Dodělávky Scenic

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Dodělávky Scenic

Příspěvek od Banana » stř bře 20, 2019 22:47

Pořad přemýšlím, jestli by šlo do Scenica dodělat vyhřívání volantu, vyměnit ho za vyhřívaný z Talismana, nemáte s tím nějaké zkušenosti?
A pak tam ještě dodělat automatické otvírání kufru, take z Talismana. Tyhle věci mě dost štvou, že nejsou možné,ale myslím, že by to šlo dodělat. Pak ještě výměna malého displeje za velký, nemáte s těmito přestavbama nějaké zkušenosti nebo někde na internetu, nic jsem nedohledal?
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Honza O.
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob bře 03, 2018 13:06

Re: Dodělávky Scenic

Příspěvek od Honza O. » čtv bře 21, 2019 08:10

To by me taky zajimalo. Nejsnadnejsi bude asi display. Sice to bude asi chtit i jine vnitrnosti a bude to drahe, ale kdyz by se cloveku display a ridici jednotka rozbil, tak to urcite jde vymenit, tak by to “jen” vymenili za lepsi verzi. To by mozna udelali i primo v renaultu. Ten zbytek by asi bastlit nechteli.

Neexistuje scenic taky v nejake verzi Samsung motors, kde by to treba bylo nebo na nejakyem konkretnim trhu? Snad to bude mit facelift a pak uz by to mohlo jit nejak naroubovat i na soucasne verze.
Grand Scenic IV 1.2 TCe 130, Premiere Edition

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Dodělávky Scenic

Příspěvek od Banana » čtv bře 21, 2019 08:54

Honza O. píše:
čtv bře 21, 2019 08:10
Nejsnadnejsi bude asi display.
Ten displej je oddelene od elektroniky, velky dislej matny pro verzi Intens ma číslo 280901251R . Da se zkaoupil z par tisíc (na znamem polske serveru) . Vymena je jednoducha, pak by mělo stacit to prekodoval třeba pomoci dtt4all.
Heud -up displej, to je skoro nemozne, musel aby se zakoupit cela palubka s dirou a je v ni airbag + ten head-up displej.

Co bych chtěl, je ten volant (to by nemel byt taky problem) , a pak naklopeni zrcátka k chodniku při couvani a pak to otvirani kufru (to bude take problem) není dira na tlacitko u ridice :-(

Taky myslim, ze by mělo jit vymenit zpetne normalni zrcatko za zatmavovaci.

A pak si aktivovat ACC - to se nikomu stale nepodarilo ale myslim, ze by to mělo jit taky bez dalších uprav, pripadne pak vymenit jenom tlacitko ve volantu.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Honza O.
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob bře 03, 2018 13:06

Re: Dodělávky Scenic

Příspěvek od Honza O. » čtv bře 21, 2019 18:22

Obecne na tema “dodelavky” jsem ja osobne dokupoval kola z verze bose, coz neni az tak moc dodelavka, ale je dobry ze to jde i kdyz uz se v cesku tato verze neprodava. Taky jsem si nechal vymenit klasickou cernou masku za tu chromovanou z verze initiale paris. Oboje pres servis renault. Jen u initiale potrebovali pro objednani VIN nejakeho scenicu initiale paris, ale to jde dohledat na zahranicnich inzercich na prodej aut.
Grand Scenic IV 1.2 TCe 130, Premiere Edition

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Dodělávky Scenic

Příspěvek od jaggerl » čtv bře 21, 2019 19:34

Honza O. píše:
čtv bře 21, 2019 18:22
Obecne na tema “dodelavky” jsem ja osobne dokupoval kola z verze bose, coz neni az tak moc dodelavka, ale je dobry ze to jde i kdyz uz se v cesku tato verze neprodava. Taky jsem si nechal vymenit klasickou cernou masku za tu chromovanou z verze initiale paris. Oboje pres servis renault. Jen u initiale potrebovali pro objednani VIN nejakeho scenicu initiale paris, ale to jde dohledat na zahranicnich inzercich na prodej aut.
Ta maska vypadá fakt pěkně. Na kolik prosím přijde?

Honza O.
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob bře 03, 2018 13:06

Re: Dodělávky Scenic

Příspěvek od Honza O. » čtv bře 21, 2019 21:09

Samotna maska cca 3.600,- (je to bez loga a lesklych cernych casti, to se nacvakne z te puvodni masky), prace cca 1.200,- (sundava se naraznik). Tohle je teda bez te spodni listy s logem initiale paris, tak to mam nakonec ja. Aby tam sla nacvaknout ta puvodni lista, tak se musel odrezat takovy vystupek, ktery je schovany za tim logem a bezna maska ho nema. To byla trochu komplikace o ktere jsem ja ani servis nevedeli. Myslel jsem, ze je soucasti objednane masky i ta lista, ale ta by stala dalsi cca 3 tisice, tak to uz se mi nechtelo davat a navic jsme to zjistili po rozebrani auta, musela by se objednavat z francie a cekat cca 10 dnu, tak jsme to zarizli a po drobne retusi kusem cerneho plastu (coz jsem si uz dekal sam) to neni temer poznat. https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&sfns=mo
Grand Scenic IV 1.2 TCe 130, Premiere Edition

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Dodělávky Scenic

Příspěvek od jaggerl » pát bře 22, 2019 14:39

Vypadá to fakt dobře, teď je otázkou, zda se v tom můj domovský servis bude chtít takto vrtat:). Kola jsem koupil také z verze Bose. Původní jsem nechal na zimních, no už se těším jak to bude vypadat. Přehodím je v dubnu, neb si s námi počasí stále zahrává:).

Uživatelský avatar
scenicjirka
Starting member
Příspěvky: 87
Registrován: stř kvě 22, 2019 16:47

Re: Dodělávky Scenic

Příspěvek od scenicjirka » sob kvě 25, 2019 12:00

Zdravím , mám také v autě normální rádio bez velkého displeje a uvažuji o předělávce , neviděli jste někde rádio s androidem ?
Spotřeba Scenic IV
Obrázek

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Dodělávky Scenic

Příspěvek od jaggerl » sob kvě 25, 2019 13:01

Zatím bohužel pro Scenica není dostupné. Psal jsem výrobci, který dělá pro Megane IV, ale zatím prý nezvažují. Výměna za R-link dle servisu prý také není možná.

Uživatelský avatar
scenicjirka
Starting member
Příspěvky: 87
Registrován: stř kvě 22, 2019 16:47

Re: Dodělávky Scenic

Příspěvek od scenicjirka » sob kvě 25, 2019 15:22

Možná by mohlo existovat " Tesla style " ale také jsem nenašel ...

Nenasel by se nekdo kdo by mohl dat fotky ze zadu toho obycejneho radia a take fotky ze zadu teho R linku .
Spotřeba Scenic IV
Obrázek

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Dodělávky Scenic

Příspěvek od jaggerl » ned kvě 26, 2019 08:52

Není nikde nic, ozval se mi jeden výrobce, že zjistí možnosti u vývoje, ale zatím se neozval.

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Dodělávky Scenic

Příspěvek od jaggerl » úte kvě 28, 2019 18:53

Máte někdo na Scenicu shark anténu od Renaultu? Koukal jsem, že došlo v ceníku ke zlevnění. Před cca 5 měs. mi ji servis nacenil na 5 tis a dnes stojí ten stejný produkt 1290,- + montáž.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Dodělávky Scenic

Příspěvek od xxc » úte kvě 28, 2019 19:56

Nemam, ale keby bol k dispozicii, tak by som si to dal. Na Slovensku stojí 50 €. Je to zložité namontovať?
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Dodělávky Scenic

Příspěvek od jaggerl » čtv kvě 30, 2019 14:46

No musí pryč původní anténa, tak předpokládám musí jít dolů tapec stropu. Zítra ji objednam a pak se domluvim se servisem. Mimochodem, dnes jsem vyzvedl auto ze servisu, náprava vypadá vyřešená + jsem nechal dát jiné tycky stabilizatoru, dvere nevrzou, ani okenko, proste nic, asi to dostal do rukou jinej technik:). Snad to tak zustane:).

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Dodělávky Scenic

Příspěvek od xxc » čtv kvě 30, 2019 18:02

Plati na tie auta nejaka europska zaruka? Kludne by som aj na druhy koniec Ciech odniesol auto, keby to vedeli vsetko vyriesit :-) O tu antenu mam zaujem, tak potom dajte info, ci to je zlozite.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Dodělávky Scenic

Příspěvek od jaggerl » čtv kvě 30, 2019 18:16

No prodloužená záruka platí dle podmínek v celé Evropě. No já jsem se s tím dost nazlobil, ted si s tím technik vyhrál. Dveře řidiče komplet rozebral a parádně slícoval, nikde nic nevrzne. Náprava je ted naprosto ticha. Snad bude klid, jsem zvedav, kolik vydrzi tyhle tycky od Lemfördera. Dám vědět co a jak s anténou, ale rychlovka ta výměna nebude:).

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Dodělávky Scenic

Příspěvek od jaggerl » pát kvě 31, 2019 18:51

Tak dnes jsem vyměnil původní stěrače za Bosch Aerotwin, velká spokojenost. Stírají lépe, než původní za nova. Přijde mi, že vše dělá Renault hodně spotřebně. Po roce nové stěrače a tyčky stabilizátoru jsem snad ještě nezažil žádného svého auta. O stěrače se starám, v zimě je netrhám ze zmrzlého skla pokud je namrzlé. Nápravu také šetřím, fakt nevím. Naposledy jsem takto řešil nápravu u Laguny II, koupil jsem pak jiné a kvalitnější komponenty a byl klid jako tady.

Uživatelský avatar
panda
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 12, 2005 23:01
Bydliště: Bratislava

Re: Dodělávky Scenic

Příspěvek od panda » sob čer 22, 2019 01:53

Chystam sa buduci tyzden vymenit scenic II 2003 1.6 16 v benzin za scenic IV 1.3 tce 140 intense. Jedna sa o skladove vozidlo v priplatkovej vybave za dobru cenu. Chyba tam elektrochromticke spatne zrkadlo, ktore som mal v scenicu2 a vyhrievanie sedaciek, ktore importer napriek packu nedodal. Poziadavka na dodatocnu montaz vyhrievania v ramci renault servisu je splnitelna len ciastocne. Vyhrievanie sedaciek mi namontuju v cene auta ale ovladanie nebude na pristrojovke ako u objednanej vybave ale na boku sedacky. Do panelu to nieje mozne natiahnut kvoli impulznemu ovladaniu. V tejto chvili to nechapem, ale necham si to vysvetlit a napisem. Technik v NR je dobry chlap a rad pomoze a vysvetli. Spatne samostmavovacie zrkadlo pri prvej diskusii vyzeralo, ze sa bude dat, ale servis mi napisal, ze sa neda. Ja sam som posielal do ciech na poziadanie spatne zrkadlo na scenic II z vrakaca clovekovi co si prehadzoval manual za elektro. Myslim, ze tam stacilo dat stavu a fungovalo. V scenicu IV je to ale asi ina pesnicka. Technik mi totiz povedal, ze akykolvek ubytok napatia mimo tovarenske nastavenie a blikaju kontrolky. Okrem toho som si vsimol, napr espace ma v zrkadle aj upozornenie na nezapnute pasy, takze tam ide aj nieco ine ako iba stava.
Ja sam som si dorabal tempomat na sc2, opravoval jednotku kurenia autoklimy.....
Rad by som mal samozatmavovacie zrkadlo aj vyhrievany volant.
Zrkadlo si asi kupim. Stoji na nete cca 115€ z buraneho espace a skusim ho napojit na stavu co je v racame. Mozno bude stmavovat.
Volant je iny problem. Treba kupit vyhrievany volant z talismana na nete z buraneho cca 75 - 150€ bez airbagu. Dalej zohnat tlacitko na zapnutie kurenia, ktore je v talismane umiestnene vedla , aspon myslim, naklapania svetiel, ci ovladania intenzity osvetlenia pristrojovky. Proste vlavo dolu od volantu . Ak kupis true led, tak naklapanie svetiel nemas. Dalej je dost mozne, ze je potrebny aj novy kruzok pod volant, ak sa nejedna o priame napajanie mimo neho ale potom neviem co ovlada vypinanie kurenia pri dosiahnuti urcitej teploty. Resp. co urcuje korektne spravanie kurenia pri vypnuti a novom starte. Proste novy sc4 je uz asi inde nez sc2.
Minimalne na to zrkadlo sa opytam a dam vediet.
Renault scenic II 1,6 16V benzin
Renault scenic IV tce 140 GPF intense

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Dodělávky Scenic

Příspěvek od xxc » sob čer 22, 2019 05:13

To zachrani jedine dobra cena, inak ruky prec od Scenicu :-)
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Dodělávky Scenic

Příspěvek od jaggerl » sob čer 22, 2019 10:21

Měl jsem na Scenica 30% z ceníkové ceny. Ani tato sleva nezachrání to, že je auto křáp, s kterým jsem neustále v servise. Přeji tedy šťastnou ruku při výběru, snad něco takového u Scenicu IV existuje.

mirak
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: stř říj 19, 2011 15:04

Re: Dodělávky Scenic

Příspěvek od mirak » ned čer 23, 2019 17:47

Ahoj, antenu shark / ploutev/ mám , děláno sám, jednoduché bez problému, sundá se u staré bič a nasadí nová. Mám ji již rok a bez problému. Koupeno na aliexpres - černá lesklá, jako střecha. cena - pár dolarů.
GS IV, 1,6dCi, 45000 km

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Dodělávky Scenic

Příspěvek od kadliiik » čtv čer 27, 2019 20:06

Ty antény z Aliexpresu nejsou moc kvalitní. U nového rádia to člověk moc nepozná, ale za 5 let, až zima/léto zapůsobí na kondíky a další elektroniku v rádiu, tak budeš chytat signál jen ve městě. Měl jsem takovou anténu na Scenicu II. Ale proč ne, parádu to udělalo a nezavazel tam ten prut, když člověk něco dával na střechu. Dnes jsem si nechal udělal origo žraločí ploutev od Renautu a jak psal jaggerl, mění se celá anténa, ne jen místo prutu, takže musí dolů tapec nad kufrem, protože anténa je zespodu přichycená matkou. Jestli to bude fungovat i po 5 letech stejně dobře jako prut uvidím za 4 roky :-D
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Dodělávky Scenic

Příspěvek od jaggerl » čtv čer 27, 2019 20:11

O tech bych ani nepremyslel, zoufala kontrukce. Slo mi o original. Ale vyhledem k dalsim problemum s autem to resit nebudu...

Uživatelský avatar
Geox
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř čer 06, 2012 23:03

Re: Dodělávky Scenic

Příspěvek od Geox » pát čer 28, 2019 22:50

jaggerl píše:
sob čer 22, 2019 10:21
Měl jsem na Scenica 30% z ceníkové ceny. Ani tato sleva nezachrání to, že je auto křáp, s kterým jsem neustále v servise. Přeji tedy šťastnou ruku při výběru, snad něco takového u Scenicu IV existuje.
Tak to tedy nezní moc povzbudivě - plánoval jsem ho koupit příští rok na jaře až došetřím...
_______________________________
Grand Scenic III 1,6 DCi Bose - 2015
Captur 1,0 - 2020

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Dodělávky Scenic

Příspěvek od jaggerl » sob čer 29, 2019 11:58

Nevěřím, že jsou všechny špatné. Jen když vidím, jak jsou autorizované servisy Renault neschopné pořádně něco řešit, tak prostě moc důvěry člověk nemá.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti