Celoroční pneumatiky

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
COUPE RUBI
Junior member
Příspěvky: 156
Registrován: úte bře 06, 2018 22:39

Celoroční pneumatiky

Příspěvek od COUPE RUBI » úte črc 04, 2023 11:31

Ahoj všem , máte někdo zkušenosti s celoročním obutim?
Nechce se mi kupovat na Arkanu zimní sadu a říkám si ,že bych to nahradil za MICHELIN CROSSCLIMATE 2
Budu rád za vaše zkušenosti. Pro info jedním cca 70% město a zbytek tedy víkendy výlety mimo město v zimě lyže ale jen Šumava a to jen za předpokladu pěkného počasí..

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5794
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Celoroční pneumatiky

Příspěvek od kotasekh » úte črc 04, 2023 16:36

Sam mam na druhem aute taky celorocky a jejich dle meho jedina nevyhoda je potreba nizkeho najezdu. Kdyz totiz klesnou pod 4 mm, nesmi se pouzit jako zimni gumy. A pokud v zime potrebujes vyjet s autem a budou podminky na zimni obuti, tak proste porusujes zakon, i kdyz mas celorocky. A mit dve sady celorocek je zjevny nesmysl ;). Takze bud musis mit nizky najezd (treba 5000 km/rok), nebo nesmis jezdit v zimne pri povinnosti zimni vybavy.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

COUPE RUBI
Junior member
Příspěvky: 156
Registrován: úte bře 06, 2018 22:39

Re: Celoroční pneumatiky

Příspěvek od COUPE RUBI » pát črc 14, 2023 08:18


Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2457
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Celoroční pneumatiky

Příspěvek od Dawes » ned črc 16, 2023 00:09

Já mám Micheliny Crossclimate na Jeepovi WH, původně jsem je pořizoval jako "letní sadu", protože v daném rozměru byly k sehnání letní buď úplně hladký galusky (nic na občasný blbnutí mimo asfalt), nebo slušný gumy i na víc než "mokrou trávu" ale za nesmysl. Musím říct, že to nebyla vůbec špatná volba. Ty Micheliny jsou narozdíl od G-Y Wrangler (origo pro WK/WH) tišší a přijde mi, že i lepší na mokru. O ceně nemluvě. Vloni jsem nějak nestihl přendat sady kol, takže zima proběhla na těhlech celoročních Michelinech místo na zimních Falkenech, co mám na obou autech. (Ty Falkeny jsou takový lepší střed, nikdy mě nepodrazily, ale jezdím s nima opatrnou s ohledem na hmotnost 2,3t a projev podvozku s Quadra Drive II). Zima (teda to, co bylo u nás místo ZIMY) proběhla v pořádku, žádný ústřely, i na čvachtandě dobrá trakce a vedení. Na plnotučnej Offroad to nebude, ale běžnej provoz 90% silnice / zpevněnka a zbytek sranda a radost myslim OK.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Odpovědět

Zpět na „Renault Arkana“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů