Problém- P2263

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Anti
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: stř čer 24, 2009 19:03
Bydliště: Znojemsko

Problém- P2263

Příspěvek od Anti » ned úno 05, 2023 19:40

Po nějaké době zdravím osazenstvo, a přicházím s prosíkem.
Loni jsem zariskoval a pořídil lehce bouchnutého Scenica 1,5 dci 110 s pouhými 42 tisíci.km. Po roce bezstarostného užívání a asi patnácti tisících kilometrech dnes na výjezdu z vesnice auto ztratilo tah a objevila se servisní hláška "zkontrolovat vstřikování". Po napíchnutí na čínskou diagnostiku na mě vyběhla chyba uvedená v nadpisu. I po vymazání auto na první tři rychlosti akceleruje vcelku normálně, na zbytek má citelně menší výkon alespoň do kopce. Chyba se objeví nepravidelně až při podržení ve vyšších otáčkách přesto že motor nejede jak má od začátku. Při vyvolání aktuálních dat na diagnostice jsou vidět nějaké hodnoty tlaku v potrubí, před turbem a plnící tlak, ale nejsem si jistý jaké hodnoty jsou správné. Při větších otáčkách zasahuje regulace tlaku, tak se zdá že turbo by mohlo být v pořádku.
Do loňského roku jsem měl spokojené soužití s benzínovou verzí, proto přesně nevím kde mám hledat problém. Napadá mě váha vzduchu nebo EGR ventil, ale kde se nachází to teprve musím zjistit. Zkoušel jsem odpojit hadici od turba do Intercooleru, tam nějaký tlak po přidání je, po odpojení za intercoolerem u MAP senzoru motor nereaguje na sešlápnutí pedálu, teprve až hadici přiblížím k hrdlu.
Rád bych se pokusil problém vystopovat podle dat se senzorů. Pokud se někdo rozhodne pomoci radou, budu mu moc vděčný.

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1137
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Problém- P2263

Příspěvek od zdeno255 » ned úno 05, 2023 20:56

Daj to na normálnu diagnostiku. Zbytočná ti je hocijakú ak s ňou nevieš robiť, alebo vyčíta chyby ktorým nerozumieš. Najlepšie CLIP

Anti
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: stř čer 24, 2009 19:03
Bydliště: Znojemsko

Re: Problém- P2263

Příspěvek od Anti » stř úno 08, 2023 17:32

zdeno255 píše:
ned úno 05, 2023 20:56
Daj to na normálnu diagnostiku. Zbytočná ti je hocijakú ak s ňou nevieš robiť, alebo vyčíta chyby ktorým nerozumieš. Najlepšie CLIP
Sice rada na ho... ale ochota se ceni...
Pokud se někdo dostane do podobné situace, našel jsem nakonec přehryzlou hadičku k snímači podtlaku. Zřejmě vykuněno.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů