Aerodynamický hluk při jízdě

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od xxc » čtv dub 25, 2019 16:53

Čo je zlé na citroen motoroch? A na BMW? Sú tam 3 isofixy ako v scénicu. Aj keď do prostriedku asi nikto nesadne. Už aj žena odmieta do scénicu sadnúť po skúsenostiach s Citroenom. Toyota je dobra voľba, len je nová, drahá a nemá 3 isofixy. A nechceli mi ju požičať vyskúšať. Ale BMW nebola moja voľba, osobne by som to nebral.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od jaggerl » čtv dub 25, 2019 17:18

xxc píše:
čtv dub 25, 2019 16:53
Čo je zlé na citroen motoroch? A na BMW? Sú tam 3 isofixy ako v scénicu. Aj keď do prostriedku asi nikto nesadne. Už aj žena odmieta do scénicu sadnúť po skúsenostiach s Citroenom. Toyota je dobra voľba, len je nová, drahá a nemá 3 isofixy. A nechceli mi ju požičať vyskúšať. Ale BMW nebola moja voľba, osobne by som to nebral.
No co vím, tak kvalita motorů u BMW není poslední leta fakt nic moc. Navíc v tom BMW 2 to byl 3 válec, což mne dostalo:). Já 3 isofixy už nepotřebuji, mám děti 12, 9 a 6 let . Tak nová X1 je se mi líbí, kufr podobný Scenicu, jen prostě málo místa vzadu. Ve finále jsem tedy zrušil Tourana a potvrdil Toyotu. Uvidíme, snad nebudu častým návštěvníkem servisu:). Zítra auto zaplatím převodem a co říkal prodejce, tak v úterý se by se udělal výkup mého vozu a mohl bych hned odjet novým. Výkupní cenu mám potvrzenou, auto si tam už výkupní technik prolezl. Další auto chci za 5 let, poslední dva Renaulty stály hodně času a nervů...

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od Šamša » čtv dub 25, 2019 21:12

Problém Japonců je ten, že po 10 roce neseženeš náhradní díly a když už, tak stojí nesmysl. A co se BMW týče měl jsem na mysli typy s litinovým N57(6 válec), který je naprosto bezproblémový a najedeš s ním milion km, tj. řada 3 E91 (325D) nebo řada 5 E61 (525D; 530D;535D). Nový šlupky nebrat.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Lukas48
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: pát srp 20, 2010 08:45
Bydliště: u Kutné Hory

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od Lukas48 » úte črc 16, 2019 14:19

jaggerl píše:
čtv dub 25, 2019 14:32
Lukas48 píše:
čtv dub 25, 2019 14:31
Taky sem měl citroena v užším výběru, ale odradil mě motor.
Já už se nějak francouze bojím, mám dvě po sobě hodně špatné zkušenosti.
mě zas nesmí do baráku nic co má něco společného z vodotěsným wartburgem (VW)
Renault 19 - 1,8 (F3P)
Renault Scénic II - 1,6 16V
Renault Grand Scénic - 1,3 Tce140

GSjankas
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pon bře 18, 2019 15:00

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od GSjankas » stř črc 17, 2019 14:53

Takže podruhé jsem byl reklamovat "upadnuté" dveře na řidičově straně. Těsnění viditelně poškozené. Na straně spolujezdce už taky při zavírání dřou o lištu zadních dveří. Dveře seřízeny. Dále jsem reklamoval přední světlomety - při mytí auta je v nich vidět vlhkost. Prý je to normální, podle vyjádření Prahy mají světla nějaké kanálky a bla bla... Další reklamace hluku v autě. S tím autem se dá jet do max. 100 km/h. Potom je slyšet nepříjemný hluk v podobě přiotevřeného okna. Prý je to stavbou auta a další bla bla. Když údajně sklopí zrcátka, tak je to výrazně lepší. Tak jsem se jich zeptal jestli mám jezdít se sklopenými zrcátky :evil: . Najezdím cca. 3 tis. kilometry měsíčně se služebním golfem po dálnici a takový hluk neslyším ani při 170 km/h. To auto je prostě ostuda. Nechápu jak takové auto může jít do prodeje. Kdybych to věděl, tak do něho nikdy nejdu.
GRAND SCENIC 1.3. TCe 160 EDC
R5 GTE

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od jaggerl » stř črc 17, 2019 15:15

Těch "vlastností" tam je opravdu hodně, ve finále je snad každá vada vlastnost vozu. Tohle auto je fakt odpad. Auto už mám více jak týden v servisu, tak jsem opravdu zvědav, co se jim podaří vyřešit.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od xxc » stř črc 17, 2019 16:23

Už aj ja mam predreté tesnenie, mám to reklamovať? Či to je vlastnosť? :-) S tým hlukom som ani ja na reklamácii nepochodil, je to presne tak, ako popisujete. Dokonca som reklamoval aj ten dážď a zo SOI odpovedali, že pokiaľ ma auto homologizáciu, tak je bezpečné a nevedia s tým nič urobiť, aj keď reálne bezpečné nie je. Pri sklopení zrkadiel je hluk približne rovnaký, v zrkadlách to nie je. Vo svelometoch vlhkosť ešte nemám, mate led pure vision? Ale auto umývam málokedy.

Podľa mňa mali auto stiahnuť z trhu ako twingo, osobne nechápem, načo sú renaultu dobrí nespokojní zákazníci.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od jaggerl » stř črc 17, 2019 17:37

S mlhovkami problém také nemám a nemám Led. S tím hlukem fakt problém nemám, mám srovnání s více auty a žádný extrém proti nim to není a to jsem fakt na hluk citlivý, reklamoval jsem řadu pazvuků:). No vír u zrcátek je fakt normální dle Renaultu, nechal jsem si to napsat i na servisní list, neb v zimě pokud se solí, tak prostě není nic vidět. Musím okénko vyčistit a pak pokračovat v jízdě. Jsem sám zvědav, co při hloubkové kontrole vyřeší, ale oni vlastně nic neslyší a nevidí:).

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od Kissman » stř črc 17, 2019 19:19

Hluk... hmmm, Superb ve vybave L&K je hlucbejsi ako muj GS :) pravidelne se desim, ked do toho Superba sedam :) jinak je uz dlouho vseobecne znamo, ze to (vir u zrcatka) dela ten predni sloupek, zadne zrcatko. Btw. nespokojeni se ozyvaji stale, ale fakt si myslite, zeje vas vic ako tech spokojenych? :-D
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od xxc » stř črc 17, 2019 21:09

V superbe som sice nesiel, ale urcite hlucnejsi nebude, pokial nie je havarovany, alebo poskodeny. Mal som kadeco, tak viem predsa porovnat. Mozno stary swift bol aerodynamicky hlucny podobne, pri Peugeote 208 mi hluk tiez ako prve udrel do usi, ale ostatne normalne auta nehucia. Mozno to niekomu nevadi, kto nemal ine auto a nevie porovnat, tak to beriem. Ale netvarme sa, ze Scenic je tichy. Tak isto Toyota na tom musi byt biedne. Na nu sa aj recenzie stazuju. To bude raz vytriezvenie, ked vyskusate normalne auto, co nehuci :-)

Aj ked s tym asi nic neurobime, ale take nazory su nebezpecne. Ved zoberme toho chudaka, co meral panoramaticku strechu. Este by to kupil a zena mu to po prvom vylete otrieska o hlavu :-) Nie kazdy ma tolko penazi, aby mohol len tak menit auta.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od jaggerl » čtv črc 18, 2019 07:14

Pak tedy dle vás hučí všechno:), na autech mám něco najezdeno a muj konkretní Scenic zadny extremni hluk pri dalnicnich jizdach nevykazuje a to jsem se snazil jej srovnat s vice auty. Zanovni Golf, Passat, ale zadny extremni rozdil to nebyl. Dokonce u Pasatu neco rezonovalo ve vydechu ventilace,tak to mi rozcilovalo jeste vice:). Tim se nechci Scenica nazstavat, je to poradny kram a auto dle meho nazoru takto nemelo ani prijit na trh + v mem pripade rada opakujicich se vad. Finalni rozhodnuti padne az po navratu auta ze servisu, zatim k nemu nic nevim. Bud hodim auto Renautlu na hlavu a nebo jej prodam.

GSjankas
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pon bře 18, 2019 15:00

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od GSjankas » čtv črc 18, 2019 09:23

jaggerl píše:
stř črc 17, 2019 17:37
S mlhovkami problém také nemám a nemám Led. S tím hlukem fakt problém nemám, mám srovnání s více auty a žádný extrém proti nim to není a to jsem fakt na hluk citlivý, reklamoval jsem řadu pazvuků:). No vír u zrcátek je fakt normální dle Renaultu, nechal jsem si to napsat i na servisní list, neb v zimě pokud se solí, tak prostě není nic vidět. Musím okénko vyčistit a pak pokračovat v jízdě. Jsem sám zvědav, co při hloubkové kontrole vyřeší, ale oni vlastně nic neslyší a nevidí:).
S mlhovkami taky nemám problém (nebo jsem si nevšiml) a LED světla nemám. Trochu mě zaráží, že jsi citlivý na hluk a nemáš s jízdou v GS problém = opravdu budou jen "vybrané kousky" aut (možná jen ty, kterým "padají" dveře), následně se začnou seřizovat a je to v prd... víte kde. Není náhodou někdo z okolí Ostravy, který nemá problém s hlukem?
GRAND SCENIC 1.3. TCe 160 EDC
R5 GTE

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od xxc » čtv črc 18, 2019 10:01

Ja som siel uplne novym autom, pripravenym na predaj a problem s hlukom bol uplne identicky. Este som technikovi hovoril, ze sa citim uplne ako vo svojom :-) A bol to iny motor, manual, a bez panoramatickej strechy. Mozno len fakt v nejakom tesneni je chyba, co nam dava nadej, ze sa to raz nejak opravi :-)
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od jaggerl » čtv črc 18, 2019 10:12

V mem pripade fakt popisovany hluk neeviduji a to jsem na dalnici casto. Ale vzhledem k jinym problemum je to posledni, co by mne trapilo:).

Lukas48
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: pát srp 20, 2010 08:45
Bydliště: u Kutné Hory

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od Lukas48 » čtv črc 18, 2019 14:30

teď jsem měl možnost jezdit mazdou CX3 a proti tomu je ve scenicu ticho a klid
Renault 19 - 1,8 (F3P)
Renault Scénic II - 1,6 16V
Renault Grand Scénic - 1,3 Tce140

GSjankas
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pon bře 18, 2019 15:00

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od GSjankas » čtv črc 18, 2019 14:44

Tak to jsi asi šťastný majitel GS. Trochu to odlehčím :D Měl jsem nedávno možnost jezdit s kabrioletem (a otevřenou střechu) a je fakt, že GS je trošku tišší :lol:
GRAND SCENIC 1.3. TCe 160 EDC
R5 GTE

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od xxc » čtv črc 18, 2019 15:59

Take sroty tu davate za priklad, Mazdy su siroko daleko zname nizkym odhlucnenim. Rovnako ako Suzuki. Ale uz aj Mazda sa myslim zlepsuje, novsie modely by na tom mali byt lepsie.

Citujem prvy test mazdy cx3, co som hodil do googlu: Test je z 19.09.2018.
Po facelifte je auto výrazne tichšie. Pri orientačnom teste hlučnosti na diaľnici D2 pri rýchlosti 120 km/h som nameral 69 až 70 dB (69,5...). To je takmer presný súčasný priemer. V segmente malých crossoverov nadpriemer. Auto je teda tichšie, dlhšie jazdy sú pohodlnejšie.

Ale to by ani nevadilo, keby bol Scenic nejak porovnatelne hlucny s najhorsimi autami na trhu. Len problem je ten, ze mam podozrenie, ze je to este horsie :-) Vsetky auta som prirodzene nejazdil.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od Kissman » čtv črc 18, 2019 16:03

Haha... asi vam to zmerim ty dB az dneska pojedu SK>CR
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od jaggerl » čtv črc 18, 2019 16:23

Tak jsem po více jak týdnu auto vyzvedl ze servisu a jak jsem očekaval, nic se nevyresilo. Nic se jim neprojevilo. Hned dve zavady se mi projevily cestou ze servisu, velmi zvlastni. Jsem z auta fakt otravenej. Zasedne rodina rada rozhodneme co s autem. Pravnik ma dovcu, toho budu prudit az v pondeli.

GSjankas
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pon bře 18, 2019 15:00

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od GSjankas » čtv črc 18, 2019 16:50

Kissman píše:
čtv črc 18, 2019 16:03
Haha... asi vam to zmerim ty dB az dneska pojedu SK>CR
Klidně to změřte. Nejde ani tak o hluk jako takový - ten je a bude ve všech autech. Jde o to, že ten hluk je jak by bylo přiotevřené okno. A to je to co pořád řeším. V těch autech musí být prostě rozdíl. Neříkejte mi, že kdyby to měl každý GS, tak všichni jsou ok a v pohodě. To by potom znamenalo, že jste nejeli v "normálních autech", kde je opravdu ticho.
GRAND SCENIC 1.3. TCe 160 EDC
R5 GTE

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od Banana » čtv črc 18, 2019 17:27

jaggerl píše:
čtv črc 18, 2019 16:23
Tak jsem po více jak týdnu auto vyzvedl ze servisu a jak jsem očekaval, nic se nevyresilo.
Ja fakt doporucuji vymenit servis, on ty servisy obecne je problem, nevim odkud jste? , ale urcite bude v miste nejaky provereny servis. Pripadne si zajet i nekam dal to se vyplati. Jinak to fakt nikam nevede.

To jsou silna slova o stazeni auta z trhu, samozrejme ze není idealni jako kazde auto, ale myslim, ze ty vady zde popisovane jako hluk, vrzani, razeni, tak se jedna o chybne kousky, mozna ze fakt mají problémy s kvalitou jak byl vypadek pul roku, kdoví kde ta auta stala a pod..

Co je vlastnost auta, tak jsou ty zrcátka v desti, ale da se to vyresit deflektorem. Ale jinak to auto je myslim velice komfortnii, jezdim s nim denne a je to slast do nej usedat, uz jenom ty sedadla jsou vysoce luxusni s tim bocnim vedenim.
Zase na druhou stranu, je to auto za pul milionu, pokud srovnavate s vozem s cenou od milionu vice, da se ocekavat vyssi komfort+kvalita, i třeba Espace je urcite lepsi, ale to je jasne, ze si Renault musí drzet nejake trumfy pro drazsi model.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od jaggerl » čtv črc 18, 2019 17:39

Banana píše:
čtv črc 18, 2019 17:27
jaggerl píše:
čtv črc 18, 2019 16:23
Tak jsem po více jak týdnu auto vyzvedl ze servisu a jak jsem očekaval, nic se nevyresilo.
Ja fakt doporucuji vymenit servis, on ty servisy obecne je problem, nevim odkud jste? , ale urcite bude v miste nejaky provereny servis. Pripadne si zajet i nekam dal to se vyplati. Jinak to fakt nikam nevede.

To jsou silna slova o stazeni auta z trhu, samozrejme ze není idealni jako kazde auto, ale myslim, ze ty vady zde popisovane jako hluk, vrzani, razeni, tak se jedna o chybne kousky, mozna ze fakt mají problémy s kvalitou jak byl vypadek pul roku, kdoví kde ta auta stala a pod..

Co je vlastnost auta, tak jsou ty zrcátka v desti, ale da se to vyresit deflektorem. Ale jinak to auto je myslim velice komfortnii, jezdim s nim denne a je to slast do nej usedat, uz jenom ty sedadla jsou vysoce luxusni s tim bocnim vedenim.
Zase na druhou stranu, je to auto za pul milionu, pokud srovnavate s vozem s cenou od milionu vice, da se ocekavat vyssi komfort+kvalita, i třeba Espace je urcite lepsi, ale to je jasne, ze si Renault musí drzet nejake trumfy pro drazsi model.
Jsem z Prahy, zde bohužel stojí všechny servisy za prd, jel jsem kousek za Prahu,kde byl naporučení AutoKout, několik let OK, ale poslední 2 roky peklo. Jinde v Praze je to o dost horší. Tato reklamace byla řešena ve spolupráci s Renault ČR, jedná se již o 11.. Oslovil jsem i soudního znalce, tedy v příštím týdnu bude posudek. Auto je obecně špatně slícované, servis ani neopravil špatně namontované rádio, prostě nic se nevyřešilo, jen tam bylo více jak týden. Sedadla jsou OK, ale auto jako celek není dobré, tedy alespoň ne v mém případě.

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od Banana » pát črc 19, 2019 10:15

Ja jezdim do družstva invalidu abych ty invalidni nebozaky trochu podporil, jsem s nima celkem spokojeny, sice to nejsou zadny Lumeni co se tyka tech elektronických věci ale karosarinu myslim zvladnou. . Mel jsem komplet rozsmelcovanej zadek a udelali to pekne, není to vůbec znat. Sice to delali skoro mesic - dali si na cas , ale výsledek dobry. Pak jsem s nima zadny velky zavady neresil, pouze pravidelny servis + vymena gum 2x.rocne.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od jaggerl » ned črc 21, 2019 20:22

Tak nevím. V pátek jsem jel z Prahy do Nýrska a dnes s rodinou zpět. Servis evidentně řešil nové slícování dveří řidiče, protože bylo naprosté ticho, spotřeba opět parádní a tah také. Nutno dodat, že jsem tedy řešil i garančku s výměnou oleje, vzduchového filtru atp.. Na ostatní věci se servis ani nepodíval, 5. dveře špatně slícované, autorádio špatně usazené, prostě se jim do toho nechce, neb vše poserou. Jsem velmi zvědav, co na to Renault ČR, čekám pouze na jejich vyjádření k řešení, jinak má již vše v rukách právník. Dle soudního znalce mohlo být auto opraveno max po 3 návštěvách servisu, tedy jednalo se hlavně o jejich neschopnost cokoli řešit. No bude to zajímavé.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Aerodynamický hluk při jízdě

Příspěvek od xxc » ned črc 21, 2019 20:56

Mozno nieco potichu vymenili a kde sa nenajde chyba, nie je dovod na reklamaciu/vratenie/odstupenie od zmluvy :-)
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti