Arkana

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Giancarlo
Junior member

Arkana

Příspěvek od Giancarlo » pon úno 28, 2022 19:38

Chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s Renaultem Arkana. Třeba hned s dodací lhůtou. Já mám objednáno od října 2021, původní termín byl 6.6.2022, teď se zdá, že auto dorazí už koncem března.
Obrázek Renault Arkana 140TCe Intens 3/2022
ex Renault Mégane IV 1.2 TCe Intens 11/2017
ex Renault Clio IV 1.2 Dynamique r.v.2013

lenin2001
Starting member

Re: Arkana

Příspěvek od lenin2001 » čtv dub 28, 2022 18:24

Jak to s tebou vypadá, už ho máš? Nám se doma taky líbí. Pochlub se.

Giancarlo
Junior member

Příspěvek od Giancarlo » čtv dub 28, 2022 19:49

V první řadě tě zdravím. Budiž země lehká Webfóru :wink:

Ano, auto mám už cca měsíc a musím říct, že splnilo očekávání. Tedy, zatím celkově spokojenost. Spousta elektronických fičur, vyšší posez (moje první SUV), pohodlné sedačky, automat (můj první) na který jsem si zvykl velmi rychle v kombinaci se skvělým motorem atd. atd.

Ale už jsem řešil i první závadu a dnes i první lehkou nehodu (nějaký "šikula" nezvládl parkování a prostě mi Arkanu na parkovišti slušně ojel). Ta závada spočívala v tom, že se mi při jednom raním pokusu nastoupit nepodařilo otevřít dveře řidiče. Vyřešeno v servisu "na počkání". Asi špatně promazaný mechanismus, který při teplotě cca -7st zamrzl a mým pokusem otevřít, se uvolnilo jakési lanko. Od té doby všechno cajk.

Průměrná spotřeba 7,5 není nic moc, ale vzhledem k tomu, že jezdím hlavně po městě je to asi o 2dcl méně než u předchozího Mégane. Po okreskách jezdím bez větších problémů za 5,6.

Pokud by tě zajímalo něco konkrétního, ptej se, rád odpovím.
Obrázek Renault Arkana 140TCe Intens 3/2022
ex Renault Mégane IV 1.2 TCe Intens 11/2017
ex Renault Clio IV 1.2 Dynamique r.v.2013

maty307
Junior member

Příspěvek od maty307 » sob dub 30, 2022 23:01

Ahoj.
Já jsem Arkanu testoval už loni v září v rámci dvoudenního zapůjčení.
Takže co si tak nějak vybavuji z kladů:

1. Vůbec nádherný vzhled celého auta
2. Vynikající automatická převodovka a jízdní režimy,hlavně sport. Při zařazení sportu okamžitě podřadí, otáčky vyletí cca o500 a je připraveno vystřelit dopředu.
3. Vynikající jízdní vlastnosti ,sedělo to jak motokára.
4. Při příchodu k autu se odemkne a odklopí zrcátka. Škoda že nejde dokódovat u Kadjara.
5. 4G připojení ,mapy stahuje rovnou do infotainmentu v autu+radary a cena benzínu na mapě . Odpadá šaškování s PC a fleshkou, ale zřejmě i blokace alternativních map po vypršení podpory. Developer mod nevyzkoušen, jsem si nevzpomněl...
6. Nádherná grafika/displej před volantem, změna stylu atd.
7. Vynikající sedadla a boční vedení, měl jsem střední výbavu.Bez možnosti vysunutí sedáku.
8. Světlá výška stejně jako u Kadjaru, tuším 200 nádhera.
9.Ba že jsem to "napích" s ddt4all =pouze čtení a zobrazení jednotek. Kódovat už nic nejde vše zabezpečeno.🤦
10. Tlumiče kapoty motoru už standard 👍
11. Nádherný děrovaný volant z mnoha asistenty
12.Led světlomety vpředu svítí solidně
13. Pěkný design a rozměry alu kol.
To by zatím stačilo a teď ta smutnější stránka 🤔

1. Chybí vůbec možnost dvouzonové klimatizace+ubohý výkon stávající, stejně jako v Kadjaru, žije vlastním životem automatika rychle nevychladí a sníží otáčky 🥵
2. Chybí bederní opěrka opěradla, popř. ventilování nebo chlazení (tak drahého auta už bych to čekal)
3. Zásuvka zapalovače není u zadních sedadel ani v kufru🙆
4. Nevzhledná stříbrná ozdoba palubní desky a dveří, sice podsvícené, ale vzhledově hnus.
5. Málo místa nad hlavou na zadních sedačkách vzhledem k zkosené střeše.Samo styl auta, ale já se svými 188cm hlava téměř na střeše.
6. Převodovka točí neskutečné otáčky (dle režimu) obrovský hluk v kabině+dřívější opotřebení motoru.
7.Spotřeba neklesla pod 8l ,samo brzda /plyn.
Nalítáno necelých 200 km po všech stylech cest.
8.EASY link natočený na řidiče, ale dneska už celkem zastaralý.Jinak docela svižný a vzhledově pěkný. No s Googláckým systémem v elektrickém meganu se to asi nedá srovnat...
9. Obrovský - za chybějící bezdrátové Android Auto,pouze kabel nebo alternativní řešení.
10. Nemožnost čtyřkolky 4x4 a víceprvková náprava tuším jenom RS verze.
11.V kufru chybí jakékoliv očko/ háček uchycení nákladu.
Závěrem auto designově nádherné, vynikající jízdní vlastnosti.Spotřeba dle stylu jízdy.Kufr běžný průměr, vzpěry bez elektriky.
Je až neskutečné co ten motor 103kw 140 dokáže v kombinaci s automatickou převodovkou s autem udělat.
Můj osobní názor(brát s rezervou, jsem zhýčkaný z Kadjaru Intens) je to rádoby dostupný sporťák max pro rodiny s menšími dětmi... Kdybych si měl teď znovu vybrat mezi Kadjarem a Arkanou ,tak každopádně Kadjar má větší přidanou hodnotu pro mne a rodinu.

Píšu z mobilu na chyby nehledět🤪 tak jsem to průběžně doplnil, holt noční šichta je dlouhá

Pár fotek co jsem vyhrabal
https://www.rajce.net/a17833895
Kadjar 1.3Tce 103kw Intense červená 4/2019
některé upravy https://www.rajce.net/a16954702
Kodování s ddt4all Renault ,škoda carista,Car scanner,android auto-YouTube,zrcadlení obrazu telefonu atd.
maty307@gmail.com

Odpovědět

Zpět na „Renault Arkana“