SCENIC IV

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Milano 2
Starting member
Příspěvky: 52
Registrován: pát zář 19, 2008 09:13
Bydliště: Rokycany

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Milano 2 » čtv úno 23, 2023 14:46

OzzyVita píše:
ned úno 19, 2023 22:25
Ahoj,
strucne popisu svou situaci. Aktualne mam Megana Grand Tour r.2018 1.6Sce. v ZEN vybave s najezdem 40tkm. Kupovany novy, jezdila s tim zena kolem komina. Koupil jsem jej v akci kdy se zbavovali techto motoru za super cenu 330tis. Ted ve vykupu mi daji 280tis... Koukam po Scenicu GT z roku 2019, 1,3 TCe140 7EDC automat BOSE za 500tis. s najezdem 65tis. Ma tady nekdo GT s timto najezdem a chce se odelit o zkusenosti, na co si dat pozor ? Porad mam dilema jestli si toho Megana nenechat ale ten motor a petikvalt je fakt strasny. mame dva prcky a kdyz jedeme na dovcu tak s mistem trochu bokujeme.

Diky za nazory
Ahoj,já přešel také z 1.6 atmosféry na GS4 1.3tce 140. Pro mě to byl obrovský skok jak v komfortu a vzhledu, jelikož jsem dříve měl GS2,tak i v motorizaci,kde je znát turbo. Dost jezdím i po městě kratší trasy,tak mi automechanik doporučil tento motor,že prý méně karbonizuje oproti 1.2tce,jelikož má integrované svody s motorem,tím pádem rychleji topí a má prý speciální povrchovou úpravu válců či co😀 To neznamená,že to nepotřebuje občas pořádně projet,aby se prohřál benzín a tak.Lepší je i dodržovat roční intervaly na olej místo naprogramovaných dvou.Já mám rok 2018, tudíž ještě bez filtru pevných částic,tento model si myslím,že ho už má,tak nevím jak se mu budou zamlouvat kratší trasy.
Jinak jsme také čtyřčlenná rodina a když auto naložíme,rozhodně to není žádný lenoch. Srovnání s verzí 160 ale nemám.Spotřeba na hory a zpět cca 300km byla kolem 6,5l a to jsem to nijak nešetřil.
Jediné ,co mi zatím v autě vadí,jsou dělená sedadla vzadu v poměru 1/3 a 2/3. Zrovna při cestě na hory byl problém dovnitř nacpat 200cm běžky,ale nakonec se vešly našikmo při složeném jednosedáku 😀 Zase ale oceníte pohodlné sklápění z kufru.
Auto mám jen 3měsíce a zatím spokojenost,ale určitě poradí i jiní borci zde na fóru.Spíše jsem také ve fázi pozorování a zkoumání nových věcí 😀
PS.Myslím,že mám auto ze stejného bazaru z J.Hradce,co koukáš ty, alespoň podle popisku to tak vypadá.Ať dobře vybereš a pak se případně můžeme doplňovat v radách😀
Renault Grand Scenic IV , 1.3TCE 140 , 2018

Bakterius
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: pon lis 06, 2017 17:39
Bydliště: Brno

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Bakterius » pon zář 18, 2023 17:59

Zdravím borci,
prosím vás, potřebuji od vás Vaše názory, abych se rozhoupal. Jsem totiž na rozcestí co dál s autem 😭. Mám Scénic 4, 1.2 Tce 130, 96Kw (2017). Během půl roku jsem do něj nastrkal cca 50 tisíc, a to za výměnu komplet spojky, výměna baterie už 3x, kompletní zadní brzdy i s nábojem ( jinak to prej u Renaultu nejde)., přední brzy vše Brembo. Každý rok je pořád něco.Auto má najeto 65000 Km. Vše děláno mimo autorizák jelikož tam bych se asi nedoplatil a nejsem si jistý, že by opravy provedli na 100%(Pokorný Lesná), Pokorného možná rozeberu jindy 🤪.
No a teď se ptám, jestli má smysl držet auto při životě nebo ho poslat do světa? Bojím se hlavně o motor, že nevydrží , jak je popisováno v mnoha článcích. Jezdím převážně město Brno.
Je tu někdo kdo má stejný vůz, ale najeto aspoň víc jak 100 tisíc Km? Auto mám rád, ale peněz už moc nemám 😁.

Moc Vám děkuji za odpovědi a tipy.

Honza O.
Starting member
Příspěvky: 57
Registrován: sob bře 03, 2018 13:06

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Honza O. » ned zář 24, 2023 22:39

Mam s 1.2 130 Tce najeto 145 tisic a nic moc se zatim nekazi. Vzhledem k dnesnim cenam aut moc nevim, cim bych nahradil a stale se mi libi. Jezdim ale i delsi trasy, hodne rychle a to tomu motoru svedci asi vic nez popojizdeni po Brne, takze tezko radit.
Grand Scenic IV 1.2 TCe 130, Premiere Edition

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů