Automatická změna jízdního režimu.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
gs4dCi110
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon črc 15, 2019 23:18

Automatická změna jízdního režimu.

Příspěvek od gs4dCi110 » pon črc 15, 2019 23:28

Zdravím,

Neřešil někdo automatické přepnutí do jízdního režimu “Neutral” po nastartování?
Dotaz jestli chci ponechat zvolený jízdní režim po nastartování je celkem otravný. Povětšinou mám aktivní režim sport, ikdyz si nedělám falešné iluze, že to má nějaký vliv na to, aby to alespoň trochu jelo (ikdyz oproti režimu eco je to znatelný rozdíl)

Díky

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Automatická změna jízdního režimu.

Příspěvek od xxc » úte črc 16, 2019 05:44

Ja mam stale rezim perso a ten mi neprepina. A ten sa da nastavit ako sport.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Uživatelský avatar
panda
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 12, 2005 23:01
Bydliště: Bratislava

Re: Automatická změna jízdního režimu.

Příspěvek od panda » pát úno 28, 2020 16:20

To ma hneva tiez. Na zaciatku mi to nerobilo ale po aktualizacii Rlink zacalo. Po nastartovani sa objavi najskor hlaska o ochrani informacii, treba OK a potom rezim motora. V podstate ak je tam cokolvek okrem neutral, resp. Ak je tam sport, alebo perso s rezimom motora sport tak to hlasi zmenu rezimu na neutral. Pri cuvani to vacsinou nestihnem potvrdit. Je dost otravne to cele volit znova. Cele je to vraj o emisiach. Alibizmus. Renault ma super emisie v rezime neutral, ze si zakaznik navoli sport, tak to sorry, to my nic. Ale uz mi to ide na nervy, tak ako aj ovladanie klimy cez Rlink. Je to nezmysel, aj nebezpecne na ceste.
Renault scenic II 1,6 16V benzin
Renault scenic IV tce 140 GPF intense

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Automatická změna jízdního režimu.

Příspěvek od xxc » pát úno 28, 2020 16:34

Kedy čo aktualizovali? Ja tam mám stále perso. Emisie to má zle tak či tak :-)
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Honza O.
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob bře 03, 2018 13:06

Re: Automatická změna jízdního režimu.

Příspěvek od Honza O. » pát úno 28, 2020 20:13

Muze to byt i tim, ze clovek aspon netrapi motor pred zahratim zbytecne rychlym vytacenim. Jinak, nevim, zda jste zkouseli, ale z rezimu neutral na sport se lze nejrychleji prepnout, kdyz dvakrat (klidne celkem rychle po sobe) zmacknete to tlacitko na zmenu rezimu vedle radici paky. Prvni zmacknuti zapne prislusne menu, druhe prepne na sport. (Ale druhe zmacknuti provadim obvxkle jeste nez vubec stihne menu naskocit na obrazovce)
Grand Scenic IV 1.2 TCe 130, Premiere Edition

Uživatelský avatar
panda
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 12, 2005 23:01
Bydliště: Bratislava

Re: Automatická změna jízdního režimu.

Příspěvek od panda » pát úno 28, 2020 20:41

Aktualizacia na Rlink, mapy mi prisla tak v oktobri mozno. Bol som sa pozriet v mojom Rlink profile na Renault stranke a bolo to tam. Musis potom urobit cely ten ritual s USB klucom a stiahnut a nainstalovat do auta. No a po tejto aktualizacii zacal byt Rlink citlivy na rezim sport. Vlaste aj na comfort. V renaulte servise som chcel hlasky deaktivovat a tam mi povedali tu vec o emisiach. Dovtedy som aj ja mal stale perso. Ale pravda je, ze ked som sa pytal na prerobenie zrkadla na elektricke, tiez mi povedali, ze sa neda. Bol by som rad, keby sa to dalo deaktivovat.

To Honzo. ..Na motor davam pozor, nevytacam ho za studena.
Ano, ten dvojklik na hviezdicku vedla paky poznam, ale dik za pripomenutie, uplne som nan zabudol. To mi uz pride ako predstartova priprava v lietadle.
Renault scenic II 1,6 16V benzin
Renault scenic IV tce 140 GPF intense

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 4 hosti