LOGAN-zdochyna na volnobehu az do zahriatia

Pro všechny technické záležitosti vozů DACIA. Nezakládejte nová témata, dokud se nepřesvědčíte, že se v nějakém již existujícím vaše záležitost probírá. Dodržujte pravidla fóra RCCZ.
Odpovědět
rados
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř led 13, 2010 20:32

LOGAN-zdochyna na volnobehu az do zahriatia

Příspěvek od rados » stř led 13, 2010 21:09

sorry, ze zakladam novu temu, a ze nemam renault, ale daciu logan. ale uz 4 mesiace mam problem s mojim autom. prehladal som skoro cele forum, nasiel som vela podobnych veci, ale nie to co hladam....
v dacii mam motor 1,4 8V s LPG a od generalnej prehliadky v "servise" renault mam problem, ze po nastartovani(bezproblemove) a po prejdeni par metrov, mi auto po stlaceni spojky, zdochne. nie je to nic prijemne, ked odbocujem, kedze mi prestane fungovat posilnovac. to iste sa deje pir jazde na BA95 aj na LPG. bol som to 3x reklamovat v servise, kedze do prehliadky auto fungovalo bezchybne. zakazdym spravili diagnostiku, ktora ukazala vynechavanie na 4. valci. takze po kazdej mojej navsteve iba poprehadzovali kabe a sviecky a vynulovali pocitac. to bolo vsetko :shock: takze momentalne sa chcem do toho pustit sam.

problem:
1. rano pri startovnai studeneho motora, naslednom zoslapnuti plyn pedala(cuvanie z dvora) a zaslapnuti spojky(volnobeh)zdochyna az do zahriatia motora.
2. po prejdeni cca 5km a zahriati motora, auto na volnobehu uz nezdochyna, ale mierne a pravidelne kolisu otacky(miestami sa dusi)
3. auto nema povodny vykon(hoci len mierny pokles vykonu) a na nizkych otackach(4. rychlost/60kmh) sa dusi. resp. trha
4.pri jazde na LPG pri volnobehu, alebo kludnej jazde za kamionom mi zacne blikat kontrolka vyfukovych plynov.

mozne chyby, ktore som tu nasiel:
1. zanesena skrtiaca klapka(modul skrtiacej klapky),alebo falosny vzduch-v servise menili vzduchovy filter
2. vadna cievka-kedze 8v ma len jednu, ako zistim ci je vadna?
3. snimac hornej uvrate vackoveho hriadela
4. motorcek volnobehu
5. mal som podozrenie na chybny vstrek, ale kedze LPG ma vlastne vstreky, som to vylucil.
budem vdacny za kazdy nazor.... :cry:
vdaka

rados
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř led 13, 2010 20:32

Příspěvek od rados » stř led 20, 2010 15:03

chybny zapalovaci modul(cievka)+"rozhadzane" ventily
spolu s robotou 156EUR
vdaka vsetkym za odpovede :o

Oskymo
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 19, 2019 13:10

Re: LOGAN-zdochyna na volnobehu az do zahriatia

Příspěvek od Oskymo » čtv led 02, 2020 11:23

Dobrý deň tiež mam problém vlastním daciu logan rv. 2005 obsah 1.4 benzin lpg lpg zn
. Soláris auto som kúpil z druhej ruky popis problému za studena mi auto zdochyna ci už na lpg ale aj na benzíne keď nastartujem ato drží otáčky v norme jakmile sa pohne a v radím do neutrál tak auto zhasne ide ma slaktrafit vymenené veci, skrtiaca klapka čidlo teplotné pre rj. Vymenené sú sviečky svieckove káble zapaľovači modul klapku som vyčistil auto bolo na diagnostike ta nič neukázala žiadnu chybu toto všetko bolo menené volal som z mechanikom ktoreho som sa opýtal ci to nemôže byť ventilmi povedal ze nie ze sú tam tzv. Samostelovacie!!! Keď sa auto zohreje na 2 paličky tak auto nedochne potom ide ako má!!! Či už na benzíne ale aj na lpg. Môžete mi niekto poradiť??? Co skúsiť prípade v com môže byt problém dám sem imejl na seba keby niekto vedel poradiť. Oskarmuck486gn@azet.sk prajem všetko v novom roku 2020 vopred diiiik za pomoc.

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1137
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: LOGAN-zdochyna na volnobehu az do zahriatia

Příspěvek od zdeno255 » čtv led 02, 2020 14:35

Ventily môžu byť podpálené, ale to by aj pri zohriatom motore triaslo na voľnobehu

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: LOGAN-zdochyna na volnobehu az do zahriatia

Příspěvek od Zefek » pát led 03, 2020 16:23

Pokud je to 8V, pak to podle mě samoštelovací ventily nemá.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Oskymo
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 19, 2019 13:10

Re: LOGAN-zdochyna na volnobehu az do zahriatia

Příspěvek od Oskymo » sob led 04, 2020 08:55

Zdravím mam nove info zohnal som chalana ktorý má diagnostiku zn. Delphi spravil mi diagnostiku auto stále za studena zdochyna pri vyradení rýchlosti keď sa auto zohreje ako som písal v mojom prvom príspevku hore vysie auto ide po zohriaty motora ôk dám sem popis chýb co vyhodila diagnostika za jazdy naslo 3 chyby Df018 v predu prehrievanie prerušované lambda sonda, v predu. DF 110 destruktny vzplanutie (slehnuty prerušované) df106chyba funkcie katalyzátora prerusovany. Toto to vypisovalo môžete mi prosím poradiť aby som nemenil zbytočne katalyzátor lambdu naozaj nemám prachy vyhadzovať do luftu. Vopred dik.

magadafagada
Experienced member
Příspěvky: 839
Registrován: pon led 29, 2007 07:22
Bydliště: staňkov
Kontaktovat uživatele:

Re: LOGAN-zdochyna na volnobehu az do zahriatia

Příspěvek od magadafagada » úte led 14, 2020 08:21

nepřehryzala dráty k lambda sondě kuna?
Laguna GT III 2.0dCi 110 kW, 4control, střešní okno
Megane 4, 1.5dCi, 85kW. člověka to aspoň nenutí jezdit rychle :wink:

Oskymo
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 19, 2019 13:10

Re: LOGAN-zdochyna na volnobehu az do zahriatia

Příspěvek od Oskymo » úte led 14, 2020 17:32

Zdravím lambda sonda je ôk aj káble znova sa urobyla auto diagnostika ktorá ukázala chybne zapaľovanie vymenil som zapalovaci cievku,(z vrakoviská) problém stále pretrváva! Za studena auto dochne trhá hlavne na voľnobehu po zohriať auto ide normálne nedochne!!! Už som z nervami v koncoch ďakujem za vaše radi.

Odpovědět

Zpět na „DACIA všechny typy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host