Arkana

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
jaroslav.h
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 21, 2023 06:58

Re: Arkana

Příspěvek od jaroslav.h » ned kvě 21, 2023 07:11

Ahojte,

tiež vlastním Arkanu, kupoval som ju novú (skladovku - vyrobená 5/2022) pred niečo vyše mesiacom, čiže zhruba po roku čo bola vyrobená. Dnes ráno cestou z práce na mňa vyskočilo takéto prvé chybové hlásenie (Panel signalizuje žltý výkričník a v žltom rámčeku svieti hláška:
! SKONTROLOVAŤ VSTREKOVANIE ! )...
Máte niekto skúsenosti s tým, prípadne riešil niečo podobné ešte niekto z vás?
Motor 1.33 TCe 140 EDC.
Nájazd 2317 km 🤦.

Nečakal som, že takto skoro budem niečo vôbec riešiť.

Jazdím s tým úplne normálne, do tých 1000 km som ani neprekračoval 120 km/h ako bolo odporúčané.
Potom som jazdil viac menej na spotrebu.
Samozrejme keď bolo treba niekoho predbehnúť, tak šlo auto do výkonu, ale potom zase v pohode jazda, nič agresívne no ani nič podotáčkocané...
Tak ja neviem.

Veľký čierny bod pre Arkanu.
Nie som ani nejak nahnevaný, ako skorej sklamaný.
Že pri novom aute a tomto nájazde musím riešiť takýto servis.
jaroslav.h
- - -
2023 - aktu. Renault Arkana Intens TCe 140 EDC
2019 - 2023 Kia Ceed 1.4 CRDi 85 kw (chiptuning)
2009 - 2019 Škoda Octavia 2.0 SLX 85 kw
2007 - 2009 Opel Kadet 1.4i

fela
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: úte led 05, 2010 15:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Arkana

Příspěvek od fela » ned kvě 21, 2023 10:45

Netreba byť sklamaný - proste sa nejaká závada môže vyskytnúť a je fajn, že sa to stalo v záruke. Kľudne môže ísť o banality, chybu snímača a pod

My predávame a aj vyrábame stroje. Aj u stroja za 250 000 € nás dokáže potrápiť snímač alebo aj blbý optočlen nejakého iného výrobcu. Proste to tak chodí. Vždy je to zlyhanie nejakej súčiastky, a z 90% takej, ktorú výrobca iba nakupuje.

Chceli by sme, aby aj naše stroje boli porovnateľne spoľahlivé ako autá. :)
Arkana E-Tech 145
Kadjar 1.5 dCi AT
Captur 1.2 Tce AT

jaroslav.h
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 21, 2023 06:58

Re: Arkana

Příspěvek od jaroslav.h » ned kvě 21, 2023 12:32

Ďakujem za povzbudivé slová 🤜🤛.
Áno, chápem.
Stroje sa proste kazia.
Ja som ani nečakal že sa mi to auto nepokazí, len ma zaskočilo to, že prvú poruchu musím riešiť po 2300 kilometroch.
Ale súhlasím - stroje sa proste kazia a ak sa tak malo stať, tak super, že sa tak stalo ešte v záruke 👍
Som zvedavý čo na to servis.
V každom prípade sem napíšem rozuzlenie, ako to dopadlo.

UPDATE 22.05.23
Obhliadka v servise dohodnutá na piatok 26.05.23, takže týždeň som bez auta. Keďže auto malo stáť týždeň pred domom, rozhodol som sa, že ho aspoň zaparkujem do garáže (tú mám 800 metrov vzdušnou čiarou od sídliska) a začali pribúdať nové chybové hlásenia.
Okrem hlásenia "SKONTROLUJTE VSTREKOVANIE" a ikonky žltého kľúčika, pribudla hláška "SKONTROLUJTE EMISNÝ SYSTÉM" a začala svietiť už aj kontrolka motora 😵💫..
Vážne uvažujem, či bude bezpečné autom ísť 40 km do servisu.
Zvažujem odťah.

UPDATE 26.05.23 - SĽUBOVANÉ ROZUZLENIE
Ráno som volal asistenčku a vybavil si odťah.
S ničím nebol žiadny problém, dokonca mi odťah na základe straty výkonu na aute odporučil aj on sám operátor z asistenčky.
Po diagnostike zistili chybu konektora? (Proste ten plastový spoj, kde sú káble napájkované do samice a druhý konektor - samec je priamo na valci) snáď som to vysvetlil správne.
Čiže vlastne kabeláž čo sa pripája priamo na valec.
Že celý ten konektor bol nejaký zaprášený a zaoxidovaný, riadiačka na základe toho dostávala kadejaké nedobré údaje a radšej obmedzila výkon aby predišla MOŽNÉMU poškodeniu motora.
Ešte aj to mi vysvetlil, že ono síce hodí chybovú hlášku SKONTROLUJTE VSTREKOVANIE, ale jemu pod touto hláškou môže vypísať XY kódov z rôznou chybou, od sviečok, vstreky, váhy vzduchy hentoho a tamtoho...
No proste môže to byť kadečo, preto auto radšej obmedzilo výkon. A ešte k tomu konektoru - sám nechápal prečo bol taký zaprášený/zaoxidovaný, že tam by sa niečo takéto nemalo stávať.
Že vraj možno ešte od výroby 🤷... no potom pánko ešte skonštatoval, že: hmm, skladovky.
Vydedukoval som, že zrejme zato, že im to tam stojí rok na dvore, všetko im tam oxiduje 🤦🤷🙈...
Ale proste, vymenili diel za 3 eurá, káble napájkovali do nového konektora a auto ide tak, ako pred problémom.
Vlastne som na ňom pekne odišiel o dve 2-3 hodky domov...
Ďakujem fela, mal si pravdu.
Chválabohu to bola len smiešna súčiastka za pár eur 😎
Naposledy upravil(a) jaroslav.h dne pát kvě 26, 2023 21:03, celkem upraveno 1 x.
jaroslav.h
- - -
2023 - aktu. Renault Arkana Intens TCe 140 EDC
2019 - 2023 Kia Ceed 1.4 CRDi 85 kw (chiptuning)
2009 - 2019 Škoda Octavia 2.0 SLX 85 kw
2007 - 2009 Opel Kadet 1.4i

fela
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: úte led 05, 2010 15:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Arkana

Příspěvek od fela » pon kvě 22, 2023 18:20

Mne sa podobná situácia stala s Capturom, tiež bol úplne nový (pár tis. km). Žltý kľúč, chyba ohľadom poruchy motora.

Nakoniec iba updatli softvér v motore a potom, až do predaja (po 7 rokoch), sa žiadna chyba nezjavila.

A je inak bežným javom, že jeden chybný snímač spôsobí násobenie porúch, ale to je úloha pre servis, aby identifikoval, ktorý je chybný, ostatne dnešné diagnostiky sú hodne pokrokové.

Mňa by to tiež hodne mrzelo, predsa len, človek utratí nemálo € a nikdy to nie je tak, že proste si niekto auto odvezie a privezie opravené. Treba riešiť iné auto, dopravu (seba), čakať,… a hoci je to v záruke, tieto nervy a stratu času nikto nezaplatí.

Ja keď som mal poruchu na Capture, tak som volal tú ich renaulťácku asistenčnú službu a oni poslali odťahovku. Samozrejme, neplatil som za nič.
Arkana E-Tech 145
Kadjar 1.5 dCi AT
Captur 1.2 Tce AT

lacko26
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: úte úno 06, 2024 21:01

Re: Arkana

Příspěvek od lacko26 » úte úno 06, 2024 22:09

Dobrý večer minulý rok v septembri som kúpil arkanu a mám najazdených 2000 km spotrebu mi ukazuje 7 Lit/100 km ale nabíjanie elektro mi ukazuje stále minimum čo robiť aby nabilo aspoň na 50 % ? Alebo to môže byť že je zimné obdobie? Ďakujem za názory.

lacko26
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: úte úno 06, 2024 21:01

Re: Arkana

Příspěvek od lacko26 » úte úno 06, 2024 22:10

Dobrý večer minulý rok v septembri som kúpil arkanu a mám najazdených 2000 km spotrebu mi ukazuje 7 Lit/100 km ale nabíjanie elektro mi ukazuje stále minimum čo robiť aby nabilo aspoň na 50 % ? Alebo to môže byť že je zimné obdobie? Ďakujem za názory.

COUPE RUBI
Junior member
Příspěvky: 149
Registrován: úte bře 06, 2018 22:39

Re: Arkana

Příspěvek od COUPE RUBI » stř úno 07, 2024 12:30

Také mám etech ..jezdím jen na mód my Sence a v zimním období mám také obdobnou spotřebu, záleží kde jezdíš a jaké trasy.
Podřídil jsem i celoroční pneu a tím se mi také zvýšila nepatrně spotřeba...
Ohledně toho nabíjení zkus mod sport ten by měl nabíjet více baterii.
Ze zkušenosti vím že v mrazech se rychleji vybije ..
Používáš B pro rekuperaci?

lacko26
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: úte úno 06, 2024 21:01

Re: Arkana

Příspěvek od lacko26 » stř úno 07, 2024 12:33

Čo znamená B pro rekuperaci

COUPE RUBI
Junior member
Příspěvky: 149
Registrován: úte bře 06, 2018 22:39

Re: Arkana

Příspěvek od COUPE RUBI » stř úno 07, 2024 19:12

B (Brake) – Jízda vpřed s rekuperací
tento jízdní režim najdete u hybridů a elektromobilů
jedná se o režim se zvýšenou rekuperací, při ubrání plynu vozidlo citelně zpomaluje pomocí rekuperace, čím si dobíjí baterie.
v praxi to znamená, že lze rychlost vozidlo ovládat polohou plynového pedálu a brzdit jen minimálně

lacko26
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: úte úno 06, 2024 21:01

Re: Arkana

Příspěvek od lacko26 » stř úno 07, 2024 19:21

Ja tam nevidím nikde jazdný režim B asi ho nemám

lacko26
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: úte úno 06, 2024 21:01

Re: Arkana

Příspěvek od lacko26 » stř úno 07, 2024 19:42

Skúsim pozrieť v aute ale to B by som mal aj na páke či?


lacko26
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: úte úno 06, 2024 21:01

Re: Arkana

Příspěvek od lacko26 » pát úno 23, 2024 19:14

Rád by som sa opýtal keď už to má toľko kamier do okola auta a auto zaparkujem a náhodou dakto buchne do auta má to nejaký systém na nahrávanie alebo musím kúpiť ďalšiu kameru? Ďakujem

COUPE RUBI
Junior member
Příspěvky: 149
Registrován: úte bře 06, 2018 22:39

Re: Arkana

Příspěvek od COUPE RUBI » pát úno 23, 2024 21:09

Bohužel nenahrává..

Odpovědět

Zpět na „Renault Arkana“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host