Podivna spotrebe ETech

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Maru91
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte zář 19, 2023 15:43

Podivna spotrebe ETech

Příspěvek od Maru91 » čtv lis 30, 2023 19:23

Zdravim,
Mame doma od leta renault etech - v te dobe byla spotreba okolo 4,6- 4,8l
Od zacatku Listopadu mi spotreba stoupla na 5,4 a dneska byla 5,6l. Chapu, ze treba vyhrivani neco veme, ale vyssi spotreba o litr - je to v poradku?
Dokonce jsem v utery natankovala plnou nadrz, dojela cca 10km domu, dneska byla na nakupu cca 12 km tam a zpet a klesla nadrz o jednu carku ?? Je to normalni?

COUPE RUBI
Junior member
Příspěvky: 156
Registrován: úte bře 06, 2018 22:39

Re: Podivna spotrebe ETech

Příspěvek od COUPE RUBI » pát pro 01, 2023 12:08

Mám to úplně stejně...jezdím po městě a pokud vyjedu mimo město na delší cestu rapidně klesá spotřeba.
Je to tím zimním obdobím, kdy i čistě benzínová auta mají velkou spotřebu..

Permon
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pon srp 22, 2022 14:12

Re: Podivna spotrebe ETech

Příspěvek od Permon » pát pro 01, 2023 12:21

V zimě to je normální, zvlášť na krátkých trasách. Jezdím do práce a z práce cca 10 km tam a zpět. Loňskou zimu byla spotřeba vyšší až o 1,5l.
Motor se prostě nestihne ohřát a i když elektronika přepne na elektro pohon, tak spalovací motor nevypne.
Na delších trasách se už spotřeba významně snižuje a rozdíl mezi létem a zimou už není tak velký.

Každopádně vnutit čistě elektro pohon s vypnutým spalovákem se dá autu tím, že se úplně vypne větrání. Když dám větráky na nulu, tak auto přepíná do EV režimu i za studena.
Renault Arkana E-Tech 145 Intens 2022
Renault Megane GrandCoupé SCe115 Intens 2017

Tmk
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: úte črc 11, 2023 22:34

Re: Podivna spotrebe ETech

Příspěvek od Tmk » úte pro 12, 2023 07:43

Permon píše:
pát pro 01, 2023 12:21
Každopádně vnutit čistě elektro pohon s vypnutým spalovákem se dá autu tím, že se úplně vypne větrání. Když dám větráky na nulu, tak auto přepíná do EV režimu i za studena.
Ja rano ak nechcem nasilu mat zapnuty motor, zapnem vyhrievanie volantu a sedadla a vypnem ventilaciu. Kedze moja trasa je 35km do ciela tak nechavam motor zohriat podla jeho uvazenia, lebo ak dam kurenie tak vlastne ide stale, aby zohrial kabinu ale nwprepina do EV, takze neefektivne.
Teraz mam spotrebu podla tankovania 5,9. Jazdim som aj dialnicu, tak chapem. Mimo by som mal tak do 5,5.
Hybrid je ideal do mesta, ale za mna nie, ak clovek aj byva v meste, lebo v zime kurenim neziska vyhody hybridu pri kratkych trasach.

Uživatelský avatar
Miloš_Zlato
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pon říj 03, 2016 23:49

Re: Podivna spotrebe ETech

Příspěvek od Miloš_Zlato » stř pro 13, 2023 10:19

Máš pravdu, že to teoreticky funguje, ale v praxi se mi nakonec zamlží okýnka a ventilaci stejně zapnu. Jde o to, že při občasných zimních pojížďkách po městě se v automatickém režimu topení spotřeba šplhá k neuvěřitelným 7l/100Km. S naftovou Lagunou v podobných podmínkách jsem byl na 12l/100Km, takže bych nemluvil o smazání výhod hybridu. Pokud jede motor jen kvůli vyhřívání interiéru, tak se po chvíli začne přepínat do Millerova cyklu a žere úplný nic. Chápu, že když jsem v létě jezdil pod 5, tak to vypadá jako skokové zvýšení, ale není to taková hrůza.
Arkana Techno E-Tech full hybrid 145
ex: Laguna III Grandtour 2.0 dCi FAP (150 Hp) Automatic
ex: Megane II Coach 1.4 16V (98 Hp)

Maru91
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte zář 19, 2023 15:43

Re: Podivna spotrebe ETech

Příspěvek od Maru91 » sob pro 16, 2023 19:01

Jinak, spotřeba samozřejmě stoupá i skrze jízdu na zimních pneumatikách. Já jezdím do práce cca 23km tam/23 zpět a jezdit hlavně na EV jen kvůli spotřebě se mi rozhodně nechce, přecijen je potřeba, aby se motor zahřál, což když nejdedu na rekupaperaci (B), tak se zahřeje poměrně rychle. Teď si často ráda rychleji projedu zatáčku či ostřejší jízdu po okreskách a spotřeba je 5,8 dle počítače.

Tmk
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: úte črc 11, 2023 22:34

Re: Podivna spotrebe ETech

Příspěvek od Tmk » pát pro 22, 2023 07:59

Miloš_Zlato píše:
stř pro 13, 2023 10:19
Máš pravdu, že to teoreticky funguje, ale v praxi se mi nakonec zamlží okýnka a ventilaci stejně zapnu. Jde o to, že při občasných zimních pojížďkách po městě se v automatickém režimu topení spotřeba šplhá k neuvěřitelným 7l/100Km.
Zle som sa vyjadril. Ventilaciu mam vypnutu kym sa motor nezohreje sam. Potom ventilaciu zapnem, kedze uz nemusi kumulovat teplo pre svoje zahriatie. Len je rozdiel ci na zaciatku ide stale a ukazuje cez 15L spotrebu alebo neskor do tych 8. Tych 5-10min ozeliem chladny vzduch v kabine, staci, ze mam teplu sedacku a volant.
Vcera som isiel v Bratislave v kolonach (asi hodinu) a stale mi ostala spotreba na 5,2 systemovo, takze predpoklad tak 5,5. Tak mi je divne ze ty mas 7. Paci sa mi, ze klimatizaciu ani nezapina pri odhmlievani predneho skla a pod.

Odpovědět

Zpět na „Renault Arkana“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů