Chyba automaticke brzdy

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Chyba automaticke brzdy

Příspěvek od Banana » pon črc 16, 2018 21:13

Tak se mi stala infarktova zalezitost (1000km od domova). Po zastaveni a vypnuti motoru, zacala blikat automaticka brzda, kdyz jsem otevrel dvere, tak Scenic zacal pistet jako o zivot "zajistete vozidlo..." a hlasilo to chybu rozjezdu do kopce, nic neslo delat, neslo nastartovat, totalni sekac. Pak jsem to nastesti ozivil, ze jsem dal kartu ke startovacimi tlacitku a nastartoval. Od te doby se to uz nestalo. Nestalo se nekomu to stejne, pripadne cim by to mohlo byt?
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Chyba automaticke brzdy

Příspěvek od xxc » pon črc 16, 2018 21:18

Mne to tiez par krat pisalo, presne, aj chybu rozjazdu do kopca. Ale pisalo mi to myslim "skontrolujte rucnu brzdu", alebo tak nejak. Potom som pokracoval v jazde do prace, potom to este par krat napisalo a na dalsi den uz asi nic. Auto islo nastartovat normalne, podla mna aj zabrzdene bolo. Do servisu pojdem na prehliadku o par dni, tak uvidim, ci nieco zistia.

Dnes zase "skontrolovat parkovaciu brzdu", "skontrolovat rozjazd do svahu" po pomalom parkovani v garazi (ale tak parkujem stale).

Tak v servise nic nenasli, ta chyba sa vraj nezapisuje asi nikde, kedze udajne auto je bez chyb.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

ADG
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 30, 2019 13:39

Re: Chyba automaticke brzdy

Příspěvek od ADG » úte dub 30, 2019 13:45

Slabý akumulátor... takto sa to potom správa...

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Chyba automaticke brzdy

Příspěvek od xxc » úte dub 30, 2019 14:59

Už len to by chýbalo, aby na novom aute s jazdami na dlhšie trasy bol slabý akumulátor. Odvtedy to funguje.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Honza O.
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob bře 03, 2018 13:06

Re: Chyba automaticke brzdy

Příspěvek od Honza O. » úte dub 30, 2019 17:51

Loni v lete se mi taky jednou stalo, ale nastartovat to slo myslim normalne, to uz si nepamatuju, ale asi po nastartovani a vypnuti motoru uz to bylo hned zas ok. Je mozny, ze se baterka chova trochu podivne, protoze obcas se mi i za jizdy najednou odpoji nabijeni telefonu (a telefon napise najednou ze prislusenstvi neni podporovano), po odpojeni a pripojeni to zas jde. To s tim ale nemusi souviset. U me se teda menil nejaky parkovaci senzor (v souvidlosti s tim, ze po cca pulhodine jizdy na dalnici a naslednem brzdeni, at uz mozorem nebo brzdou se mi casto napise “zkontrolujte stop & start” a stop start se tim deaktivuje, jako bych ho rucne vypl tlacitkem, jen pak uz do vypnuti motoru nejde zapnout). V podstate mi to v nicem nevadi, ale radeji jsem to zkousel resit, aby to nebyl treba priznak neceho vaznejsiho. Ta vymena brzdoveho snimace problem start stop nevyresila, ale je mozne, ze s tim dnimacem fakt neco bylo a ted uz neni. (Jen si uz presne nepamatuju, zda se menil predtim nebo potom co to hlasilo chybu te brzdy :) )
Grand Scenic IV 1.2 TCe 130, Premiere Edition

ADG
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 30, 2019 13:39

Re: Chyba automaticke brzdy

Příspěvek od ADG » stř kvě 01, 2019 18:06

Je to slabý akumulátor resp. pokles napätia... Ak budeš mat opäť túto hlášku pripoj na pol hodinku nabíjačku a bude to fungovať... to že jazdíš dlhé trasy neznamená, že manažment dobíjania akumulátora ho aj skutočne nabíja....

ADG
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 30, 2019 13:39

Re: Chyba automaticke brzdy

Příspěvek od ADG » stř kvě 01, 2019 18:39

Je to slabý akumulátor resp. pokles napätia... Ak budeš mat opäť túto hlášku pripoj na pol hodinku nabíjačku a bude to fungovať... to že jazdíš dlhé trasy neznamená, že manažment dobíjania akumulátora ho aj skutočne nabíja....

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Chyba automaticke brzdy

Příspěvek od Banana » čtv kvě 02, 2019 08:54

Od te doby, co jsem deaktivovat system start&stop, to uz nedela, asi to bude souviset s tou barerkou, ze dostava zahul s tim blbym start&stopem""
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

PeterP
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 20, 2012 12:43

Re: Chyba automaticke brzdy

Příspěvek od PeterP » pát kvě 03, 2019 15:46

Stalo sa mi to dva krat, ako niekto pisal, je to slaba bateria... Tiez som tomu nemohol uverit, ze po prejdení 500km moze byt na druhy den bateria vybitá. V servise povedali ze je to bezne na novych autach ze odchádzajú akumulátory, vymenili za novy v zaruke. Odporucam ist dat premerat bateriu do servisu, zistia ci nie je vadny nejaký clanok.

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Chyba automaticke brzdy

Příspěvek od Šamša » ned kvě 05, 2019 12:06

Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti