SCENIC IV

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » sob zář 07, 2019 14:48

Servis veľa neurobí, dokonca ani zastúpenie Renaultu, pokiaľ z fabriky idú nepodarky. Môžu sa snažiť ako chcú, vrzgať to bude vždy. Tyčky vymenili na záruku, baterka je podľa merania už na výmenu. Tiež by to vraj vymenili v záruke, len sa mám zastaviť. A ja že načo, veď ešte štartuje :-) Uvidíme v zime. Servis je v tomto bezmocný, keď všetky autá hučia, tak veľmi sa to vraj reklamovať nedá. Tak isto s tým vírom vraj nemajú riešenie, keď výrobca na to kašle. Ani rapex systém na nahlasovanie nebezpečných výrobkov v EÚ nepomôže, pokiaľ je auto homologované, je bezpečné. Oni to netestujú.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » sob zář 07, 2019 18:48

S tím nesouhlasím, v mém případě dveře podělal servis, palubní desku poškodil při výměně rádia také servis atp. Prostě na co sáhl autorizovaný servis Renault, to byl problém. Metoda pokus / omyl při každé závadě. Nápravu vyřešil servis až na 4. pokus, dveře ani na 5 pokus, prostě hrůza. Vím, že to není nikde v servisech 100%, ale to co u Renaultu jsem nikdy nikde nezažil. To je můj názor a moje zkušenosti. Snad za rok nebudu nadávat na jinou značku:).

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » sob zář 07, 2019 23:34

To je klasika vsude, ze jednu vec opravi a dve rozbijou. Vzpominam pred lety, jak delnik v novem byte opravoval neco na terase a v pokoji vylil kybl barvy. To je na zabiti. Proto radsi pokud neni zavada fakt hodne zavazna, tak to radsi neresim.
Bohuzel u nas to jinak, nez soudni znalec a pravnik nejde. Ale bohuzel je i dost firem, na ktere uz ani to neplati, tak to je aspon u Renaultu jedno pozitivum. Ale mezi nama, u toho auta jde o prd, kdyz je auto fakt tragedie, tak se posle do bazaru. Sice tam ztrata je,ale u Renaultu se da zajistit velka sleva, ze ztrata nemusi byt moc velka.
Ale spis bych fakt sel cestou pruzeni, zmeny servisu, a nove auto si vyladil.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » pon zář 09, 2019 11:22

Ako keby my sme neomylni boli :-) Inak ti ludia, co robia v servisoch, keby mali vyssi intelekt, tak by v tom servise nerobili. A na tie chyby neponuka Renault ziadne riesenie, co mali chudaci mechanici robit. V autorizovanom servise idu presne podla postupov vyrobcu, ale na zvyseny hluk, vrzgajucu napravu a ine postup vyrobcu podla vsetkeho neexistuje. Tak isto na rozne drncania tam postupy vraj maju, ale na to moje nemali :-) Comu verit, neviem.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

eisy811
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: stř srp 15, 2018 14:36

Re: SCENIC IV

Příspěvek od eisy811 » pon zář 09, 2019 12:07

Hlavne ide o to, ze im to nik nepreplati. Oni akurat mozu zdokumentovat a zaslat na centralu, ze co s tym. Ked im to zamietnu, tak je to proste vlastnost. Verim, ze oni by radi opravovali, riesili, kedze, pre ich biznis by to bolo dobre, lenze nemozu, kedze nemaju suhlasne stanovisko.
Chvilu som premyslal o GS IV, no akosi ma presla chut a to aj napriek tomu, ze jejich ceny sa uz pohybuju na urovni GS III…
Renault GS 1.6 DCi R9M 414 Bose Edition
A este nejaky jednickovy Scenic 1.6 benal

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » pon zář 09, 2019 13:18

S tou vrzajici predni napravou, to jsem taky reklamoval a to opravili. Jinak ještě vrze min i ta zadni, ale pouze při teplotách kolem 0C a nižších a nez se auto zahreje par km. Chtel jsem to taky reklamovat ale nechal jsem to radeji byt, není to kriticke. Kdoví, co by zase pokazili.

GSIV bych za nejaky levny peniz urcite zakoupil, pomer cena vykon je uzasny. Z par negativnich komentaru několika uzivatelu se neda udelat obrazek. Ja treba jsem s nim velice spokojen az na par spise obecnych problemu Renaultu (Rlink, mapy..) , jiné auto bych nechtel v te cenove relaci.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » pon zář 09, 2019 14:34

Za levny peniz bol svojho času Lodgy, s tým by som bol myslím spokojnejší :-) Aký je problém s rlinkom a mapami? Asi najskôr, že neponúkajú tomtom danger zones. Inak čo hovoríte na jazdné vlastnosti? Je to asi jediné auto, ktoré mi kĺže a píska v zatáčkách :-)
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » pon zář 09, 2019 17:32

Na přední nápravu bylo info, jen to ignorovalo CZ zastoupení a řešilo levnější možnosti, metodou pokus / omyl. No již do nebudu řešit. Uvidíme po roce užívání nového auta...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » stř zář 11, 2019 11:48

xxc píše:
pon zář 09, 2019 14:34
Aký je problém s rlinkom a mapami? Asi najskôr, že neponúkajú tomtom danger zones. Inak čo hovoríte na jazdné vlastnosti? Je to asi jediné auto, ktoré mi kĺže a píska v zatáčkách :-)
S Rlinkem je problem ten, ze se občas sekne navigace, mapy jsou stare a sparovani s Iphonem je tragicke, občas to vypadava i když uz je to x-ta aktualizace. Ted ještě zacalo vypadavat i dopravni info.
V zatáčkách mi sedi perfektne, pokud klouze a vykazuje nestabilitu, bude něco asi s napravou...
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » stř zář 11, 2019 12:55

Mne sparovanie nevypadlo asi nikdy, jedine to seklo, ked sa pri dlhsej jazde prehrialo a zamrzlo nejak cestou na dovolenku :-) Inak v tom dlhsie jazdy nerobim, lebo po dlhsej jazde sa rozvolnia lepidla a vrzga snad vsetko. Naprava je skontrolovana v servise, v dobrom stave.
Skor je problem, ze to auto necakane zatacku neda, ktoru myslim, ze da a ide do smyku. To sa mi v inych autach nestava. BMW je opak, idem rychlejsie, uz myslim, ze to neda a zvladne to. Preto sa chcem opytat, ked nahodou pouzivate viac aut, ci nemate taky problem pri presadnuti do Scenicu.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » pon zář 16, 2019 20:13

Tak se loučím s tímto fórem. Přeji všem majitelům Renaultu šťastnou ruku při výběru vozu a hlavně servisu. Osobně se k Renaultu vrátím, až se něco v ČR něco hodně změní, ale to by nesmělo být zastoupení tak zabedněné. Tedy asi nikdy:).

Uživatelský avatar
renault841
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: úte lis 03, 2015 17:13

Re: SCENIC IV

Příspěvek od renault841 » pon zář 16, 2019 20:43

Tak, ať už se konečně podaří chytit auto, které bude v pořádku. Protože mít tolik problémů a ne s jedním autem, to je až k pláči. Hodně štěstí.
<> Renault Laguna III 4Control 2.0dCi - M9R - ESM - 110 kW |
Obrázek
<> Renault Megane 1.4e - E7J - 55 kW
<> Renault Laguna 2 3.0 V6 - L7X - 152 kW
V údržbě:
<> Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi - M9R - ENERGY - 127 kW - AT6
<> Renault Grand Modus 1.2TCe - D4Ft - 74 kW | LPG demontováno |

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » pon zář 16, 2019 22:56

Hodne stesti s jinou znackou, uvidime co bude s Renaultem dale. Podle toho, jak jsem videl nove Clio, to vypada na velkou zmenu....Celkem me mrzi, ze Scenic IV uz je zase stara koncepce...
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » úte zář 17, 2019 08:02

Ako keby nejaku lepsiu koncepciu mali :-) Teraz bude musiet ist Renault hore, lebo skonci na smetisku dejin.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » úte zář 17, 2019 09:00

Co jsem si chvili hral s novim Cliem, tak to uz je jiny kaficko. A ted jsem koukal na novy Captur a to uz je konecne dotahle do konce. Ty věci, které jsem u stavajicich Renaultu kritizoval jsem pase ( Easy LINK t je velice slusny nastroj, vyssi rozliseni displeju, full digitalni kokpit, radarove senzory vzdalenosti, adaptivni tempomat s udrzovanim v pruhu, nouzove brzdeni s ochranou chodcu, LED matrix.. apod..)
Uvidíme, co se z toho vyvrbi po delsim pouzivani, je pravda, ze Scenic IV bylo před 3 lety taky pro me jako technologicke zjeveni,
Az po case zacali vylézat ty Renaulti lzi ohledne nefunkciho Easy Connect, R-linku apod, nadruhou stranu v ty době to bylo taky jiny i když třeba muj další ve vyberu Opel Zafira, ten uz mel super funkcni system s pripojenim apod. Ale cenove to bylo minimalne o 150 tisíc více v takove vybave...
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » úte zář 17, 2019 11:49

V mém případě šlo hlavně kvalitu výroby a problematický servis. Prostě nová era nekvality u Renault začala novou tváří s příchodem nového Meganu, Talismanu, Kadjaru, Scenicu, na všechna auta slyším ze svého okolí komentáře o špatné kvalitě, dost lidí se jich i zbavilo. Tedy dokud nebude kvalitní výroby, tak se nic nezmění. Ale rád bych se pletl. Já jen doufám, že s novým vozem nebudu nic nutného řešit. Zatím si nikde nic nevrzne, vše funguje jak má.

mino2
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: pon říj 21, 2019 21:19

Re: SCENIC IV

Příspěvek od mino2 » pon říj 21, 2019 21:33

Zdravim Vás. Som tu novy, forum o scenicu mam skoro cele prečítané. V stredu si mam ist po noveho grand scenica 140 k vo vybave winter edition v bielo cirrnej farbe. Normalne sa bojim po neho ist po prečítaní niektorych prispevkov od majitelov.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » pon říj 21, 2019 21:35

To by sis ale nesmel jit pro zadne auto :D
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

mino2
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: pon říj 21, 2019 21:19

Re: SCENIC IV

Příspěvek od mino2 » pon říj 21, 2019 22:16

To je mi jasne. Doteraz som mal za sebou 3 ks fiat 500l a bez najmensej chybičky. Ziaden vrzgot ani od podvozku a v interiéri tak isto ticho bez vrzgania. Na rozne pazvuky som neskutočne alergický. Preto tie obavy

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » úte říj 22, 2019 18:19

Rozhodně bych se podíval jinam. Auto začíná vrzat po několika málo tisících km. Mel jsem model 2018 a kolega 2019, obě auta byla naprosto příšerná, kvedlala řadička, vše vrzalo, drnčelo o nápravě ani nemluvím. DOkonce na to poukazují i zahraniční novináři, že má auto najeto 10tis a vše drnší a kvedlá řadička a hazí to na kolegy. Tak ne, je to křáp a auto vám to bude dělat. Měl jsem půjčené jako náhradní auto model 2019 přímo od Renaultu a bylo to snad ještě horší. Dle Renaultu je to OK. Jen fanatici s RN News vam budou tvrdi, že jste blázen a uražíte značku. U Nás ve firmě se postupně kvůli problémů s Renaultem a jejich servisy vyměnilo postupně vše. Jediné co funguje, tak jsou Mastery, ale jsou 5 let staré, za nové bych neručil. Problémy jsou se všemy novými Renaulty. Kvalita podovků, laků, interieru, slícování, řady výrobních vad, které výrobce neřeší. Rozhodně se mrkněte jinam, často dá jiná automobilka velmi zajímavou slevu, tak jako se tomu stalo v mém případě. Já už jsem zaujatý, musel jsem kvůli těmto šmejdům měnit 8 aut ve firmě, tak nejsem asi ten pravý. Ale byl leta jsem ve firmě Renaulty měl, nicméně se začalo šetřit v jejich servisech na lidech a hlavně při výrobě aut. Máme několik srovnání, tedy ne náhodné jedno auto.

mino2
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: pon říj 21, 2019 21:19

Re: SCENIC IV

Příspěvek od mino2 » úte říj 22, 2019 21:49

Tak teraz fakt neviem. Aj na zahranicnych forach sa stazuju na buchot od predku, zadku, nefunkcnu klimu, niektorym odisla po kratkom case bateria atd. O vrzani interiéru ani nevravím.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » úte říj 22, 2019 21:52

Zase budu za exota, kdyz napisu ze s nicim vyse zminenym nemam problem? :) ale jinak s tim, ze R-News = fanatici, souhlasim :) z komara velblouda
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

mino2
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: pon říj 21, 2019 21:19

Re: SCENIC IV

Příspěvek od mino2 » úte říj 22, 2019 23:15

Tak hadam budem aspon tak spokojny ako s Fiatom.

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: SCENIC IV

Příspěvek od zdeno255 » úte říj 22, 2019 23:27

Ten kto nemá problém nevyhľadava a nepíše na internet. Píšu iba čo majú problém. Potom sa zdá že aj keď je to iba pár kusov tak je to veľký problém. Na to že sa ich už predalo desiatok tisíc to také strašné nie je a trápi to možno iba niektoré série

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » stř říj 23, 2019 05:34

Bateria vraj odisla aj mne, servis odporuca vymenu, ale este to startuje. Minule som ju dobil, tak neviem. Uvidim, co povedia v servise, ale na to som kupil nove auto, aby som nemusel riesit napravy a pod. :-)
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti