SCENIC IV

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Robino2009
Junior member
Příspěvky: 216
Registrován: úte črc 07, 2009 10:38
Bydliště: SK, Martin

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Robino2009 » stř úno 22, 2017 18:47

Podľa mňa sa na GS zatiaľ vozia iba predajcovia, lebo skladových áut je málo a v nevyhovujúcich výbavách alebo farbách alebo cenách :-) Lebo sú to showroomovky...
Dodacia doba je 3 mesiace. Takže prvé kusy budeme vidieť na ceste cca v máji, aj tých bude žalostne málo, ľudia veľmi opatrne nakupujú úplne nový model. Zvyčajne sa čaká na facelift... Ja som to neurobil, dúfam že neobanujem...
Kde ste čítali o tom udržiavaní v pruhu? Skúšal som to, iba to začne vibrovať volantom, ale neskúšal som sa hrabať v nastaveniach...
Laguna II Grandtour 1,9dCI, F9Q 758 FAP, 2/2006

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » stř úno 22, 2017 18:48

Gratuluji k super rozhodnuti, budete zcela jiste spokojen. Nemel jsem moznost jej otestovat s 1.2 TCe, tato motorizace mne hodne zajima. Mel jsem Scenika pujcemeho v kratke verzi a s 1.6 DCi. Moje žena by ráda právě Granda, jen bych jej chtěl projet s tímto motorem, občas si auta půjčujeme, tak to zajímá i mne, navíc jsem investor:)). Nové Renaulty jsou již opravdu někde zcela jinde a interiér je velmi dobře provedený, to platí i pro nový Megane.

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » stř úno 22, 2017 22:18

Pry jim vyhorela fabrika na dodavku calouneni, mimochodem v Moste, takze dodaci lhuta novych vozu je cca v rijnu tohoto roku a to jeste kdovi jestli, takze skladove vozy jsou uz pryc a nebo nevyhovujici. Zatim je to fakt uplna novinka, ty predvadecky maji snad vsechny naftovy motor, jel jsem s Energy dCi 110 a zadna raketa to neni, to se musi rici. Pro mamimu s detmi ale staci. Jizdní komfort je takovy prumerny, nerekl bych ze to je spatne ale zadny super take neni. Myslim ale, ze to v te vybave PREMIERE EDITION nema konkurenci, ostatni vozy by byly tak o 200 tisic drazsi v teto vybave. Jedine co to nema, jsou světlomety LED Pure Vision a Head-up displej. Displej je uplne k nicemu, to celkem i rusi bych rekl, a ty svetlomety, to neni taky zadna vyhra, udajne sviti o 20 procent vice nez halogeny ale realne myslim tak o 10 procent a sviti hlavne na blizko, nehlede k tomu, ze pri desti to bile svetlo je nepouzitelne. A dalsi vec je, ze nikdo nevi, jestli treba za 5 let neodejte elektronika, v podstate se musi pak cele vymenit a to bude drahe.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Robino2009
Junior member
Příspěvky: 216
Registrován: úte črc 07, 2009 10:38
Bydliště: SK, Martin

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Robino2009 » čtv úno 23, 2017 08:14

V Moste je fabrika Recticel, vôbec nevyrábajú pre Renault, nešírte zbytočné dezinformácie.
Tu je článok o udalosti:
https://www.autofox.cz/index.php?idx=74064
Laguna II Grandtour 1,9dCI, F9Q 758 FAP, 2/2006

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » čtv úno 23, 2017 08:44

Robino2009 píše:V Moste je fabrika Recticel, vôbec nevyrábajú pre Renault, nešírte zbytočné dezinformácie.
Tu je článok o udalosti:
https://www.autofox.cz/index.php?idx=74064
Tuto informaci jsem obdrzel od několika dealeru v CR, takze to asi bude pravda.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Robino2009
Junior member
Příspěvky: 216
Registrován: úte črc 07, 2009 10:38
Bydliště: SK, Martin

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Robino2009 » čtv úno 23, 2017 20:14

Tak sa ospravedlňujem, asi to je naozaj pravda, potvrdil mi to aj importér Renault Slovensko.
V tom článku sa ale Renault nespomína...
Ostáva dúfať, že na prvé objednané kusy mali v Douai dosť materiálu na sklade :-)
Laguna II Grandtour 1,9dCI, F9Q 758 FAP, 2/2006

adbcomp
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: úte úno 03, 2009 11:14

Re: SCENIC IV

Příspěvek od adbcomp » čtv úno 23, 2017 21:40

Minulý týden jsem u známého v Renaultu zkusil krátkého Scenica 1.5dCi se 7-mi stupňovým EDC. Rád bych GrandScenic s EDC, ale chtěl jsem vyzkoušet právě tuto novou EDC a musím říci, že mě velmi mile překvapila. Vůbec není cítit, že řadí, pokud by nebyl náhled na otáčkoměr. Jezdil jsem jen s Multivanem s DSG a tato EDC je minimálně stejná. Na motor 1.5dCi jsem zvyklý z GSIII, nemám ambice závodit - GS je rodinné auto. Head up nahradí uprostřed umístěné budíky z GSIII na které jsem si velmi zvykl. Středový panel se mi moc nelíbí, ale ještě jsem neviděl ten největší. Hlídání pruhů je decentnější, chtělo by to větší praxi. Na Head up je příjemné rozpoznávání rychlostí a ukazatel odstupu od vozidla vpředu. Pohodlí za volantem je bych řekl lepší než u GS III, výhled přes sloupek lepší. Celkově jsem měl velmi dobrý pocit a nový GS ve výběru zůstává i přes generační neduhy jako absence tří dělených zadních sedadel na které jsem si jak u Scenicu I a GS III zvykl.
RENAULT ESPACE V 1.8TCE Initiale Paris rv2020, RENAULT ESPACE V 1.8TCE Initiale Paris rv2018, (RENAULT GrandScenic III 1.5dCi Privilege rv2010 prodán, RENAULT Scenic I 1.9dCi Expresion rv2002 prodán)

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » čtv úno 23, 2017 22:46

adbcomp píše: Hlídání pruhů je decentnější, chtělo by to větší praxi.
A to hlídání pruhu jste testoval detailneji?, já se totiz k tomu nedostal. Je to opravdu aktivni asistent, co hrabne do rizeni nebo pouze brni volant?

Skoda, ze Renault nema vice propracovane to R-link2 a pripojeni a vzdaleny monitoring a hlidani auta jako treba Opel sluzbu OnStar: http://www.opel.cz/onstar/onstar.html
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

martin46
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: ned dub 28, 2013 09:08

Re: SCENIC IV

Příspěvek od martin46 » pát úno 24, 2017 20:07

p.s. a čo hovoríte na motory? Keby má Renault normálny motor adekvátny Grand Scenicu snáď by som ešte zvláštne tvarovaný interiér na úkor designu prekusol. Žiaľ 1.2tce ma po priamom porovnaní s 1,4 turbo od Oplu sklamal.

Pri každom ubratí plynu humorne zapíska fabrický blow off ventil a pod 2500ot reaguje veľmi ospalo. 1.6 150 koni by bolo adekvátnych pre vozidlo tejto kategorie a touto užitočnou hmotnosťou.

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » pát úno 24, 2017 22:39

martin46 píše:p.s. a čo hovoríte na motory? Keby má Renault normálny motor adekvátny Grand Scenicu snáď by som ešte zvláštne tvarovaný interiér na úkor designu prekusol. Žiaľ 1.2tce ma po priamom porovnaní s 1,4 turbo od Oplu sklamal.
Pri každom ubratí plynu humorne zapíska fabrický blow off ventil a pod 2500ot reaguje veľmi ospalo. 1.6 150 koni by bolo adekvátnych pre vozidlo tejto kategorie a touto užitočnou hmotnosťou.
To souhlasim, motor ma lepsi Zafira , ale tak hrozne to zas neni u Scenica. Ale pak zvytezil ten design a vybava, precejenom to je rodinne auto, od ktereho se neocekava nejaka divoka jizda. Ten Energy TCe 130 uz jde, ale ten 115 to je pouze pro maminy :-)
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

PeterP
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 20, 2012 12:43

Re: SCENIC IV

Příspěvek od PeterP » ned úno 26, 2017 19:00

Ako novopeceny majitel GS IV 1.6dci (130k) mozem prehlasit, ze ziadne aktivne udrziavanie jazdnych pruhov sa nekona, aj ked som o tom cital dokonca aj v navode. Jedine to dokaze vibrovat volantom.
Presadal som z Laguny 3 (150k) a myslim, ze velky rozdiel to nie je co sa tyka jazdnej dynamiky.
Adaptivny tempomat s aktivnym brzdenim povazujem za super vychytavku. Co sa tyka masaznych sedaciek, pozor na to ze spolujazdec ma masaz len v pack leather, aj ked mi predajca tvrdil opak...
A LED svetla su subjektivne nie o 10% lepsie, ale o 30%+ ako halogeny :)

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » ned úno 26, 2017 23:12

Renault má někdy fakt dost nelogické myslení, například to aktivní udržování v pruhu má jenom nějaká země (v recenzich se ale pise ze to ma) asi reporteri testovali auta ve Francii, nechapu podle jakeho klice to v Renaultu urcuji,Protoze Renault tu technologii ma mit prave u Scenica nasazenou, https://www.youtube.com/watch?v=BBHCstLPK5Q
Stejně tak adaptivní tempomat nejde s motorizací TCe 130, proc to nechapu?
Stejně tak automaticke otevirani kufru by se hodilo, v kontrastu toho, kdyz ma Scenic podle me zcela nesmylne automaticke sklapeni sedacek nebo elektricka prihradka, loketka.
Stejne tak masazni sedadlo spolujezdce nebo elektricke ovladani sedadla dostupne pouze s kuzi.
A co teprve Head-up displej nelze samostatne (prvek bezpecnosti dle meho dost podstatny) pouze s LED svetlama za 23k nebo v nejvyssi vybave BOSE za priplatek 9k.
A co vyhřívání volantu? to chybí uplně.
Proc zrusil ty 3 samostatné sedačky ve 2 rade, podstatný prvek variability?
Placeny aktualizace map po prvnim roce - nehoraznost! (konkurence vetsinou nabizi min. 5let nebo dozivotni) kazda navigace za 3 tisice ma dneska dozivotni aktualizace zdarma.
Nechapu, ze timhle si Scenic kazi znamku za celkovy dojem :-) a urcite i nejake zakazniky odradi.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
kasoun1
Junior member
Příspěvky: 112
Registrován: stř zář 02, 2015 23:55
Bydliště: Chomutovsko a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: SCENIC IV

Příspěvek od kasoun1 » pon úno 27, 2017 00:23

Osobně si taky myslím že placené aktualizace map po roce jsou nehorázné. Dopadne to tak, že většina aktualizovat nebude, nebo se budou snažit nové mapy získat " neoficiálně". Při cenách vestavěné navigace, která je většinou za velký příplatek u všech značek, je snad už povinnost doživotní aktualizace.
Četl jsem článek o novém Scenicu IV, kde v hodnocení potvrdili změnu směru z rodinného MPV na modernější SUV. Také jsem se tam dočetl že se připravuje zcela přepracovaný nový Renault Kangoo který bude velkým překvapením právě pro rodiny s dětmi jako náhrada za Scenic / Grand Scenic. Bohužel se mi článek zatím nepodařilo dohledat.
Renault Grand Scenic III Privilege , 2.0 dCi , 118 kW , 380 Nm, FAP , 05/2009 , motor M9R 610 , převodovka PK4 6/1 - PRODÁNO v 8/2018 .

PeterP
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 20, 2012 12:43

Re: SCENIC IV

Příspěvek od PeterP » pon úno 27, 2017 08:17

K aktualizaciam navigacie - na R-Link Store mi svieti k Map Update Services - Platnost skonci o 1116 dni - to mi vychadza na tri roky.

Robino2009
Junior member
Příspěvky: 216
Registrován: úte črc 07, 2009 10:38
Bydliště: SK, Martin

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Robino2009 » pon úno 27, 2017 08:36

To je ale iba platnosť dát, ale tom tom určite aktualizuje mapy ročne, cesty sa menia...
Takže už po roku to bude neaktuálne, nie?
Laguna II Grandtour 1,9dCI, F9Q 758 FAP, 2/2006

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » pon úno 27, 2017 09:09

A jak funguje pripojeni R-rink2 na internet? ma to sobe SIM tejaky tarif nebo přes data u mobilu?
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Robino2009
Junior member
Příspěvky: 216
Registrován: úte črc 07, 2009 10:38
Bydliště: SK, Martin

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Robino2009 » pon úno 27, 2017 09:48

Banana píše:A jak funguje pripojeni R-rink2 na internet? ma to sobe SIM tejaky tarif nebo přes data u mobilu?
Áno, SIM je zabudovaná v riadiacej jednotke a tu je odpoveď na tarif:
http://www.renault-local.sk/download/r. ... ikacii.pdf
Ale moc Vás nepoteší :-(
A obídenie SIM cez datové pripojenie mobilu asi treba vyskúšať...
Ale R-Link je asi na tom dosť biedne s online službami, na iných autách som videl na displeji aj Google Street view, to tu asi nehrozí... :-(
Laguna II Grandtour 1,9dCI, F9Q 758 FAP, 2/2006

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » pon úno 27, 2017 10:22

Robino2009 píše: Ale moc Vás nepoteší :-(
za 55EUR na rok to ještě jde, otázka je, co to vlastne umi a nejsem z toho moc moudry?
jedine o co jde, aby to cetlo zacpy a na to je to drahe, predpokladam, ze to umi navigace z rds-tmc
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

mirak
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: stř říj 19, 2011 15:04

Re: SCENIC IV

Příspěvek od mirak » pát bře 24, 2017 19:38

Par postřehů k GS -IV:
-po relativně velkém zvažování zda vyměnit můj dosavadní GS III 1,6 dCi najeto 182000 za nový GS IV- vadily mi zejména velké kola, mohutnost a menší úložný prostor-jsem se nakonec rozhodl pro změnu a již se vozím v GS IV 1,6 dCi Premier Edition, bílo- černé provedení, Tecno Pack, masáž. a vyhř. sed. parkovací systém, led svícení, aj. K vozu jsem dostal i zimní gumy. Nechal jsem si namontovat i výklopné tažné zařízení.
-první dojmy- najeto něco přes1000km-všechny moje předchozí výhrady potlačeny.
-pocit z jízdy- nádhera, komfortní jízdní vlastnosti . Motor1,6 dCi - jízda , spotřeba, jízdní režimy- výborné.
-funkční vymoženosti / ještě nemám všechno ani osvojeno / -výborné.
-největší radost mám z výklopného tažného zařízení, již je na něj připraven nosič kol.
-původně jsem uvažoval, že vymontuju 6 a 7 sedadlo, ale i když tam zůstanou tak dám i dvě kola dovnitř
- prozatím absolutní spokojenost, myslím si, že jsem udělal dobré rozhodnutí.
Srovnání jsem dělal s mým předchozím GS III 1,6 dCi- taky pohodové auto.
Po nějaké době dám další poznatky.
GS IV,1,6 dCi, 1000 km, 5,6/100

Robino2009
Junior member
Příspěvky: 216
Registrován: úte črc 07, 2009 10:38
Bydliště: SK, Martin

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Robino2009 » pát bře 24, 2017 20:08

Paráda, sem s ďalšími postrehmi...
Predpokladám, že ste kúpili skladové (showroom), alebo predvádzacie auto...
Moje objednané dorazí možno niekedy v lete, lebo tam máte v Česku nejakých podpaľačov :-)
Ako je to s konektivitou? Na webe píšu, že by to malo byť na 36 mes. zdarma...
Je to veľmi zlé s tým aero hlukom od spätných zrkadiel?
Laguna II Grandtour 1,9dCI, F9Q 758 FAP, 2/2006

mirak
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: stř říj 19, 2011 15:04

Re: SCENIC IV

Příspěvek od mirak » pát bře 24, 2017 21:31

Ano, byla to předvaděčka Premier Edition,
R-link jsem ještě neřešil, těch 36 měsícůplatí.
Hluk od zrcátek není větší než u GS III, ale celkově je více odhlučněno oproti GS III- menší hluk od motoru i od podvozku. Je to úplně někde jinde.

Robino2009
Junior member
Příspěvky: 216
Registrován: úte črc 07, 2009 10:38
Bydliště: SK, Martin

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Robino2009 » sob bře 25, 2017 20:53

Super, ďakujem, teším sa na Vaše ďalšie príspevky.
Laguna II Grandtour 1,9dCI, F9Q 758 FAP, 2/2006

blaikie
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 06, 2007 15:06

Re: SCENIC IV

Příspěvek od blaikie » pon bře 27, 2017 19:37

Můžu se zeptat, jakou máte v R-Linku verzi mapy? Teď mi to ze Store pro nový Scenic IV stahuje první update, verze 2015.06...???

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » úte bře 28, 2017 00:33

Potvrzuji, mapy tam jsou skoro 2 roky stare, to je opravdu katastrofa!! V Renault cz, to je taky kapitola sama pro sebe. Tam jsou naprosto neschopni, uz mi radeji ani neodpovidaji.
Pak mi nesedi jeste jedna vec ohledne IT a to, ty uzivatelske profily. To je skoro k nicemu. Tesil jsem se na to, ze to bude lepe pouzitelne, s autem jezdi i manzelka. Ale jedine, co se da nastavit je barva podsviceni, jizdni rezim a pak sparovani telefonu. Jinak zhola NIC! Neumi si to pamatovat nastaveni zrcatek, ani nastaveni posledni poslouchame stanice v radiu, ani klimatizace. Takze nepouzitelne. Kdyz do auta sedne novy uzivatel, musi si vse prenastavit sam.
Co nema Renaut vubec vyresene je nejaka online aplikace na vzdalenou kontrolu auta a ovladani, jako ma treba Opel sluzbu OnStar. Toto nechapu, kdyz to ma SIMku a pripojeni k internetu, ktere je vhodne pouze na cteni zacpy v navigaci. Proc to nevyuziji lepe to nechapu.
Dalsi zklamani je spotreba benzinu, mam Energy TCe 130 a ve meste se pod 9l nedostanu. Uvidime, jestli se to zmeni casem? Dalsi vec jako uzivatele benzinu je nemoznost adapt.tempomatu, zadny rozumny duvod jsem k tomu nenasel?
Hlucnost je opravdu minimalni, kdyz se vypne motor, ani to neni poznat.
Renault Grand Scenic je krasne auto a v Premiere Edition myslim nejlepsi koupe MPV v soucasnosti na trhu. Bez tehle vybavy bych se ale uz vice rozmyslel i po jinych. Design není krabicoid jako ostatní MPV konkurenti, to je ale za cenu horsi rozměrových vlastnosti. Co mohl Renault ale vyresit lepe, je místo na 2-rade sedacek, mohlo byt o par cm celkove sirsi, takhle tam nejde ani dat 3 podsedak (zalezi na typu samozrejme) a bocni detske sedacky jsou nadoraz ke dverim a jdou i hure zavírat proto dveře.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Robino2009
Junior member
Příspěvky: 216
Registrován: úte črc 07, 2009 10:38
Bydliště: SK, Martin

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Robino2009 » úte bře 28, 2017 12:08

Toto sú naozaj divné informácie... predajca, ktorý sa denne vozí na predvádzačke, mi potvrdil, že tam má mapy 2017. Čo sa týka pamätí nastavení v profiloch, zapamätanie nastavenia zrkadiel a polohy sedadiel som videl len na autách inej cenovej kategórie...
A spotreba 9 litrov??? To je asi okamžitá spotreba, skúste prepnúť na priemernú :-)
Alebo sa naučte jazdiť :-) (bez urážky prosím, nadsázka)
Laguna II Grandtour 1,9dCI, F9Q 758 FAP, 2/2006

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti