Ztráta výkonu při akceleraci

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
haiml394
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 27, 2022 18:00

Ztráta výkonu při akceleraci

Příspěvek od haiml394 » čtv říj 27, 2022 18:53

Zdravím.V roce 2019 jsem pořídil nového grand Scénica 1,3 TCe 103kw.Asi po roce a půl ježdění při akceleraci auto sebou škubne a nejde do otáček.Dám plyn na podlahu a auto jede pořad stejně nechce jít do výkonu.Sundám nohu z plynu počkám pár vteřin a auto zase jede normálně.V servise naznali že je to chyba softweru vstřikování.Po přehrání nového softweru auto chvíli fungovalo ale pak opakovaně nastal stejný problém.Znovu přehrán software chvíli šlapalo jak mělo a zase stejný problém.Po třetí návštěvě servisu vyměněna sada vstřiku s rampou.Tato závada je nepravidelná.Dvakrát se mi to stalo při cestě do práce a zpět což je nějakých 100km a pak se závada projevila po ujetých 2000km.Dále v servisu vyměněné vstřikovací čerpadlo a závada se znovu projevila.V servise naznali že auto musí napíchnout na diagnostiku a jezdit s ním aby se se závada projevila a nahrála aby věděli s čím mají pracovat.Chci podotknout že tuto závadu už řešíme asi 1,5 roku.Teď mi auto stojí už 7týdnen v servise a snaží se s autem jezdit.Před dvěma dny jsem navštívil servis a vyžádal si kartu od auta abych se přesvědčil kolik najezdí denně km při hledání závady.Nestačil jsem se divit když jsem zjistil že za tu dobu najeli asi kolem 100km což je asi 3km na pracovní den.Tak zkouším touto cestou najít nějaké řešení nebo spíš prosím o radu.Děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů