Vnější zpětná zrcátka a zpětný chod

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
pivel
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: ned bře 12, 2006 18:43
Bydliště: Táborsko

Vnější zpětná zrcátka a zpětný chod

Příspěvek od pivel » pon bře 29, 2021 13:07

Podle manuálu jde nastavit polohu vnějších zpětných zrcátek při zařazené zpětné rychlosti, tzn při zařazení zpátečky se zpětná zrcátka upraví na uloženou polohu. Zkoušel jsem to, ale nedaří se mi to. Mám automatickou převodovku a Rlink2.
Pracuje vám to správně? Když zařadím zpátečku a přepnu přepínač na úpravu P nebo L zrcátka, tak se zrcátko upraví na nějakou uloženou polohu, vždy jen ta strana kam je přepínač. Při zařazené zpátečce jsem nedokázal uložit polohu, tak jak hovoří manuál.
Renault Talisman 1,8 TCE Initial Paris 2019

Primergy
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pát říj 26, 2018 12:28

Re: Vnější zpětná zrcátka a zpětný chod

Příspěvek od Primergy » pát zář 08, 2023 15:15

Tak jsem to zkoušel a chová se to tak, že když zařadím zpátečku, zrcátka jsou pořád ve standardní poloze. Pokud však parkuji třeba na levou stranu, tak si přepnu přepínač zrcátek jako bych chtěl upravovat levé zrcátko, a ono se v ten moment samo sklopí do polohy pro parkování abych viděl obrubník. Pokud spínač přepnu do prostřední polohy, zrcátko se zase srovná do standardní polohy pro jízdu.

Takže je to asi tak, že pokud parkuješ a couváš, tak si musíš ručně zvolit na spínači na kterou stranu a poté se ti to naklopí tak abys viděl (vlevo nebo vpravo). Toť moje zkušenost..
Renault Mégane III Grandtour 1.5 dCi 81kW, r.v. 2014 Life
Renault Talisman Grandtour 1.6 dCi 118kW r.v. 2017 Initiale Paris

Master4u
Junior member
Příspěvky: 104
Registrován: ned srp 09, 2015 11:30

Re: Vnější zpětná zrcátka a zpětný chod

Příspěvek od Master4u » pát zář 08, 2023 17:00

ano tak to funguje, já mám stále zaplou pravou stranu, akorát se občas nevratí zrcátko zpátky, tak to musim udělat ručně

Odpovědět

Zpět na „Talisman“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host