SCENIC IV

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » úte pro 18, 2018 13:04

Vam nejde otevirat nadrz pri zamcenem aute? Me jo :) je jen zacvakavaci...
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » úte pro 18, 2018 13:31

Je to vopruz, obehnete auto a uz se sklapi zrcátka a zamyka auto, pipa..., nechapu proc to nenaladili treba 1 m od předku, jako je to vzadu. Ale maji to všechny Renaulty, ne jenom Scenic.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » úte pro 18, 2018 15:47

To Kissman: Ty máš vůbec nějaké zvlaštní auto:). Zámek nádrže měl modelový rok 2016-2017 a to samé mám u modelu 2018. Měl jsem půjčeného Scenica 09/2018 a měl také zámek nádrže. Je to důvodu bezpečnosti, pokud se auto zamkne, dojde blokaci víka nádrže. Když tankuji, tak auto obcházím vždy zezadu a nikdy se mi nezamklo.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » úte pro 18, 2018 16:00

:D special edition... no, me se nezamkne viko co je karoserie ale mozna ten plastovy bazmek v hrdle nadrze?
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » úte pro 18, 2018 18:28

Na zamknutom aute sa podla mna neda zavriet nadrz, inak by som to takto nemusel riesit. Ale to je najmenej. Co sa tyka Kissmana, daju do obehu nejake testovacie prototypy a beznym ludom len tie "vylepsene" ostanu. Lebo neverim, ze to testovaci jazdec pri testovani nereportoval. Tak, ako milion inych blbosti. Alebo to mohlo suvisiet, ze ma auto z ineho trhu a tam su inac riesene nadrze. Spanielske verzie psa mali neuzamykajucu sa nadrz, zamykal sa iba plastovy kryt pri zamknutom aute a na holandskom citroene som mal myslim neuzamykajuci sa kryt, ale na viecku bol zamok na kluc. Doteraz riesim, ci vyberat kluc z auta, ked idem tankovat, ci nie :-)
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » úte pro 18, 2018 20:06

Bude to tak. Kdyz jsem chtel GSIII, tak mi take znama z Renaultu sosla auto z jineho trhu. Byla tam vybava, co se u nas nedala objednat. Jen mi to neprijde nepkraticke nezamykaní nadrze. Nechal jsem si instalovat deflektory a problem s vodou u zrcatek je neznatelny. Jeste vyresit predni napravu a jsem spokojen. Jiz tusi cim to je, jen po novem roce...

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » úte pro 18, 2018 22:08

Me te nejvic vadi asi nedostupnost slibeneho prislusenstvi :( Qi nabijecka uz slibovana pres rok... https://www.youtube.com/watch?v=F05iHw990r4
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » úte pro 18, 2018 22:39

Schvalne jsem delal ted test a kdyz prijdu k uzamcenemu autu s hands free kartou, tak v nem cvakne asi nejake rele ale nic se nedeje, kdyz zatlacim na nadrz, tak trosku odskoci ale otevrit nejde, ale je videt, ze uplne nelicuje a kdyz pak otevru auto, tak odskoci a otevre se.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » úte pro 18, 2018 22:43

jaggerl píše:
úte pro 18, 2018 20:06
Jeste vyresit predni napravu a jsem spokojen. Jiz tusi cim to je, jen po novem roce...
Predni naprava mi trochu chroupala pri prejezdu takovych tech velkych hupu pri nizkych teplotach, v servise to opravili a ok,ale jeste trochu chroupe ta zadni, je to celkem neznatelne, pouze na takovych podelnejsich retarderech nebo velsich hupech, to tak zachroupa. Premyslim, jestli to mam vubec resit.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » sob pro 29, 2018 12:44

Ja jsem to chroupani resil hned po koupeni letos v unoru, dostal jsem nove ulozeno tlumicu. Ted to dela znovu, pry to neni ulozeno, ale nejake gumy na stabilizátoru, tak uvidíme po novém roce. Již jsem toho za tento rok řešil fakt hodně, to mne u nového auta drobet děsí. Laguna III i Grand Scenic III bylo super a bezporuchové auto, tam jsem neřešil nic. Obě auta sloužila 5 let bez zaváhání.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » pát led 04, 2019 21:05

Tak mi asi dnes zavrzgala predna naprava. Auto stalo asi tyzden v garazi, potom pol dna v mraze a potom sa to stalo pri prejazde malou rychlostou velkou nerovnostou. Aj tak to je nic, v porovnani, ako drncia skla a cele auto. Asi je cele na reklamaciu, ked na ostatne zvuky sa nestazujete a len na to vrzganie kazdy nadava.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » sob led 05, 2019 10:45

U mě vrže při každém přejezdu nerovností a to celkem dost, stále nemám termínu nápravy v servisu. Co se týče interieru, tak mi drncá palubka kolem rádia, chroupu okénka při přejezdu nerovností. Jakmile se to servis pokoušel řešit, tak je to ještě horší. Všiml jsem si, že mám volnou kapotu motoru, pokud na ni zatlačím, tak je tam vůle slyším zámek kapoty, u jiných aut jsem si toho nevšiml. Už jsem řešil na autě takovou spoustu věcí, že mne to již přestalo bavit. Na jaře půjde z domu a pořídím něco jiného. Chápu, že je na každém autě něco, ale tady je toho fakt moc a hlavně neustále něco nového.

cbx
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 09, 2018 22:42

Re: SCENIC IV

Příspěvek od cbx » sob led 05, 2019 12:10

To vrzani interiéru a skel dělalo uz nove auto, nebo to přišlo až časem? Když to tu čtu, asi se fakt vyhnu francouzskému autu.

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » sob led 05, 2019 13:02

Skla vržou od začátku, palubka začala po zásahu servisu. Řada problémů je právě díky neschopnosti českých servisů. Ono to není o francouzském autě, mám Renaulty již opravdu hodně let, vždy od nova. Problémy jsem řešil až s Talismanem a teď s novým Scenicem. Máme doma ještě Megane IV a tam se neřešilo nic, vše funguje jak má. Kvalita výroby je prostě hodně kolísavá, ale to je v této době opravdu všude. Je tlak na kusy a už ne tolik na kvalitu.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » sob led 05, 2019 17:18

Talisman a Scenic robia v jednej fabrike. Je to uz zabehnuta fabrika, tak nechapem. Ale lepidla a dodavatelia gum budu priblizne rovnaki. Megane niekde z Turecka moze byt asi uplne iny. Ja som tam od nova dal 3 autosedacky a chodila s tym zena, tak som si spociatku to az tak neuvedomoval. A ja som ho kupoval koncom leta, potom prisla zima, ked to velmi nedrnci. Ale v lete, ked sa auto nahreje a asi povolia lepidla, je to hrozne. Potom sa ozve aj nieco v palubnej doske. A to nehovorim tie konstrukcne chyby (vlastnosti), ten obtekajuci vzduch a virenie. Dnes som vyskusal, ze viri sa asi iba voda, sneh sa okolo spatnych zrkadiel neviri :-)

A o vsetkych francuzskych autach to nebude, ja mam este Citroen a ten vyzera za necely rok zatial v poriadku, nic nevrzglo, nic nehuci. Ale tiez som uz ziadny Citroen nechcel, to bolo na ziadost zeny. Predchadzajuci Citroen C5 sa vzdy nieco kazilo, ale skor malickosti, ktore otravovali. A nie take veci, ze si pri novom aute, ked chcem kupit, mam pozerat, ci vidno nieco v spatnych zrkadlach :-) Alebo ze to bude vyrazne hucat.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » sob led 05, 2019 18:31

V Turecku se vyrábí pouze verze GrandCoupé, ostatní Megane IV se vyrábí ve Španělsku. Min. rok jsem se byl podívat právě v továrně v Douai a když jsem viděl kdo to vyrábí, tak se fakt ničemu nedivím. Před Talismanem jsem měl GSIII v plné výbavě, auto sloužilo bez jediného problému, nikde nic nevrzalo ani po 4 letech provozu. Kvalita aut jde fakt dolů. Vidím to na dílech, nic to nevydrží. Každý tvrdí, že je to kvůli váze vozu, ale zde jasný tlak na cenu.

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » sob led 05, 2019 20:10

To xxc: Jak jste spokojen s Picassem? Příští týden jdu omrknout právě Picasso, Touran a Zafiru. Nic jiného se mi nelíbílo, ve výběru bylo i nové Berlingo, ale je to moc nové a bude ti mít více much než je zdrávo, ale mrknu na něj také podrobněji.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » sob led 05, 2019 20:54

S Picassom som velmi spokojny. Aspon zatial, kym sa nic nepokazilo a zena si tiez pochvaluje, ze ma radsej ako Renault. Ale ci by som odporucal ako najlepsie, neviem. Touran som ani nemal moznost skusit, lebo mi nechceli pozicat a Zafira ma len 2 isofixy. Berlingo robia na linke spolu s Picassom, snad to maju vychytane.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » sob led 05, 2019 21:23

3 isofixy jiz nepotrebuji, tedy zde je to OK, mam nabidku na demo Tourana 1.4 TSi DSG 110kW Comfortline za 499tis, ma najeto 5km, tedy hodne jej zvazuji, prodejce se moc snazi a pujci mi jej na cely den, tak uvidime. Nemam chut a cas nustale jezdit po servisech, celkove jsem pristupem Renaultu hodne otravanej a to jsme jejich velky dodavatel komponent.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » sob led 05, 2019 22:17

Potom som zvedavy na skusenosti, ci su fakt nefrancuzske auta o tolko lepsie :-) U mna sa predajca nesnazil a Touran bol o dost drahsi oproti Scenicu.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Šamša » ned led 06, 2019 11:59

jaggerl píše:
sob led 05, 2019 21:23
3 isofixy jiz nepotrebuji, tedy zde je to OK, mam nabidku na demo Tourana 1.4 TSi DSG 110kW Comfortline za 499tis, ma najeto 5km, tedy hodne jej zvazuji, prodejce se moc snazi a pujci mi jej na cely den, tak uvidime. Nemam chut a cas nustale jezdit po servisech, celkove jsem pristupem Renaultu hodne otravanej a to jsme jejich velky dodavatel komponent.
Není to ta varianta twincharger? Nejhorší co by tě mohlo potkat.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » ned led 06, 2019 13:03

Tak oprava, je to 1.5 TSI. O tomto motoru asi více až po letech, zatím jej každý chválí, ale to bylo již u více motorů této doby, tedy nedělám si iluze. Uvidíme jak to dopadne, ještě budu Scenica řešit s importérem, ale v našem "právním" státě by to bylo na dlouhé lokte.

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » pon led 07, 2019 11:13

Panove, minuly tyden jsem byl s GS na horach v Krkonosich , byly fakt extremni podmínky a dely se tam hruzne věci! ( https://www.novinky.cz/krimi/493461-jak ... -auto.html ) , které jsem snad ještě nezazil. Auto se maximalne osvědčilo. Tam, kde jina auta selhávala a koncila v prikopech, byl Scenic v pohode, jednou jsem nemohl vyjet, musel jsem vypnout ESP a pak jsem se vyhrábnul. Jinak velka kola a trakce fakt super, nakonec auto bylo pod nanosem ledu a krusty 5 dnu zaparkovano a v pohode se probudilo, narozdil od jinych chudaku, co měli auta KO a pobihali kolem :-(
Jinak opravdu nez auto rozmrzlo, tak několik desitek km bylo slysitelne to krupani od zadni napravy na nerovnostech, ale pak to zmizelo.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » pon led 07, 2019 11:45

To suhlasim, na Michelinoch to celkom dobre funguje na snehu a lade. Aj sa mi zda lepsie citatelne na lade ako Citroen. To, ze sa auto prebudilo by som nejak nevyzdvihoval, lebo ked sa neprebudi Citroen, tak staci 2 kable a pripojit na nabijacku. Zatial co Renault ma tak zakrytovanu baterku, ze som sa k nej este nedostal (a uz vobec sa k nej nedostanem niekde na horach v zime). A vybit sa tie nove s inteligentnym nabijanim mozu hocikedy. Aspon na dCi je to tak.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » pon led 07, 2019 19:43

Již leta používám pneu Semperit a v tomto ohledu jsem se Scenicem spokojen. Fakt zvlada situace, ktere jine auto s prednim nahonem neda. Dnes jsem prolezal Citroena a silene mi vadi ovladani palubnich systemu, tedy neee. Mezi tim mi volal Renault, ze maji zajem veskere problemy vyresit, tak uvidime, uz jsem to jednou slysel:). Renault mám od roku 1996, tedy rozhodně bych byl rád, ale drobet se děsím při nefungování servisů.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti