SCENIC IV

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Uživatelský avatar
EfineSS
Grafoman
Příspěvky: 3113
Registrován: úte led 10, 2006 12:05
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: SCENIC IV

Příspěvek od EfineSS » pon črc 16, 2018 13:13

Laguna III Grandtour 2013, BOSE, 4Control, 2.0 dCi 131 kW

Diagnostika vozidel Renault a Dacia (Renault Clip, Dialogys, VISU schémata)

ex Laguna II Grandtour 2005, Dynamique, 2.0 dCi 110 kW
ex Laguna I 2000, 1.9 dCi 79 kW
ex R19 1994, 1.8S, 66 kW

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » pon črc 16, 2018 13:53

Ja to nelejem, lebo sa to tazko leje do nadrze :-) Existuje nejaka pomocka, ako jednoducho prekonat bezvieckovy otvor? Skor som daval premiovu naftu, ale rozdiel nevidno.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Bakterius
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: pon lis 06, 2017 17:39
Bydliště: Brno

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Bakterius » pon črc 16, 2018 13:55

Liji to na Shell rovnou do pistole má klapku takže to neovlivní nádrž benzinky

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » pon črc 16, 2018 18:03

Kissman píše:
ned črc 15, 2018 15:40
Tak mam ty ofuky, ale nejsem uplne moudry z instalace... zacvkaknout je na misto neni problem, ale jsou tam takove dva plisky na kazde okno a uprimne moc nevim co s nima, i kdyz je to v navodu nejak nakreslene :(
Co jsem koukal na jiné výrobce ofuků, tak se ty plíšky nacvákavaji mezi gumu tesneni a ofuk. Maji jej aretovat. Mas nejake foto jak to vypada? Kupoval jsi origo?

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » pon črc 16, 2018 18:19

Jj, origo... v navodu je to tak popsane, ale stal sem u tech dveri jak jantar a nenandal jsem to :D

Obrázek Obrázek
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » pon črc 16, 2018 19:02

Tak to je presne ono, koukal jsem jak to montuji na Octavii, tam cvakal tusim 3 ks. Jsem zvedav, jak to vypada na aute. Budu je take resit, 23.7. jedu na první výměnu oleje, tak bych si to radeji nechal "odborně" nacvakat. Ještě jsem si objednával Shark antenu od Renaultu, cena mi celkem uzemnila, ale je to včetně kabeláže.

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » pon črc 16, 2018 19:11

Jinak doporučuji tuto kosmetiku na auto https://nasucho.cz/produkt/vyzkousej-me ... 2x-uterka/ , používal jsem již na Talismana a velká spokojenost. Testoval jsem i Bezvody.cz, ale došlo z jejich strany k poškození laku, neb pán co to dělal byl tatar, tedy této firmě se vyhnout, pokud zrovna nejste velká firma jako SAP, kde si to asi nedovolí. Už se s nimi dohaduji 3 týdny. Přijel borec na rozleštění poškozeného laku a dojebal to ještě více.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » úte črc 17, 2018 08:05

jaggerl píše:
pon črc 16, 2018 19:02
Tak to je presne ono, koukal jsem jak to montuji na Octavii, tam cvakal tusim 3 ks. Jsem zvedav, jak to vypada na aute. Budu je take resit, 23.7. jedu na první výměnu oleje, tak bych si to radeji nechal "odborně" nacvakat. Ještě jsem si objednával Shark antenu od Renaultu, cena mi celkem uzemnila, ale je to včetně kabeláže.
Ta shark antena od Renaultu je pry nic moc na prijem... a taky neni lakovana v barve auta :( a koesmetiku pouzivam DoDo Juice :) tohle me do baraku (auta) nesmi :D
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » čtv črc 19, 2018 17:00

Tak tu barvu fakt neřeším, prodejce říkal, že není problém ji hodit do laku. O problémech se signálem nic nevím, tedy uvidíme. DoDo Juice jsem testoval v minulosti, ale pomer cena/ kvalita me nejak nenadchla, tedy hlavne v CR, ale je to kazdeho volba. Mel jsem s touto kosmetikou bez vody velmi dobre zkusenosti, coz se s novymi produkty od nich jenom potvrdilo. Stále zvažuji ty ofuky, neviděl jsem to nikde na autě a moc si to nedokazi predstavit:).

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » čtv črc 19, 2018 18:46

Vsak se podivej na nejake fotky na netu? :)
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » pon črc 23, 2018 21:35

Pořádné fotky jsem nikde nenašel. Dnes byl vyměněn olej, dlouhodobá spotřeba 7,5l, najeto 10353km.

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » čtv črc 26, 2018 18:04

A málem bych zapomněl, byla uvolněná pravá mlhovka ( na straně spolujezdce), stačí na ni lehce zatlačit a lítá, tedy objednána nová a bude řešeno na záruku, jinak vše OK.

greggie
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 01, 2018 12:49

Re: SCENIC IV

Příspěvek od greggie » stř srp 01, 2018 13:11

Zdravim, tak som sa pred cca 2 tyzdnami pridal k vam so Scenicom 110 EDC ako sluzobnym autom. Musim priznat ze to nebola moja prva volba, kedze je pravda ze aj ked som v belgicku, ktoreho frankofonna cast dost inklinuje k francuzskym autam, tak 90% kolegov berie nemcov (koncern/BMW/Merc) pripadne Volvo. No a kedze v tejto casti sveta uz pomerne dost blaznia s CO2, tak nam skrouhli limity v mojej triede na nezmyselnych 100g (+/- 10g), cize vysneny Karoq/Ateca so 113/115g uz nie su v limite a Octavku som po 4r uz nechcel, pretoze mi pripadala proste nudna.

Povodne som rozmyslal nad Meganom v plnej polnej, ale akonahle sme so zenou sadli do Scenica, tak sme mali hned jasno. Nakoniec to teda je Scenic 110 EDC Bose edition v podstate so vsetkym co sa da k tejto vybave v Belgicku priobjednat okrem koze a sklenenej strechy, nakoniec tak teda vysiel aj Scenic v skoro plnej polnej a so 104g CO2 sa zmestil aj do limitu.

Auto je inak prvotriedne spracovane, vsetko licuje na 100%, ziadne nezrovnalosti ako tu niektori pisete som nezaznamenal, az som uprimne povedane bol prekvapeny. Po 3000km je zatial aj vsetko tiche, predny tlmic nebucha, ale s tym asi musim pocka na zimu ako pisete.

Velmi ma prekvapila sucinnost 1.5dci s EDC prevodvkou s mokrymi spojkami, to je nebe a dudy oproti suchej DSG7 v Octavke, do 100km/h je auto svizne, avsak stale jemne, clovek radenie ani nespozoruje. Samozrejme nad 140kmh to uz ziadny rychlik nie je, ale zase CO2 proste nepusti :(

Avsak preco vlastne pisem - aj ked som s nim inak velmi spokojny, na aute mi dost vadi jedna vec - komfort pruzenia a vibracie do volantu, teraz nemyslim vibracie pri vyssej rychlosti, ale to ze vo volante citit prakticky kazdu mensiu nerovnost na ceste, proste akoby vobec nebol odizolovany od kolies, ak viete co myslim. Kedze som na toto extremne citlivy, som si na 100% isty ze na predvadzackach nieco take nebolo a to sme tie auta mali kazde na 2h a prehnali ich vsetkym moznym, vratane pomerne drsnych kocicich hlav. Ak by som nieco take citil na predvadzckach tak sa v Renaulte uz urcite neukazem :-)
Cize mate rovnaky pocit alebo je nieco na mojom Scenicu chybne, ci sa to da vobec reklamovat. Diky

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » stř srp 01, 2018 13:26

Ano, mam rovnaky pocit a berem to jako uzasne plus, ktere u jinych aut vubec neni. Vim co se me deje pod rukama. Jasne, neni to nic extra, musi bejt aby to bylo citit... ale ridic co rad posloucha svoje auto to bude mit rad. Zprvu jsem si toho vubec nevsiml, az po par tydnech :)
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

greggie
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 01, 2018 12:49

Re: SCENIC IV

Příspěvek od greggie » stř srp 01, 2018 13:58

njn, kazdy ma rad nieco ine :-) vsimol som si ze po nastaveni multi-sense sport modu na riadenie je tento jav trochu eliminovany, tak snad si na to zvyknem

inak neviem ci ste to tu uz riesili, ale pri pouziti android auto sa da pouzit vychytavka ked po umozneni 720p v developer settings aplikacie "android auto", tak R-Link roztiahne obraz na stvorec s pomerom stran 1:1 (namiesto povodnych 16:9), cize AA zabera ovela viac z displeja a cierne ramy nad a pod su uz celkom znesitelne.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » stř srp 01, 2018 14:01

Ano, vieme :) je to vseobecne znama vec. Je tam i 1080p, ale to nefunguje. Naproti tomu Apple CarPlay by mel od zari podporovat plnohodnotne rozliseni R-Linku ;)
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » stř srp 01, 2018 16:00

Ja som si nejak nevsimol, zeby bol volant extra citlivy. To skor este v Peugeote 307 s hydraulickym posilnovacom bolo vsetko citit. Sport mod som nedaval, ved tam tak tuho ide riadenie, ze sa mi to zda az nezmyselne tuhe. Asi kazdy ma ine preferencie :-)

Tie CO2 su nizke iba na papieri, 1.5 dci zerie viac, ako hociktore ine auto a musi mat vyssie emisie.

A piskaju gumy v zatackach :-) Je sice pekne, ze auto sa velmi nenaklana, ale co z toho, ked piska. Citroen sa nakloni, ale zatacku prejde vyssou rychlostou (a tam uz ked zacne piskat, tak je zle, zacne hrabat esp, v Renaulte nic).
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » úte zář 18, 2018 21:18

Na R-Link storu je nova aktualizace pro R-Link :) zatim nevim co je v ni...
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » úte zář 18, 2018 21:55

uz sa stahuje, je v nej service notification a email. dufam uz prestane vypisovat ukoncenie predplatneho nejakych blbosti.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » stř zář 19, 2018 12:15

Aby to nebyla ta nedefinovana zmena jako minule.
Jinak koukali jste do noveho ceniku od 17.9 ?UZ tam jsou nove motory s FAP/Blue. Doslo ke zmene vybavy, treba stresni listy jsou uz jenom za priplatek 7 tis. , stolecky jake, zmenil se Pack preminum a vybava BOSE je pryc, asi jeste nemaji schvaleni teto vybavy s novymi motory, to je proste dobry chaos!
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » stř zář 19, 2018 12:17

Jsem cim dal tim vic rad, ze jsem svoji Bose s listama, bez stolku a s novym motorem bez FAPu stihl na zacatku roku :P
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » stř zář 19, 2018 12:36

Kissman píše:
stř zář 19, 2018 12:17
bez stolku
Na stolecky nedame dopustit, jsou naprosto skvele, pokud mate mensi deti, tak je velmi oceni. Vylozi si na ne sve hracicky, vzhledem k tomu, ze jsou to opravdy bytelne stolecky s vysokym lemem dokola (ne jako ty placate z predchozi generace nebo ploche lowcost stolecky konkurencnich znacek) tak pri prvni zatacce nejsou ty hracky na zemi. Vymysleli je opravdu skvele ty nove stolecky, nejlepsi na trhu. I gumy na tableta se obcas hodi. Nekdo kritizoval, ze tam neni misto na nohy, protoze jsou vysoke, ale to zalezi taky silene na naklonu prednich sedacek, zatim u nas nikdo ten problem nemel, ze by mu vadily. Ale opravdu nejvetsi vyhoda je ta, ze ty veci z nich v zatackach nepadaji na zem.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

greggie
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 01, 2018 12:49

Re: SCENIC IV

Příspěvek od greggie » stř zář 19, 2018 13:36

po cca 2 mesiacoch mi zacal trochu blaznit head-up displej - ked si ho nastavim podla seba, tak bezdovodne si skace hore/dole 1-2cm pocas jazdy v nepravidelnych intervaloch. Ti co mate head-up displej, stretli ste sa s tym?

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » stř zář 19, 2018 19:37

Kvôli tým stolcekom nevojde autosedacka do krátkeho scénicu!!! Tak na hračky sú možno super, ale nové veľké povinné auto sedačky proti smeru jazdy sú tam problém. Mňe zas bliká kontrola rozjazdu do kopca, sem tam ručná brzda. Samozrejme v servise je všetko v poriadku. A niečo hučí v palubnej doske, ale to len niekedy a nikdy nie pred technikom. Ze drncia sklá, s tým som sa zmieril. Aj s opierkou hlavy spolujazdca, tam niečo robili a drnčí rovnako. Navigácia nikdy nesklamala, iba raz, keď som ju fakt potreboval a cestou na dovolenku zamrzla a išiel som celé Maďarsko naslepo. Nepomohlo vypnúť motor (ale až dlhšie státie na benzínke). Inak mať to ako jediné auto, bol by som spokojný.

A head up displej viem nastaviť, aby sa mi zobrazoval iba na stieračoch. Viac ho sklopiť nejde.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » stř zář 19, 2018 20:51

Kdyz vypnes motor, infotainment se jen uspi... pokud ho chces restartovat, staci podrzet cca. 10 vterin tlacitko na zapnuti u displeje a znovu nabehne. Tim bys to pravdepodobne byval vyresil.

Stolecky jsou naprd, nemam deti :) proto jsem i ustoupil od kuze, pameti na sedacky a masaze v sedadle spol. :) navic ta kuze nic moc, ty Bose sedacky jsou fakt bozi.

K HeadUpu... prvni verze nesli moc postelovat, druha verze (kterou mam uz i ja) se da stelovat tak, ze moje 2m nemam problem nastelovat presne jak potrebuji :) sedel jsem prave i ve starsim a tam to stelovat tolik neslo. Vyrobce rika, ze opravdu se ted montuje novejsi head up. Jinak s nim zadny problem nemam.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů