Active Emergency Braking System

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Active Emergency Braking System

Příspěvek od niky79 » pon lis 27, 2017 09:45

Už někdo "zkoušel" ten aktivní systém nouzového brždění? Mě přijde, že to vůbec nefunguje. Zkoušel jsem s kámošem, na kterého jsem "najížděl" :lol: :lol: :lol: a nikdy nic (vždy jsem "vyměkl dřív já"). Vzdálenost v sekundách od auta se sice ukazuje, ale to je asi vše. Když jsem to zkoušel v Astře, za plus minus stejných podmínek, auto už v předstihu varovalo řidiče (hlasově a vizuálně - červený pruh v zorném poli), že hrozí srážka. Rendlík nevaruje a nezabrzdí. Asi si sezenu kus polystyrenu... :lol: :lol:
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

softouch
Advanced member
Příspěvky: 426
Registrován: čtv črc 23, 2009 20:54

Re: Active Emergency Braking System

Příspěvek od softouch » pon lis 27, 2017 20:04

Ja som ho testol na dialnici. Siel som 100 podla rychlomeru na tempomate. Zaradil som sa do praveho pruhu za pomalsie kamiony. Sli kvoli doprave menej ako 90kmh. Noha nad brzdou a cakal som, co sa bude diat. Prv oranzova vystraha a zvukovy signal, ked som nezareagoval, cervena vystraha a auto zacalo brzdit. Podobne ked sa na dialnici tesne predo mna zaradil typek, ktory siel pomalšie.
Podla mna funguje.
Renault Megane IV GrandCoupe Intens 1.5dCi110 EDC r.v. 08/2017
ObrázekDetail spotreby tu.
Renault New Fluence Limited 1.5dCi95 r.v. 05/2015
Obrázek Detail spotreby tu.
ex: Renault New Thalia Privilége r.v. 07/2009 1,2 16V po 189.500km pri spotrebe 5,71l/100km Detail spotreby tu.

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Active Emergency Braking System

Příspěvek od niky79 » pon lis 27, 2017 21:23

Mě vůbec. Dneska jsem to zkoušel také na dálnici, u kamionu a prostě nic. Zadna reakce. Orientačně – jak daleko jsi byl od těch kamionu, když se objevila vystraha a zvukovy signal?
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Active Emergency Braking System

Příspěvek od Banana » pon lis 27, 2017 23:06

Ja to simuloval na papirovem kartonu a nic, normalen to auto do nej nabouralo, takze mam trosku obavy jak to funguje, hlavne jak se pozna ta funkcnost? A nemam tam adapt. tempomat, takze myslim, ze to bude nejaka odlehcena verze bez radaru, ktera moc nefunguje.Nemam ale Megana ale GSIV, ktery by mel mit i aktivni ochranu chodcu.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Active Emergency Braking System

Příspěvek od niky79 » úte lis 28, 2017 08:11

Ale AEBS znamená, že tam máš radar. Jak jinak by se například měřila vzdálenost od auto a vědělo se, kdy spustit brzdění? Nicméně, taky nemám adaptivní tempomat.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

softouch
Advanced member
Příspěvky: 426
Registrován: čtv črc 23, 2009 20:54

Re: Active Emergency Braking System

Příspěvek od softouch » úte lis 28, 2017 13:53

Som za PC, tak sa rozpisem asi viac. :-) Ale moje skusenosti:
1. okrem situacii popisanych vyssie sa mi viackrat stalo, ze aj pri nizsich rychlostiach v meste (okolo 40kmh). Moje auto sledovalo auto iduce predo mnou, mal som zapnuty ale neaktivny tempomat (plyn aj brzdu som reguloval nohou, nemal som nastavenu rychlost), takze mi neukazovalo ako som od neho daleko, ale beriem, ze ho registrovalo automaticky. Auto predo mnou odbocovalo doprava a spomalilo. Kedze oproti nic neslo, drzal som plyn bez zmeny. Ked som sa priblizil na mozno 4-5m, auto zapiskalo. Nerobil som to zamerne, proste normalna situacia v premavke. Podvedome som sa ako vzdy uhol, aby som auto predo mnou obisiel ciastocne uz cez protismer. Stalo sa mi to aj dnes a hned som si spomenul na nikyho, ze ti musim napisat :-)
2. v navode sa pise, ze to sleduje pohybujuce sa objekty. preto to mozno ignorovalo ten karton. Navyse, karton moze neodrazat radarove vlny alebo ho kamera nerozpoznala od vozovky. Treba pozriet do navodu. Mozno keby sa ten karton hybal, tak by reagovalo.
3. auto mi piskalo aj ked sa mi za zakrutou zjavil pri krajnici cyklista. Ja 100kmh na tempomate, on mohol ist tak 25kmh a kedze neslo nic oproti, tak som sa vyhol. Ale normalne vykricnik na displeji a piskanie bolo.
4. ked mi vbehla srnka pred auto, nespominam si na reakciu auta, lebo som dupol na brzdu (vtedy je vystraha zbytocna, lebo som reagoval). Nanestastie par plastov mi zlomila, tak to ide mat vymenit na poistku. Srnka usla, takze sa jej asi okrem buchnutia nic nestalo.
5. pri umelom testovani tohto systemu podla mna nema nikto realne nervy na to, aby drzal auto pod plynom, aby si auto myslelo, ze vodic nesleduje premavku. Inak povedane. AEBS dava vystrahu len vtedy, ked detekuje, ze vodic nereaguje. Ak reaguje nedostatocne, zrejme dodatocne zasiahne a zosilni brzdny ucinok. Ale to nemam nervy skusat, nakolko predpokladam, ze to sa deje az pri naozaj hranicnej situacii. Plus prinos AEBS je, ze bud zabrani zrazke alebo znizi nasledky. Cize ja nechcem riskovat tie znizene nasledky :-)
6. ak mate niekto AEBS a nemate adaptivny tempomat, podla mna system zasiahne pri mnou opisanom zaradeni sa za kamion. Lebo auto je pod plynom, vodic nereaguje, tak su splnene podmienky ja jeho zasah. Lebo priznajme si, ze ked si to clovek skusa, tak ten plyn podvedome trochu povoli a tympadom to auto vyhodnoti tak, ze vodic reaguje.
7. ked som sa zaradoval za kamion ja 100, kamion mozno 80, tak auto zacalo piskat ked som mohol byt tak 4-5m a brzdit az ked som bol odhadom tak 3m a rychlost vyrovnalo pri mozno 2m vzdialenosti. Bolo to na moj vkus uz blizko. Mal som aktivny adaptivny tempomat, ale on nepiska ked len normalne dobrzduje pri beznej vzdialenosti....
8. mam v aute kameru. sice mam nahravanie zvuku vypnute, ale skusim to pri najblizsej prilezitosti ked sa mi stane nejaka situacia, kde to zasiahne ulozit a niekam to nahram. Len kamera dost skresluje, ako vidi vzdialenost od auta vpredu vodic a ako kamera. Mal by som mat na karte aj tu dnesnu vyssie popisanu situaciu.
9. posledna poznamka. Podla mna funguje AEBS ok. Piska a brzdi samo podla mna len v situaciach, kedy to naozaj treba. Nie je premotivovany. Najazdil som po Bratislave a okoli a aj nejake cesty do kosic a spat, mam skoro 12 tisic km od leta. To len na margo toho, ze som mal pripady, kedy AEBS reagovalo, ale zase nerobim ich zamerne snad okrem jedneho pripadu s tym zaradenim sa za kamion.
Renault Megane IV GrandCoupe Intens 1.5dCi110 EDC r.v. 08/2017
ObrázekDetail spotreby tu.
Renault New Fluence Limited 1.5dCi95 r.v. 05/2015
Obrázek Detail spotreby tu.
ex: Renault New Thalia Privilége r.v. 07/2009 1,2 16V po 189.500km pri spotrebe 5,71l/100km Detail spotreby tu.

softouch
Advanced member
Příspěvky: 426
Registrován: čtv črc 23, 2009 20:54

Re: Active Emergency Braking System

Příspěvek od softouch » úte lis 28, 2017 13:56

inak. radar na megane IV spoznate tak, ze na prednej maske mate logo ploché nakreslené akoby za rovným plastom. Ak tam radar nie je, tak je logo plastické, uprostred je priehlbina.
AEBS moze teoreticky fungovat s kamerou za celnym sklom, ktora sleduje jazdne priuhy. vtedy naozaj moze ignorovat stojaci karton...
Renault Megane IV GrandCoupe Intens 1.5dCi110 EDC r.v. 08/2017
ObrázekDetail spotreby tu.
Renault New Fluence Limited 1.5dCi95 r.v. 05/2015
Obrázek Detail spotreby tu.
ex: Renault New Thalia Privilége r.v. 07/2009 1,2 16V po 189.500km pri spotrebe 5,71l/100km Detail spotreby tu.

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Active Emergency Braking System

Příspěvek od niky79 » úte lis 28, 2017 14:24

No, radar IMHO nemá možnost, jak rozpoznat, zdali se auto před vámi pohybuje, nebo ne. Ostatně, testy tohoto radaru se často provádí oproti stojící maketě auta (zřejmě nafukovací). Když jsem najížděl na známého, tak jsem byl určitě blíže než 4-5 metru a nic. Musím to ještě nějak otestovat. AEBS tam určitě mám, připlácel jsem si za něj, logo je ploché a pod digitálním ukazatelem rychlosti vidím, že to ukazuje vzdálenost v sekundách od auta. Rikas tedy, ze idealni test bude "nečekaně" (z pohledu auta) se zařadit za pomalejší kamion?
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

softouch
Advanced member
Příspěvky: 426
Registrován: čtv črc 23, 2009 20:54

Re: Active Emergency Braking System

Příspěvek od softouch » úte lis 28, 2017 21:17

Nechcem radit nieco, co môže skoncit nehodou :-) Tym, ze mam adaptivny tempomat, tak som vedel, ze auto zacne spomalovat za tym kamionom samo, lebo je to funkcia toho tempomatu. Ale on navyse aj piskal a signalizoval, ze som moc blizko a to uz je AEBS. Prv oranzovy trojuholnik s vykrcnikom a potom cerveny a auto zacalo brzdit.
Skor odporucam normalne jazdit a ono tie situacie podla mna v premavke nastanu a auto ti zapiska, ze si blizko a mal by si dat nohu dole z plynu.
Co sa tyka pohybujuce sa vs. nepohybujuce sa. Ja som to cital v manuáli, preto o tom hovorim,ze na staticke veci nema reagovat.
Inak ploche logo = radar, takze ho mas. Ale teoreticky by sa to dalo spravit aj cez kameru, ktora sleduje jazdny pruh. Moja kamera na zaznam z auta to udajne ma (Mio), ale nejako som nezistil, ako to funguje, tak som to odignoroval.
Inak, ako by som asi skusil test. Predne auto na tempomate napriklad 70. V pravom pruhu prazdnej dialnice. Tvoje auto tempomat 86 kmh, lavy pruh dialnice ho dobieha. Ste v spojeni telefonicky na handsfree a hlasite si dianie. Ty instruujes, s nohou pripravenou brzdit, predne auto, kedy ti ma vojst do cesty. On vojde do laveho pruhu a je pripravený v pripade potreby pridat plyn alebo uhnut doprava. Ked auto nezareaguje, tak brzdis ty a kricis aby on pridal. Mne sa zda, ze radar zachyti takto vchadzajuce auto aj ked je v tvojom pruhu este len ciastocne.
Chlape, ale dufam, ze ta nebudu hlasit v dopravnom servise. Eventualne to skuste v nizsich rychlostiach (40-50kmh) na ceste, kde su dva pruhy jednym smerom.
Renault Megane IV GrandCoupe Intens 1.5dCi110 EDC r.v. 08/2017
ObrázekDetail spotreby tu.
Renault New Fluence Limited 1.5dCi95 r.v. 05/2015
Obrázek Detail spotreby tu.
ex: Renault New Thalia Privilége r.v. 07/2009 1,2 16V po 189.500km pri spotrebe 5,71l/100km Detail spotreby tu.

softouch
Advanced member
Příspěvky: 426
Registrován: čtv črc 23, 2009 20:54

Re: Active Emergency Braking System

Příspěvek od softouch » úte lis 28, 2017 21:36

nedalo mi, tak som v tej zime vybehol do auta pre kartu z kamery :-D Fakt si davaj pozor pri testovani.
Video 1: https://youtu.be/2n3uEz5ZbV0
popis, nakolko som na kamere vypol nahravanie zvuku, je, ze AEBS zapiskal v momente tesne predtym, ako som pohol volantom dolava, co na videu vidiet.
Video 2: https://youtu.be/hDuN20VfqMs
popis: to je ta moja sobotna zrazka so srnou. skoda nie je velka, vyzera to len na vymenu tej casti masky, v ktorej je znak/radar. Radar funguje.
Renault Megane IV GrandCoupe Intens 1.5dCi110 EDC r.v. 08/2017
ObrázekDetail spotreby tu.
Renault New Fluence Limited 1.5dCi95 r.v. 05/2015
Obrázek Detail spotreby tu.
ex: Renault New Thalia Privilége r.v. 07/2009 1,2 16V po 189.500km pri spotrebe 5,71l/100km Detail spotreby tu.

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Active Emergency Braking System

Příspěvek od niky79 » úte lis 28, 2017 21:51

No, to je dost daleko, co jsi pohnul volantem. Mě to proste neudělá nic, i když na displeji blika informace, že jsem pod 0,5 sekundy daleko.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

softouch
Advanced member
Příspěvky: 426
Registrován: čtv črc 23, 2009 20:54

Re: Active Emergency Braking System

Příspěvek od softouch » stř lis 29, 2017 22:14

Tak mi napadlo, mozno blbost, ale nemas tuto funkciu vypnutu? Vtedy ale svieti ikona na displeji, ze je funkcia vypnuta (vyzera ako zadok auta - hviezda - predok auta) a je oranzova. Takze na to by si uz prisiel.
Ja si myslim, ze zakladom, aby sa to aktivovalo je, ze je aktivny tempomat (obycajny alebo adaptiny) alebo stlaceny plynovy pedal a vodic ho drzi, nepovoli. A volant bez pohybu. Mne pri tom manevri na videu stihlo len raz pipnut, lebo som hned reagoval. Vtedy pri kamione pipalo dlhsie a potom brzdilo.
Pri tebou popisovanom teste mi stale vrta hlavou, ze ked bude auto pred tebou stat, nebude ho system registrovat.
Renault Megane IV GrandCoupe Intens 1.5dCi110 EDC r.v. 08/2017
ObrázekDetail spotreby tu.
Renault New Fluence Limited 1.5dCi95 r.v. 05/2015
Obrázek Detail spotreby tu.
ex: Renault New Thalia Privilége r.v. 07/2009 1,2 16V po 189.500km pri spotrebe 5,71l/100km Detail spotreby tu.

softouch
Advanced member
Příspěvky: 426
Registrován: čtv črc 23, 2009 20:54

Re: Active Emergency Braking System

Příspěvek od softouch » stř lis 29, 2017 22:17

Este doplnim. Ked idem za autom a blizim sa a vzdialenost klesne pod 0,5s,tiez nejde upozornenie. Ono vtedy vzdy trochu hybem pedalom plynu, tak zrejme to vyhodnocuje, ze situáciu sledujem. To piskanie pride tusim ked auto predo mnou zacne spomalovat/brzdit napriklad pred odbocenim.
Renault Megane IV GrandCoupe Intens 1.5dCi110 EDC r.v. 08/2017
ObrázekDetail spotreby tu.
Renault New Fluence Limited 1.5dCi95 r.v. 05/2015
Obrázek Detail spotreby tu.
ex: Renault New Thalia Privilége r.v. 07/2009 1,2 16V po 189.500km pri spotrebe 5,71l/100km Detail spotreby tu.

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Active Emergency Braking System

Příspěvek od niky79 » čtv lis 30, 2017 08:22

No nevím. Nechávat hodnocení jednotky, zdali pipnu/zabrzdím či ne, i na tom, zdali se hybe nebo nehybe plynový pedal, mi prijde dost nesmyslné. Ja treba hybu plynovym pedalem neustale.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Active Emergency Braking System

Příspěvek od Banana » čtv lis 30, 2017 09:16

Prijde mi to, ze ten systém je takovy jenom hodne lehky pomocnik, pokud nefunguje treba na stojici objekty. Je dost situaci a prave kritických, ze stoji odstavene auto/kamion a ridic se nevenuje rizeni a napali to do nej, kdez teda neumi zareagovat, když to funguje jenom na pohybujici se objekty.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

mrti
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob led 07, 2017 15:20

Re: Active Emergency Braking System

Příspěvek od mrti » čtv lis 30, 2017 10:29

podla mna to funguje aj na stojace objekty, raz sa mi stalo, ze auta uz stali na semafore na cervenej a ja som sa dost rychlo k nim blizil, tak vtedy to piskalo a brzdilo. Ale tak ako hovori softouch mam ten pocit, ze to funguje len ked je stlaceny plynovy pedal (nie je podstatne ci sa hybe alebo nehybe) len proste auto musi byt pod plynom. Predsalen je to len zachranny system a nespolieham sa na to, ze bude za mna brzdit ked sa mi nechce.

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Active Emergency Braking System

Příspěvek od niky79 » čtv lis 30, 2017 10:54

No, v manuálu se píše, že systém nefunguje, když je zařazený neutrál (nebo mrtvý bod, což nevím, co je) nebo v zatáčce. Když je aktivní, deaktivuje se, když se sešlápne plyn, nebo se potočí volantem. Nevím, mě se prostě nepodařilo ani navodit to pískání -> čekal jsem prostě, že to bude reagovat podstatně častěji.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Active Emergency Braking System

Příspěvek od Banana » čtv lis 30, 2017 11:05

V navodu se pise toto:
Brzdění můžete kdykoli přerušit: – sešlápnutím pedálu akcelerace, nebo – pohybem volantu při uhýbacím manévru.
Zvláštnosti:
Pokud rychlost vozidla:
– je nižší než přibližně 45 km/h, současně se aktivuje upozornění a brzdění;
– je mezi přibližně 45 km/h a 80 km/h, aktivuje se upozornění. Brzdění se aktivuje pouze v případě, že se vozidlo před vámi pohybuje. Brzdění se neaktivuje v případě stojících vozidel.
– je mezi přibližně 80 km/h a 160 km/h, upozornění a brzdění se aktivují pouze, pokud se vozidlo před vámi pohybuje. Upozornění ani brzdění se neaktivuje v případě stojících vozidel.
– překračuje 160 km/h, systém není aktivní.

Takze to vypada tak, ze pokud jedete nizkou rychlosti do 45 km/h, reaguje to i na stoji objekty, jenom nevim, proc ten karton to nebralo.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Active Emergency Braking System

Příspěvek od niky79 » čtv lis 30, 2017 11:16

To mas navod k cemu? V PDF k mégane IV nic takového není:

http://local.renault.cz/download/muj_re ... _navod.pdf
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Active Emergency Braking System

Příspěvek od Banana » čtv lis 30, 2017 14:28

To je navod k novemu Scenicu ale ten systém bude stejny.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1137
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Active Emergency Braking System

Příspěvek od zdeno255 » čtv lis 30, 2017 19:57

Nemusí byť rovnaký. Scenic IV má racam (radar kamera) na čelnom skle. V niektorých krajinách je to dokonca deaktivované.

softouch
Advanced member
Příspěvky: 426
Registrován: čtv črc 23, 2009 20:54

Re: Active Emergency Braking System

Příspěvek od softouch » čtv lis 30, 2017 21:03

Ono AEBS ma ulohu reagovat vtedy, ked sa vodic nevenuje riadeniu. Akonahle vodic zareaguje (aj podvedome) na prekazku, tak system nema dovod reagovat - reakcia moze byt vyraznejsie povolenie plynu, brzdenie, pohyb volantom.
Dnes pridavam dalsie video. Skoda, ze nevidiet rychlost, lebo to bolo na vyjazde z tunela a GPS tam nefunguje.
https://youtu.be/oMDa6_LOT4Y
Popis: Siel som na tempomate v pravom pruhu, predbiehal som vozidla v lavom, proste sli pomaly. Ked som dobiehal kamion, zacal som sa zaradovat do laveho pruhu. Vosiel som za auto iduce v lavom pruhu. System upozornil (oranzovy vykricnik) v momente, ked som sa zaradil za to auto v lavom pruhu. Jednak reagoval moj tempomat a jednak on zacal akcelerovat, takze vystraha bola kratka a nebolo treba nudzove brzdenie.
Upozornujem, ze z kamery je iny vyhlad a teda na obraze je velke skreslenie, ze ako daleko od auta predo mnou som bol z pohladu vodica. Na moj vkus to zareagovalo vo vhodnom momente.
Renault Megane IV GrandCoupe Intens 1.5dCi110 EDC r.v. 08/2017
ObrázekDetail spotreby tu.
Renault New Fluence Limited 1.5dCi95 r.v. 05/2015
Obrázek Detail spotreby tu.
ex: Renault New Thalia Privilége r.v. 07/2009 1,2 16V po 189.500km pri spotrebe 5,71l/100km Detail spotreby tu.

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Active Emergency Braking System

Příspěvek od niky79 » čtv lis 30, 2017 21:08

No a jak jsi byl daleko podle tebe? Takovych situaci jsem navodil bezpocet a proste ani pipnuti. Odhadem jsi tak 4-5 metru od toho auta.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

softouch
Advanced member
Příspěvky: 426
Registrován: čtv črc 23, 2009 20:54

Re: Active Emergency Braking System

Příspěvek od softouch » čtv lis 30, 2017 21:18

Uz som to nasiel s tym pohybujucim sa objektom, kde je to v manuali. Mam anglicku verziu, neviem odkial:
Active emergency braking
Limitation of the system operation
The system will only respond to vehicles which are moving or which have been sensed as moving.
– A vehicle travelling in the opposite direction will not trigger any alert or any action on the system operation.
– The sensor area should be kept clean and free of any modifications in order to ensure the proper operation of the system.
– The system cannot respond to small vehicles such as motorbikes or bicycles as effectively as to other vehicles.
Operation
When driving (speed between 18.6 and 93 mph (30 and 150 km/h), if there is a risk of collision with the vehicle in front, depending on the vehicle:
– the warning light is displayed in red on the instrument panel, accompanied by a beep;
or
– the indicator 2 is displayed in red on the instrument panel and, depending on the vehicle, on the head up display, accompanied by a beep.
If the driver depresses the brake pedal and the system still detects a risk of collision, the brake force is increased.
If the driver fails to react following an alert of an imminent collision, the system activates the brakes.
Renault Megane IV GrandCoupe Intens 1.5dCi110 EDC r.v. 08/2017
ObrázekDetail spotreby tu.
Renault New Fluence Limited 1.5dCi95 r.v. 05/2015
Obrázek Detail spotreby tu.
ex: Renault New Thalia Privilége r.v. 07/2009 1,2 16V po 189.500km pri spotrebe 5,71l/100km Detail spotreby tu.

softouch
Advanced member
Příspěvky: 426
Registrován: čtv črc 23, 2009 20:54

Re: Active Emergency Braking System

Příspěvek od softouch » čtv lis 30, 2017 21:26

niky79 píše:
čtv lis 30, 2017 21:08
No a jak jsi byl daleko podle tebe? Takovych situaci jsem navodil bezpocet a proste ani pipnuti. Odhadem jsi tak 4-5 metru od toho auta.
Hej, tych 4-5m sedi. Ja som na to upozornil len preto, ze na kamere sa to zda byt dalej, ako z pohladu vodica. A z pohladu vodica to bolo proste uz blizko. S tym, ze ja som ho dobiehal ked som sa za neho zaradil.
Nechapem, co sa u teba deje. Mozno je to fakt na navstevu servisu, aby to skontrolovali.
Ja mam vyhodu v tom, ze ja od adaptivneho tempomatu ocakavam, ze si s takym zaradenim sa za auto poradi sam a zacne brzdit. Zaroven ale AEBS nezavisle do tempomatu da upozornenie v tychto pripadoch. S neadaptivnym tempomatom by som asi jazdil trochu inak a tieto situacie by som nemal.
Renault Megane IV GrandCoupe Intens 1.5dCi110 EDC r.v. 08/2017
ObrázekDetail spotreby tu.
Renault New Fluence Limited 1.5dCi95 r.v. 05/2015
Obrázek Detail spotreby tu.
ex: Renault New Thalia Privilége r.v. 07/2009 1,2 16V po 189.500km pri spotrebe 5,71l/100km Detail spotreby tu.

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů