Scenic IV EDC benzín vs nafta

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Geox
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř čer 06, 2012 23:03

Scenic IV EDC benzín vs nafta

Příspěvek od Geox » úte črc 14, 2020 19:25

Dobrý den všem.

Řešíme při výběru nového Scenica v automatu - zda jít do nafty nebo benzínu.
Zajímalo by mě tedy kdo máte jaké jsou zkušenosti, pocity, jízdní komfort a i spotřeba!

Automat jsme nikdy neměli a chtěli bychom ho. Ale rád bych znal dopředu i všechny nevýhody které by mě mohli překvapit (např. váhavý rozjezd, prodlevy v řazení a já nevím co....) - abych pak zase neříkal že jsem měl vzít raději manuál a holt kvedlat pákou.

A co se týká benzínu tak ještě zda řešit 140k vs 160k (motory jsou úplně stejné jenom mají jiné nastavení - tudíž 140 nabídne pocitově o chlup slabší výkon ale zase by měla být provozně s větší výdrží protože motor a součásti jsou předimenzované když musí zvládat i 160k nastavení). Jestli máte někdo a můžete napsat spotřebu a jízdní vlastnosti (jak jede, řazení apod.).
(Ono je to i u nafty 120k vs 150k).
Do čeho by jste tedy šli či případně ne.

Obecně na těžké auto bude lepší asi nafta (v její neprospěch mě straší FAP,AdBlue,citlivost). Ale prý ten benzín úplně marný také není (v jeho neprospěch je spotřeba).

Díky za zkušenosti, upřímnost se cení :-) G.
_______________________________
Grand Scenic III 1,6 DCi Bose - 2015
Captur 1,0 - 2020

GSjankas
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pon bře 18, 2019 15:00

Re: Scenic IV EDC benzín vs nafta

Příspěvek od GSjankas » čtv črc 16, 2020 14:08

Ahoj,

těžké rozhodování :-) Já mám 1.3. TCe 160 EDC, najeto cca. 18 500km, spotřeba 7,86 litru. Nejnižší spotřebu jsem měl 6,2 (dálková), ale bylo to pro mě "utrpení" :-). Nejezdím nějak rychle, ale tohle bylo opravdu jen "lechtání" plynu. Abych pravdu řekl, tak jsem čekal lepší výsledky, ale kdybych chtěl auto kvůli spotřeby, tak vezmu jinou motorizaci.

Co se týká převodovky, tak automat není špatný (někdy sice váhá co tam hodit, typicky při řazení nahoru), ale jinak se mi zdá celkem v pohodě. Řazení je plynulé, bez trhání. Co mě trochu překvapilo, tak plyn je dost citlivý - při rozjezdu si je třeba zvyknout, ale je možné, že se mi to zdá, když přesednu z jiných aut.

Když jsem auto kupoval, tak jsem šel vyloženě po benzínu a ten nejsilnější motor. Nejlepší by pro tebe bylo si auta projet - aspoň na chvilku pro pocit z jízdy.
GRAND SCENIC 1.3. TCe 160 EDC
R5 GTE

Uživatelský avatar
Geox
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř čer 06, 2012 23:03

Re: Scenic IV EDC benzín vs nafta

Příspěvek od Geox » čtv črc 16, 2020 20:39

Díky moc za info. Ono si to projet je docela problem, ty verze motorizace co mě zajímají těch moc jaksi není volně k projížďkám.
6,9L není málo ani nijak katastroficky moc, přijde mi to na benzín takový adekvátní (velký vysoký auto no). Otázkou je kolik by žrala nafta. Mám 1,6DCi a pohybuji se kolem 5-5,2L a nová 1,7BDci bude o chloupek nade mnou se spotřebou (vyšší objem i výkon).
Tak jestli kvůli litru a půl to řešit ? Teď navíc další kupování AdBlue.... Ceny benzínu a nafty mi přijdou skoro stejný. No je to dost vyrovnaný.
Je to aspoň tichý ten benzín ? Nebo ho automat vytáčí více že je více slyšet ? Předpokládám že na předjížděcí manévry by měl bejt asi docela svižnej ne ? A ještě jsem koukal na 140k a oni tam v podstatě nejsou moc rozdíly kromě lehce vyššího výkonu a krouťáku (ale při 5500 otáčkách-a kdo tak jezdí že?).
_______________________________
Grand Scenic III 1,6 DCi Bose - 2015
Captur 1,0 - 2020

GSjankas
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pon bře 18, 2019 15:00

Re: Scenic IV EDC benzín vs nafta

Příspěvek od GSjankas » čtv črc 16, 2020 21:00

Těch 6.9L si vzal kde? Na takovou spotřebu se já nedostanu. Průměrně mám opravdu těch 7,86L. Motor je v běžném provozu opravdu tichý (ale celý dojem kazí aerodynamický hluk, který jde slyšet přes boční okno a dveře - asi mám špatný kus), kdybych toto věděl, tak to auto nikdy nekoupím. Ale to je jiná kapitola. Jakmile motor vytočíš, tak už pak jde slyšet, ale to je logické. Co se týče předjíždění, tak tam problém asi nebude - u nás doma je toto auto výkonově nejslabší, takže předjíždí nejhůř, ale není to zase tak špatné. Musíš pamatovat, že to není nafta a benzín musíš vytočit - otázka zvyku.
GRAND SCENIC 1.3. TCe 160 EDC
R5 GTE

Uživatelský avatar
Geox
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř čer 06, 2012 23:03

Re: Scenic IV EDC benzín vs nafta

Příspěvek od Geox » pát črc 17, 2020 12:45

...s tou spotřebou jsem se překoukl. Děkuji za odpověď.
_______________________________
Grand Scenic III 1,6 DCi Bose - 2015
Captur 1,0 - 2020

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Scenic IV EDC benzín vs nafta

Příspěvek od xxc » pát črc 17, 2020 15:26

Nepísal som to už vtedy, že to auto strašne hučí a kvôli tomu hluku to nekupujte? A teraz sa nájde ďalší odvážlivec. Ale keď máte spotrebu 5.2 a rýchlosť cez 90 km/h málokedy prekročíte, auto bude slúžiť dobre. Tiež mám automat a nie je mu co vytknúť. Rozjazdy budú v pohode, na dávkovanie plynu si zvyknete. Inak zlý kus to nie je, auto hučí každému, len nie každý vie, že auto môže byť aj tiché :-)
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Scenic IV EDC benzín vs nafta

Příspěvek od Banana » pát črc 17, 2020 15:37

xxc píše:
pát črc 17, 2020 15:26
Inak zlý kus to nie je, auto hučí každému, len nie každý vie, že auto môže byť aj tiché :-)
To se uz na nejakych forech resilo, jsou to blbe sestelovane dvere a to tesneni pak neprileha a huci.Me treba nehuci...
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Scenic IV EDC benzín vs nafta

Příspěvek od xxc » pát črc 17, 2020 15:39

Všetky sú zlé zostelovane? Aj na inom aute? Lebo druhé hučalo presne tak isto.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

GSjankas
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pon bře 18, 2019 15:00

Re: Scenic IV EDC benzín vs nafta

Příspěvek od GSjankas » sob črc 18, 2020 10:00

Dveře jsem nechával seřizovat několikrát. V létě jak je horko, tak dveře "upadnou", začnou drhnout o sebe lišty dveří a sloupku = hluk při jízdě katastrofa. Kdyby to dělalo u 130, tak bych to možná ještě pochopil, ale u 90 km/h...Myslím, že Renault udělal nejlepší omezovač rychlosti :-))) Jízda nad 120 km/h se moc dlouho nedá vydržet, tak raději zpomalím :-). Srovnávám hluk při jízdě s jinými auty a GS je jednoznačně nejhorší.
GRAND SCENIC 1.3. TCe 160 EDC
R5 GTE

mirak
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: stř říj 19, 2011 15:04

Re: Scenic IV EDC benzín vs nafta

Příspěvek od mirak » sob črc 18, 2020 20:09

Informace pro Geox:
Měl jsem vždy RGS - II, 1,9dCi - 5 let, najeto 200000 km, RGS III - 5 let,1,6dCi najeto 190000 a teď mám RGS IV již 3 roky ,1,6dCi, najeto 60000 km.
Zkušenost a můj názor - nejlepší dojem, nejméně závad = RGS II. Potom následuje III a IV je podle mne nejhorší/ kritéria - jízdní dojem, hluk, závady/. Výkon motoru podobný jako III, spotřeba o cca 03-0,5 více. Hluk a podvozek nejhorší ze všech. Převodovka nejhorší ze všech. Vzhled, asistenty , komfort interieru nejlepší ze všech.
Využití prostoru /kufru/ - nejhorší. Nehodnotím bohužel automat. převodovku / mám manuál/, ale co jsem jezdil s automatem / náhradní vozidlo/ měl jsem dobrý jízdní dojem, řekl bych že je pohodlnější než manuál.
RGS IV, 1,6dCi, 60000km

Uživatelský avatar
Geox
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř čer 06, 2012 23:03

Re: Scenic IV EDC benzín vs nafta

Příspěvek od Geox » ned črc 19, 2020 19:47

No a viděl jsem testy kdy si naopak pochvalovali podvozek. Asi to bude o kuse a preferencích řidiče. Také spoléhám že se některé mouchy vychytaly za ty roky (nebo se na to více soustředí). Děkuji.
_______________________________
Grand Scenic III 1,6 DCi Bose - 2015
Captur 1,0 - 2020

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Scenic IV EDC benzín vs nafta

Příspěvek od xxc » ned črc 19, 2020 22:11

V com pochvalovali podvozok? Ale nejazdi to zle, skor tak zabavne, ked sa to smyka aj v nizkych rychlostiach. Muchy len tak nevychytaju, uz ani facelift neplanuju.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

mirak
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: stř říj 19, 2011 15:04

Re: Scenic IV EDC benzín vs nafta

Příspěvek od mirak » pon črc 20, 2020 08:03

K podvozku - srovnávám generace II a III se IV - a to na základě ujetých km se všemi těmito auty. Nestěžuji si na to jak auto sedí na vozovce,jak drží stopu - nemám k těmto vlastnostem negativní zkušenosti a poznatky, to je ok. Hovořím o hlučnosti podvozku / hluk od kol a aerodynamický hluk/ a tvrdosti odpružení - to je vše značně horší. Ale dá se s tím žít.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Scenic IV EDC benzín vs nafta

Příspěvek od Kissman » stř črc 29, 2020 19:23

xxc píše:
ned črc 19, 2020 22:11
V com pochvalovali podvozok? Ale nejazdi to zle, skor tak zabavne, ked sa to smyka aj v nizkych rychlostiach. Muchy len tak nevychytaju, uz ani facelift neplanuju.
Jenze ten zruseny facelift nema nic spolecneho s kvalitou auta :) za me ze soucasnych Renaultu jezdi nejlepe Megane a pak hned za nim Scenic. Daleko lepe nez kterakoliv Skodovka, se kterou v praci jezdime (od tech nejmensich, po ty nejvetsi). Staci se podivat na moose test porovnani Scenic vs. Octavia :) a to je Scenic sakra vyssi auto :D ASR je spickove vyladene, mozna to ABS by mohlo byt trochu mene citlive. Co se jizdnich vlastnosti tyce, nemuzu si stezovat, byt jsem zvyknuty na mnohem tvrdsi podvozky.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Scenic IV EDC benzín vs nafta

Příspěvek od xxc » stř dub 28, 2021 22:10

Pridavam video z prejavu auta, vedel by niekto poradit, co to moze byt? Pri ustalenej jazde vystreluju otacky a zda sa, akoby spojka presmykovala. Ale nepresmykuje, vymenili ju za novu a prejav ostal rovnaky.

https://youtube.com/shorts/Wntlfpef_rA?feature=share
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Uživatelský avatar
Geox
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř čer 06, 2012 23:03

Re: Scenic IV EDC benzín vs nafta

Příspěvek od Geox » čtv kvě 06, 2021 21:48

A je to slyšet že otáčky skutečně vyskakují ? - protože jestli motor přede rovnoměrně a takhle to ukazuje tak bych si myslel že to bude nějaký čidlo/snímač otáček co zlobí a pak to ukazuje blbosti....
_______________________________
Grand Scenic III 1,6 DCi Bose - 2015
Captur 1,0 - 2020

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Scenic IV EDC benzín vs nafta

Příspěvek od xxc » pát kvě 07, 2021 20:12

Ano, je to pocut a uz to trha aj autom. V druhej casti videa je to pocut pri zosilneni hlasitosti.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Scenic IV EDC benzín vs nafta

Příspěvek od xxc » pát srp 27, 2021 22:07

Prevodovka je vymenena a uz to vyzera v poriadku.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů