Nový/starý člen

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vaskez
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: pon zář 24, 2007 15:06

Nový/starý člen

Příspěvek od Vaskez » stř zář 26, 2018 20:22

Ahoj, tak když už jsem tento fórum k Scenic IV nastartoval, tak je asi fer abych si taky jednoho pořídil :D . Takže zdravím všechny a i když jsem dlouho váhal změnu značky, tak nám to doma nedalo a jsme zase u Scenicu a radí. Příští týden si vyzvednu referenční kousek 1.6 dCi – v podstatě stejný motor v novém kabátu. Za mě definitivně nejlepší volba s ohledem na spotřebu, výkon a údržbu. Výbava Intense a navíc ve vozidle systém sled. mrtvého úhlu, Easy park assist, 360 stupňové parkovací senzory + kamera a rezerva.
Ještě prodat toho krasavce co mi stoji v garáži a popojedeme…
Tak doufám, že si tady čtyřky budeme jen chválit a nebudeme řešit problémy. Jo a nechal jsem si rovnou nainstalovat deflektory a děkuji všem co tady na tento problém upozornili.
Tak jsem rad zpátky 8)
Renault Scenic I 1.6 16V Sportway 2002
Renault Scenic II 1.6i 16V Luxe Privilege 2005
Renault Scenic III 1.6 dCI S&S Bose 2012
Renault Scenic IV 1.6 dCI Intense 2017

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Nový/starý člen

Příspěvek od xxc » stř zář 26, 2018 20:31

Tak to gratulujem, rovno tam dávať deflektory, namiesto žeby opravili tie zrkadlá, či čo tam víri ten vzduch. Ja už by som počkal na facelift. A autochromaticke spätne zrkadlo to nemá.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Nový/starý člen

Příspěvek od jaggerl » stř zář 26, 2018 20:40

Gratulace a snad nebudete resit tolik problemu. Je to asi kusove. Kolega ma to same a neresi nic, ja jsem v servisu porad, aktualne prevodovka. Auto je celkove velmi nekvalitne postavene, tedy snazim se vse resit min. v pvnich 2 letech pripadne auto vratit.

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Nový/starý člen

Příspěvek od jaggerl » stř zář 26, 2018 20:41

Vaskez píše:
stř zář 26, 2018 20:22
Ahoj, tak když už jsem tento fórum k Scenic IV nastartoval, tak je asi fer abych si taky jednoho pořídil :D . Takže zdravím všechny a i když jsem dlouho váhal změnu značky, tak nám to doma nedalo a jsme zase u Scenicu a radí. Příští týden si vyzvednu referenční kousek 1.6 dCi – v podstatě stejný motor v novém kabátu. Za mě definitivně nejlepší volba s ohledem na spotřebu, výkon a údržbu. Výbava Intense a navíc ve vozidle systém sled. mrtvého úhlu, Easy park assist, 360 stupňové parkovací senzory + kamera a rezerva.
Ještě prodat toho krasavce co mi stoji v garáži a popojedeme…
Tak doufám, že si tady čtyřky budeme jen chválit a nebudeme řešit problémy. Jo a nechal jsem si rovnou nainstalovat deflektory a děkuji všem co tady na tento problém upozornili.
Tak jsem rad zpátky 8)
To auto znam, byl to hroznej lezak a prodaval se ve finale za 500k:), tak snad bude vse OK:)

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Nový/starý člen

Příspěvek od xxc » stř zář 26, 2018 22:15

No niektori ludia fakt neriesia, niekomu nevadi, ked to vrzga, huci, hlavne ze ide :-) Ked niekto ma stale len Renaulty, tak ani nevie, ze ostrekovac moze striekat aj normalne rozprasene na sklo a pod. Alebo, ze auto nemusi na dialnici tak hucat. Kusovym veciam nie velmi verim, ved to ide za sebou a robia to stroje, tak by nemali byt take odchylky, ze jedno auto sa stale kazi a druhe nie. Skor je to o uzivateloch.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Nový/starý člen

Příspěvek od Banana » stř zář 26, 2018 22:38

Ja fakt nevim, jaky jsem narocny uzivatel, sedel jsem v dost autech a musim rici, ze Grand Scenic fakt idealni auto pro rodinu. Ma bohatou vybavu , vnitrni prostor a celkove komfortni a nepusobi stisnene, zatim zadna velka zavada u me nenastala. Pouze musim kriticky uznat, ze vzhledem k 20'' kolum je trochu naladen na jinou kvalitu silnic nez ten nas CR-tankodrom, takze by mu prospela i mensi kola ale neni to nic dramatickeho. A pak me celkem drti spotreba, cca 9,5l/100km pri pouzivani v zacpach rano do prace a odpoledne domu. To bych ocekaval mensi. Po dalnici-mimomesto se dostanu tak na 7,5l/100km.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Nový/starý člen

Příspěvek od xxc » stř zář 26, 2018 23:02

Ja som praveze vo vela autach nesedel, ale tak hucal snad len Peugeot 208. Ale tam snad by len tie zrkadla pomohli. Z tych malo aut je C4 Picasso v komforte iny level, inac suhlasim. A prave o tom to je, ze mozno neriesite drncanie skiel pri prejazde nerovnosti, alebo drhnutie v prevodovke a ini to riesia. Pochybujem, ze mate skla inac uchytene, alebo inu prevodovku. Alebo tie zrkadla, aj niekde pri Megane to virenie vody spominali, pritom nikde inde som sa na tych malo autach, co som jazdil, nestretol.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Uživatelský avatar
Vaskez
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: pon zář 24, 2007 15:06

Re: Nový/starý člen

Příspěvek od Vaskez » čtv zář 27, 2018 18:46

Ahoj xxc, ano ostřikovače jsou ve III a IV nic moc ale jezdím služebně s jinými auty a i pres to pro svou rodinu volím znovu a znovu Scenic :)
Vždy se nám vešlo do auta VŠE, co jsme potřebovali, nikdy nás nenechal někde na silnici, bavilo nás a pořad nás baví cestovat s tím autem. Snad to s generaci IV nebude jinak.
V podstatě jsem nějaké vrzáni opravdu nikdy neřešil. Pustím si dobrou hudbu, a dokud na mě nevyskočí nějaká hláška, neřeším…takže asi nejsem náročný uživatel.
Renault Scenic I 1.6 16V Sportway 2002
Renault Scenic II 1.6i 16V Luxe Privilege 2005
Renault Scenic III 1.6 dCI S&S Bose 2012
Renault Scenic IV 1.6 dCI Intense 2017

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Nový/starý člen

Příspěvek od xxc » čtv zář 27, 2018 19:44

Aj ja som si tak pustil hudbu, ze popocuvam novy album, nic som nepocul na dialnici. Naraz som prisiel do mesta, auto spomalilo, stichlo, radio sa zrazu zdalo hlasne :-) To su zazitky. Ja mam Scenica rad, aby to nevyznelo, ze len nadavam, ale niektore veci su v tom fakt zle (a zase ine dobre). Napr. mne ostrekovace az tak nevadia, su ine, nerozprasuju tak krasne na cele sklo, ako v Peugeote 407 (ale zase treba priznat, ze v Picasse su tiez dost zle, tam som to aj reklamoval, aj nieco nastavovali a velmi tomu nepomohli).

Mna len jedno zaraza, ze vypustit auto na trh, v ktorom nic/skoro nic nevidno v spatnych zrkadlach, to je nehorazne.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Nový/starý člen

Příspěvek od Kissman » čtv zář 27, 2018 22:32

xxc píše:
stř zář 26, 2018 20:31
Tak to gratulujem, rovno tam dávať deflektory, namiesto žeby opravili tie zrkadlá, či čo tam víri ten vzduch. Ja už by som počkal na facelift. A autochromaticke spätne zrkadlo to nemá.
Elektrochromaticke vnitrni zpetne zrcatko je nove v paketu "Premium". Ja ho mel na zacatku roku jeste v normalni vybave a nebylo potreba paket... a to vyreni neni vubec hrozne, prakticky to zacina vadit az tak od 150km/h (tyden jsem ted jezdil v desti v SK, odzkouseno, auto z vyroby duben 2018) a to uz neni bezpecna rychlost ani na suchu. To auto neni sportak :)¨

Ostrikovace taktez v pohode :) to ze jsou lidi zvykli strikat okolo auta, to uz jsem si zvykl ze si musim setrit okno... takhle aspon nejsem stejne prase a kapalina stejne dotece az ke kraji okna nahore (strikaji tak do 3/4).
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Nový/starý člen

Příspěvek od xxc » čtv zář 27, 2018 22:39

Zeby to modifikovali to virenie? Ktovie. Mne staci aj ostrekovacom tosku viac ostriekat okno a uz mam penu na na bocnych sklach.
Naposledy upravil(a) xxc dne čtv zář 27, 2018 22:46, celkem upraveno 1 x.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Nový/starý člen

Příspěvek od Kissman » čtv zář 27, 2018 22:42

Mel by to udajne delat sloupek (dela to, i kdyz sklopim zrcatka)... treba je jen trosku zmeneny profil toho sloupku? Netusim... ale jinak ofuky mam pripravenene na namontovani, jen nevim jak je namontovat. Vypadaji moc hezky, tak sem je poridil...
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Nový/starý člen

Příspěvek od jaggerl » stř říj 03, 2018 20:18

Ofuky budu resit az pojedu na vymenu sedaku a reseni prevodovky i kdyz vlastne i problem s vodou je stale otevren, tak uvidime co s tim Renault CR udela. Na spodni dil sedaku cekam uz mesic.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Nový/starý člen

Příspěvek od Kissman » stř říj 03, 2018 20:24

Ja mam za sebe vrzani vyreseno :) dneska jsem se optal pri oprave gumy co by to tak mohlo byt a servisak mi povedel, ze to zna a ze to pry delaji kolenicky ktere o sebe trou v nejnizsi poloze sedacky. Ze pry mam jen o kousicek zvednout... no, moc sem tomu neveril, ale v prubehu provrzane cesty domu jsem zastavil na benzince, sedacku o kousicek zvedl - odhadem tak pul centak? - rozjel jsem se, prejel par retarderu, der no a svete div se, nic nevrze. Ze by to bylo takhle jednoduche?
xxc píše:
čtv zář 27, 2018 22:39
Zeby to modifikovali to virenie? Ktovie.
Tezko rict, ale je to dost mozne, protoze spoustu veci, na co si lidi stezuji nebo jsem videl v recenzich ja proste tak nemam... napr. mlhovky pri corner light sviti krasne a opravdu pomahaji nebo ostrikovace svetel nezasvini celou kapotu - neni z nich na ni ani kapka.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Nový/starý člen

Příspěvek od jaggerl » stř říj 03, 2018 20:33

Take jsem na doporuceni zvedl sedacku, zlepsilo se to, ale dela to stale. Tedy pry spodni cast sedaku je nutna vymenit, tedy cekam na dil...

Uživatelský avatar
Vaskez
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: pon zář 24, 2007 15:06

Re: Nový/starý člen

Příspěvek od Vaskez » ned říj 07, 2018 19:36

Auto je doma, prvni dojmy super...deflektory vypadaji super a seknu aute. Zda odstranili problem, Vam dam vedet az bude prset. Aktualizace Rlink pres USB bez problemu, mapy nahraji jindy, az budu mit vice casu, chce to cca. 35 min.
Nic nikde neboucha, nevrze a nepiska :)
Vse je intuitivne a funguje jak ma. Mista vsude dost, deti jsou nadseny. Razeni trochu horsi nez u Scenic III, snad me nepotka to co se tady resilo, tragedie to rozhodne neni, akorat je to jine. Hezky se v tom sedi, sedacky jsou rozhodne lepsi nez v Scenic III.
Budu resit zimni pneu, pravdepodobne NOKIAN.
Zatim spokojenost
Renault Scenic I 1.6 16V Sportway 2002
Renault Scenic II 1.6i 16V Luxe Privilege 2005
Renault Scenic III 1.6 dCI S&S Bose 2012
Renault Scenic IV 1.6 dCI Intense 2017

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Nový/starý člen

Příspěvek od Kissman » ned říj 07, 2018 19:38

Sice jsem chtel Continentaly ale nakonez jsem vzal taky Nokiany :) v testu nebyly spatne.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Uživatelský avatar
Vaskez
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: pon zář 24, 2007 15:06

Re: Nový/starý člen

Příspěvek od Vaskez » ned říj 07, 2018 19:41

Kissman, a spokojený?
Renault Scenic I 1.6 16V Sportway 2002
Renault Scenic II 1.6i 16V Luxe Privilege 2005
Renault Scenic III 1.6 dCI S&S Bose 2012
Renault Scenic IV 1.6 dCI Intense 2017

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Nový/starý člen

Příspěvek od Kissman » ned říj 07, 2018 20:01

Jeste nevim :) na autu je budu davat az prvni tyden v listopadu :) zatim jsem mel jen Continentaly na starem aute. Ale myslim, ze po jedne zime stejne nebudu moc hodnoti Nokiany, protoze to bude moje prvni zima s automatem :D jeste ze se da vypnout to ESPcko :D
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Nový/starý člen

Příspěvek od xxc » ned říj 07, 2018 20:45

Ja mam Micheliny a tiez som velmi spokojny. Vyslo aj taky kopec s automatom (a to ani neviem kde vypnut esp), kde sa ini smykali.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Uživatelský avatar
Vaskez
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: pon zář 24, 2007 15:06

Re: Nový/starý člen

Příspěvek od Vaskez » sob říj 20, 2018 19:53

Tak nakonec Continental WinterContact TS 850 P, dam pak vedet jak to dopadlo :)
Renault Scenic I 1.6 16V Sportway 2002
Renault Scenic II 1.6i 16V Luxe Privilege 2005
Renault Scenic III 1.6 dCI S&S Bose 2012
Renault Scenic IV 1.6 dCI Intense 2017

Uživatelský avatar
Vaskez
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: pon zář 24, 2007 15:06

Re: Nový/starý člen

Příspěvek od Vaskez » pon lis 19, 2018 19:38

Pneu super, spokojenost. Auto zatim taky super, nelituji. Trochu mi vadi, ze razeni neni tak presne jako u Scenic III ale jinak maximalni spokojenost. Motor je skvely a potreba taky. Prevzouvani v Auto Kout za 720 kč - nema cenu kupovat plechove disky. Kufr mensi, ale vejdeme se. Vetsi komfort vpredu a definitivne pohodlnejsi sedacky. Deflektory jsou ok, hluk akorat od zpetnich zrcatek, jinak super ticho :)
Renault Scenic I 1.6 16V Sportway 2002
Renault Scenic II 1.6i 16V Luxe Privilege 2005
Renault Scenic III 1.6 dCI S&S Bose 2012
Renault Scenic IV 1.6 dCI Intense 2017

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Nový/starý člen

Příspěvek od xxc » pon lis 19, 2018 21:17

To je ake ticho, ked je hluk od spatnych zrkadiel? :-) Inak tie spatne zrkadla su take, ze vidno dost maly uhol, to tiez som asi nikde nevidel. Za sebou auta na ceste vidim, ale uz z parkoviska som vyjst nevedel, rovnako z vedlajsej cesty na hlavnu. Cele tie zrkadla su zle a je to dost podvod.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Nový/starý člen

Příspěvek od Kissman » pon lis 19, 2018 21:27

Ma cenu kupovat plechace :) ja treba jezdim cely rok na letiste (pole) a po ceste jsou takove blbe obrubniky... predstava, ze je v zime neuvidim a naberu je tema krasnejma dvackama... no asi bych se zblaznil :D hluk neni od zpetnych zrcadel ale od nedokonaleho tesneni dveri a jinak si na ne zvyknes. Ja uz je teda pri couvani ani nepouzivam, protoze kamera ma dost siroky uhel zaberu a vidim pri couvani z mista i doleva a doprava...
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: Nový/starý člen

Příspěvek od xxc » pon lis 19, 2018 21:36

Akeho tesnenia dveri? A je aj dokonalejsie tesnenie/novsia verzia?

Dnes som to porovnal s Picassom a podla mna tesnenia su podobne, resp. skary su prekryte aj na Renaulte. To podporuje teoriu, ze by mohli existovat nejake novsie tesnenia, ktore by hucali menej.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů