SCENIC IV

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
2high
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: čtv kvě 12, 2011 17:28

Re: SCENIC IV

Příspěvek od 2high » ned led 14, 2018 12:34

Ahoj, u dCi žádná svolávačka nebude? Vždyť to řazení je tam taky strašné. Jinak začalo mi něco vrzat na zadní nápravě. Počkám s tím na první garančku v březnu.
Na francouzském forum jsem našel příspěvek o problemu s převodovkou
http://www.planeterenault.com/forum/sce ... 49041.html
Laguna 3 grantour 2011 2,0 dCi 4 control
Grand Scenic 1.6dCi Bose

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » ned led 14, 2018 18:40

Info bylo obecne k novemu Scenicu. Zjistim zda se to tyka vsech motorizaci, dCi ma jinou prevodovku, mozna to bude problem v konstrukci auta, neb jsem take uz zachytil problemy uzivatelu i u dCi na nemeckem foru. Tady to jiz take nekdo zminoval. Ale o tom muzu jen spekulovat, oficialni info zatim neni, tedy ani reseni prozatim neexistuje. Pry snad pujde snad jen o nejake serizeni, ale pry tam uz mel pan vice novych Scenicu s podobnym problemem. Tak uvidime s cim prijdou. Je skoda, ze si nedokazi ohlidat kvalitu u takto oblibeneho modelu.

4r3
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: ned pro 04, 2011 15:04

Re: SCENIC IV

Příspěvek od 4r3 » ned led 14, 2018 22:56

Díky za případný update!
Faktem je, že mi ta převodovka občas příjde, jako by chtěla lehce poladit :)
Grand Scenic IV Bose 1.6 Dci 97kW
(OIII 1.6 Tdi CR 81kW)
ex - Fluence Exception 1.6 81kW, 12/2011

tenco
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: pát čer 16, 2017 17:07

Re: SCENIC IV

Příspěvek od tenco » pon led 15, 2018 11:00

tenco píše:
pát srp 11, 2017 10:40
Zen Energy TCe130
Najazdne: cca 5000km
Spotreba: 7.5l/100km (kombinovana)
Velka spokojnost s komfortom a jazdnymi vlastnostami auta.

ZATIAL zistene Nedostatky:
Pri dodani:
1) Chybajuce slnecna clona na pravych prednych dverach (od vyroby namontovany uplne iny vnutorny typ moulding dveri – bez strbiny na slnecnu clonu / lava strana bola OK. - ODSTRANENE
2) Skrabanec na pravom svetlomete - ODSTRANENE

Zavady, ktore sa prejavili pouzivanim:

1) Kontrolka: Skontrolovat START&STOP – prejavuje sa pri najazdeni cca 70km na dialnici (nezalezi ci je alebo nie je pusteny tempomat). Po opatovnom nastartovani kontrolka zmizne a opat sa po cca 70km objavi – v servise na nic neprisli (ziadne DTC) –
Viete poradit, co tomu moze byt? -NEODSTRANENE

2) Hluky:
• 3-5 sekundovy cvakajuci zvuk pri nastartovani (hluk ide zo stredu palubnej dosky) – neviem co to moze byt
• skrypot z pravej strany na palubnej doske – v servise nedokazali odstranit - NEODSTRANENE
• pas spolujazdca naraza pri neobsadenom sedadle o plastovy kryt dveri – stlpik (dost otravny zvuk) - NEODSTRANENE

3) Zvazovanie kufra smerom von – pri otvarani kufra treba davat pozor, aby vam z neho nieco nevypadlo a neposkodilo naraznik, resp. ak padne nieco tazsie na nohu... aj to zaboli – bude sa to dako riesit? - NEODSTRANENE

4) Bedrova manualna opierka na vodicovej sedacke – na pravej strane v nej nieco puka (dost otravny zvuk) – v servise som este s tymto nebol ale chystam sa - NEODSTRANENE

5) Nedoliehanie / nelicovanie pravych prednych dveri (vrchny chromovy lem dveri) - ODSTRANENE

6) R-Link – vypadne spojenie telefon/system po ukonceni hovoru
Absolutne neaktualne mapy (vyskusane na ceste SVK-Madarsko-Chorvatsko a spat) - ODSTRANENE

7) SPATNE ZRKADLA – pri vacsom dazdi a v rychlosti (nad 90km/h) vznika vir medzi telom zrkadla a kasnou – dost to zhorsuje viditelnosti s zkladlach -- NEODSTRANENE design
Tak update nedostatkov:
Najazdene kilometre: cca 9,600km

CHYBY:
· radenie manualnej prevodovky, hlavne stupne 1-2-3 -> radenie ako “cez zuby” – hlučné s odporom

· hluk z prednej a zadnej nápravy vychádzajúci zrejme z tlmičov alebo ich uloženia počas prechodu nerovnosťami, resp. retardérmi (zvuk: škrípanie, gumený zvuk) (za akejkolvek vonkajsej teploty)
Pokrocila korozia na nabojoch kolies (zistene pri prezuvani zimnych pneu)

· neostrekovanie piatych dveri/okna z tretieho vrchného brzdoveho svetla – NEFUNGUJE VOBEC, pričom predné okno ostrekuje normalne

· občasné nesklápanie spätného zrkadla (strana spolujazdca) pri uzamknuti vozidla (na vodičovej strane sklapa sp.zrkadlo stale a bez problemov) – vonkajsia teplota pri nesklopeni +5-6°C

· občasné hlučné odbrzdenie ELEKTRICKEJ PARK. BRZDY v rannych hodinach (vonkajsia teplota okolo 0°C)

· 5te dvere – zrejme naklon na pravu stranu (nelicovanie zadnych svetiel vnutorne/vonkajsie a škár medzi 5. Dverami a telom automobilu) v porovnani s lavou stranou 3-4 mm

:(
Naposledy upravil(a) tenco dne pon led 15, 2018 13:20, celkem upraveno 1 x.

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » pon led 15, 2018 12:13

Co to svazovani toho kufru? Resili jste to nejak nekdo? Uz jsem na to skoro zapomnel ale když mi ted zase vypadlo zavazadlo na zem, tak to není uplne ok. Prijde mi, ze si to casem trochu sedlo ale ne uplne.
K hluku od brzd, občas mi to dela takovy zavrzani, když auto stoji z kopce a odbrzdím, při pusteni brzdy.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

tenco
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: pát čer 16, 2017 17:07

Re: SCENIC IV

Příspěvek od tenco » pon led 15, 2018 12:54

Zvazovanie kufra som uz neriesil (asi to ma nieco s tretim radom sedaciek), v servise to ani nekomentovali.
Je ale pravda, ze u mna je to stale to iste.

mirak
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: stř říj 19, 2011 15:04

Re: SCENIC IV

Příspěvek od mirak » pon led 15, 2018 17:08

tenco, z toho si nic nedělej,/je to křáp, ještě horší ne ž GS III/, mám stéjné závady jako ty a ještě něco navíc - baterie nedrží kapacitu do týdne od nabití se napětí pohybujemezi 12-12,2 V, tluče přední náprava, teče olej vedle spodní řemenice,aj.
Přístup Renaultu.cz - hrůza- nic neřeší, na dotazy technického rázu odmítají odpovídat, všechno hážou na servisy- takže už jsem se rozhodl, že budu postupovat dle OZ -a reklalmovat do doby odstranění závad a to bez kompromisů .není přece možné aby auto zavíce jak 700 t. bylo takovým křápem.

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » pon led 15, 2018 17:15

mirak píše:
pon led 15, 2018 17:08
tenco, z toho si nic nedělej,/je to křáp,
A jak se k tomu stavi v servise, vzdyt je to reklamace, tak to musí odstranit? A když 3x stejna, tak vraceni penez.

Ja nastesti musim fakt zaklepat, 9 tisíc km a jedina zavada nebyla, jezdi fakt skvele. Asi všechny kousky se nepovedou :-(
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » pon led 15, 2018 17:35

No Scenic se fakt nepovedl, je tam hodne moc problemu s kvalitou. Za ty penize to fakt nechapu.

2high
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: čtv kvě 12, 2011 17:28

Re: SCENIC IV

Příspěvek od 2high » pon led 15, 2018 20:10

jaggerl píše:
pon led 15, 2018 17:35
No Scenic se fakt nepovedl, je tam hodne moc problemu s kvalitou. Za ty penize to fakt nechapu.
Ahoj,
koukam ze misto scenica si poridil espase. Spokojenost oproti scenicu? Taky uz ztracim trpelivost. Mohu poprosit do SZ o vykupni cenu v aaa?
Laguna 3 grantour 2011 2,0 dCi 4 control
Grand Scenic 1.6dCi Bose

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » úte led 16, 2018 09:08

Zatím spokojenost je, nikde nic nevrže, slícování perfektní, řazení perfektní. Espace už měl najeto necelých 15tis, jedná o vozidlo původem od Renault ČR, cena byla také super. Uvidíme tedy, snad bude klid. Renaulty mám opravdu hodně let a nikdy jsem podobné problémy neřešil jako v případě nových modelů. Manželka má nového Megana a tam také není žádný problém. Ohledně ceny v AAA piši SZ.

mirak
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: stř říj 19, 2011 15:04

Re: SCENIC IV

Příspěvek od mirak » ned led 28, 2018 18:58

Informace k "odstranění" reklamovaných závad :
-tlučení od přední nápravy a vrzání zadní - vyjádření - neprojevilo se, protože teplota byla + 6 st, ale podle mně nic ani nehledali, protože když jsme to před více jak měsícem při objednání projížděli, tak technik řekl že slyší nějaké tlučení od přední nápravy- ještě znovu to tam jde na hledání. Já jsem hledal a možné příčiny jsem dal na uložto.cz-milikin .-VID_20180128_123859mp.4a ....124310mp.4
-ztráta kapacity napětí baterie do 14 dnů od nabití- pokles na 11,8 - baterie po testu diagnostikou ukázala že je špatná - vyměněna za novou
-prosakování oleje pod motorem vedle olejové vany - prý " přetěsněno " - ale ani starý olej neutřeli a teče ještě víc a ještě prosakuje ve spoji mezi motorem a převodovkou- jde tam znovu
-provedena prohlídka A po 1 roce

GS IV, 1,6 dCi, 15200 km

mirak
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: stř říj 19, 2011 15:04

Re: SCENIC IV

Příspěvek od mirak » pon led 29, 2018 08:27

Doplním předchozí příspěvek
-opravuji -přetěsnění prosakování oleje bude teprve provedeno.
Ostatní zůstává - pozitivně hodnotím snahu servisu odhalit příčinu bouchání od přední nápravy- ta se projevuje stále- po přejetí nerovnosti, malých prohlubin na vozovce se ozývá tlučení z obou stran přední nápravy.
Vrzání se nyní - +6st. neprojevovalo.

PeterP
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 20, 2012 12:43

Re: SCENIC IV

Příspěvek od PeterP » úte led 30, 2018 09:39

K vrzganiu - udaje je to ulozenie laveho predneho tlmica - dnes mi ma prijst auto zo servisu, tak uvidime

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » úte led 30, 2018 20:45

Ano, jedná se o uložení tlumiče, či celý tlumič. Záleží, jak se konkrétní servis vzdělává...

PeterP
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 20, 2012 12:43

Re: SCENIC IV

Příspěvek od PeterP » úte led 30, 2018 22:36

Tak zrejme to je tak, auto sa vratilo a nic nebucha ani nevrzga. Menili len ulozenie na lavej strane.

Bakterius
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: pon lis 06, 2017 17:39
Bydliště: Brno

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Bakterius » stř led 31, 2018 12:41

PeterP,
Ahoj,
Při nízkých teplotách mi vrže něco na straně spolujezdce, připadá mi to jako tlumič. Když je teplo tak to nedělá. V autorizovaným servise mi řekli ať počkám na jaro, aby se to kdyžtak líp projevilo. Myslím že ví moc dobře, proč mám čekat na teplé počasí. Ovšem u nového auto by to dělat přece nemělo ani při - 10°C, co by jsi mi doporučil?

PeterP
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 20, 2012 12:43

Re: SCENIC IV

Příspěvek od PeterP » stř led 31, 2018 13:14

Ja som bol s tym vrzganim v servise dva krat, prvy krat nieco premazali (vtedy to ale nemalo suvis s tlmicom) a na tyzden bol pokoj, potom sa to vratilo a vrzgalo to este viac. Druhy krat sa cakalo na povolenie od renaultu aby mohli rozobrat podvozok (tlmice) - vtedy uz zistili ze vrzganie ide odtial - no a vraj v ulozeni tlmica nejaka pruzina bola takmer rozpadnuta - vymenili na lavej strane ulozenie tlmica a aktualne je pokoj. Predtym okrem vrzgania to aj buchalo.
Odporucil by som na nich naliehat (nove auto predsa nema co buchat / vrzgat) pripadne zajst do druheho servisu.

PeterP
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 20, 2012 12:43

Re: SCENIC IV

Příspěvek od PeterP » pon úno 05, 2018 12:46

Kedze sa vrzganie vratilo s ochladenim, idem to dalej riesit...

mirak
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: stř říj 19, 2011 15:04

Re: SCENIC IV

Příspěvek od mirak » úte úno 06, 2018 14:33

Tak ještě jednou k tlučení a vrzání od náprav :
-k Peter P-asi máme auto vyrobená ve stéjné serii - do dubna2017- protože se projevují stéjné závady/ podle mne výrobní/
-Tlučení odstraněno - vyměněno horní uložení tlumičů na obou předních tlumičích- prozatím to netluče, ale aby po ujetí 15000 km to bylo KO - to se mi nezdá, tak jsem zvědavy , kdy to začne znovu
- vrzání se podle servisu neprojevilo - po dnešní jizdě - +1 st. mně taky ne, takže tady nevím, jak bude větší mráz jestli se to ozve, protože to šlo od zadní nápravy a na té nic nedělali.
-prosakující olej na spodku motoru -boční víko přetěsněno a vyměněn simering na klice k převodovce
-nová autobaterie
Přístup servisu dobrý ,odborný, bez připomínek.


RGS 1,6 dCI, 15600km, 5,8 l/ 1OO

neveceral
Advanced member
Příspěvky: 281
Registrován: ned črc 19, 2009 11:06

Re: SCENIC IV

Příspěvek od neveceral » úte úno 06, 2018 21:01

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jake je to Grand Scenicu IV s rezervním kolem? V návodu jsem našel, že by mohlo být v kufru, ale i pod autem. Zvažuji výbavu Bose, ale jenom 5ti místnou. Kde bude rezerva? Jaká je vůbec velikost té rezervy? Díky.
Renault Scenic 1.4 TCe Privilege

4r3
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: ned pro 04, 2011 15:04

Re: SCENIC IV

Příspěvek od 4r3 » úte úno 06, 2018 21:23

5 ti mistna - kufr pod platem.
7 mistna - ze spodu auta (u bose varianty lje potreba povolit 3 rychlosrouby na subwooferu)

Velikost je 17" pokud vim (jeste jsem ji nevidel :)). Jinak doporucuji 7 mistnou, kufr je u Bose v podstate stejne velky a muze se to hodit;)
Grand Scenic IV Bose 1.6 Dci 97kW
(OIII 1.6 Tdi CR 81kW)
ex - Fluence Exception 1.6 81kW, 12/2011

mirak
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: stř říj 19, 2011 15:04

Re: SCENIC IV

Příspěvek od mirak » stř úno 07, 2018 10:29

Doplním k vrzání od náprav - i když zvuky vycházely i od zadní nápravy - po jízdě dnes při -4 st. C - ani vrz - tzn. že i vrzání způsobovalo vadné horní uložení předních tlumičů.

GS IV,1,6 dCi

Bakterius
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: pon lis 06, 2017 17:39
Bydliště: Brno

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Bakterius » stř úno 07, 2018 11:38

Super díky, po naléhání na auto servis Pokorný, najednou věděli, že je to nějaká guma u tlumičů, že už takový problém řešili. Takže opravdu člověk se s novým autem nesmí nechat odbýt, jsem objednán

mirak
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: stř říj 19, 2011 15:04

Re: SCENIC IV

Příspěvek od mirak » stř úno 07, 2018 12:28

Je to přesně - horní uložení předních tlumičů / ne nějaká guma u tlumičů/.
A ještě jedno upozornění - kdo bude měnit olej u 1,6 dCi ,96 kW-nedávajte tam 6,5 litrů - jak je i psáno v serv.kn.
Vleze tam 5,5litrů a na měrce je 3/4. Musel jsem teď po servisu 1 litr odsát.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů