Nové mapy

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Nové mapy

Příspěvek od Banana » úte říj 16, 2018 22:31

Hurá, Map of Europe V2017.12 je tady.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Nové mapy

Příspěvek od kadliiik » stř říj 17, 2018 13:39

Hustě! Gratuluju Renaultu, že nám stihli dodat mapy z 2017 ještě před koncem roku 2018 :-D Aspoň nám nelžou a narovinu ukazují, že mapové podklady dávají s ročním zpožděním. Aspoň uzavírky a kolony to ukazuje k aktuálnímu datu :-D
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Nové mapy

Příspěvek od Kissman » stř říj 17, 2018 15:31

Jj, reportoval jsem na Rnews :) neni to zas tak spatne :) driv mapy nebyly vubec. Kdyz zachovaji stavajici tempo 2x update rocne, byt rok starych map, nemam problem... sice radeji jezdim se Sygicem skrze CarPlay, ale na ty bezne pojizdky je to plne dostacujici.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Nové mapy

Příspěvek od xxc » stř říj 17, 2018 15:44

Lenze tam su rovnake mapy ako na sygic. Tak isto su niekolko rokov neaktualizovane cesty. Ale mam niekde formular, kde to treba nahlasovat.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Nové mapy

Příspěvek od Kissman » stř říj 17, 2018 15:48

? Sygic aktualizuje mapy i nekolikrat do mesice...
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Nové mapy

Příspěvek od Banana » stř říj 17, 2018 16:35

Myslim, ze nema cenu aktualizovat mapy casteji nez jednou rocne, u nas se toho moc nestavi a vyhled je mizivy. A pokud tam nahodou nejaky ten novy kilometrik hned nebude, tak to clovek nepozna.
Spis nevim, jestli nedochazi s mapou i k aktualizaci dalsich veci, treba toho dopravniho infa, protoze to je fakt skoro nepouzitelne posledni dobou, a to takhle nebejvalo. Nekdy tak fakt neni dost brutalni zacpa....
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Nové mapy

Příspěvek od kadliiik » stř říj 17, 2018 22:05

Taky mám z toho dopravního infa za poslední cca měsíc a půl smíšené pocity. Buď hlásí zácpu jak prase a vede trasu všude možně, což se mi nezdálo a jel jsem teda napřímo na ten zastavenej provoz, konkrétně je jednalo o semafor kyvadlové dopravy na hrázi na nových mlýnech. Ale dojel jsem na červenou na semaforu a přede mnou nikdo nestál.. Tak jsem ho příště neposlech v jiné zácpě a bohužel v ní strávil přesně jak hlásil - 30 minut. A naposled mi hlásil furt přeblikáváním mezi 2 a 7 min zpoždění na hranicích v Mikulově, a když jsem tam dojel do kolony, tak ze 7 minut přeblikl na 30, a tolik jsem tam i nakonec stál. Na druhou stranu mě protáhne Mnichovem v dopravní špičce tak, že tomu sám nemůžu uvěřit. Tak nevím jestli není problém jen na území ČR. Ikdyž vlastně když nad tím přemýšlím, tak háže blbosti i po dálnici mezi Mnichovem a Salcburkem.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Nové mapy

Příspěvek od Banana » čtv říj 18, 2018 09:02

Bohuzel se tomu neda verit, a to je to nejhorsi, ale ono 100 procentne ani Waze, taky se mi uz stalo, ze kolona nebyla ale pravdepodobnost je mensi.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Nové mapy

Příspěvek od kadliiik » čtv říj 18, 2018 12:46

Jo je to blbé, zvlášť když člověk jede neznámou cestou a kvůli vymyšlené koloně ho to vede podivnýma cestama. Je potřeba to brát s rezervou a kdyžtak se aspoň pokochat krajinou. Když mi to zahlásí kolonu na cestách co znám a podívám se na navrhované objížďky, tak jde někdy poznat, že to navrhuje pitomosti. Na druhou stranu to zase nikdy nevede vyloženě nějakou polní nebo lesní cestou, kudy reálně nejde projet, jak mi to dříve už některé navigace udělaly. Možná je to někdy až škoda, protože té navigaci chybí spousta cest, kterými by teda aspoň Kadjar projel, takže ani nepomůže plánovači navolit, že má vést trasu nezpevněnými cestami, protože je na mapě prostě nemá. Ale chápu, že může být těžké na mapách udržovat ještě další docela hustou síť nezpěvněných cest, kterými by se možná projet dalo a možná taky ne a je lepší je tam prostě vůbec nemít.

Každopádně nechci tu navigaci jen hanit, protože určitě jsem s ní víc spokojený než nespokojený. V létě ty různé prázdninové uzavírky ukazovala skvěle a našla mi i nové zkratky, o kterých jsem nevěděl. Navíc je skvělá ve městě, kdy dost přesně ukazuje, ve kterém pruhu je potřeba jet. Pracuji dočasně v Mnichově, kde je velká část okruhu, včetně odboček, vedena pod zemí a i v takovém prostředí se navigace orientuje skvěle. Taky jsem si tu párkrát zahrál na chytráka a jel jinou než navrženou, leč podle mapy kratší, cestou a ztroskotal jsem na zákazech odbočení :-D Takže pokud bych počítal skóre, kdy si hraje na chytrou navigace a kdy já, tak je to fifty fifty, nemáme si co vyčítat :-D
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Nové mapy

Příspěvek od Banana » čtv říj 18, 2018 13:03

Ono take zalezi dost na nastaveni, trvalo mi to pomerne dlouho to optimalne nastavit. Jednak nastavit ignorovat vsechny omezeni pouze zakaz vjezdu ponechat (se stavalo ze pri praci na silnici me to hnalo kdovi kudy a realne tam zadne zdrzeni nebylo) a dale nastavit od min.20 minut uspory aby se prepocitavala trasa, kratsi interval je uz prave riziko, ze to zene nesmyslne po objizdce.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Nové mapy

Příspěvek od kadliiik » čtv říj 18, 2018 13:41

Aha, tak ta práce na silnici možná vysvětluje někdy ty alternativy, kama se mě snaží "bezdůvodně" hnát, budu muset kouknout do nastavení. Jinak tu usporu mám taky od 20 minut výše.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Nové mapy

Příspěvek od Kissman » stř říj 24, 2018 18:57

2017.12 uz je k dispozici i pro velke displeje ;) tak stahujte... btw. takova trosku zakulisni informace - mozna budou brzy 2018.06 :P
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti