elektricke otvaranie kufra

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Uživatelský avatar
jozin z bazin
Junior member
Příspěvky: 192
Registrován: pon srp 09, 2010 12:21

elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od jozin z bazin » úte kvě 21, 2019 14:18

Pri pohlade do cennika som zistil, ze GS IV nema elektricke otvaranie/zatvaranie kufra (piatych dveri) a to dokonca ani za priplatok. :shock:
Moze to niektory majitel potvrdit, pls ?

V 21. storoci by som to ocakaval ako beznu vybavu, najma pri rodinnom aute.


PS : ked som skumal dalsie modely, tak to ma iba Talisman, Espace a Koleos, co su auta mimo zaujmu potencialneho kupca GS.
history : GS III, 5m, 1.4 TCe :smajlici5:
now : das Auto :?

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od xxc » úte kvě 21, 2019 16:38

Nema a osobne mi nechyba :-) Na tom aute budu v 21. storoci daleko horsie problemy, ako otvaranie kufra.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od Banana » úte kvě 21, 2019 23:46

Bohuzel to otevirani nema, osobne tyhle marketingove hratky Renaultu vubec nechapu. Stejne jako nema Scenic vyhrivane celni sklo ani volant, to je pak packet winter nanic. Nebo naklopeni bocniho zrcatka pri couvani.
Nadruhou stranu ma automaticke sklapeni sedacek, coz bych vymenil za ty veci vyse.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
jozin z bazin
Junior member
Příspěvky: 192
Registrován: pon srp 09, 2010 12:21

Re: elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od jozin z bazin » stř kvě 22, 2019 16:16

Tak presne to vyhrievane celne sklo a volant som si u konkurencie (VW Touran) vsimol aj ja.
Touran ma dokonca moznost vyhrievanych zadnych sedadiel plus je moznost nezavisle kurenie priamo z vyroby. Predpokladam, ze dodatocne sa da namontovat aj do Scenicu, ale to znamena najskor najst firmu s dobrymi referenciami, potom si dohodnut termin a potom byt este bez auta pocas montaze. Montaz sa vraj da stihnut za jeden den, ale aj tak je to komplikacia. Plus rozoberat nove auto kvoli dodatocnej montazi je mi proti srsti.

Momentalne som vo faze predbezneho vyberu nasledujuceho auta. Predpokladal by som, ze za 10 rokov sa Scenic vo vybave niekam posunul, ale okrem povinnych bezpecnostnych asistentov som zaznamamenal len LED svetla a nove motory. Dokonca ani o Android Auto alebo Apple Car Play nemozem najst ziadne info.

Na jednej strane ma Scenic vyborny motor (z jazdy na TCe140 automat som bol nadseny) a dobru cenu, na druhej strane mu chyba vybava, ktora sice nieje nevyhnutna, ale sprijemnila by zivot.
history : GS III, 5m, 1.4 TCe :smajlici5:
now : das Auto :?

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od xxc » stř kvě 22, 2019 16:28

Najprv si prejdite forum, co tu ludia s novym Scenicom riesia v potom vobec o nom uvazujte :-) Ako som pisal vyssie, taka vybava bude najmensi problem.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od jaggerl » stř kvě 22, 2019 17:02

Motor je super, ale to je tak jediné, co zrovna na našem autě funguje na 100%. Raději bych počkal na facelift, měl by být příští rok. Je zde spousta věcí nedořešených, navíc v mém případě i problémy s kvalitou.

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od Banana » čtv kvě 23, 2019 09:36

jaggerl píše:
stř kvě 22, 2019 17:02
Raději bych počkal na facelift, měl by být příští rok. Je zde spousta věcí nedořešených, navíc v mém případě i problémy s kvalitou.
Jestli bude přísti rok facelift(to je overena info nebo jenom domněnka?) tak bych asi taky pockal co z Renaultu vypadne.
Nicmene ja jsem s GS4 velmi spokojen, pokud si odmyslime tu chybejici vybavu. Ja bych nerekl, ze ma plno věci nedoresenych.
Ono kazde auto nebo většina aut ma sve, ale to se zjisti az po koupi nebo se to nikde moc neprezentuje, pokud není nejake takove aktivni forum jako toto a lidi samozrejme pisou hlavne ty negace.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od xxc » čtv kvě 23, 2019 11:02

Ved ani vy velmi neprezentujete, bud neviete, ako sa ma spravat normalne auto, alebo zamerne :-) Alebo su ludia, co len svoje chvalia. Ja som tiez kedysi stretol cloveka, co je so Scenicom spokojny, ale to len preto, ze ho pouzival v nizkych rychlostiach a mal pred tym len stare auta a asi nikdy nezazil, ze auto nema vrzgat.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Honza O.
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob bře 03, 2018 13:06

Re: elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od Honza O. » čtv kvě 23, 2019 13:50

At je to tu vyvazenejsi, tak se taky radim do skupiny tech spokojenych.

Jinak automaticke otvirani kufra a vyhrivany volsnt bych brsl. Bude-li to mit facelift a pujde-li to nejak domontovat za rozumny peniz, urcite budu uvazovat. Elektricke sklspeni sedacek je zajimava blbina, ale hlavne bych spis bral, aby ten pomer deleni sedadel ve druhe rade byl, ze pujde sklopit jen jedno sedadlo za spolujezdcem ne za ridicem, aby slo vozit dlouhe predmety + ridic a 3 lidi. (U sedmimistne verze)
Grand Scenic IV 1.2 TCe 130, Premiere Edition

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od xxc » čtv kvě 23, 2019 13:59

Mne staci posunut zadne sedadla trosku dopredu a vojdu lyze aj deti :-) Len co z toho, ked nikto s tym nechce chodit po dialnici lyzovat :-) Osobne mi elektricke otvaranie kufra nechyba. Dokonca v BMW je elektricke otvaranie kufra v zaklade a som rozmyslal, ako to z vybavy vyhodit, ale vraj sa neda. Vyhrievanie skla by som bral. Dokonca myslim aj v cenniku to je, ze vyhrievanie predneho skla. Len to asi myslia teplym vzduchom.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Uživatelský avatar
jozin z bazin
Junior member
Příspěvky: 192
Registrován: pon srp 09, 2010 12:21

Re: elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od jozin z bazin » pát kvě 24, 2019 14:21

co sa tyka kvality vyroby, tak by som to uz nevidel az tak zle. Problemy boli na zaciatku vyroby, kym sa naucili auto montovat a vyladili montazne postupy. Teraz vyrabane auta su uz OK, ak je nejaky problem s kvalitou, tak je to zrejme zavada jedneho kusu, nie celej vyroby. Toto plati pre kazde nove auto, nielen pre Scenic IV a nielen pre Renault.

Samozrejme su nejake konstrukterske faily, ktore vyriesi az technicka zmena, napr. zrkadla v dazdi.

Ak sa dobre pamatam, tak sucasna generacia sa zacala predavat niekedy zaciatkom roku 2017. Potom bol ale dost velky vypadok kvoli poziaru u dodavatela (tusim pristrojovka alebo nieco z interieru).
Cize na buduci rok by uz naozaj mohol byt facelift, je vsak mozne, ze bude posunuty kvoli tomu vypadku.

Nejake insiderske info nemame ?



xxc :
1) Scenic beriem ako rodinne auto, takze akakolvek vychytavka, ktora ulahci manipulaciu s detmi a nakladom, je na nezaplatenie. Je silno navykove zaparkovat auto pred domom, z miesta vodica tlacidlom otvorit kufor a az potom ist vyberat male deti, zatial co velke si uz svoje veci z kufra vybrali a zmizli niekde v dome. Potom uz len zavesit do ruk tasky s nakupom a tuknutim do tlacidla sa kufor sam zavrie :-) A podobne ked mas plne ruky, tak otvaranie kufra "kopancom" pod naraznik. (samozrejme vyskusane na inom aute).

2) v aktualnom cenniku som ziadne vyhrievanie celneho skla nenasiel.
Vyhodu vyhrievaneho skla vidim nielen v zime, ale aj pocas dazdiveho pocasia, najma na jesen. Ked nastupia vsetci do auta s mokrymi topankami a oblecenim, tak klima nestiha vysusovat vzduch a zahmlievaju sa okna. Co mne osobne dost vadi, ked mam celne sklo na okrajoch zahmlene. Predpokladam, ze vyhrievanie by mohlo pomoct.
history : GS III, 5m, 1.4 TCe :smajlici5:
now : das Auto :?

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od jaggerl » pát kvě 24, 2019 14:39

Informaci o Phase 2 mám od bývalého kolegy z Renaultu. Ono se prý něco málo upravovalo v modelovém roce 2019, ale nemám zatím info co konkrétně.

Co se týče kvality, mám model 2/2018, kolega má 11/2018 a problémy jsou u obou aut, vrzání interieru, mizerné slícování bylo u obou vozů. U něj se to podařilo srovnat u mého vozu ne. Potíže s nápravou také u obou vozů. Stačí se podívat na zahraniční fóra, zde je o kvalitě hromada věcí. Tedy spíše bude ojedinělé, pokud člověk problémy nemá, což mi potvrdil i servis.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od xxc » pát kvě 24, 2019 17:06

Ja som elektrické otváranie kufra mal, preto po ňom netúžim. U mňa je auto niekoľko dní v garáži, vtedy sa uspí a na Citroene bol potom problém otvárať kufor. Inak pri aktívnom živote bez garáže je to dobré. Súhlasím, že mohlo to byť za príplatok. Tak isto, keď po niekoľkých dňoch nečinnosti chcem elektricky sklopiť sedačky, tak už to nefunguje. A baterka je tak zakrytovaná na dieseli, že ju neviem dobiť. Veď si kúpte tú 2019 verziu, nech vieme, či urobili nejaký pokrok :-) Ja už by som to znova nekupoval.

Inak to zahmlievanie som si tiež všimol len pri Renaulte, tam sa aj pri jazde bežne zahmli okno :-)
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od jaggerl » pát kvě 24, 2019 18:19

No rozhodně budu kupovat verzi 2019:), auto jsem chtěl už poslat do háje, ale posloužilo jako náhrada za manželky Megena. Já jsem koupil novotu Corollu TS a jsem spokojen, nic nevrže, vše slícované, další věci uvidíme časem, ale Renault už nechci.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od xxc » sob kvě 25, 2019 06:52

Na skladoch v prejniach su asi aj starsie verzie, sam som jedno nove auto skusal urcene na predaj a hucalo okolo zrkadiel uplne rovnako, ako moje premiere edition. To bolo skor pre jozina z bazin, nech si kupi, ked tak tuzi :-)
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Uživatelský avatar
jozin z bazin
Junior member
Příspěvky: 192
Registrován: pon srp 09, 2010 12:21

Re: elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od jozin z bazin » úte kvě 28, 2019 15:36

Hohoho, tak k vytahovaniu kreditky z penazenky je este veeeelmo daleko :-)
A uz vobec nieje iste, ci to bude <>
history : GS III, 5m, 1.4 TCe :smajlici5:
now : das Auto :?

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od xxc » úte kvě 28, 2019 20:00

Pozical som Captur cez Renault zoznamku a celkom som prekvapeny, vrzga ovela menej ako Scenic. Hlucnost asi podobna, len taky prijemnejsi zvuk. Dieta chvali, ze ake jemne auto :-)
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od jaggerl » úte kvě 28, 2019 20:02

Souhlas, mám ted pujceneho Kadjara 2018, má najeto o dost více než náš Scenic a nikde nic nevrže, luxusní svezení. Scenic je prostě krám. Uvidíme co vyřeší servis, ale asi nic, auto je prostě uvrzané a špatně vyrobené.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od kadliiik » úte kvě 28, 2019 20:32

Když to čtu, tak jsem rád za naši volbu. Bylo to velké rozhodování mezi Kadjarem a Scenicem a do poslední chvíle nebylo jasno, ani když jsme šli do autosalonu už opravdu jedno z nich objednat. Nakonec rozhodla žena, že se jí Kadjar víc líbí a bylo to skvělé rozhodnutí. Za měsíc to bude rok a jsem fakt spokojený. Pravda úplně bez problémů ten první rok taky nebyl, musel se měnit termostat, ale vrzání a podobné problémy, to neznám. Krom toho na 17" je velmi pěkné svezení i po rozbitých cestách.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od jaggerl » úte kvě 28, 2019 20:38

No my se do Kadjaru dost blbe vejdeme, mam 3 deti a Kadjar na to moc neni. Proto jsem vybral Scenic, mel jsem druhou i treti generaci od novoty a vzda vse OK, jen toho posledniho bych nejradeji poslal ze skaly...

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od xxc » úte kvě 28, 2019 20:46

Zaujimave, ze do Capturu som dal 3 autosedacky, ktore do kratkeho Scenica nevosli (hlavne kvoli stolcekom). Len k 3 sedackam uz nesadne nikto. Pre osamelu matku na rozvoz deti dobre riesenie. Inak to mate tie nove motory TCE motory, ja som v 1.3 isiel prvy krat a preco to tak seka pri akceleracii? Ako keby vypadaval vykon.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Uživatelský avatar
jozin z bazin
Junior member
Příspěvky: 192
Registrován: pon srp 09, 2010 12:21

Re: elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od jozin z bazin » úte kvě 28, 2019 23:11

Kedze sa tema uz uplne odchylila od povodneho dotazu :-), tak si dovolim pokracovat aj ja v off-topicu.

Tiez som mal Kadjar cez Renault Zoznamku. Jazda v aute bola uplne sanka dole, a to v pozitivnom zmysle. Sice tomu chybali nejake drobnosti (napr. detom chybali stoliky na zadnej strane prednych sedadiel), ale to by sa dalo prezit.
Bohuzial pri pohlade do kufra som zhodnotil, ze Kadjar je prilis maly pre rodinu 2+2, ktora ide na lyzovacku.
Uz lyzovacka s Grand Scenicom znamena polovicu kufra zabratu len lyziarkami, k tomu sa este nauklada zvysok batoziny a do stresneho boxu uz musia ist lyze a lyziarske prilby (lyziarske prilby su strasne neskladne, 4 kusy zaberaju ohromny objem).
Do Kadjaru by som do kufra nalozil akurat tie lyziarky a asi tak polovicu ostatnej batoziny. Zvysok batoziny si neviem predstavit, ze by som narval do stresneho boxu k lyziam a prilbam. Plus este treba pocitat s tym, ze deti rastu, to znamena vacsie lyziarky a dlhsie lyze, takze miesta bude treba este viac. To aby clovek jazdil na lyzovacku s privesom :-)

Takze v suboji o objem kufra prehral Kadjar s GS III 472:752 na body.
Ale inak Kadjar fakt palec hore :t18:

PS : v Kadjare sa da priplatit vyhrievane celne sklo spolu s vyhrievanym prednymi sedadlami za 350 EUR :wink:
history : GS III, 5m, 1.4 TCe :smajlici5:
now : das Auto :?

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od jaggerl » stř kvě 29, 2019 06:50

xxc píše:
úte kvě 28, 2019 20:46
Zaujimave, ze do Capturu som dal 3 autosedacky, ktore do kratkeho Scenica nevosli (hlavne kvoli stolcekom). Len k 3 sedackam uz nesadne nikto. Pre osamelu matku na rozvoz deti dobre riesenie. Inak to mate tie nove motory TCE motory, ja som v 1.3 isiel prvy krat a preco to tak seka pri akceleracii? Ako keby vypadaval vykon.
Nic takového mi 1.3 TCe nedělá, mám jestě první verzi bez filtru pevných částic.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od kadliiik » stř kvě 29, 2019 09:48

Kadjar není auto pro pětičlennou rodinu, o tom žádná, vzadu se pohodlně usadí jen dva, kufr sice není malý, ale ani nijak velký.

Absence těch stolíků bych řekl, že moc nevadí. Sceniky jsme měli v rodině od první generace, kdy jsem ještě sedával jako děcko vzadu a nikdy jsme je moc nepoužívali. Nehledě na to, že se dají do Kadjara přikoupit v rámci origo příslušenství. 2+2 jedoucí na lyže si v Kadjaru dokážu představit. Jel jsem ve 3 dospělých a lyže jsme ani nedávali na střechu. Takže když by šly lyže na střechu, 2+2 tam člověk poskládá. Ale samozřejmě už to bude takový tetris, což v GS není potřeba řešit. Mít dvě děti, tak není co řešit a brali bychom GS, časem určitě bude muset Kadjara nahradit auto tohoto typu. Škoda, že nedělají GrandKadjar :-D
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: elektricke otvaranie kufra

Příspěvek od xxc » stř kvě 29, 2019 10:21

A Koleos je co? grand kadjar :-) Stoliky su zlo v Scenicu, tak blbo to tam napasovat a ukrojit priestor sa len tak nevidi. Lebo stoliky mame aj v Picasse a tam nejak nevadia.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti