Vrzáni středové konzoly

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Martin_CLIOV
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob črc 23, 2022 09:39

Vrzáni středové konzoly

Příspěvek od Martin_CLIOV » sob črc 23, 2022 15:16

Ahojte, vyskytuje sa to aj u vás, že stredová konzola povrzáva takým zvukom ako keď nesiete balenie PET flašiek minerálky?
Lezie mi to dosť na nervy, hlavne keď sa ide po nekvalitnej ceste. Tie plasty okolo stredového displeja a okolo ovladačov klimatizacie sú veľmi nevhodne zvolené. Povrzáva to statočne. Toto som fakt nečakal od tejto kategórie auta. Auto má mierne cez 10.000km. Napr.druhé auto máme rozpočtovku Peugeot 301 a tam vnútri po 90.000km nič nevrže ani neškrípe. Tento renault je samozrejme veľmi dobre odhlučnený no ale to jemné ale zreteľné povrzávanie mi lezie dosť na nervy. Osobne si myslím, že to robí každému nové CLIO V.

Mascha
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: úte kvě 17, 2011 21:36

Re: Vrzáni středové konzoly

Příspěvek od Mascha » sob črc 23, 2022 18:50

Ahoj sposobuje to hlavne ta strieborna lista pod displayom a mozno by som este pozrel na kontakt plast plast medzi ramikom a jednotkov klimy .Na tu listu som pouzil klasicku vazelinu aby to pri prejazdoch nerovnosti verzgalo

Martin_CLIOV
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob črc 23, 2022 09:39

Re: Vrzáni středové konzoly

Příspěvek od Martin_CLIOV » úte črc 26, 2022 12:03

Myslíš ten 1mm ozdobný pochromovaný pásik pod displejom? Ten určite nie.
Najviac vŕzga celá sústava plastov okolo ovládačov klímy a potom v oblasti kontaktu tohto plastu so spodným dielom kde sú USB konektory a 12V zásuvka. Akože na takejto sprostosti do takto posrať? Toto nie je následok šetrenia...to je zlyhanie toho, čo to navrhoval a takto pospájal.
Autá chodia po návrhu na všelijaké testy na cesty rôznych povrchov...to musia vedieť, že to vŕzga. Za toto by som niekoho v Renaulte vyhodil.
Keby som vedel ako sa to dá rozobrať tak by som to niečim vypodložil, nejakými plstennými podložkami.
Ale tie plasty sú také krehké, že by som to určite dolámal.

Mascha
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: úte kvě 17, 2011 21:36

Re: Vrzáni středové konzoly

Příspěvek od Mascha » úte črc 26, 2022 16:36

tu je odkaz ako rozobera stredovu konzolu ,dufam ze pomoze https://youtu.be/lb_LEPQSxsc?list=PLxVy ... HmxdSl&t=7

Martin_CLIOV
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob črc 23, 2022 09:39

Re: Vrzáni středové konzoly

Příspěvek od Martin_CLIOV » stř črc 27, 2022 07:04

toto je veľmi dobré videjko, ďakujem. Keď bude čas určite sa do toho pustím. Vyzerá, že sa to ľahko demontuje.
Skúsim aj nafotiť čo som kde vypodložil a či to pomohlo. Možno pomôže popod tie upevňovacie skrutky dať trocha silikónu, pritiahnuť len tak jemne, nechať nech silikón vytuhne a simulovať takto gumovú podložku. Uvidíme

Katarina 32
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 20, 2021 10:16

Re: Vrzáni středové konzoly

Příspěvek od Katarina 32 » úte srp 09, 2022 18:22

Zdravim tiež mam clio V zen vybava a tiež mi to tam niekde vrzga plast o plast niekde medzi suflom a panelom klimy. Ten plast je ako z kelinku od jogurtu aj ten je tvrdší 😒Už som to riešila v servise, ale po jeho snahe je to ešte horšie. Tak dajte vediet teda ako to dopadlo u vas po rozobrati a čo ste porobili, aby to prestalo budem vdacna za každú radu

Mascha
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: úte kvě 17, 2011 21:36

Re: Vrzáni středové konzoly

Příspěvek od Mascha » úte srp 09, 2022 23:38

Mne najviac pomohlo natret plastove spony vazelinou tej striebornej listy pod displeyom ,plus som nalepil pasku https://www.ahifi.sk/comfortmat-bitosoft-anticreak.html pod kazdy kontakt plast/plast ci uz okolo jednotky klimy alebo ten vonkajsi ramik co drzi klimu a horizontalne tlacidla rychlych volieb ako start/stop atd Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio V“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host