Vrzganie od prednej napravy

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Vrzganie od prednej napravy

Příspěvek od jaggerl » pon úno 25, 2019 18:12

mirak píše:
pon úno 25, 2019 15:44
Ještě pro Jaggerl- jestli to chceš řešit - tak tip -www.vasenaroky.cz
Bratr je právník, tak zatím pomůže on, ale prý to bude na dlouho pokud nebude Renault rozumný...

Honza O.
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob bře 03, 2018 13:06

Re: Vrzganie od prednej napravy

Příspěvek od Honza O. » stř bře 27, 2019 21:12

Pro zajimavost davam vedet o aktualnim stavu u me a rekapitulaci vyvoje. Po cca pul roce od koupeni zaclo neco poklepavat (zima 2017/2018). Nez jsem to zacal resit, tak to s oteplenim na jare prestalo. V lete 2018 zaclo znova. Servis to vyresil vymenou tycky stabilizatoru. (Rikal jsem, ze to je mozna horni ulozeni tlumicu, na zaklade informaci uvedenych zde, pry to tim nebylo.) Ted v zime 2018/2019 to zaclo pro zmenu gumove vrzat pri prejezdu retarderu. Servis to minuly tyden vyresit nejakym promazanim gum na tlumicich. Od te doby to nedela. Chtel jsem, at auto projedou, poslechnou a posoudi, zda se podle nich chova normalne napr. prevodovka, pry je OK. Spojil jsem to s 2. vymenou oleje (po 1 a 3/4 roce, 43 tisic km, 1. vymena cca 23 tisic km).
Grand Scenic IV 1.2 TCe 130, Premiere Edition

mirak
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: stř říj 19, 2011 15:04

Re: Vrzganie od prednej napravy

Příspěvek od mirak » čtv bře 28, 2019 11:59

Dotaz k Honzovi O. -
- u mne- klepání od přední nápravy - poprvé vyměněno horní uložení tlumičů/ vloni/, letos znovu - vyměněny tyčky stabilizátoru / ale mám podezření že měnili i horní uložení/.
- dotaz - píšeš o převodovce - u mne se projevuje hučení při brzdění motorem nejvíce u 5.a6. stupně. Po projetí je to prý v normě - ale není, normálně jiná auta to nedělají při najetí cca 20000 km. Jak se ti projevuje převodovka ?. Díky za info.

Honza O.
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob bře 03, 2018 13:06

Re: Vrzganie od prednej napravy

Příspěvek od Honza O. » čtv bře 28, 2019 12:24

Ja pri brzdeni motorem nepozoruju huceni, ale kdyz radim vyssi stupne a trochu necham dyl prokluzovat spojku, tak to trochu huci. V zime studeny motor trochu poskubaval pri rozjezdech + ve vyssich rychlostech jsem mel obecne pocit, ze neco huci (nemyslim vzduch) co by nemuselo. Pry mi prisroubovali i nejaky uvolneny plast v podbehu, ktery mohl rezonovat nebo klepat. Ohledne meneni horniho ulozeni atd. je klidne mozne, ze vymeni neco a nepriznsaj to, aby se nejaka zavada neopakovala kvuli reklamaci, nevim. Ja si zatim na servis nestezuju. Co zlobilo se vyresilo nebo resi. (Zlobi mi ted ten posuvny box, nechce se zajistit napoprve v predni pozici). Uz je objednany. V podstate jedina zavada co zlobi, uz se resila a stale trva, je, ze se mi po cca pul hodine jizdy po dalnici a naslednem zabrzdeni motorem nebo i brzdou (proste ve chvili odblokovani tempomatu spojkou nebo brzdou) obvykle rozsviti kontrolka zkontrolovat stop & start. Menil se v te souvislosti nejsky brzdovy senzor, sle dela to dal. Nijak me to ale neomezuje, jen jsem to radeji hladil, kdyby to znamenalo neco s brzdama atd. Zatim jsem vicemene vsechny servisy pridruzil k servisnim prohlidkam, takze me to prilis neobtezuje.
Grand Scenic IV 1.2 TCe 130, Premiere Edition

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Vrzganie od prednej napravy

Příspěvek od jaggerl » čtv bře 28, 2019 12:28

To hučení mám také, je to prý OK, nicméně mám novou spojku, neb auto při záběru spojky poskakovalo, přišlo mi, že spojka i klouzala, ale těch dohadů než to Renault udělal,reklamoval jsem to 3x. TL4 není dobrá převodovky, nepřesná a má evidentně potíže s kvalitou, mám kolem sebe více lídí s touto převodovkou a chod je všude dost podobný, navíc rychle odchází spojka. Nápravu snad dořeší na 3. pokus, nejdříve výměna horního uložení, pak prostřik gum stabilizátoru a ted se čeká na nový stabilizátor...

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Vrzganie od prednej napravy

Příspěvek od jaggerl » sob dub 13, 2019 20:12

Tak mi byl konečně vyměněn celý stabilizátor. Auto drobet vrzalo i za tepla, toto není již slyšet, celkově mi přijde jízda lepší. Uvidíme jak v zimě, jinak by už auto fakt letělo s z domu. Žádné jiné závady nejsou a snad již nebudou, přístup servisu AutoKout byl 100% a snaží se zákazníkovi pomoci. Opět tedy děkuji panu Tesařovi za super přístup a servis.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Vrzganie od prednej napravy

Příspěvek od xxc » úte kvě 21, 2019 16:43

Tak som bol aj ja auto reklamovat po 26 000 km kvoli buchaniu prednej napravy a vraj su vybite tycky stabilizatora. Tak ich vymenia. Technik sa cudoval, ako s takym rozbitym autom som mohol chodit :-)
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Vrzganie od prednej napravy

Příspěvek od jaggerl » úte kvě 21, 2019 18:39

No já jsem zvědav, co vymyslí ted, neb to klepene na jedne strane prave po jejich zasahu + auto táhne doprava.Tycky dam od jineho vyrobce, ty stavajici mi prijdou takove forove.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Vrzganie od prednej napravy

Příspěvek od xxc » stř kvě 22, 2019 19:22

Tak uz mam vymenene tie tycky a znova je naprava ticha (a dostavaju sa do popredia vrzgave zvuky interieru :-) Aj pristup servisu je dobry, v podstate do 24 hodin vyrieseny problem, auto bolo v servise asi 2 hodiny.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Vrzganie od prednej napravy

Příspěvek od jaggerl » čtv čer 13, 2019 21:41

Tyčky jsem si dodal své, výměna dokonce zdarma, neklepe nic, naprosté ticho. Došlo i ke kompletnímu rozebrání dveří řidiče, promazání, prý srovnání a po 14 dnech je stále klid, tak snad OK. Tedy jediný problém je rádio, které je ve vedru nepoužitelné, čeká se na řešení, snad mi nedojde trpělivost, když se auto téměř vyřešilo.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Vrzganie od prednej napravy

Příspěvek od xxc » úte říj 22, 2019 21:14

Dlho som sa z napravy netesil, dnes som menil pneumatiky a predne letne su uplne zosuchane zvnutra. Zla geometria, alebo vraj auto niekde vletelo do diery a rozbilo napravu (na co si nespominam). Ked menili tycky, tak vraj to nemalo vplyv na geometriu (s tym suhlasi aj google). Kontrolujete geometriu a mate napravy ok, alebo je to vlastnost tych aut ( po 31 000 km)?
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

grand scenic III
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pon kvě 28, 2012 19:05

Re: Vrzganie od prednej napravy

Příspěvek od grand scenic III » sob kvě 22, 2021 09:44

Ja som to reklamoval tiez, vymenili horne dorazy tlmicu myslim, nejaku guma tam padala a po prejazde vytlku to kleplo alebo zavrzgalo. Po oprave par km v pohode a potom zacala hrkotat cela naprava, tak som sa vratil do servisu a reklamoval opat. Tak potom zistili ze su v haji tycky stabilizatora... no otras co si s tym zazivam. Uz som reklamoval snad 8veci. Z toho 6 uznali...

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti