Android Auto

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Android Auto

Příspěvek od niky79 » ned dub 07, 2019 20:11

Hlasove ovladani, Android Assiastant, funguje dobre i v CZ. Ale nemusi fungovat dobre, kdyz je pripojen pres BT k autem, nebo dokonce pres AA. To je proste nejaka vymaštěnost od Google, jak je u něj obvyklé.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Uživatelský avatar
berka79
Advanced member
Příspěvky: 302
Registrován: stř bře 27, 2019 03:51
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Android Auto

Příspěvek od berka79 » pon kvě 27, 2019 14:44

Mám takový menší problém. Propojím pomocí kabelu telefon s autem, automaticky dojde k aktivaci Android auto a na displeji auta se objeví ikona Android auto. Vše v pořádku. Přejdu na něj, normálně naběhne. Zvolím si navigování a nabídne mi to dvě možnosti: Waze a Google mapy. Potud vše v pořádku. Pokud zvolím Waze, také normálně naběhne, můžu hlasově i manuálně zvolit cíl a zadat navigovat. Jenže problém je, že mi to stále ukazuje moji původní polohu, kterou chytil telefon někdy dříve a nezobrazí se na mapě moje aktuální poloha a samozřejmě ani to jak jedu. Pokud posunu mapu někam jinam a stisknu tlačítko vycentrovat na svoji polohu, vrátí mi to na tu původní která není aktuální. GPS v telefonu je zapnutá. Pokud přejdu na navigování pomocí Google map, je vše v pořádku. Ihned vidím kde jsem a jak jedu, takže GPS signálem to není. Přejdu zpět na Waze a jsem stále na jednom bodě, bez pohybu. Poradíte co s tím? Díky
Subaru Outback 2.5 Executive
Megane IV Grandtour GT 1.6 TCe 205 - prodáno
Clio V Intens TCe 100 LPG Valencia
BMW 316ti compact M packet

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Android Auto

Příspěvek od Kissman » pon kvě 27, 2019 14:53

Tipuju, ze pro Waze jsi neudelil opravneni k poloze? Deje se to ve Waze i kdyz nemas pripojene AA?
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Uživatelský avatar
berka79
Advanced member
Příspěvky: 302
Registrován: stř bře 27, 2019 03:51
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Android Auto

Příspěvek od berka79 » pon kvě 27, 2019 15:33

Oprávnění k poloze má, na telefonu samotném funguje jak má.
edit:
Takže opraveno, ale stálo to dost úsilí. Snahou o opravu a změnou různých nastavení se mi povedlo nějakým způsobem krásně zablokovat celou aplikaci Android Auto v telefonu, takže jsem se nemohl spojit s autem. Nepomáhalo ani odinstalování aplikace a instalování různých starších verzí, prostě nic. Nakonec jsem musel zálohovat telefon a přejít do továrního nastavení, vše znovu nainstalovat a najednou úplně vše funguje jak má. Včetně Waze v autě.
Subaru Outback 2.5 Executive
Megane IV Grandtour GT 1.6 TCe 205 - prodáno
Clio V Intens TCe 100 LPG Valencia
BMW 316ti compact M packet

N.O.
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 17, 2018 06:51

Re: Android Auto - problém s telefonováním, R-Link, Xiaomi

Příspěvek od N.O. » čtv črc 11, 2019 12:14

Ahoj,
přidám jednu zkušenost s AA.
Po připojení telefonu (Xiaomi A1, ale asi se to bude týkat více telefonů s dual SIM) s AA a pokusu o telefonování se vytáčení kontaktu zaseklo a hovor se neuskutečnil. Pořád to vypadalo jako by se vytáčelo, ale nic se nedělo, žádný zvuk a nešlo ani zrušit vytáčení. Bylo jedno, jestli bylo AA aktivní, nebo jen zobrazeno tlačítko na spuštění. Už jsem fakt nevěděl čím by to mohlo být a dvě možnosti, které mě napadaly a tento problém by vyřešily se mi nelíbily - buď nepoužívat AA nebo nevolat z auta. Naštěstí, po dlouhém laborování, zapínání a vypínání všeho možného i nemožného v telefonu i v R-Linku, jsem nakonec přišel na to, že problémem jsou 2 SIMky v telefonu a nastavení aby se před každým hovorem telefon dotázal z jaké SIMky má volat. V nastavení telefonu jsem to změnil aby telefon pro hovory využíval pouze jednu SIMku a od té doby už vytáčení přes R-Link funguje. V případě, že potřebujete volat na různé kontakty z různých SIMek, je možné, ke každému kontaktu přiřadit z jaké SIMky se má volat a to v R-Linku i v AA projde. Asi to nebude častý problém, ale třeba tato zkušenost někomu pomůže.
Renault Megane IV Grandtour Limited 1.6 Sce/84kW r.v. 2018

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Android Auto

Příspěvek od Kissman » čtv črc 11, 2019 14:19

To je spis tim, ze blby Xiaomi A1 inicializuje hovor uz ve chvili (nemyslim tim, ze vola) jeste pred tim, nez si vyberes tu simku. Kazdopadne napr. s Xiaomi a dvema SIM na A6 nemam zadny popisovany problem :)
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Nebřehovice
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pát lis 02, 2018 10:56

Re: Android Auto

Příspěvek od Nebřehovice » úte říj 08, 2019 10:32

Dobrý den, chci se zeptat, jestli po nastavení zobrazení AA přes Dev.mod zanikne záruka. Děkuji. JF
Megane IV GrandCoupé 2017, Energy 1.6 dCi 130 Intens
Mégane II Sedan 2007, 1.6

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Android Auto

Příspěvek od Kissman » úte říj 08, 2019 10:40

Ano, jakymkoliv neodbornym zasahem do vozidla prichazite o zaruku... samozrejme jestli to v servise bude nekdo resit, nebo si toho vubec nekdo vsimne je vec druha a velmi nepravdepodobna :)
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Nebřehovice
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pát lis 02, 2018 10:56

Re: Android Auto

Příspěvek od Nebřehovice » úte říj 08, 2019 11:45

Moc děkuji za odpověď.
Megane IV GrandCoupé 2017, Energy 1.6 dCi 130 Intens
Mégane II Sedan 2007, 1.6

havci
Starting member
Příspěvky: 87
Registrován: ned čer 17, 2007 00:40
Bydliště: Brno

Re: Android Auto

Příspěvek od havci » stř pro 04, 2019 08:03

Prosím o radu. Používám Waze, kdy propojím kabelem auto s Samsung Galaxy A8 (BT puštěno). Zmáčknu dlouze hlasové vyhledávání na volantu, zadám adresu - funguje. Nepovedlo se mi ale aktivovat hlasové vyhledávání pro vytáčení konktaktu z mobilu, nebo například pro pohyb v multilink systému (např. zvolení FM rádia pomocí hlas. ovládání). Zkusil jsem už snad všechno - krátce, dlouze podržet tlačítko na volantu, odpojit/připojit mobil. Podle mého by ale např. to rádio přeci mělo fungovat i bez mobilu, naopak volání kontaktu zase jen s mobilem. Kde dělám chybu?
Renault Clio I 1.8 65 kW

pecaIII
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: pon črc 29, 2019 19:34

Re: Android Auto

Příspěvek od pecaIII » stř pro 04, 2019 09:57

Zkus po zmáčknutí hlasového tlačítka na volantu říct "volat" a pak název kontaktu.
Megane grandtour IV, TCe140 EDC, Intens, pack City, barva bílá

havci
Starting member
Příspěvky: 87
Registrován: ned čer 17, 2007 00:40
Bydliště: Brno

Re: Android Auto

Příspěvek od havci » stř pro 04, 2019 10:33

To jsem zkoušel, zkoušel jsem různé příkazy i to rádio. Např. rádio by přeci mělo fungovat i bez připojeného telefonu. Já když ale krátce zmáčknu to hlas. ovládání na volantu, tak hned naskočí info k připojování telefonu, resp. seznam mobilů, které byly v minulosti připojeny. Žádná obrazovka nebo zvuk, který by uváděl hlas. ovládání :(
Renault Clio I 1.8 65 kW

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů