SCENIC IV

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
greggie
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 01, 2018 12:49

Re: SCENIC IV

Příspěvek od greggie » čtv zář 20, 2018 09:10

tak ja mam 1.90 a k tomu sedim pomerne vysoko, nastavit nie je problem, problem je ked si to potom samo poskoci o 2cm hore a zase nic nevidim, nastavim znovu a skoci to 2cm dole takze je skoro utopeny v palubke a nema vyznam...

prave dnes rano som to restartoval a nepomohlo, buducu stredu som objednany do servisu, snad koli tomu nerozbomarduju polovicu palubky, ktora zatial drzi a nic nevrzga, tak ako v celom aute... zatial nic :-)

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » stř zář 26, 2018 16:53

Tak to vypadá na první vážnější závadu u Scenica. Když je spojka v záběru tak auto drnčí, děje se i na zpátečku, když potřebuji pomalu popojizdet a drzet chvili spojku v zaberu. Tipoval bych na pritlacak, ci lamely + na páty a sesty prevodovy stuper prevodovka huci. Tedy opet reklamace:). Mimochodem, bohuchani sedacky dosud nevyreseno, stale cekame na spodni dil sedaku.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » stř zář 26, 2018 19:30

Mne sa rozdrncala palubna doska, uz ani ta spolujazdcova opierka ani tak pri tom nevadi, len aspon toto keby opravili. Prevodovka ostala ta stara, co pri 1.2 tce a ludia to reklamovali?
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » stř zář 26, 2018 19:55

Zcela jiste je prevodovka stejna, chova se uplne stejne a vykazuje podobne vady.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » čtv zář 27, 2018 22:40

Diky bohu za EDC :P najezdil sem ted behem par dni 2tkm a ve spojeni s tempomatem / omezovacem a LKA uplne bozi :) ze by ten manual byl fakt krap?
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » čtv říj 04, 2018 11:42

Dneska jsem si rano vsim zajimave veci... kdyz pustim cudlem max na predni okno, v palubce se po chvilce ozve cvaknuti (neco sepne) a behem par chvil zacne foukat vlazny az teply vzduch na predni okno. V navodu jsem hledal, mozna blbe koukam, ale netusil jsem, ze je ve Scenicu samostatny el. ohrev. Nevidel jsem to ani pred koupi v zadnem letaku.

Obrázek

Tak nejak uz me ted nevadi to nevyhrivane sklo :D sednu a za tri minuty jedu bez skrabani :)
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » čtv říj 04, 2018 13:22

Ved to ma kazde auto, asi kvoli bezpecnosti, zapne klimatizaciu a pusti teply vzduch naplno. Dokonca ani cez dotykove ovladanie to auta nemaju. Este lepsie by asi bolo rovno vyhrievanie skla, ale aspon bude lacnejsie to sklo pri vymene. Dufam :-)
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » čtv říj 04, 2018 14:32

Rozhodne to kazde auto nema :D minulou zimu jsem projezdil v hodne novych autech a u vsech jsem musel cekat jak ocas treba 10 - 20 minut, nez se zahreje motor, aby to zacalo foukat teply vzduch... (u tech, kde nebylo vyhrivane sklo). Jasne, nebylo to idealni pro motor, ale kdyz nebyla skrabka :( .
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » čtv říj 04, 2018 15:15

Zajimave s tim jsem se v moji vyrobni verzi prototyp nesetkal. Jsou tam ted rozdilnosti proti prvnim verzim (novy Rlink2, DAB radio apod..)
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » čtv říj 04, 2018 18:23

Tak ja neviem, doma mame len Peugeoty a nikdy som nepocitoval, zeby to nefukalo. Dieselove elektricky musia kurit urcite a u benzinovej 208 neviem, ale nenapadlo mi to ako deficit, cize asi kuri a odhmlieva tiez. Lebo odmrazenie chvilu trva a radsej lad oskrabem a idem. Ale v kazdom pripade treba Renault pochvalit, ze to tam je :-)

Este mozu byt rozdiely pre ine krajiny, take marocke a portugalske verzie nemusia mat vyhrievany palivovy filter a ani to kurenie.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » čtv říj 04, 2018 18:25

No jeste aby nedoslo k mejlce :) kazde auto fouka, to ano, ale jen malo z nich ma predhrev vzduchu tak, ze po par vterinach fouka teplo :)
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Uživatelský avatar
renault841
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: úte lis 03, 2015 17:13

Re: SCENIC IV

Příspěvek od renault841 » úte říj 09, 2018 22:29

I já to v Modusu mám, všechno na okno, teplotu na max a za chvíli z tama leze teplý vzduch. Ocenil jsem to, když jsem hlavně zapomněl škrabku. Za toto Renaultu +. :) Divil bych se kdyby to neměly novější a dražší auta. I když dneska už je možné všechno. :)
<> Renault Laguna III 4Control 2.0dCi - M9R - ESM - 110 kW |
Obrázek
<> Renault Megane 1.4e - E7J - 55 kW
<> Renault Laguna 2 3.0 V6 - L7X - 152 kW
V údržbě:
<> Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi - M9R - ENERGY - 127 kW - AT6
<> Renault Grand Modus 1.2TCe - D4Ft - 74 kW | LPG demontováno |

greggie
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 01, 2018 12:49

Re: SCENIC IV

Příspěvek od greggie » čtv říj 11, 2018 11:09

Kissman píše:
čtv říj 04, 2018 11:42
Dneska jsem si rano vsim zajimave veci... kdyz pustim cudlem max na predni okno, v palubce se po chvilce ozve cvaknuti (neco sepne) a behem par chvil zacne foukat vlazny az teply vzduch na predni okno. V navodu jsem hledal, mozna blbe koukam, ale netusil jsem, ze je ve Scenicu samostatny el. ohrev. Nevidel jsem to ani pred koupi v zadnem letaku.
Tak nejak uz me ted nevadi to nevyhrivane sklo :D sednu a za tri minuty jedu bez skrabani :)
ano, ked sa ochladilo, rano je tu cca 1-2 stupne, tiez som vsimol, ze v porovnani s predoslou Octavkou, Scenic kuri takmer okamzite

tiez mi najprv bolo luto ze sa nedalo objednat vyhrievane sklo, ale s tymto to nakoniec az taky problem nie je

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » sob říj 13, 2018 19:05

Toto je u Renaultu fakt super, rozmrazuje to fakt hned. Kolega ma Kodiaqa a chvili to trvalo, take se letosni zimu divil co tam mam za predehrev jak rikal:)))

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » čtv říj 18, 2018 08:58

Dneska rano jsem to zkousel, bylo cca 5C a fucelo z toho studeny jako u stary Octavky, takze asi zalezi na roku vyroby apod. Jinak vyhrejvani sedacky mam, o vybave to asi nebude. Bohuzel mam vozidlo z prvni vlny vyroby v lednu 2017.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

tenco
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: pát čer 16, 2017 17:07

Re: SCENIC IV

Příspěvek od tenco » úte říj 30, 2018 18:53

Zdravím, dnes z ničoho nič mi začalo na budikoch svietiť upozornenie "skontrolujte zámky sedadiel" a kľúč servisu.
S autom a so sedadlami sa nič nerobilo... neviete poradiť čo to znamená? Alebo pomôže iba servis?

Honza O.
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob bře 03, 2018 13:06

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Honza O. » úte říj 30, 2018 21:35

Nevim uz presne co mi to psalo, ale obcas se mi u Grand Scenicu spatne “zaklapne” sedadlo ve 3. rade, kdyz ho rucne zvedam, ze pak ani nejde sklopit dolu elektronicky. Musim ho sklopit rucne a znovu zvednout s uz je to OK. Mam ale dost veci nacpanych v te prihradce pod podlahou kufru za sedadlama, tak je mozny, ze tomu pri sklapeni nebo zvedani neco zavazi. Dela to jen nekdy. Jestli 3. radu sedadel nemas, tak nevim.
Grand Scenic IV 1.2 TCe 130, Premiere Edition

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » ned lis 25, 2018 21:37

Trosku ma vcera prekvapila hlaska o potrebe navstevy servisu do 1500 km. Auto malo najazdenych 19 800 km. Olej bol meneny v autorizovanom servise asi pri 10 000 km (existuje o tom aj zapis v nejakej ich databaze) a v auguste pri 15 000 km bolo auto na rocnej prehliadke (kde olej nemenili, kedze interval je 2 roky/25 000 km). Mate nejake skusenosti, ci sa moze degradovat olej za pol roka a 10 000 km, alebo mohli neresetnut pocitadlo pri vymene? Vraj motor ma aj nejake senzory na kvalitu oleja, kedze servis sa zacal hlasit po dlhsom dialnicnom stupani, mam trosku pochybnosti, ako to riesit. Motor je 1.5 dci.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

cbx
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 09, 2018 22:42

Re: SCENIC IV

Příspěvek od cbx » ned pro 09, 2018 23:37

Zdravím, jsem tu nový a zatím ještě Renault nemám (doposud jezdím se škodovkami a zatím vždy v pohodě, jen jsem chtěl trochu větší auto). Mám ale už zamluvenou předváděčku GrandScenica, svezl jsem se v tom a pro mou středně velkou rodinu mi to přišlo OK. Samozřejmě něco se mi nelíbí, ale od koupi by mne to neodradilo. Máme u dealera dobrou známou, prý se Scenicy není žádný fatální problém. Na tohle forum jsem narazil náhodou a nestačím se divit, skoro jako by to auto byla snůška problémů a vyloženě konstrukčních vad (vrzání nápravy, které oprava definitivně neodstraní, odcházející převodovka jsou asi ty nejzásadnější - pokud chápu dobře) doplněných lajdáckým zpracováním. Chci se tedy zeptat, ty zmíněné problémy se týkají všech Scéniců, nebo to bylo jen třeba první rok výroby? Nebo nekvalitně vyrobené série? Děkuji za názor.

Honza O.
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob bře 03, 2018 13:06

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Honza O. » pon pro 10, 2018 00:20

Ono jde spis o to, ze spokojeni majitele nemaji potrebu sem psat, jak jsou nadseni, proto to vypada, ze je tu samy problem. Ja spokojeny jsem. Resil jsem jen vrzani toho kola pri prejeti nerovnosti. Nedelalo to hned, zaclo tak po pul roce. Vymenili tycku stabilizatoru a nezda se mi, ze by se to vracelo. Uvidime na jare. Spousta tech veci co se tu resi by se na mojem aute mozna dala najit taky, ale me neprijde az tak divne, ze slysim ve 150 km/h proudit vzduch nebo ze tece voda po bocnim okynku pri desti atd. To stejne ohledne slicovani dilu. Kazdy ma asi jine naroky a jinou chut marnit cas v servisu kvuli vecem co me nijak zasadne netizi a radost z auta jako celku je prevazi. Ja mohu scenic doporucit.
Grand Scenic IV 1.2 TCe 130, Premiere Edition

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » pon pro 10, 2018 06:04

Ked mate dohodnutu predvadzacku, tak odporucam ju vyskusat na dialnici v dazdi. Pokial nebude vadit ten hluk a neviditelnost v spatnych zrkadlach, tak uz vacsie problemy to asi nema. Iba drncanie skiel pri prejazdoch nerovnosti, ale to zistite az v lete, ked sa auto nahreje a lepidla povolia. Ono to je tak, ze ked ludia maju len Renaulty, tak ani si ten hluk neuvedomuju. Ale pokial clovek presadne z auta do auta, tak si to uvedomuje. Tak isto tie zrkadla. Ale zase prsi na dialnici len par krat v roku. Lajdacke spracovanie, kto by take nieco pozeral, ostatne auta su spracovane normalne, fabrika funguje uz dlhe desatrocia, co to vyraba, platforma nie je nova, mala byt uz vychytana. Ale to az taky problem nie je (kym nezacnu dvere o seba suchat pri zatvarani :-)
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » pon pro 10, 2018 10:28

Presne tak, na foru se koncentruji problémy, ale to je dobře :-) Ja mam první serii Premiere Edition a zadne zavazne problémy nemam, pouze to vrzani od napravy - doslo v servise k vymene v zaruce. Pak nejake drobnosti, jako serizeni dveri, jinak auto slape jako hodinky. Jediny co ještě, ze nekdy se nechyti ten system cteni tlaku pneu.
Grand Scenic je ale jinak pro rodinu opravdu super auto, nacpe se do nej nestutecne mnoho, celkem dobry je i to sklopeni předního sedadla spolujezdce, pak vznikne obrovska lozna plocha. Scenic je v soucasne době technologicky nejvyspelejsi auto Renaultu, pouze nemaji Renaulty ani Scenic vzdalenou spravu vozu a hned tak asi mit nebudou.
Jinak obecne problémy jsou ze strika voda od zrcátek ve vysoke rychlosti ve velkem desti a ne moc vykonne ostrikovace, ale oboji se da resit.
Jedina nevyhoda: v soucasne době vyssi cenikova cena vozu, která mi prijde vysoka s maximalni výbavou se clovek dostava vysoko ale to skoro u všech Renaultu, uz neplati za levna auta, nadruhou stranu, da se získat u dealera sleva :-)
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

cbx
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 09, 2018 22:42

Re: SCENIC IV

Příspěvek od cbx » pon pro 10, 2018 11:39

Děkuji za reakce. Efekt fóra, kde se koncentrují problémy, tak nějak umím předpokládat a souhlasím, že je to dobře :-) Už jsem to zažil u výběru Oktávky 1.4 TSI - ale tady mi to přišlo jako masakr :-) Určitě se s autem důkladně projedu a zkontroluji, co se dá, vyzkouším řazení, hluk a tak. Pravda, že na nějaký hluk jsem zvyklý - v OII je na dálnici hodně slyšet zvuk od pneu. Jel jsem už (hodně krátce) s jiný kusem (automat, nafta, výkon 100 nebo 110 k - už nevím) a jediné negativum, které jsem zachytil, byla relativně malá zpětná zrcátka oproti tomu, co mám teď. Pak jsem koukal, že to jejich sklo je trochu víc zakulacené, ale vadilo mi to jen při prvním pokusu zaparkovat zacouváním, prostě jsem napoprvé musel nadvakrát, než jsem byl v optimální pozici. Potom některé nedomyšlené věci v interiéru, ale s tím bych žít uměl. A s deštěm/hlukem bych se asi vypořádal přinejhorším těmi deflektory na okna, i když normálně bych je na to auto asi nedával. Mimochodem, po dálnici jsem jel a hlučnost mě asi nijak zvlášť nezaujala, nesoustředil jsem se na ni. Právě jinak mi to auto přišlo jako fajn pro rodinu naší velikosti. Uvidíme, co ta projížďka.

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » pon pro 10, 2018 12:34

V případě nových Renaultů je to spíše o štěstí na kus:). Kolega ve firmě má nového Grand Scenica a také již po 6 měs. řešil spojku, bouchání přední nápravy také, a vrzání okének při přejezdu nerovností řešíme oba. Mám kolem sebe hodně Renaultů a spíše mám problém najít někoho, kdo problémy nemá. Pracuji u firmy, která se subdodavatelem pro Renault a mám tedy o kvalitě poněkud jiné informace, prodejce vám o tom zcela jistě povídat nabude. Kvalita je velmi kolísavá, ono se stačí podívat, co za lidi v tom závodě je, raději nevědět. Ale co se tak bavím s lidmi, tak je to všude dost podobné.

cbx
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 09, 2018 22:42

Re: SCENIC IV

Příspěvek od cbx » pon pro 10, 2018 13:10

Tak ani jsem neočekával, že by standardní prodejce na problémy upozorňoval a přiznával je. V případě, že je dobrým známým, jsem to ale přeci jen trochu čekal, pokud tedy prodejci nemají nějaký podmíněný reflex a problematičnost zatlučou vždycky z principu. Což vyloučit nelze a po přečtení tohoto vlákna jsem dost velké pochybnosti o kvalitě získal - proto se taky ptám. Jen si říkám, proč - pokud máte takové informace - jste Renault kupoval. Já jsem si říkal, že aspoň těch 100 000 km by to mohlo bez zlobení dát a pak že auto vyměním - tak nevím ... se škodovkou jsem měl zatím vždycky celkem klid, ale ta auto jako Scenic a v podobné cenové kategorii nedělá. A z nových kousků už ani tak dobrý pocit nemám. Zkusím přes kontakty vyzvědět něco v servisu Renault, třeba se něco dozvím.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti