Arkána E-Tech full hybrid

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
COUPE RUBI
Junior member
Příspěvky: 156
Registrován: úte bře 06, 2018 22:39

Arkána E-Tech full hybrid

Příspěvek od COUPE RUBI » úte čer 13, 2023 15:30

Dobrý den

Prosím o zkušenosti s tímto pohonem...chtěl bych vědět jaké jsou pozitivní a negativní postřehy tohoto pohonu.
Nevím zda-li zvolit tento pohon nebo Tce 160.. já osobně jsem nadšen z tohoto hybridu.
Také mám ještě v záloze variantu Kia proceed 1,6 gt 150 kW.

Poraďte prosím parto 😄

Milan70
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 15, 2023 08:27

Re: Arkána E-Tech full hybrid

Příspěvek od Milan70 » čtv čer 15, 2023 08:44

Moja osobná skúsenosť s Arkanou E-Tech full hybrid- asi len, že ruky preč od nej. Auto kúpené v marci 2022, prvýkrát odtiahnuté do servisu 5. septembra 2022 s nájazdom 18 600 km,chybová hláška porucha elektromotora, v servise natiahnutý nový softvér, auto som dostal po týždni, nasledujúci deň to isté, znovu odťah do servisu a takto sa to zopakovalo dokopy 6x,auto už vydávalo zvuky ako keby malo odjazdené 20 rokov, január 2023, po neopísateľných zvukoch auto opäť odtiahnuté do servisu, kde bolo až do júna 2023, výmena prevodovky, čakalo sa na dodanie 5 mesiacov, prevzaté minulý týždeň, už o dva dni píplo chybovú hlášku, včera zasa, hlášku iba prepíne, je to pár sekúnd nedá sa zaregistrovať ani čo hlási, odkaz zo servisu- mám jazdiť pokiaľ sa nepokazí. Tieto chybové hlášky mi vždy pípalo aj pred tým, než ma auto nechalo stáť na ceste a to spôsobom, že ohlásilo chybu, ale už trvalú, na displeji, mal som minútu na to aby som reagoval, nakoľko po uplynutí tohto času sa auto odstavilo, aj uprostred cesty a bolo nepojazdné. Nie je možné ho používať na diaľnicu, dlhšie cesty, proste na nič. Auto som kupoval na živnosť, lebo ho potrebujem na prácu a je mi v podstate k ničomu. Toľko k Arkane.

trmalo
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pát dub 15, 2011 11:22
Bydliště: praha

Re: Arkána E-Tech full hybrid

Příspěvek od trmalo » ned čer 18, 2023 06:35

No...to snad ne!
Vrátit....

Milan70
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 15, 2023 08:27

Re: Arkána E-Tech full hybrid

Příspěvek od Milan70 » ned čer 18, 2023 08:53

No keby sa dalo vrátiť, ale najskôr ponuka predajcu, že po oprave odkúpi auto s tým, že si odráta amortizáciu, cca 4000 eur a následne mi predá Arkanu, ktorá by bola o cca 2000 eur drahšia a neobsahovala by všetky prvky výbavy, ktoré som si ja pri kúpe priplatil. To som odmietol a vec posunul právničke. Potom prišla ponuka, opäť amortizácia a nové auto v cene ktorú som ja zaplatil. Po ubezpečení servisu, že je vymenená prevodovka aj elektromotor a auto bude v poriadku,som na to nepristúpil. Teraz prepíplo už tretíkrát, čakám kde ma to odstaví a po porade s právničkou budem teda žiadať vrátenie peňazí, ale amortizácii sa nevyhnem, akurát nechcem od nich žiadne nové auto. Prídem tak o 4000 eur, hoci som to auto poriadne nemohol používať. Je to neseriózne jednanie, ale bohužiať, nejde s tým pohnúť, keďže auto som kupoval ako živnostník a pre tých platia iné zákony ako pre klasického spotrebiteľa.

trmalo
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pát dub 15, 2011 11:22
Bydliště: praha

Re: Arkána E-Tech full hybrid

Příspěvek od trmalo » ned čer 25, 2023 09:07

😖

COUPE RUBI
Junior member
Příspěvky: 156
Registrován: úte bře 06, 2018 22:39

Re: Arkána E-Tech full hybrid

Příspěvek od COUPE RUBI » pát črc 14, 2023 08:15

Mám najeto prvních tisíc km s E-Tech a musím říct že zatím super spotřeba kolem 5l/kombi
Zátah při rozjezdu je nesrovnatelně lepší než u benzínové verze.
Není to žádný sporťák ale to od toho nikdo nečeká..

Tmk
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: úte črc 11, 2023 22:34

Re: Arkána E-Tech full hybrid

Příspěvek od Tmk » pát pro 22, 2023 08:02

Ludia, v akom stave mate brzdove kotuce? Kedze ja vyuzivam dost rekuperaciu, tak mam ryhy a hrdzu na kotucoch. Uz som sa snazil aj viacej brzdit ale neviem to poriadne vybrusit, kedze netusim kedy zacnu brzdy realne pracovat a kedy je stale rekuperacia. Skor mam pocit ze ked dupnem na brzdu tak to este navyse dobrzduje motorom.

Odpovědět

Zpět na „Renault Arkana“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů