SCENIC IV

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » pon pro 10, 2018 14:17

Auto jsem jsem měl za velmi výhodných se slevou 30%, navíc jsem měl Renault již hodně let a vždy jsem narazil na dobrý kus. Tedy až na Talismana a teď Scenica. Manželka má Megana IV a nemá také žádné problémy. Při koupi auta bych podobné informace raději neměl, neb jak piši, asi bych si nevybral:)).

cbx
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 09, 2018 22:42

Re: SCENIC IV

Příspěvek od cbx » pon pro 10, 2018 14:26

Chápu :-) Tak aspoň ze že ten Megane Vás netrápí, koukal jsem, že dost lidí si na něj taky stěžuje. No já se o Renault zajímám taky (mimo jiné) z toho důvodu, že mám kontakt u dealera, takže tak nějak neočekávám problémy při řešení problémů. Já se s tímhle konkrétním autem svezu, prolezu ho, ještě se poptám a uvidím.

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » pon pro 10, 2018 14:40

Vzhledem k tomu, jaka je dnesni doba, tak ty auta jsou podobne kvality všechny a zalezi, na jaky clovek narazi kousek. Dulezite je, aby v zaruce, která cini 5 let se ty věci odladily a clovek byl spokojen. Kazdemu vadi něco jiného a jestli v aute vozite deti, tak ty mají plne auto věciček pořad někdě něci lítá a bouchá :-) , takze nejake drobnosti neresite. Dulezite jsou ty vetsi zavady.
Ve vyberu je take dulezite to, jestli auto chcete po skonceni zaruky prodat (pak Renault ma nizsi zůstatkovou hodnotu nez koncernova auta) nebo ho vylitat do mrte.
Ještě k tomu Scenicu, dejte si pozor na predvadeci jizde na komfort jizdy na tech velkych kolech, které jsou delane na jinou kvalitu silnic nez nase tankodromy. Ale pozor, zalezi na charakteru diry, mam na ceste do práce jednu známou diru, přes kterou když prejedu Scenicem tak to jenom tak zasusti ale s Octavkou na 15" to je rana, jak je to kolo mensi, tak tam padne. :-)
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » pon pro 10, 2018 14:57

Je to tak, doba kvalitě nepřeje:). Jen mě fakt nebaví jezdit neustále do servisu, tady v Praze jsou fakt příšerné. No snad závady konečně dořeší a bude klid. Na komfort si nemůžu stěžovat, v tomto směru jsem spokojen, dokonce ani hluk na dálnici není problém. Tedy v podstatě větší závadou je spojka, ta se bude měnit zítra. Hned jim řeknu, že opět bouchá přední náprava, snad s tím něco udělají.

cbx
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 09, 2018 22:42

Re: SCENIC IV

Příspěvek od cbx » pon pro 10, 2018 15:17

K tomu komfortu na kolech - jsem zvyklý na Octavii II, III, Rapida, takže tohle bude asi v poho. Spíš by mi vadilo, kdyby to bylo příliš rozhoupané. První dojmy z krátké jízdy (10 km) byly pro mne překvapivě pozitivní. Díky za rady, zaměřím se na to.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » pon pro 10, 2018 15:42

Tak ted zase z te druhe strany.Nemam se Scenicem zadny zde popisovany problem. Mam ho pul roku a max. spokojenost. U novych Scenicu je aerodynamika zrcatka opravena, takze voda je pk. Hluk? Dneska jsem jel 200km novou Oktavkou L&K, boze malem jsem ohluchl. Prodejce vyresil zatim kazdou drobnost, se kterou jsem prisel.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » pon pro 10, 2018 15:57

Kissman píše:
pon pro 10, 2018 15:42
U novych Scenicu je aerodynamika zrcatka opravena,
Jak je vyresena, deflektory na oknech?
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » pon pro 10, 2018 16:01

Mám model 2018 a rozhodně to vyřešené není, je to lepší u vozů s panoramatickou střechou, ale jinak je to stále stejné. Jo jinak kolega si tam nechal dát v Renaultu v pátek deflektory a říkal, že téměř mu zmizelo rupání v oknech při přejezdu nerovností. Asi je tam také dám.
Naposledy upravil(a) jaggerl dne pon pro 10, 2018 16:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » pon pro 10, 2018 16:09

Do 140km/h nemam problem kluci :) auto z dubna 2018. Rychleji moc nejezdim, neni to sportak ale rodinne auto.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » pon pro 10, 2018 16:12

Ono je to znát ve velkém dešti, nejvíce v zimě když se k tomu pěkně solí:). Mám únor 2018, kolega květen 2018, bez panorama střechy. Ale už to nějak neřeším, s tím se dá žít. Doufám, že až mi vymění spojku, tak bude klid. Fakt není mojí zálibou jezdit pořád do servisu:).

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » pon pro 10, 2018 17:30

Mam panor. strechu a fakt ten problem moc nepozoruji, myslim, ze ty drazky mezi sklem a karoserii na strese odvadeji to vodu jinam :-) Nemate někdo video, jak to vypada bez. panor. strechy?
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » pon pro 10, 2018 18:10

Ja mám tiež panoramatickú strechu a problém teda pozorujem. Ak by to bolo v novších verziách vyriešené, kúpim aj nové zrkadlá. Ale podľa mňa asi nie je. Som zvedavý, či sa na tom už ľudia nezabili, že to neriešia.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » pon pro 10, 2018 18:34

Zrcátkem si nepomůžeš, ta jsou stejná. Já fakt modifikaci dílů nevidím. Čekám na info z Renaultu jak to budou řešit. Já osobně dám deflektory a snad bude klid. Zatím vyčkám na info, hodím jej i sem.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » pon pro 10, 2018 18:51

Kissman píše:
pon pro 10, 2018 16:09
Do 140km/h nemam problem kluci :) auto z dubna 2018. Rychleji moc nejezdim, neni to sportak ale rodinne auto.
Sportak to nie je, ale na Chorvatskej dialnici sa jazdi 150 km/h a je trosku rozdiel prist na dovolenku/ z dovolenky vyhucany, alebo ked nehuci v hlave. Po 800 km vylete aj manzelka, ktora sa v autach nevyzna, skonstatovala, ze ako sluzobne auto a s tym jazdit by nechcela. Inak co sa tyka hluku od kolies, ten je dobre izolovany, myslim to ma v podbehoch aj filce, ake som mal len na Citroene C5 (etalon tichosti). Hluk je problem aerodynamicky. Mozno to ani ludom tak nepripada, ale staci presadnut do obycajneho Citroenu C4 Picasso, o 9000 eur lacnejsieho a zrazu hluk tak vyrazny nie je. To iste aj v Peugeote 407, Volve C40, ani v Citroene C5 hluk nebol. Posledne auto, co tiez hucalo, bol Peugeot 208, ale ten nebol za rodinne auto a bol akoze male auto do mesta.

Este by som mozno vypichol dazdovy senzor, ten si treba tiez vyskusat, lebo v nizkych rychlostiach pomaly stiera a okno ostava zaprsane. Minule som tak skoro presiel chodca (lebo som ho nevidel, ani nemohol vidiet). Ale v tom si s Picassom nemaju co vycitat, ani tam to nestiera idealne. Zaujimave, ze na 407ke a Citroene C5 senzor fungoval bez vyhrad.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » pon pro 10, 2018 21:14

S tim hlukem, ze by to bylo tak spatne, to fakt jsem nezaznamenal, a to jsme s nim jeli 2x do Chorvatska a nikdo si nestezoval. Ten hluk je vyssi, kdyz venku fouka, pak je slyset hukot vetsi ale kdyz je klidne pocasi,tak do cca 140 km/km v pohode.
Senzor deste, to nikdy neni idealni, aspon jsem tedy nezaznamenal auto, kde by to fungovalo bez vyhrad, zalezi na velikosti kapek, desti apod..ale rekl bych, ze Scenic je lepsi prumer.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » pon pro 10, 2018 21:51

Teraz mam pochybnosti, ci ja nemam nejaku zlu verziu auta, alebo nieco nedolieha. Keby som nemal pred tym 208ku, tak by som mozno ani neveril, ze take nieco mozu pustit z fabriky. Ale ked nechaju to virenie vody, co im muselo vyskocit uz pri navrhu v pocitaci, ked skusaju aerodynamiku, tak sa necudujem nicomu. Co sa dazdoveho senzoru tyka, tak tam je aj dalsi problem, ze pri aktivnom senzore sa neda jednoducho zostriet sklo. Na starych PSA autach staci potlacit packu dole a zotrie sa sklo a senzor funguje dalej. Pri Renaulte packu treba asi potlacit hore a potom jeden stupen dole, co to trosku komplikuje. Ale nechcem len nadavat, ja to auto mam rad a dal som za neho cely majetok a citim trosku vysmech, ze mi predaju take auto, co ma take chyby a naprava v nedohladne. Este jeden dnesny postreh, v Picasse v spatnom zrkadle v noci vidim zadne koleso pri parkovani a viem to dat k obrubniku. V Scenicu nevidim, aj ked si v oboch autach nastavim zrkadla idealne, aby som videl na cestu. Este taky chytak pre potencialneho kupca, elektrochromaticke spatne zrkadlo je len spolu s panoramatickou strechou a je dost drahe.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Uživatelský avatar
renault841
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: úte lis 03, 2015 17:13

Re: SCENIC IV

Příspěvek od renault841 » pon pro 10, 2018 22:11

Nedoléhá nějaké těsnění špatně? Nebo není nějaké vadné? Okolo dvěří, oken, já měl na chvíli sundané to kolem dvěří a nevěříl jsem kolik hluku to nadělá. Pak jsem si dal záležet s napasováním ho tam, ať není nikde ohlé atd. a bylo to jako ohluchnout -> tento pocit samozřejmě časem vyprchal.
<> Renault Laguna III 4Control 2.0dCi - M9R - ESM - 110 kW |
Obrázek
<> Renault Megane 1.4e - E7J - 55 kW
<> Renault Laguna 2 3.0 V6 - L7X - 152 kW
V údržbě:
<> Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi - M9R - ENERGY - 127 kW - AT6
<> Renault Grand Modus 1.2TCe - D4Ft - 74 kW | LPG demontováno |

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » pon pro 10, 2018 22:15

Tak ja neviem, do 90-100 km/h je to tiche. To je najhorsie, ze take veci sa blbo reklamuju.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Uživatelský avatar
renault841
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: úte lis 03, 2015 17:13

Re: SCENIC IV

Příspěvek od renault841 » pon pro 10, 2018 22:28

Toto jedině projet jiného Scenica, jelikož to vypadá jako přímý adept na výmluvu typu "vlastnost vozidla".
<> Renault Laguna III 4Control 2.0dCi - M9R - ESM - 110 kW |
Obrázek
<> Renault Megane 1.4e - E7J - 55 kW
<> Renault Laguna 2 3.0 V6 - L7X - 152 kW
V údržbě:
<> Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi - M9R - ENERGY - 127 kW - AT6
<> Renault Grand Modus 1.2TCe - D4Ft - 74 kW | LPG demontováno |

cbx
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 09, 2018 22:42

Re: SCENIC IV

Příspěvek od cbx » pon pro 10, 2018 22:46

Tak jsem zvědav na zkušební jízdu číslo 2. Při první jsem jen tak max. 125 - nic jsem neregistroval. Pak napíšu dojmy, jen nevím, kdy se k tomu dostanu, jestli až po novém roce ...

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » pon pro 10, 2018 23:25

Tam bude kriticke, aby ste so spolujazdcom na dialnici po sebe nemuseli kricat a opakovat a rozumeli si. Lebo ked cestuje rodina na vylet, stretnu sa vsetci blizko seba a nedokazu sa beznou recou porozpravat, tak to nepovazujem za rodinne auto. Alebo ked som si chcel vypocut novy album a zrazu nebolo rozumiet slova v radiu. Akonahle sa dialnica spomalila, zrazu sa zdalo radio nahlas. Alebo skusit to zobrat na taku rozbitejsiu, polnu cestu, ako sa rozdrncia skla na oknach :-) Ale to dost aj od teploty zavisi. Samozrejme, pisem len zle veci, aby nevyzeralo, ze len kritizujem. Tiez som pred 2 rokmi skusal rozne auta, vyberal a nakoniec vyhral Scenic :-) Aj ked vtedy sa nejak nikto na skoro nic nestazoval.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » pon pro 10, 2018 23:39

Tak tam bude v tom aute neco spatne, jestli se za jizdy nerozumite se spolujezdcem kvuli hluku.
JInak samozrejme ze by Scenic mohl byt lepsi, napriklad dost divna vybava, nema vyhrivany volant ani celni sklo, pak nema elekt.oteviratelne 5-dvere, taky uz bezna vec i v nizsich tridach. Hlavne,ze ma to samosklapeni sedacek, coz je takova vec na efekt ale realne to moc uzitku nema. O ventilovanych sedackach nemluvim. To elektrochromatické zpětné zrcátko se opravdu celkem prodrazi a to je zrovna vec, ktera je hodne dulezita a prijemna v zime. Pak nema zadne adaptivni chytrejni svetlomety, a co me taky stve, ze po kazdem startu se musi zapinat LKA a automaticke svetlomety, na coz pri klasicke zastavce treba na benzince vzdy zapomenu. Nechapu,proc to nema fixne. Proste kazde auto ma sva specifika.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

cbx
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 09, 2018 22:42

Re: SCENIC IV

Příspěvek od cbx » úte pro 11, 2018 08:37

Co je to LKA? A jakože denní sviceni se nezapina automaticky? Nebo přepínání dálkových? Taky jsem tedy zvědav na ten hluk. Pořádně to tedy prověřím 😀

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » úte pro 11, 2018 09:37

No kluci, doporucuju asi zajit od servisu... pri 130km si normalne povidam s pritelkou a nijak na sebe nekricime. Destovy senzor funguje OK, jen je potreba is nastavit jeho citlivost. Stirani pri zapnutem auto stirani lze take spustit jen prepnutim citlivosti a netreba prehazovat celou packu. Doporucuju precist navod k autu :) V zrcatkach vidim i zadni kolo - doporucuju si poradne nastavit posez v aute - 9 z 10 ridicu to neumi a pak nevidi.

Vyhrivany volant budu montovat v lete a je pravda, ze me stve, ze tam neni z vyroby, elektrochromaticke zrcatko mam a panor. strechu nemam. Automaticka svetla se zapinat po startu nemusi. Prakticky na svetla a na sterace jsem uz pul roku nesahnul.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » úte pro 11, 2018 10:14

Tak to bude nejaky prototyp z nemecka, ked vsetko funguje ako ma. Urcite sa elektrochromaticke zrkadlo da aj bez panoramatickej strechy, ale nie na Slovensku a v Cechach. Posad za volantom mam dobry, na to si davam pozor a vsetko nastavujem ako z knizky. Stieranie tiez zapinam prepinacom citlivosti, ale nie je to ono. Automaticke svetla tiez stale funguju, tiez som na nich nesahal. V podstate ani na stierace, iba ked ide auto do umyvarky, ale zato dost ponadavam, ze to nestiera ako ma :-) Asi necham auto sefovi v servise, nech s nim tyzden pochodi, ako s vlastnym a nech mi povie, ci to je normalne :-) Lenze ja realne do servisu nechodim, mozno 2x som tam bol a nemam cas riesit kazde vrzanie a pod. Len raz som si nasiel cas a sadol sef do auta so zapisnikom a akurat bolo take pocasie, ze nevrzalo skoro nic, iba sedadlo (co uznali ako reklamaciu, potom opravili, potom to vrzgalo dalej, ale uz to nejak prestalo).
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů