Tom Pryce

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Tom Pryce

Příspěvek od Sova » sob črc 22, 2006 23:33

http://www.youtube.com/watch?v=1J2S6sW1YBw&NR... :shock: :? ...Já tomu vůbec nerozumím...neumím italsky a nepochopím jak tak někdo mohl v závodě přebíhat trať a kdo to ve skutečnosti byl!! :shock:každopádně je to otřesné!!! Zná někdo historii této události?Čeňku?A nebo jiní?

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sova » sob črc 22, 2006 23:44

http://www.youtube.com/watch?v=eLOG_S9h ... ed&search=... :shock: :? Z toho sem take jelen :!: Neví někdo kdo je ten muž v bílé kombinéze?Taky nechápu jak se mohl vůbec přiblížit k tomu hořícímu monopostu,natož ho převracet :?: :?: :shock: Může mi někdo osvětlit i tuto katastrofu F1?

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Re: Tom Pryce

Příspěvek od Sova » ned črc 23, 2006 00:06

Sova píše:http://www.youtube.com/watch?v=1J2S6sW1YBw&NR... :shock: :? ...Já tomu vůbec nerozumím...neumím italsky a nepochopím jak tak někdo mohl v závodě přebíhat trať a kdo to ve skutečnosti byl!! :shock:každopádně je to otřesné!!! Zná někdo historii této události?Čeňku?A nebo jiní?
Proboha :shock: :? ,to je strašné,už sem si o tom něco zjistil:Další rána pro svět F1 přišla na GP JAR v Kyalami. Z vozu Renza Zorziho týmu Shadow vyšlehly po odstavení na okraj dráhy plameny. I když jezdec byl již mimo jakékoliv nebezpečí, vedla tato událost ke zkratovitému jednání jednoho z pořadatelů, který se rozhodl přeběhnout trať a vůz uhasit. Ve chvíli, kdy vběhl na dráhu projížděl tudy Zorziho stájový kolega alesan Tom PRYCE. Střetu se už nedalo zabránit. Tělo pořadatele bylo doslova rozmetáno a hasicí přístroj, nesoucí se v jeho rukou, trefil Toma Pryceho přímo do hlavy. Neovladatelný vůz s mrtvým jezdcem ještě pokračoval několik desítek metrů dál, kde s sebou smetl, už bez větších následků, Ligier Jacquese Laffita, aby se posléze zastavil v ochranných sítích.

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sova » ned črc 23, 2006 00:10

Sova píše:http://www.youtube.com/watch?v=eLOG_S9h ... ed&search=... :shock: :? Z toho sem take jelen :!: Neví někdo kdo je ten muž v bílé kombinéze?Taky nechápu jak se mohl vůbec přiblížit k tomu hořícímu monopostu,natož ho převracet :?: :?: :shock: Může mi někdo osvětlit i tuto katastrofu F1?
:( Nemám slov:Rok 1973 doprovází jedna z nejzbytečnějších nehod s tragickým koncem, jaká se kdy na okruzích GP udála. Brit Roger WILLIAMSON při GP Holandska na okruhu v Zantwoortu nezvládl svůj March a skončil po nárazu do svodidel uvězněn koly vzhůru v hořícím voze. Jeho stájový kolega David PURLEY u hořících trosek zastavil a snažil se uhasit šlehající plameny. Kapacita hasícího přístroje ale ani zdaleka nestačila na Davidovo úsilí. Kolem přihlíželo několik spoře oděných pořadatelů, kteří spíše bránili Purleyovým snahám o záchranu kolegy než naopak. Ani zoufalá gestikulace na kolem projíždějící jezdce nevedla k jejich zastavení a následné pomoci s vyproštěním jezdce, který ještě několik minut po havárii volal z pod hořícího vozu o pomoc. Sám David Purley zahynul rovněž tragicky o několik let později.

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » ned črc 23, 2006 12:28

Tohle vše jsem viděl a dodnes mě z toho mrazí, ale proč to tu píšeš v monolozích a nehodíš to dohromady.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sova » ned črc 23, 2006 13:51

Šamša píše:Tohle vše jsem viděl a dodnes mě z toho mrazí, ale proč to tu píšeš v monolozích a nehodíš to dohromady.
:oops: Protože sem tu zbrkle hodil odkazy s otázkami a až pak sem to zjištoval :roll: sorry,občas blbnu :oops:

Uživatelský avatar
bezmo
Junior member
Příspěvky: 119
Registrován: pát kvě 21, 2004 15:12

Příspěvek od bezmo » ned črc 23, 2006 15:32

Zvlastni jak clovek rychle zapomina....
Musim rict ze me z toho hodne zamrazilo...
ad. ukazka dve, mohl se priblizit, protoze mel jako vsichni jezdci ohnivzdorny odev, stejne tak jeho tymovy kolega.... ...proto to byla naprosto zbytecna smrt stacil jeden az dva dalsi jezdci a vrak by prevratili, zvlastni jak vzhledem k postupu casu solidarita mezi souperi klesa a klesa a rivalita roste a roste
Laguna Grandtour rv01 1.9dci 88kW Privilege, xenony, tempomat

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » ned črc 23, 2006 23:06

S tím Tomem Prycem to je skutečně jak píšeš.... dostal tečku hasičákem. Urazilo mu to palici ...:-(
Na počátku 90´let vyšla kniha Nejrychlejší muži světa (nebo tak nějak), ve které je popisováno mnoho takových situací... :-(
Je to krásný sport ve kterém je nutno platit (někdy) vysokou daň.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
stenly67
Starting member
Příspěvky: 51
Registrován: pát zář 22, 2006 08:45
Bydliště: Valašsko

Příspěvek od stenly67 » pát zář 22, 2006 09:35

bezmo píše:Zvlastni jak clovek rychle zapomina....
Musim rict ze me z toho hodne zamrazilo...
ad. ukazka dve, mohl se priblizit, protoze mel jako vsichni jezdci ohnivzdorny odev, stejne tak jeho tymovy kolega.... ...proto to byla naprosto zbytecna smrt stacil jeden az dva dalsi jezdci a vrak by prevratili, zvlastni jak vzhledem k postupu casu solidarita mezi souperi klesa a klesa a rivalita roste a roste
No ono to není upně jak píšeš protože oni ne že by nechtěli zastavit (to přece udělali v jiném závodě když hořel N. Lauda zastavili hned tři Ertl, Mezzario + někdo) ale konkrétně Lauda když projížděl tak si myslel, že jezdec je venku (spletl si ho s Purleyem). Navíc ten požár měl velmi rychlý průběh, vina byla jednoznačně na straně špatně vybavených a vyškolených pořadatelů ale taková byla tehdy normální praxe.
Scénic - pohodlí nezná mezí

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sova » pát zář 22, 2006 21:46

stenly67 píše:
bezmo píše:ale taková byla tehdy normální praxe.
A vo tom to je :roll:

Odpovědět

Zpět na „Formule 1“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů