Varovna hlaska “riziko poskozeni motoru”

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Honza O.
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob bře 03, 2018 13:06

Varovna hlaska “riziko poskozeni motoru”

Příspěvek od Honza O. » čtv led 09, 2020 20:08

Pro zajimavost davam vedet, ze tento tyden se mi na dalnici rozsvitilo STOP a dole napis “riziko zniceni motoru” + pipani. (Mam grand scenic 6/2017 1.2 TCE 130, najeto 70 tisic km za 2,5 roku)

Auto predtim jelo celkem normalne. Po rozsviceni jsem co nejdriv zastavil na benzince, ktera byla nastesti zrovna v dohledu. Vypl jsem motor, chvili pockal a zkusil nastartovat. Auto normalne chytlo, ale varovna hlaska zase rvala, tak jsem zavolal asistencni sluzbu a nechal se odtahnout do servisu.

Tvarili se, ze se na to podivaji nejdriv pristi tyden, ze jsou po Vanocich zavaleni, ale nastesti uz dnes rano prisla sms, ze si muzu auto vyzvednout. (Porucha utery odpoledne, odtahovka me dovezla tesne pred koncem pracovni doby a ve ctvrtek rano uz hotovo, takze nakonec mile prekvapeni a pochvala pro Renault Kromeriz)

Nakonec to pry byla jen chyba softwaru vstrikovaci jednotky. Nahrali novy software. Pry je na to postup, u nekterych aut byla pry i svolavacka udajne. Mezi reci prohodili, ze to dela posledni dobou cca kazde 5. auto, ale po prehrati softwaru uz je to udajne OK.

Tak vam to sem pisu pro info, at kdyztak vite, ze se to deje, protoze podobnou zkusenost jsem tu zatim nezahlidl.

Pripadne, jestli ma nekdo zkusenost, ze se mu to delo opakovane nebo je to priznak, ze je nejde jina nez softwarova zavada, tak dejte vedet, diky.
Grand Scenic IV 1.2 TCe 130, Premiere Edition

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1138
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Varovna hlaska “riziko poskozeni motoru”

Příspěvek od zdeno255 » čtv led 09, 2020 20:38

Len záleží čo za chybu to písalo a to ty nevieš. ;-). Až časom uvidíš či sa nebude opakovať.

jarek_parek
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: sob led 29, 2011 19:14
Bydliště: Ostrava

Re: Varovna hlaska “riziko poskozeni motoru”

Příspěvek od jarek_parek » ned kvě 02, 2021 11:54

Tak minulý týden se mi to stalo taky. Manželka jela do práce a najednou hláška "stop - riziko zničení motoru". Auto jsme nechali odtáhnout do servisu. Byl přehrán software a hláška zmizela. Jenže po ujetí cca 10 km opět stejná chyba. Tak jsem to otočil a zpátky do servisu. Bylo mi řečeno, že s tím můžu jezdit a byl jsem objednán na výměnu vysokotlakového benzínového čerpadla. Takže po necelém týdnu ježdění s hláškou - možnost poškození motoru bylo čerpadlo vyměněno v ramci záruční opravy.
Najeto 58 300 km
Renault Scénic IV. 1,2 TCe 130, Premiere Edition

Honza O.
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob bře 03, 2018 13:06

Re: Varovna hlaska “riziko poskozeni motoru”

Příspěvek od Honza O. » pon kvě 03, 2021 10:52

U me se to pak uz neopakovalo. Aktualne najeto 95 tisic.
Grand Scenic IV 1.2 TCe 130, Premiere Edition

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti