Dacia Logan Klepnutie po radení

Pro všechny technické záležitosti vozů DACIA. Nezakládejte nová témata, dokud se nepřesvědčíte, že se v nějakém již existujícím vaše záležitost probírá. Dodržujte pravidla fóra RCCZ.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Letohradok
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: úte lis 28, 2006 14:49

Dacia Logan Klepnutie po radení

Příspěvek od Letohradok » úte lis 28, 2006 15:25

Ahojte, mám Daciu Logan 1,4 v základnej verzii (kupovanú v júni ako novú).
Je to moje prvé auto, takže to veľmi nemám s čím porovnať, ale mám pocit, že niekedy pri radení z 1 na 2 a z 2 na 3 počuť slabé klepnutie. Konkrétne keď po preradení pustím spojku rýchlejšie a pridám plyn to klepne. Nerobí to vždy, len niekedy pri prudšom rozbehu. Tiež to niekedy počuť po podradení na 3, alebo 2. Alebo keď parkujem a idem na jednotke a pustím plyn (motor auto pribzdí), počuť slabé klepnutie a keď pridám, znova slabé klepnutie.
Mám to považovať za chybu, alebo je to konštrukčná nedokonalosť (niečo podobné ako rachotenie prevodovky na neutrál).
Na škodovkáckom fóre som sa dočítal, že vo Fabiach (s motorom HTP) je to klepanie bežné, ale tam to spôsobuje dvojhmotový zotrvačník. Ale keďže 1,4MPi8V je 4-valec, predpokladám, že v Loganovi je obyčajný zotrvačník.(?)

Inak keď som skúšal počas toho klepnutia držať šaltku, nič som necítil (žiadne trhnutie, alebo zachvenie) a dokonca mám pocit, akoby ten zvuk išiel zo zadu. Zakaždým sa na to pýtam manželky, ale ona nič nepočuje. Inak ja som to tiež neregistroval (možno to robí od začiatku), keď je pustená ventilácia, počuť to nie je.
Máte niekto podobné skúsenosti s obdobnými agregátmi (Megane I, ClioII, Thalia)?
Mám s tým zájsť do servisu? Díky moc.
Dacia Logan Base 1,4MPi - Modrá Marine

Uživatelský avatar
Letohradok
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: úte lis 28, 2006 14:49

Příspěvek od Letohradok » stř lis 29, 2006 14:16

Asi to bude vyfuk.

Uživatelský avatar
Ivon
Advanced member
Příspěvky: 356
Registrován: stř srp 24, 2005 09:43
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Ivon » stř úno 21, 2007 14:03

Letohradok píše:Asi to bude vyfuk.
Jenom takový tip: pokud to jde zezadu a při prudším záběru, tak bych nejdřív zkontroloval tuhost zavěšení výfuku a prohlédnul, zda koleno neklepe o zadní nápravu. Pak taky silentbloky převodovky a motoru, ale to je na servise.
Megane CC 2,0 Privilege Luxe, Espace IV 2,0T Privilege (Ex.: 6xR19,Megane,Laguna,Scenic,R5)

Uživatelský avatar
nisava
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř bře 10, 2004 23:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nisava » úte bře 27, 2007 15:37

Ja som mal velmi podobny problem na thalii, robilo to pri rozbiehani na 1, niekedy pri preradeni z 1 na 2 (len pri pomalej rychlosti). V servise vtedy dotiahli silentblok na prevodovke a je pokoj.
thalia 1.4 16V, RT, 2001

Uživatelský avatar
Letohradok
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: úte lis 28, 2006 14:49

Příspěvek od Letohradok » stř kvě 30, 2007 08:43

Ďakujem za tipy.
Bol som na prvej garančke po 15000km a hlásil som aj to klepanie. Mechanik to pozrel, robili aj skúšobnú jazdu, ale nič nenašli, vraj je to v norme. Ja som sa na to tiež díval zospodu a tiež som žiadne "obúchané" miesto nenašiel. Takže to už neriešim a počúvam rádio (vtedy žiadne klepanie nepočuť).
Dacia Logan Base 1,4MPi - Modrá Marine

Uživatelský avatar
Lubomir
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: sob dub 23, 2005 22:48
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Lubomir » pát čer 01, 2007 02:20

Nieje to nahodou vola v prednej naprave, ramenach, capoch?
R25 TX 2.2i `86, R25 TX 2.2i `90.

Uživatelský avatar
Letohradok
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: úte lis 28, 2006 14:49

Příspěvek od Letohradok » pon říj 29, 2007 15:46

Sorry, ze sa ozyvam po takom dlhom case, teraz som vymienal gumy (na diskoch) a ked som zdvihol predne koleso, zistil som, ze pri zaradenej jednotke sa koleso da pootocit (normalne v smere otacania) o cca 10cm na obvode. Pritom z utrob (prevodovka, diferencial, alebo spojka?) sa ozyva presne ten zvuk. Je to vola niekde medzi motorom a polosami. Je takato vola normalna?

Resp. ked je auto všetkymi styrmi na zemi a nie je zatiahnuta rucna, len je zaradena jednotka, da sa cele auto posuvat doprezdu-dozadu o par cm s tym istym (slabym) zvukovym prejavom.
Dacia Logan Base 1,4MPi - Modrá Marine

arpi1
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát úno 09, 2007 11:48

Příspěvek od arpi1 » čtv úno 07, 2008 14:26

Možná s křížkem po funuse, ale zkus se podívat sem:


http://autoklubdacia.cz/forum/
Dacia Logan 1,4 LS Drive

Odpovědět

Zpět na „DACIA všechny typy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host