ziarovky

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
imi10
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pon zář 18, 2017 15:05

ziarovky

Příspěvek od imi10 » pon zář 18, 2017 15:19

Zdravim Vas, som cakatelom na megana iv. Chcel by som si vopred objednat ziarovky s bielym svetlom. Docital som sa, ze tam ide H7. Podla manualu su tam 2+2= 4 ks? dik za odpovede
http://www.imgup.cz/image/LHwL
Renault Megane IV, 130 Tce intens blue cosmos, Rlink2 7"+navi

tigi2508
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: stř dub 12, 2017 22:03

Re: ziarovky

Příspěvek od tigi2508 » pon zář 18, 2017 18:09

mas tam len 2 x H7 stretavacie a 2x H1 dialkové aspon si myslim este som nemenil pozriem na to zajtra a dam ti vediet
Renault megane grandtour 1,6 SCe Intense,Blue cosmos,Pack Navigacia Plus,poloautomaticka brzda

Uživatelský avatar
Stowik
Junior member
Příspěvky: 141
Registrován: úte srp 26, 2008 17:32
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: ziarovky

Příspěvek od Stowik » pon zář 18, 2017 18:18

Záleží na výbavě. Konkrétně já mám v Intens H7 tlumené i dálkové, tedy 4 kousky, nakoupil jsem do výbavy tyto žárovky po 1 kuse:
H7
P21W
PY21W
W5W
W16W
A do mlhovky patří H16, uměli by objednat za 479,-. Od jinýho dodavatele za 389,-. Poděkoval jsem a šel. Ani z čajny není slušná cena. Poldové ví prd jaké na kterém autě jsou žárovky skutečně potřeba.
Od 16.8.17' Megane IV GrandTour TCE130 Intens

Do 16.8.17' Laguna II GrandTour 1.9dci 88kW 2002 Privilege

Žádné práce se nebojím, klidně si vedle ní lehnu. :-D
Není umění přijít servanej z práce, to umí každej blb.
Umění je vracet se z práce odpočatej a přitom mít vyděláno.

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1308
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: ziarovky

Příspěvek od Renaulťák » úte zář 19, 2017 18:32

Nevim, jakou kvalitu zarovek dava nyni Renault do prvovyroby. Z minulosti u MI a L II bylo nahradeni nejake zarovky spojeno s opakovanyma vymenama. Kupoval jsem levne i drahe a nejlepsi byly nejake originalni z darkyne.
Zatim jsem ani v MIII a LIII zadnou nemenil. Do MIII jsem koupil original sadu na Megana. Na CC sada nebyla, tak mam neco navic. Ta investice za par stovek je na spoustu let a je to v poradne krabicce.
V LIII zadne nahradni nemam. Na SK to k povinne vybave nepatri.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Uživatelský avatar
cing-ti
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: ned zář 24, 2017 20:22
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ziarovky

Příspěvek od cing-ti » ned bře 25, 2018 16:50

Podle toho co píšou na webu Renault to vypadá, že opravdu všechny verze s výjimkou těch co mají LED světla mají dva páry H7.
Sice mi žádná neodešla, ale rozhodl jsem se objednat si dva páry: OSRAM H7 Nightbreaker Laser. Na starém autě jsem měl klasické Nightbreaker H4 a rozdíl proti klasickým žárovkám byl neuvěřitelný. Jediným záporem byla zoufale nízká životnost, ale je pravda že jsem neměl auto s denním svícením tak doufám, že na Meganu vydrží déle. Jsem taky zvědavý na případný rozdíl mezi klasickým Nightbreaker a objednanou Nightbreaker Laser. Cenově to není nejlevnější, zvlášť pokud člověk vymění oba páry, ale neodolal jsem. Máte někdo zkušenost s tímto nebo nějakým dalším typem "lepší" žárovky? :D
Zvažoval jsem i Philips, ale přijde mi že je to spíš volba pro někoho kdo řeší jak to auto vypadá než kam dosvítí. (dělají třeba žárovky se zabarvením do zelena, fialova....) až jsem se divil, že jsou schválené pro provoz :-)

https://nightbreaker.osram.info/cz/
Renault Mégane Grandtour IV Limited
1.5 dci 81kw
červená Flamme
(Octavia 1 Tour, Fabia 1 combi, 2x Felicia, Forman a Favorit)

Uživatelský avatar
DanV
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: čtv kvě 26, 2011 16:16
Bydliště: Praha

Re: ziarovky

Příspěvek od DanV » stř bře 28, 2018 12:16

Do scenica jsem koupil Philips extreme vision https://www.alza.cz/hobby/philips-h7-x- ... _wcB#popis a rozdíl byl obrovský. V jednom světle jsem na zkoušku nechal původní a bylo to jasně poznat.
Uvidím, jak dlouho vydrží...
ex Renault Megane III, 1,6 16v, 74 kW, Expression, 3/2009-1/2015, modrá Roy
http://moje.auto.cz/DanV/meganek.html
Obrázek
Renault Grand Scenic 1,6 16v 81 kW, Limited, 01/2015 červená metalíza
http://moje.auto.cz/DanV/neni.html
Obrázek

Uživatelský avatar
cing-ti
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: ned zář 24, 2017 20:22
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ziarovky

Příspěvek od cing-ti » sob dub 07, 2018 18:08

Zkusil jsem na "Ali" objednat na zkoušku nějaké LED místo tradičních žárovek.

PY21W do předních a zadních blinkrů
W5W osvětlení SPZ
W16W zpátečka

Nebral jsem nejlevnější, spíše podle referencí tak jsem zvědav. Až dojdou tak namontuji a dám vědět, případně přidám fotky pokud by měl někdo další zájem.

Jinak OSRAM H7 Nightbreaker Laser dnes namontováno, tak to večer vyzkouším. Výměna žárovek za originál celkem v pohodě i u 1.5 dci je dost místa pro tlustou ruku jako je ta moje :D Jednodušší mi teda přišla výměna těch potkávacích které jdou lépe ven. U těch dálkových je to trošku na hrubou sílu což se mi zpočátku nechtělo... Ale povedlo se. Osazeno tedy dvěma páry H7.
Renault Mégane Grandtour IV Limited
1.5 dci 81kw
červená Flamme
(Octavia 1 Tour, Fabia 1 combi, 2x Felicia, Forman a Favorit)

Uživatelský avatar
cing-ti
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: ned zář 24, 2017 20:22
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ziarovky

Příspěvek od cing-ti » sob dub 07, 2018 18:17

Renaulťák píše:
úte zář 19, 2017 18:32
Nevim, jakou kvalitu zarovek dava nyni Renault do prvovyroby. Z minulosti u MI a L II bylo nahradeni nejake zarovky spojeno s opakovanyma vymenama. Kupoval jsem levne i drahe a nejlepsi byly nejake originalni z darkyne.
Zatim jsem ani v MIII a LIII zadnou nemenil. Do MIII jsem koupil original sadu na Megana. Na CC sada nebyla, tak mam neco navic. Ta investice za par stovek je na spoustu let a je to v poradne krabicce.
V LIII zadne nahradni nemam. Na SK to k povinne vybave nepatri.
když jsem dneska měnil původní za nové OSRAM H7 Nightbreaker Laser tak jsem koukal, že ty původní z výroby byly také OSRAM v mém případě. Tak doufám, že nějaký rozdíl vůbec uvidím :D
Renault Mégane Grandtour IV Limited
1.5 dci 81kw
červená Flamme
(Octavia 1 Tour, Fabia 1 combi, 2x Felicia, Forman a Favorit)

tigi2508
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: stř dub 12, 2017 22:03

Re: ziarovky

Příspěvek od tigi2508 » sob dub 07, 2018 18:41

cing-ti píše:
sob dub 07, 2018 18:17
Renaulťák píše:
úte zář 19, 2017 18:32
Nevim, jakou kvalitu zarovek dava nyni Renault do prvovyroby. Z minulosti u MI a L II bylo nahradeni nejake zarovky spojeno s opakovanyma vymenama. Kupoval jsem levne i drahe a nejlepsi byly nejake originalni z darkyne.
Zatim jsem ani v MIII a LIII zadnou nemenil. Do MIII jsem koupil original sadu na Megana. Na CC sada nebyla, tak mam neco navic. Ta investice za par stovek je na spoustu let a je to v poradne krabicce.
V LIII zadne nahradni nemam. Na SK to k povinne vybave nepatri.
když jsem dneska měnil původní za nové OSRAM H7 Nightbreaker Laser tak jsem koukal, že ty původní z výroby byly také OSRAM v mém případě. Tak doufám, že nějaký rozdíl vůbec uvidím :D
Aj ja som mal povodne OSRAM H7 a menil som za Nightbreaker laser a je tam rozdiel dosť aspoń v mojom prípade.
Renault megane grandtour 1,6 SCe Intense,Blue cosmos,Pack Navigacia Plus,poloautomaticka brzda

Uživatelský avatar
cing-ti
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: ned zář 24, 2017 20:22
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ziarovky

Příspěvek od cing-ti » ned dub 08, 2018 23:21

tigi2508 píše:
sob dub 07, 2018 18:41
cing-ti píše:
sob dub 07, 2018 18:17
Renaulťák píše:
úte zář 19, 2017 18:32
Nevim, jakou kvalitu zarovek dava nyni Renault do prvovyroby. Z minulosti u MI a L II bylo nahradeni nejake zarovky spojeno s opakovanyma vymenama. Kupoval jsem levne i drahe a nejlepsi byly nejake originalni z darkyne.
Zatim jsem ani v MIII a LIII zadnou nemenil. Do MIII jsem koupil original sadu na Megana. Na CC sada nebyla, tak mam neco navic. Ta investice za par stovek je na spoustu let a je to v poradne krabicce.
V LIII zadne nahradni nemam. Na SK to k povinne vybave nepatri.
když jsem dneska měnil původní za nové OSRAM H7 Nightbreaker Laser tak jsem koukal, že ty původní z výroby byly také OSRAM v mém případě. Tak doufám, že nějaký rozdíl vůbec uvidím :D
Aj ja som mal povodne OSRAM H7 a menil som za Nightbreaker laser a je tam rozdiel dosť aspoń v mojom prípade.
Tak potvrzuji, výsledek pozitivní :) hlavne pri použití dálkových světel je to velky rozdíl! Urcite to nejsou vyhozené penize, ted jen aby vydržely.
Renault Mégane Grandtour IV Limited
1.5 dci 81kw
červená Flamme
(Octavia 1 Tour, Fabia 1 combi, 2x Felicia, Forman a Favorit)

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: ziarovky

Příspěvek od niky79 » pon dub 09, 2018 08:08

Ja treba dalkova svetla nechal puvodni. Ty pouziju tak deset hodin do roka – prislo mi zbytecne se tim zabyvat.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Uživatelský avatar
cing-ti
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: ned zář 24, 2017 20:22
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ziarovky

Příspěvek od cing-ti » úte dub 10, 2018 00:13

niky79 píše:
pon dub 09, 2018 08:08
Ja treba dalkova svetla nechal puvodni. Ty pouziju tak deset hodin do roka – prislo mi zbytecne se tim zabyvat.
Ja bydlím na vesnici ze Prahou, cestou od dálnice projíždím lesy a zvěř je tu na silnici jak doma :) co chvili tu stoji nekdo u krajnice s rozbitím předkem, tak je používám hodne. Ale jinak souhlas, zapinam jinde jen výjimečně :)
Renault Mégane Grandtour IV Limited
1.5 dci 81kw
červená Flamme
(Octavia 1 Tour, Fabia 1 combi, 2x Felicia, Forman a Favorit)

Uživatelský avatar
cing-ti
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: ned zář 24, 2017 20:22
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ziarovky

Příspěvek od cing-ti » ned kvě 06, 2018 01:28

cing-ti píše:
sob dub 07, 2018 18:08
Zkusil jsem na "Ali" objednat na zkoušku nějaké LED místo tradičních žárovek.

PY21W do předních a zadních blinkrů
W5W osvětlení SPZ
W16W zpátečka

Nebral jsem nejlevnější, spíše podle referencí tak jsem zvědav. Až dojdou tak namontuji a dám vědět, případně přidám fotky pokud by měl někdo další zájem.

Jinak OSRAM H7 Nightbreaker Laser dnes namontováno, tak to večer vyzkouším. Výměna žárovek za originál celkem v pohodě i u 1.5 dci je dost místa pro tlustou ruku jako je ta moje :D Jednodušší mi teda přišla výměna těch potkávacích které jdou lépe ven. U těch dálkových je to trošku na hrubou sílu což se mi zpočátku nechtělo... Ale povedlo se. Osazeno tedy dvěma páry H7.
Tak does namontovany LED do blinkru vpredu i vzadu a do zpatecky. Vysledek je fajn, vyssi jas viditelny na prvni pohled. Zpatecka je opravdu mnohem ucinnejsi:) nejjednodussi vymena kupodivu vpredu:) vzadu nic moc, delka kabelu na kterych jsou zarovky jsou opravdu knop a misty hodinarska prace a nervy v kyblu :) Mel jsem I cervene LED pro zadni mlhovky ale jednoduse vymenit lze jen jednu a kvuli druhe se musi demontovat naraznik tak jsem nechal puvodni zarovky. Jeste cekam predni mlhovky, spz a led do Kufru a schranky pred spokujezdcem. Navic me zacina lakat zkusit led nahradu H7 :)))
Renault Mégane Grandtour IV Limited
1.5 dci 81kw
červená Flamme
(Octavia 1 Tour, Fabia 1 combi, 2x Felicia, Forman a Favorit)

Uživatelský avatar
cing-ti
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: ned zář 24, 2017 20:22
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ziarovky

Příspěvek od cing-ti » ned kvě 06, 2018 01:33

Zkousel jste nekdo? Vim ze nejsou schvalene, ale na YouTube jsem videl video jak to vypada v novem Meganu a vypada to skvele:)

https://www.aliexpress.com/item/Oslamp- ... autifyAB=0
Renault Mégane Grandtour IV Limited
1.5 dci 81kw
červená Flamme
(Octavia 1 Tour, Fabia 1 combi, 2x Felicia, Forman a Favorit)

exBURN
Advanced member
Příspěvky: 329
Registrován: pon led 01, 2018 21:43

Re: ziarovky

Příspěvek od exBURN » ned kvě 06, 2018 09:41

No pokud ti nevadí, že je s tím vozidlo nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích a z toho vyplývajících důsledků v případě pojistného plnění, silniční kontroly atd.. Tak prosím. Já dal do Megana Osramy a svítilo to parádně.

Uživatelský avatar
Ládys
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: stř led 17, 2018 14:44

Re: ziarovky

Příspěvek od Ládys » ned kvě 06, 2018 16:50

Myslím, že ty ledky z aláče v noci ani nebudou nic moc svítit. A otázka je, jak velké teplo jde z těch chladičů a jak to bude působit na paraboly.
Mégane IV Grandcoupé Zen SCe 115 + pack Design 16, Parking, Klimatizace Plus

Uživatelský avatar
cing-ti
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: ned zář 24, 2017 20:22
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ziarovky

Příspěvek od cing-ti » ned kvě 06, 2018 17:38

Ládys píše:
ned kvě 06, 2018 16:50
Myslím, že ty ledky z aláče v noci ani nebudou nic moc svítit. A otázka je, jak velké teplo jde z těch chladičů a jak to bude působit na paraboly.
Proto jsem sondoval zkušenosti :-) Ten aláč byl jako příklad, když už bych to řešil tak asi LED od Philipsu. Tady jsem doheldal nějaké video....
https://www.youtube.com/watch?v=b8tCUyqwXR4

S tím odpadním teplem to je to co mě asi trápí nejvíc, ale nikde jsem nenašel nějaké porovnání jaké teplo produkují standardní žárovky a LED.
Renault Mégane Grandtour IV Limited
1.5 dci 81kw
červená Flamme
(Octavia 1 Tour, Fabia 1 combi, 2x Felicia, Forman a Favorit)

Uživatelský avatar
cing-ti
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: ned zář 24, 2017 20:22
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ziarovky

Příspěvek od cing-ti » ned kvě 06, 2018 17:48

cing-ti píše:
ned kvě 06, 2018 17:38
Ládys píše:
ned kvě 06, 2018 16:50
Myslím, že ty ledky z aláče v noci ani nebudou nic moc svítit. A otázka je, jak velké teplo jde z těch chladičů a jak to bude působit na paraboly.
Proto jsem sondoval zkušenosti :-) Ten aláč byl jako příklad, když už bych to řešil tak asi LED od Philipsu. Tady jsem doheldal nějaké video....
https://www.youtube.com/watch?v=b8tCUyqwXR4

S tím odpadním teplem to je to co mě asi trápí nejvíc, ale nikde jsem nenašel nějaké porovnání jaké teplo produkují standardní žárovky a LED.
tyto dvě verze:
https://www.philips.ch/fr/c-p/12985BWX2 ... ltinon-led

https://www.philips.ch/fr/c-p/11972ULWX ... rage-avant
Renault Mégane Grandtour IV Limited
1.5 dci 81kw
červená Flamme
(Octavia 1 Tour, Fabia 1 combi, 2x Felicia, Forman a Favorit)

Uživatelský avatar
Ládys
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: stř led 17, 2018 14:44

Re: ziarovky

Příspěvek od Ládys » ned kvě 06, 2018 18:24

Já když jsem s tímhle před pár měsíci koketoval, nenašel jsem nic schváleného k běžnému provozu, všechno bylo určeno pouze pro sportovní účely. pak jsem to nechal být. Bez atestu bych to tam nedal.
Mégane IV Grandcoupé Zen SCe 115 + pack Design 16, Parking, Klimatizace Plus

Uživatelský avatar
cing-ti
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: ned zář 24, 2017 20:22
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ziarovky

Příspěvek od cing-ti » pon kvě 14, 2018 21:01

Pokud by mel nekdo zajem, dostal jsem pisemnou odpoved z Philipsu na dotaz ohledne LED nahrady H7. Dle jejich vyjadreni samozrejme spotreba nizsi (to vime) ale tvrdi ze i teplota je nizsi a psali doslova ze poskozeni originalni lampy vlivem odpadniho tepla se nemusim obavat. Pokud jde o homologaci tak je v planu, ale neni zatim vubec jasny presnejsi termin. Spise to budle podle me narazet na administrativu nez ze by to realne neplnilo pozadavky. Hlavni problem zrejme bude u modelu ktere nemaji ostrikovace svetlometu kde se v zime muze drzet namraza protoze neroztaje prirozenou cestou od odpadniho tepla z klasicke zarovky....
Renault Mégane Grandtour IV Limited
1.5 dci 81kw
červená Flamme
(Octavia 1 Tour, Fabia 1 combi, 2x Felicia, Forman a Favorit)

Uživatelský avatar
cing-ti
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: ned zář 24, 2017 20:22
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ziarovky

Příspěvek od cing-ti » sob kvě 19, 2018 19:15

Tak proběhla výměna prakticky všech žárovek za LED alternativy. Pokusím se shrnout své zkušenosti a poradím na co si dát pozor, případně se toho vyvarovat :-)

1) Hlavní světlomety H7:
vyměnil jsem všechny kromě hlavních světlometů H7 - ponechal jsem OSRAM H7 Nightbreaker Laser, náhradu za LED jsem zamýšlel od PHILIPSu, ale nakonec jsem to s ohledem na cenu sady a skutečnost, že to není homologované odpískal. Když už tak bych zkusil sehnat komplet originální lampy s LED. Z toho co jsem nastudoval po netu, viděl různé recenze bych se rozhodně vyhnul těm H7 náhradám z Ali - ty levné mají dosvit menší než denní svícení :-) Ty drahé sice svítí, ale svítí všude "nekreslí" tak že hrozí reálně oslnění protijedoucího. POkud už by do toho někdo chtěl jít tak jedině jako náhradu za dálkové světlo, do tlumeného ani náhodou. Ceny na Ali cca od 10 USD za opravdu levné šlupky až po cca 50 USD za ty lepší. Nepočítám úlety směrem dolu ani nahoru. Kvalitní nicméně stále neschválená náhrada Philips 12901HPX2 za cca 160 EUR.

2) mlhová světla:
přední mlhová světla jsem objednal tyto:
https://www.aliexpress.com/item/iJDM-60 ... 4c4d6viCoi
Zatím se jeví výborně, barva čistě bílá a samotné zpracování vypadá velmi solidně. Určitě se dá koupit i levnější varianta. Instalace naprosto bezproblémová za stávající žárovky.

zadní mlhová světla nemá smysl řešit, protože překvapivě u GrandToura nejde uživatelsky vyměnit žárovka v levé zadní mlhovce (je nutná demontáž nárazníku). Z tohoto důvodu jsem ponechal i pravou aby to nepůsobilo rušivě. Nechápu proč bylo zvoleno takové řešení když na pravé straně je krytka ze spodní strany obdobně tak jako u předních mlhovek/blinkrů.

Osvětlení SPZ / přihrádky / zavazadelníku:
klasická W5W - stejná se nachází v bočním osvětlení zavazadlového prostoru a v přihrádce před spolujezdcem. Zde je možno se vyřádit jak v barvách tak nepřeberném množství LED náhrad. Ceny jsou relativně směšné a tak se vyplatí koupit většinou více kousků aby bylo do zálohy.
Z vlastní zkušenosti však doporučuji LED z níže uvedeného odkazu! Samozřejmě jsem na první pokud objednal jiné a bojoval jsem s tím, že ty s plastovým tělem jsou v nejširším místě příliš široké a obtížně se "rvou" do nožového uchycení ve světlech a navíc mají vytažené kontakty v podobě tenkách drátků které se neustále mají tendenci hýbat a nedotýkat se kontaktů. Instalace je peklo pokud máte tlusté prsty jako já, protože krom toho, že jsou relativně široké tak jsou také kratší a není je za co chytit.

mrkněte tedy sem pokud máte zájem o něco co půjde dobře instalovat:
https://www.aliexpress.com/item/2PCS-T1 ... 4c4d6viCoi

Výhodou těchto LED krom jednoduché instalace je ještě opravdu vysoká svítivost což oceňuji zejména v přihrádce před spolujezdcem.

zpátečka:
je přístupná z krytek na víku zavazadelníku, ale tím výčet výhod končí. Za totální úlet považuji délku kabelu k objímce, tady se asi hodně šetřilo protože kabel je tak krátký a napnutý, že není skoro možný vytáhnout původní žárovku ven z lampy. Doporučuji tedy vybírat náhradu která nebude zbytečně velká, tak aby šla bez větších komplikací zasunout zpět do lampy aniž byste si vzteky vyrvali kabel :-)
Barvu jsem v tomto případě volil čistě bílou a jelikož mám zatmavená z výroby zadní okna + dokoupené okenní clony včetně pátých dveří tak musím říct, že tady se záměna opravdu vyplatí, protože LED opravdu osvítí větší prostor.

blinkry:
záměrně nechávám na konec, protože to je opravdu vyšší dívčí :-) Měnil jsem všechny s výjimkou těch co jsou ve zpětných zrcátkách.
První objednávka samozřejmě špatně :-) Typ žárovek včetně patice byl v pořádku, svítivost byla slušná i když nesvítilo to tak oranžově jak bych si přál. V tom bych neviděl problém, jako spíše v tom, že samozřejmě výměnou žárovek za LED s minimálním odporem došlo k tomu, že se zrychlilo neúměrně blikání směrových světel asi jako když Vám praskne jedná z žárovek :D pokud jsem zkusil jen "trojblik" tak to za ten čas bliklo minimálně šestkrát :D řešením mlže být instalace dodatečného odporu, ale na to nemám nervy abych pájel do originální elektriky odpor za deset korun. Pro zajímavost pokud jsem zapnul varovné tak to blikalo normálně.
Začal jsem tedy řešit jinou náhradu která by měla odpor již v sobě a našel jsem takové (i když jich bude více samozřejmě tak tyto mám vyzkoušené)
https://www.aliexpress.com/item/iJDM-4p ... 4c4d6viCoi

Jsou dražší cca 33 USD za pár, ale vyplatí se. Jednak odpadl problém s rychlým blikáním, mají vyšší svítivost a opravdu oranžovou barvu.
Pokud se Vám bude zdát cena vysoká hledejte levnější alternativu, ale klíčový je popis: "No Hyper Flash"

Při výměně v předu stačí zlomit ruku pod nárazník, doporučuji měnit rovnou s mlhovkami ať tam nelezete dvakrát. Vzadu je nutné vyšroubovat lampy. Drží na dvou plastových křídlovkách a jsou dobře přístupné. Naštěstí někdo počítal s tím, že bude jednou třeba měnit žárovky :-)
Dejte si ale pozor až vyšroubujete křídlovku ven ať Vám nevypadne z ruky (jako mě) a nezapadne mezi boční tapec a blatník ! ! ! ! !
Lovil jsem ji ven hodinu a nakonec jsem musel zdemontovat boční lištu která podpíra podlahu kufru a vycvaknout plastový práh pátých dveří.
OPRAVDU POZOR ! ! ! pokud by to zapadlo někam dál tak jste odsouzení do smrti poslouchat chrastící křídlovku cestující karoserií a nebo rozmontovat půlku auta kvůli blbosti :)

Závěrem bych napsal, že ani s jednou LED náhradou jsem neměl problém pokud jde o chybové hlášení o prasklé žárovce. Nezdá se mi, že bych měl štěstí na nákupy, ale spíše je to tím, že Mégane tuhle funkci prostě nemá :D Většinu LED jsem objednával hlavně podle počtu recenzí, ideálně s fotkou pro lepší představu. Doporučuji rozhodně nekupovat ty nejlevnější, zejména u náhrady W5W se mi některé rozpadly v ruce. Naopak pokud si připlatíte je kvalita více než dobrá, u všech LED ke kterým jsem přidal odkaz přišly LED skvěle zabalené a v případě předních mlhovek a blinkrů byla extrémně krátká dodací lhůta. Cca do dvou týdnů jsem to měl na stole.

Pokud bude mít někdo zájem mohu nahrát fotky, případně krátké video na YT.
Renault Mégane Grandtour IV Limited
1.5 dci 81kw
červená Flamme
(Octavia 1 Tour, Fabia 1 combi, 2x Felicia, Forman a Favorit)

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: ziarovky

Příspěvek od niky79 » sob kvě 19, 2018 19:29

Super. Ale s temi prednimi mlhovkami... mam pocit, ze ty jsou zlute zamerne.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Uživatelský avatar
cing-ti
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: ned zář 24, 2017 20:22
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ziarovky

Příspěvek od cing-ti » sob kvě 19, 2018 19:35

niky79 píše:
sob kvě 19, 2018 19:29
Super. Ale s temi prednimi mlhovkami... mam pocit, ze ty jsou zlute zamerne.
jj máš pravdu, že žlutá je lepší. No uvidíme až bude mlha :-) Třeba tam ještě vrátím ty žárovky. Případně lze objednat LED se žlutým zabarvením.
Já je měnil hlavně z důvodu, že bych rád (pokud to jde vůbec) do budoucna nějak zprovoznil přisvěcování do zatáček.
Renault Mégane Grandtour IV Limited
1.5 dci 81kw
červená Flamme
(Octavia 1 Tour, Fabia 1 combi, 2x Felicia, Forman a Favorit)

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: ziarovky

Příspěvek od niky79 » sob kvě 19, 2018 19:46

Me by spise zajimalo, jak udělat, aby osvetleni kufru svitilo vzdy, kdyz otevru kufr, bez ohledu na "vypnute vnitrni osvetleni". Nepochopil jsem proc, ze kdyz v nastaveni rlinku vypnu automaticke osvetleni interieru (tj. rozsviceni svetel, kdyz otevre dvere nebo kdyz vypnu motor), vypne i zarovku v kufru.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Uživatelský avatar
cing-ti
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: ned zář 24, 2017 20:22
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ziarovky

Příspěvek od cing-ti » sob kvě 19, 2018 19:51

To jsem nezkoušel, mám to automatické osvětlení zapnuté, ale zkusím to vypnout jestli ne/bude svítit. Je pravda, že by to nemělo mít logicky souvislost s kufrem. Tam je to světlo prostě potřeba. Nicméně si myslím, že by to mohla být sw věc, čili by to možná šlo přes originální diagnostiku nastavit tak aby to svítilo při otevření kufru bez ohledu na aktivaci vnitřního osvětlení. Jít by to mělo, protože si vybavuji, že na Octavia foru zase někdo řešil aby mu při denním svícení svítila zadní světla a taky to bylo možné přes diagnostiku nastavit.
Renault Mégane Grandtour IV Limited
1.5 dci 81kw
červená Flamme
(Octavia 1 Tour, Fabia 1 combi, 2x Felicia, Forman a Favorit)

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů