 19, 2008 18:19

Midloch píše:nestal sem o reci typu at auto prodam a at si rozmyslim priste co kupuju...chtel sem nazor a radu na vec ktera se tyka tohoto tematu tot vse....auto sem si koupil ze sem chtel a to ze s nim chci neco delat neznamena ze mi nevyhovuje nebo se mi nelibi...
chceš to snížit, ale nechceš cejtit každou díru, to podle mě nejde

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Příspěvek od Jean ViC » pát lis 21, 2008 10:04

Midloch: kup sportovni pruziny + tlumice nejlepe v sade...
ja sem uvazoval nad http://eshop.escape6.cz/ProductDetail.a ... odid=20536
nez mam uplne jine vydaje a vetsi s novym bytem :(
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

Midloch
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: sob čer 21, 2008 18:22
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Midloch » stř pro 10, 2008 20:31

cha...takze sem schvalne obednal ty spony na pruziny jednak me slo to jen vyzkouset a jednak stojej cca 800 coz sem byl schopen za experiment vyhodit....hi...na auto sme to dali, predek je dole cca o 2,5 cm, neni to moc ale je to videt kdyz stojim na parkovisti vedle jine thalite...jelikoz prislo dohromady osm techto svorek tak je asi ty zbyle hodime aj na zadek jak to bude vypadat..hi...

jo a jinak auto je nepatrne tvrdsi na predek ale nic zasadniho to neni....az se snizi ten zadek sem zvedavej jak moc semnou bude cloumat narazovej vitr....jezdim po dalnici a je to tedy pri 130km docela nekdy mazec
Renault Thalia 1.2 16V 2008

Uživatelský avatar
rainier wolfcastle
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: úte dub 10, 2012 12:40

Re: snizeni thalie

Příspěvek od rainier wolfcastle » úte srp 09, 2016 20:35

Nevite prosim nekdo, kolik ma thalia 2010 svetlou vysku? Nikde to nemuzu najit, tak pokud ma nekdo tu informaci.

Diky

Odpovědět

Zpět na „Tuning“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů