Nestrieka zadny ostrekovač . Pricina a riesenie

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Uživatelský avatar
panda
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 12, 2005 23:01
Bydliště: Bratislava

Nestrieka zadny ostrekovač . Pricina a riesenie

Příspěvek od panda » pát kvě 13, 2022 21:47

Po dvoch rokoch mi prestal striekat zadny ostrekovac. Myslel som, ze skorym jesennym mrazom sa mi nieco roztrhlo a letna kvapalina konci niekde pod strechou.
V servise mi poradil jeden super prijemny technik. Deje sa tam to, ze zmiesanim letnej kvapaliny so zimnou, resp. Kvapaliny na mydlovej baze a kvapaliny na alkoholovej baze sa vytvori biela zrazenina ako ked sa zrazi mlieko. Predne ostrekovace to vedia pretlacit a zrazeninu vystreknu na sklo. Zadny sa pouziva menej a zrazenina sa usadi v hadici az sa to ucpe.
Zvyknu to vraj niecim rozpustat, ale odporucil mi mechanicke cistenie. Treba zhodit predne koleso spolujazdca. Odkrytovat podblatnik. Je tam aj par sroubov pod prednym naraznikom. Za podblatnikom je nadrzka na ostrekovac. Z prednej strany vedu do cerpadielka dve hadice. Obe sa mozu odpojit a prefuknut kompresorom. Predny ostrek sa prefukne lahko. Druha hadicka uz
je ucpata a treba opatrne prefukovat. Trvalo to dost dlho. Ale pomohlo mi, ked som nasiel na hadicke spojku nad nadrzkou, rozpojil som ju. Mohol som tlacit vzduch blizsie ku koncu hadicky. Za druhe v tej casti hadicky este bola kvapalina a ta tlakom pomahala rozbit usadeninu. Troska natlacit a prudko uvolnit a takto dokola. Za chvilu zacala z hadicky vytekat pena. Po par strekoch sa stupel uvolnil a na zadne okno vystrekla biela zrazenina. Nakoniec este preplachnut cistou vodou.
Ale aka je prevencia voci opakovaniu....nemiesat mydlo a alkohol...preplachovat pri vymene...nechavat cely rok zimnu?
Renault scenic II 1,6 16V benzin
Renault scenic IV tce 140 GPF intense

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Nestrieka zadny ostrekovač . Pricina a riesenie

Příspěvek od kotasekh » sob kvě 14, 2022 05:41

Je pravda, ze me se ted pri vymene zimni smesi za vodu s jarem taky vzadu vytlacilo ostrikovacem velke mnozstvi bile srazeniny, jako vodni kamen, ale mekke. Takze asi proplachovat vodou…
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti