CarPlay a Bose

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
MartinKoci
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 11, 2022 13:50

CarPlay a Bose

Příspěvek od MartinKoci » stř dub 13, 2022 17:20

Ahoj kolegové/kamarádi Renaulťáci,

mám Grand Scénica IV r.v.2017, který oficiálně nemá CarPlay ani Android Auto. V servise tvrdili, že to tam nejde. Pomocí speciální flešky a dotykovému fíglu na displeji jsem si to přes interní menu aktivoval a světe div se - funguje to super. Po aktualizacích na nejnovější R-Link2 verzi (v orig. servisu) to je dokonce na celou obrazovku. Až sem je vše zalité sluncem...

... dokud se nepokusím pustit přes Apple Music nějakou písničku. A (subjektivně - nejsem profík v audio oboru) Bose repráky v režimu Stereo se snaží basy hrát všemi repráky v autě a výsledek je, že je to ploché a neposlouchatelné a přesycené a prostě fuj. :D

Četl jsem, že na začátku rozšiřování CarPlay a AA některé automobilky musely komunikovat přímo s firmou Apple a nechaly si ladit CarPlay na míru (pokud si správně pamatuju tak Mercedes a Honda nebo tak něco).

Mně jde ale hlavně o to, jestli nemáte někdo Granda IV s oficiální podporou CarPlay (půlka 2018+) a jestli můžete dát vědět, jak je na tom s hraním přes Bluetooth a CarPlay. Mám auto už mimo záruku, tak mne napadlo, že bych někde zkusil sehnat novou verzi "rádia" a pár dílů co k tomu jsou potřeba a nechal to namontovat. Ale samozřejmě nechci svoji investici zakončit tím, že to hraje úplně stejně :)

Díky.

Martin

P.S. a jinak všem přeji hodně trpělivosti s hučícími zrcátky, klepající opěrkou spolujezdce, vrzáním pásu spolujezdce, klepáním sponek pásů na zadních sedadlech pokud nejsou správně dole, boucháním na retardérech (to je mimochodem prý špatně zvolený typ originální barvy na silentblocích - špatné teplotní vlastnosti kolem 0 stC, po výměně mi to už nedělá) a dalšími super funkcemi našeho Granda :D

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: CarPlay a Bose

Příspěvek od xxc » stř dub 13, 2022 19:48

Ja mam 2017 a neviem ako car play, ale android auto funguje spravne. Zrkadla odporucam vyskusat v dazdi, vtedy nic nevidno :-) Ze to huci, uz som si nejak zvykol, ale bol som dost sklamany. Konkurencny C4 picasso je v tomto ovela lepsi, ten je odhlucneny celkom dobre a nic v nom nevrzga. Cez bluetooth to tiez hra dobre, ale mam len obycajne radio, nie Bose.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

MartinKoci
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 11, 2022 13:50

Re: CarPlay a Bose

Příspěvek od MartinKoci » stř dub 13, 2022 20:58

Diky za odpoved :wink:

O zrcatkach vim, ja mam toho Granda od 05/2017. Proto jsem nam vsem pral hodne trpelivosti se vsema neduhama, co Grand ma. :D

Android auto na hudbu jde trochu jinak. On se sice nahodi misto systemu v aute, ale spoji se s autem pres Bluetooth a tim padem to hraje stejne a nebo hodne podobne jako kdyz si pustis normalne pisnicky pres bluetooth. Carplay bohuzel vyradi bluetooth z provozu a je to napojene jenom pomoci usb kabelu. A tak neni sance nic nastavit ani ovlivnit.

Ja prave potrebuju pockat na nekoho, kdo ma Granda (a nebo neco jineho podobneho s Rlinkem2), Bose repraky a oficialni Carplay. Ten mi bud potvrdi, ze to hraje na prd a nebo, ze to hraje suprove a tim padem budu premyslet o vymene toho radia.

Zkousel jsem nejak naformulovat otazku na oficialni Renault a prisla mi neskutecne dulezita a necekana informace: “podle vaseho VIN vase auto nepodporuje Carplay….” Prestoze jsem to sam uvedl v otazce. No nic. Neni kazdy den posviceni :D

M.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů