Formule 1 sezona 2007

Moderátor: Moderators General

Tipujeme umístění v poháru konstruktérů v r. 2007

1.
2
5%
2.
6
16%
3.
18
49%
4.
9
24%
ani jedno
2
5%
 
Celkem hlasů: 37

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Formule 1 sezona 2007

Příspěvek od DDT » čtv úno 15, 2007 18:50

Sezona 2006 byla skvělá.
Jak myslíte, že bude vypadat ta 2007?
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Alibaba
Advanced member
Příspěvky: 464
Registrován: úte bře 15, 2005 12:31

Příspěvek od Alibaba » čtv úno 15, 2007 19:00

Tohle jsem napsal do modelů, ale když si založil sezónu, tak to patří vlastně sem ;):

...tak Renaultu to letos zatím na testech moc nefrčí....
Jsem zvědav, jak se nám bude v sezóně diskutovat s protaženýma ksichtama ...no nevím, ale moc šancí jim nedávám.
BMW a Williams se derou sympaticky dopředu - jak už bylo mnohokrát vysloveno, čeká nás patrně nadmíru zajímavá sezona.
Že by bylo pořadí:
1. Ferrari
2. Mclaren
3. BMW
4. Renault
5. Williams
.....
????

A nebičujte mně !!!
Octavia Combi 1,9 TDI (96kW) - 04´

Uživatelský avatar
Tomáš Langer
Člen RCČR
Příspěvky: 731
Registrován: úte kvě 25, 2004 22:17
Bydliště: Tetčice u Brna

Příspěvek od Tomáš Langer » ned úno 18, 2007 13:11

Já jsem v tomtyo směru rozpolcená osobnost. Na jednu stranu pochopitelně fandím Renaultu. Už proto, že se neschovává za soukromé týmy jako M-B, BMW a dává svoji kůži na trh přímo a veřejně.
Na druhou stranu mám už dlouho rád Rona Dennise jako manažera s člověčím přístupem ke svým lidem, takže fandím i McLarenu. A mám rád i Fernanda, protože přes malé životní zkušenosti dokázal ustát rychlý nástup slávy přinejmenším uspokojivě. Vzpomeňme, jak se choval Šumi za mlada a srovnejmě s občasnými úlety Alonsa - žádný podstatný rozdíl.

Takže loňský ročník byl pro mě jednoduchý, Alonso jezdil v Renaultu a McLarenům se moc nedařilo.

No jo, ale letos? Vyhraje Alonso v McLarenu nebo ten studenej čumák ve Ferrari? Nebo překvapí mladej v Renaultu? (to asi těžko).

Tož uvidíme...
Tomáš
[img]http://langerovi.cz/obrazky/Rendici.jpg[/img] <b>R5 1,4 3dv. 1992</b> (1995-2001)
<b>Espace J11 2,2 TXE 1990</b> (2001-2005), zvaný <i>Autobus</i>
<b>Espace JE Grand 2,0 8V 1998</b> (nynější rodinný miláček), říkáme mu <b>TGV</b> :-))

Uživatelský avatar
Radovan
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: ned úno 01, 2004 12:34

Příspěvek od Radovan » sob bře 03, 2007 05:14

Pravdou je, že svůj názor píši trochu později.
Vzhledem k vyvíjející se situaci v testech mohu ale hýřit optimismem.
Poslední testy v Bahrajnu naznačují potenciál vozu. Renault zde plánovaně nasadil nové aerodynamické prvky a výsledek se dostavil. Druhý a třetí nejlepší čas za Massou.
Vypadá to, že už přišel jak na to a podařilo se mu sladit i pneumatiky.

Letošní sezona bude v režii Ferrari a Renaultu. Mé přání je zřejmé.
McLaren významěji do konečného pořadí obou rivalů nezasáhne. Důvodem bude opětovná nespolehlivost monopostů.

Kdyby mi tato prognóza nevyšla, musím uvést na svoji obhajobu, že nikdo z nás netuší jaké testovací programy týmy provádějí.
Skutečný potenciál ukáží až první tři závody.

Zajímavé bude sledovat vývoj určení stájové jedničky. Heikki Kovalainen nebo Giancarlo Fisichella ? Fisichella mne i přes svoji pověst zklamal, a bylo by pro mne opravdu velkým překvapením, kdyby se týmovou jedničkou stal právě on.

VladoOC_cz
Experienced member
Příspěvky: 981
Registrován: sob kvě 28, 2005 15:11
Bydliště: Považská Bystrica občas Brno

Příspěvek od VladoOC_cz » ned bře 04, 2007 08:33

Ja fandím klasicky - Ferrari 8) . Massa sa ukazuje (zatial) ako dobrý nástupca za Schumiho a očakávam od neho titul.
Tam ten druhý votrelec :x sa bude zabávať likvidáciami auta a záškodníckymi činnosťami á lá Montoya...
Fisichella je o ničom - je pomalý, nespoľahlivý...on už má svoju kariéru za sebou.
Na mladého Kovalainena som zvedavý, celkom sa na neho teším :) .
Od Mekáča nič nečakám, snáď aspoň pár krát dojdu do ciela a Alonso si niekde v depe zatancuje tie jeho kreácie... :lol: .
Môj typ:
Ferrari
Renault
BMW/McLaren
Red Bull
VelSatis 3.5 V6, 2004, Privilege v šedej koži, drevenný volant.... Víkendovka - Lagunka Initiale Paris v šedej koži, 1998, zelená metalíza, 3.0 V6 24V, manual a Megane II cc 1.9dCi 2004, projekt renovácie bordový R25 GTX, 2.2, 79kW, 1987.

Uživatelský avatar
Alibaba
Advanced member
Příspěvky: 464
Registrován: úte bře 15, 2005 12:31

Příspěvek od Alibaba » pon bře 05, 2007 14:04

VladoOC_cz píše:Ja fandím klasicky - Ferrari 8) . Massa sa ukazuje (zatial) ako dobrý nástupca za Schumiho a očakávam od neho titul.
Tam ten druhý votrelec :x sa bude zabávať likvidáciami auta a záškodníckymi činnosťami á lá Montoya...
Fisichella je o ničom - je pomalý, nespoľahlivý...on už má svoju kariéru za sebou.
Na mladého Kovalainena som zvedavý, celkom sa na neho teším :) .
Od Mekáča nič nečakám, snáď aspoň pár krát dojdu do ciela a Alonso si niekde v depe zatancuje tie jeho kreácie... :lol: .
Jako bys mi mluvil z duše...
Až nato, že jsem přesvědčen, že na spolehlivosti McLarenu respektive Mercedesu nesl mamutí podíl právě způsob jízdy Kimiho, že Montoya rasil monoposty jak to šlo je kapitola jiná.
Takže věřím tomu, že se bude Alonso secsakramentsky snažit a spolehlivost bude dostatečná na to, aby útočil na bednu.
Renaultu moc nevěřím, protože (jak užs si uvedl) Fisi je za zenitem a má maximálně na svá 4-5 místa a Heiki je ještě zelenáč, který se bude muset obrousit stresem závodů.
Massa je od loňska mou jedničkou, takže pokud nebude moc pršet a vyjezdí si PP, budou mu myslím ostatní jen okukovat záda. Jen v té bojovnosti by mohl přidat.
A neustále nadhodnocovaný Kimi ? Jsem zvědav jak promluví do spolehlivosti Ferrari, pokud by však šel do sebe, mohl by si nechat poradit třeba od M.S., že za safetycarem nemusí točit na 19000..... :twisted:
Už se nemůžu dočkáááááát ....
Octavia Combi 1,9 TDI (96kW) - 04´

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Třetí...

Příspěvek od Čeněk Urbanec » sob bře 10, 2007 16:49

1. Honda
2. McLaren
3. Renault
4. Ferrari
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
Alibaba
Advanced member
Příspěvky: 464
Registrován: úte bře 15, 2005 12:31

Re: Třetí...

Příspěvek od Alibaba » pon bře 12, 2007 13:31

Čeněk Urbanec píše:1. Honda
2. McLaren
3. Renault
4. Ferrari
Čeňku, ty tvoje bulíky !
Už je mám zase na nose...;)
Sem si myslel, jak jsem odvážněj pasovat Renault na čtyřku, ale totok ? :shock: :x
Octavia Combi 1,9 TDI (96kW) - 04´

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » pát bře 16, 2007 19:36

O.K. Překvapila mě obhajoba titulu v minulé sesoně, a nejsem si jist, jestli nenastane podobné překvapení i v této!
Takže:
Renault má opět jednu z nejlepších karoserií z hlediska aerodynamiky.
Lze doufat, že R27 zdědí spolehlivost, které nahrává i omezení otáček - ale omezí Ferrari, BMW a asi Toyotu, zatímco pomůže Mercedesu a Hondě. Jezdci: Fisichella už má snad telecí roky za sebou, a mladý Fin je testovacím jezdcem, takže má stroj osahaný...
Jsem optimista, leč jsou motory lepší, auta s vyšším vývojovým potenciálem a jezdci na nejméně stejné úrovni, jako Renaultů...
A to se schválně nedívám na II. trening!
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

VladoOC_cz
Experienced member
Příspěvky: 981
Registrován: sob kvě 28, 2005 15:11
Bydliště: Považská Bystrica občas Brno

Příspěvek od VladoOC_cz » sob bře 17, 2007 07:38

To bude zas sezóna :roll: . Tento tréning snáď ani horšie dopadnúť nemohol.... :smajl13: Dúfam sa to ešte počas závodu upraví...
Ale velmi ma prekvapil japonský ľudovo-amatérsky tým Super Aguri :lol: :lol: . Tým to teraz fakt pálilo výborne :shock: ....
BMW tiež nešlo zle.
VelSatis 3.5 V6, 2004, Privilege v šedej koži, drevenný volant.... Víkendovka - Lagunka Initiale Paris v šedej koži, 1998, zelená metalíza, 3.0 V6 24V, manual a Megane II cc 1.9dCi 2004, projekt renovácie bordový R25 GTX, 2.2, 79kW, 1987.

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sova » sob bře 17, 2007 12:55

Už před záčatkem kvalifikace jsem říkal že Renault bude podle mě mít velmi dobrý monopost, který dokáže velmi dobrý pilot dovest k titulu...Z toho plyne že Renault prakticky nemůže uspět, alespon já v to nevěřím...
Kovalainen bude podle mě propadák, i přesto jak o něm básní teoretikové a Fisi je lepší průměr...Navíc je nepravděpodobné že by nováček F1 končil na stupních vítězu...A Fisi na to nemá...
O titul se bude prát Alonso s Raikönenem ale já dávám divokou kartu Massovi...
Ostatně kvalifikace mnohé napověděla...Briatore se bude spolehat spíše na Fisichelu...

pirduch
Junior member
Příspěvky: 216
Registrován: ned pro 11, 2005 18:27
Bydliště: Litvinov

Příspěvek od pirduch » ned bře 18, 2007 08:41

Tak letos bude asi sezona napínavá, kvality se srovnaly,jen mám strach o náš Renault,že asi k těm vyrovnanějším patřit nebude...v poháru konstruktérů je letos nejspíš bez šance...i když kdo ví,první závod je jen první závod...
Renault Twingo I, polocabrio, r.v.96
Renault Grand Scenic II 1,9dTi, r.v. 05

Uživatelský avatar
šemík
Advanced member
Příspěvky: 341
Registrován: pát čer 30, 2006 21:48
Bydliště: Karviná vedle Ostravy za Bohumínem
Kontaktovat uživatele:

zdar

Příspěvek od šemík » ned bře 18, 2007 08:59

nevite je nekde k videni na netu zaznam prvního zavodu z australie? na kabelovce je to na ORF1 každou celou ale nemam tenhle kanal a na netu jsem to nenašel pokud někdo víte dejte vědět jinak si to budu muset nahrat z novy ve 14 hod protože v tu dobu jsem mimo :?
POKUD VÍŠ NAPIŠ
Kaleido 1,6 16v jezdil v SRN 6/99 120000km 2*šíbr 4*okna 4*airb klima HOTsedadla HOT p? okno Al 15" Michelin schemik*volny*cz

Uživatelský avatar
Alibaba
Advanced member
Příspěvky: 464
Registrován: úte bře 15, 2005 12:31

Příspěvek od Alibaba » pon bře 19, 2007 08:32

Teda to jsem fakt čuměl..... Hamilton !
To se jen tak nevidí, doufám, že to nebyla jen shoda náhod ;), škoda. že mu tým "zajistil" až třetí místo.
Massa chudák vybral všechnu smůlu pro sebe, ale i tak ukázal, že se bude moci stát důstojným nástupcem M.S. i když doufám získá časem víc bojovnosti.
A jestli Kimimu neshoří v Malajsii motor, tak beru zpět, že mu nevěřím a získá si i moji úctu. Že by bylo Ferrari opravdu tak jakostní ?
Renault dle očekávání podprůměrný.
BMW potěšilo, doufám, že doladí spolehlivost a máme sezónu jak víno.
Octavia Combi 1,9 TDI (96kW) - 04´

VladoOC_cz
Experienced member
Příspěvky: 981
Registrován: sob kvě 28, 2005 15:11
Bydliště: Považská Bystrica občas Brno

Příspěvek od VladoOC_cz » pon bře 19, 2007 16:44

Alibaba píše:Teda to jsem fakt čuměl..... Hamilton !
A jestli Kimimu neshoří v Malajsii motor, tak beru zpět, že mu nevěřím a získá si i moji úctu. Že by bylo Ferrari opravdu tak jakostní ?
Mna Raikonen vobec nepotešil, dufam že to bolo naposledy :? . Mi z neho bolo nevolno ako sa spraval...McLarenisti mu pogratulovavali, potlapkavali a on totalna ignoracia...take arogantne XXXXXXX... :roll: ostuda ze take daco je vo Ferrari.
A tak snad aspon Massa to bude držať nad vodou...
VelSatis 3.5 V6, 2004, Privilege v šedej koži, drevenný volant.... Víkendovka - Lagunka Initiale Paris v šedej koži, 1998, zelená metalíza, 3.0 V6 24V, manual a Megane II cc 1.9dCi 2004, projekt renovácie bordový R25 GTX, 2.2, 79kW, 1987.

Uživatelský avatar
Alibaba
Advanced member
Příspěvky: 464
Registrován: úte bře 15, 2005 12:31

Příspěvek od Alibaba » pon bře 19, 2007 17:26

VladoOC_cz píše:Mna Raikonen vobec nepotešil, dufam že to bolo naposledy :? . Mi z neho bolo nevolno ako sa spraval...McLarenisti mu pogratulovavali, potlapkavali a on totalna ignoracia...take arogantne XXXXXXX... :roll: ostuda ze take daco je vo Ferrari.
A tak snad aspon Massa to bude držať nad vodou...
Vlado, já jsem spíš taky srdcař ale beru to jako realista. V závodech jsou důležité především výsledky a jestli "nám" nebude Kimi ničit motory, tak ať se tváří jak chce - vizitku si dělá sám.
Samo, že očekávám, že s Felipem svedou ještě pěknou ukázku stíhaček, tak hlavně ať se nás drží štěstíčko.
Felipemu přisuzuju větší spolehlivost a vyrovnanost výsledků, tak doufám, že ho maranelští nezačnou brzo ojebávat.......(na to že jel větší část závodu s těžkým autem si myslím zaslouží obdiv za výsledek, no a napříště uvidíme).
Sympatické je, že se to snad letos bude hemžit na špici více barvama a šanci na bednu má oproti loňsku bratru šest pilotů, takže se snad máme na co těšit.
Octavia Combi 1,9 TDI (96kW) - 04´

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sova » pon bře 19, 2007 19:52

Kovalainen :? Se máme podle mě na co těšit :roll:

pirduch
Junior member
Příspěvky: 216
Registrován: ned pro 11, 2005 18:27
Bydliště: Litvinov

Příspěvek od pirduch » úte dub 10, 2007 08:42

Tak koukám, že letos se asi o formulích moc diskutovat nebude... :?
Renault Twingo I, polocabrio, r.v.96
Renault Grand Scenic II 1,9dTi, r.v. 05

Uživatelský avatar
Alibaba
Advanced member
Příspěvky: 464
Registrován: úte bře 15, 2005 12:31

Příspěvek od Alibaba » úte dub 10, 2007 09:08

pirduch píše:Tak koukám, že letos se asi o formulích moc diskutovat nebude... :?
Jaká škoda, výkon McLarenu byl úchvatný, zejména Lewis mi tak nějak bere dech ;)
Že by síla Ferrari byla opravdu jen v pružném "prkně" ? Po Felipeho chybách (fascinující první zatáčka - jel snad s autobusem ?) ani Kimi nenašel recept jak zpracovat Lewise ?!?
Zdá se, že opravdu bude chybět duo Brawn/Schumi, jelikož strategie jednoduše chyběla - alespoň mám ten dojem.
Skvělý Heidfeld....sezóna bude fakt napěchovaná.....
Naposledy upravil(a) Alibaba dne pát dub 13, 2007 14:10, celkem upraveno 2 x.
Octavia Combi 1,9 TDI (96kW) - 04´

VladoOC_cz
Experienced member
Příspěvky: 981
Registrován: sob kvě 28, 2005 15:11
Bydliště: Považská Bystrica občas Brno

Příspěvek od VladoOC_cz » úte dub 10, 2007 09:24

diskutovať sa bude, to nehrozí že by bolo ticho :wink: . Hamilton ma tiež hooodne udivuje - dobrý je chalanisko :D . Ale ešte jeden takto zbabraný závod od Ferrari a už budem fakt hromžiť.... Ale aspoň Massa to robil zaujímavé - mám rád také momenty, keď sa jazdí fakt nadoraz a sú aj prebrzďovačky, výlety mimo a podobne....žial tentokrát robil výlety môj favorit...ale to patrí k závodom a kôli tomu to sledujem! 8) :wink:
VelSatis 3.5 V6, 2004, Privilege v šedej koži, drevenný volant.... Víkendovka - Lagunka Initiale Paris v šedej koži, 1998, zelená metalíza, 3.0 V6 24V, manual a Megane II cc 1.9dCi 2004, projekt renovácie bordový R25 GTX, 2.2, 79kW, 1987.

Uživatelský avatar
Ing. Milan Voda
Člen RCČR
Příspěvky: 729
Registrován: čtv bře 03, 2005 10:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ing. Milan Voda » stř dub 11, 2007 21:51

Tak nevím, nevím. Ale být na Icemanově místě tak zuřím jako čert. Ferrari chce titul a porazí ho nováček? Že by ani superjezdec nedohnal to, co prostě v autě není?
Les Miniatures
R 15 TS, Safrane RXE V6, R 5 GTE 2x
a dalších přes 475 kousků ( stav k 31.12.2008) viz
www.autosalon.cf.cz autosalon minirenaultů

VladoOC_cz
Experienced member
Příspěvky: 981
Registrován: sob kvě 28, 2005 15:11
Bydliště: Považská Bystrica občas Brno

Příspěvek od VladoOC_cz » čtv dub 12, 2007 07:42

Ing. Milan Voda píše:Tak nevím, nevím. Ale být na Icemanově místě tak zuřím jako čert. Ferrari chce titul a porazí ho nováček? Že by ani superjezdec nedohnal to, co prostě v autě není?
Iceman = superjezdec?? :shock: Rádový, jazdeckým umením nevytŕčajúci, ožran... Skvelý príklad pre mladých obdivovatelov. Akurát mal v 2 závodoch šťastie na umiestnenie...
Ferrari rozhodne neni slabé v tejto sezóne - jednoducho sú okruhy kde sa darí a okruhy kde sa darí menej :wink: .
VelSatis 3.5 V6, 2004, Privilege v šedej koži, drevenný volant.... Víkendovka - Lagunka Initiale Paris v šedej koži, 1998, zelená metalíza, 3.0 V6 24V, manual a Megane II cc 1.9dCi 2004, projekt renovácie bordový R25 GTX, 2.2, 79kW, 1987.

Uživatelský avatar
Ing. Milan Voda
Člen RCČR
Příspěvky: 729
Registrován: čtv bře 03, 2005 10:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ing. Milan Voda » čtv dub 12, 2007 20:40

VladoOC_cz píše:
Ing. Milan Voda píše:Tak nevím, nevím. Ale být na Icemanově místě tak zuřím jako čert. Ferrari chce titul a porazí ho nováček? Že by ani superjezdec nedohnal to, co prostě v autě není?
Iceman = superjezdec?? :shock: Rádový, jazdeckým umením nevytŕčajúci, ožran... Skvelý príklad pre mladých obdivovatelov. Akurát mal v 2 závodoch šťastie na umiestnenie...
Ferrari rozhodne neni slabé v tejto sezóne - jednoducho sú okruhy kde sa darí a okruhy kde sa darí menej :wink: .
Tak proč ho Ferarri kupovala? Když chci titul musím vítězit a né čekat na to, že někdy ti druzí nedojedou.
Les Miniatures
R 15 TS, Safrane RXE V6, R 5 GTE 2x
a dalších přes 475 kousků ( stav k 31.12.2008) viz
www.autosalon.cf.cz autosalon minirenaultů

VladoOC_cz
Experienced member
Příspěvky: 981
Registrován: sob kvě 28, 2005 15:11
Bydliště: Považská Bystrica občas Brno

Příspěvek od VladoOC_cz » čtv dub 12, 2007 23:16

Ing. Milan Voda píše:Tak proč ho Ferarri kupovala? Když chci titul musím vítězit a né čekat na to, že někdy ti druzí nedojedou.
Lebo je vo všeobecnosti považovaný za dobrého a rýchleho pilota...
S "čakaním" na vypadnutie súhlasím - čakaním ešte nikto nič nevyhral :wink: .
VelSatis 3.5 V6, 2004, Privilege v šedej koži, drevenný volant.... Víkendovka - Lagunka Initiale Paris v šedej koži, 1998, zelená metalíza, 3.0 V6 24V, manual a Megane II cc 1.9dCi 2004, projekt renovácie bordový R25 GTX, 2.2, 79kW, 1987.

Uživatelský avatar
Ing. Milan Voda
Člen RCČR
Příspěvky: 729
Registrován: čtv bře 03, 2005 10:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ing. Milan Voda » pát dub 13, 2007 12:38

Bahrajn napoví, i když ne úplně. Ale ukáže, kdo a jak dokázal přes zimu nachystat nové auto a kdo to nestihl a bude vytahovat trumfy až v Evropě. Ale aby nebylo pozdě - viz Honda, a taky třeba Renault. Co nemáš od začátku, nemusíš už pak dohnat. Stačí dvě nezaviněné havárky v první zatáčce a bitva o titul je v ......
Les Miniatures
R 15 TS, Safrane RXE V6, R 5 GTE 2x
a dalších přes 475 kousků ( stav k 31.12.2008) viz
www.autosalon.cf.cz autosalon minirenaultů

Odpovědět

Zpět na „Formule 1“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti