Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
xeex
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: čtv srp 17, 2017 08:25

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od xeex » pon pro 11, 2017 18:20

Nisiak1231 píše:
pon pro 11, 2017 17:32
xeex píše:
stř lis 22, 2017 19:07
No, takže. Dnes V servise mi úspešne nainštalovali do auta verziu 2.2 18.590 V priebehu 45 minút. Akonáhle som prišiel domov, naformatoval som sd kartu, následne vložil do vozidla na 2 min. A nakoniec vložil do počítača, začal mi ponúkať verziu máp v16.12. Práve som začal sťahovať. Zatiaľ všetko funguje, aj pripojenie telefónu, aj ostatné funkcie. Takze sa to dá. Mám ešte 3 dní na aktualizáciu, takže sa mi to podarilo V poslednej chvíli.
Tak ja som bol dnes v servise na aktualizáciu firmware a nic. Povedali mi,že neexistuje nič novšie. Prosím ťa kde si bol v tom servise na aktualizáciu? Už ma to prestáva baviť. Riešim to už pol roka. Za odpoveď ďakujem.
Ahoj.Ja som bol vo Vrábloch.
Renault megane IV grandtour 2016/11

Uživatelský avatar
Giancarlo
Junior member
Příspěvky: 113
Registrován: stř úno 08, 2006 18:17

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od Giancarlo » pon pro 11, 2017 19:21

Nějak tomu nerozumím... Když do nových aut dávají verzi 3.3.16.946 (můj případ, auto vyrobeno 11.2017), proč by tato verze nešla instalovat i do starších aut. Jediné co mě napadá, že jsou jiné verze pro 7" a jiné pro 8" a nakonec možná je i rozdíl pro různé motorizace, protože 1.6SCe třeba nemá Multi-sense.
Já mám 1.2TCe s 8" R-Linkem2 a verzi softu 3.3.16.946, dnes jsem zcela bez problému nahrál Map of Europe V16.12
Obrázek Renault Arkana 140TCe Intens 3/2022
ex Renault Mégane IV 1.2 TCe Intens 11/2017
ex Renault Clio IV 1.2 Dynamique r.v.2013

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od niky79 » pon pro 11, 2017 20:36

Je to asi kvuli tomu, že Rlink v autech vyrobenych do 04/2017 (nebo do konce 2016, ted nevim) má jiný HW. Prý se také používá Android 4.x, kdežto verze 3.3.XXX už běží na Android 6. To může být ten problém. Když i mega-výrobce jako je Samsung má celkem problém updatovat starší modely svych telefonu na novou verzi Androidu, jak myslíš, že na tom bude nějaký výrobce aut, pro kterého je vývoj SW celkem okrajová věc a jde o podstatnější věci než je telefon..
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Uživatelský avatar
LaHo
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: stř lis 22, 2017 21:07

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od LaHo » pon pro 11, 2017 21:14

niky79 píše:
pon pro 11, 2017 20:36
Je to asi kvuli tomu, že Rlink v autech vyrobenych do 04/2017 (nebo do konce 2016, ted nevim) má jiný HW. Prý se také používá Android 4.x, kdežto verze 3.3.XXX už běží na Android 6. To může být ten problém. Když i mega-výrobce jako je Samsung má celkem problém updatovat starší modely svych telefonu na novou verzi Androidu, jak myslíš, že na tom bude nějaký výrobce aut, pro kterého je vývoj SW celkem okrajová věc a jde o podstatnější věci než je telefon..
Je to asi tak, že auta vyrobená do III.2016, včetně (můj případ), mají verzi R-Link 2.x, která běží na Androidu 4.x (z roku 2012), je tam starší hardware s menší operační pamětí (pravděpodobně pouze 512MB), která je pro Android 4.x ještě dostatečná. Pro R-Link verze 3.x, která je založena na Androidu 6.x je minimální rozumně použitelná paměť 1GB, spíš ale 1,5GB. Nechápu proč výrobce do auta uvedeného na trh koncem roku 2015 instaluje už v té době výběhový hardware a prastarý operační systém (aktualizace na Android 4.x skončily 21.10.2014) viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Historie_ ... AD_Android. Hodnota základové desky s ARM procesorem a čipovou sadou je cca 500,-Kč včetně 2GB operační paměti a dá se na ní provozovat i nejnovější Android 8 Oreo. Renault s náma pěkně vydrbává. Když jsem auto kupoval v listopadu 2017, tak mě ani ve snu nenapadlo zjišťovat jestli náhodou není operační systém v R-Link 2 starý jako Metuzalém. Vtipně nechali označení R-Link 2 i pro verzi 3.x a předpokládali, že si toho nikdo nevšimne. Ani nejsou schopný do dneška nainstalovat novější verzi 2.2.18.x, takže mám stále 2.2.17.803 a mapy 2015.06. Zastoupení Renaultu už 14 dní řeší s centrálou ve Francii, jestli do mého auta můžou nainstalovat alespoň nejnovější verzi dvojkové řady, abych mohl mít rok staré mapy a nemusel mít mapy staré 2,5 roku. Mám sice 3 roky aktualizací zdarma, ale jenom pánbůh ví, jestli nějaká aktualizace za tu dobu vyjde. Vsadím se, že až mi vyprší bezplatné období, tak vyjde aktualizace, ale já bych jí měl zaplatit (60€ na rok). Mapové podklady dodává TomTom, ten aktualizuje mapy 4x do roka (za cca 900 Kč na rok). Když jsem auto kupoval, tak jsem nestál ani tak o navigaci, ale o možnost používat AndroidAuto s online navigací (Google Maps, Waze).
Obrázek
Renault Megane IV HB TCE 130 Intens Hnědá Cappuccino

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od niky79 » pon pro 11, 2017 22:17

Popravde, uz v roce 2012 jsem měl v telefonu 2 GB RAM. Pokud Rendlík je do auta s rokem výroby 2016 nacpat HW s 512 MB ram, tak osobně nevím, jestli je to něco jiného, než totálně nekompetentní rozhodnutí. I ten 1,5 GB je pro rok 2016 nesmyslně málo. Ciste pro Android jako takovy to muze byt byt dostacujici (zvlast, pokud je nějakým způsobem odlehčený od zbytečnosti), ale pokud ma soucasne bezet navigace typu TomTom + prehravat hudbu... no, nevim, nevim. Jak jsem psal jinde, u auta bych proste cekal to nejlepsi, co je k dispozici. Ano, je to drahe, ale bavime se u autech za 400 tisic, kde se predpoklada funkcnost 10 i vice let... Kdyby to alespon slo treba za tri roky vymenit. Cely ten Rlink.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Uživatelský avatar
LaHo
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: stř lis 22, 2017 21:07

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od LaHo » úte pro 12, 2017 10:59

Mě nejvíc dostalo to označení R-Link 2 pro verzi 2.x a stejné pro 3.x. Dvojková verze nenabízí prakticky nic užitečného, hlavně, že se na webových stránkách chlubí možností připojení Android neb iOS telefonu. V R-Link store je jenom pár krávovin jako kalkulačka, nebo akvárium. Mapy jsou z doby Marca Pola. Podle mě je to zavádějící reklama a mám sto chutí dát podnět na ČOI, případně situaci popsat třeba na Nově nebo v Černých ovcích na ČT.
Obrázek
Renault Megane IV HB TCE 130 Intens Hnědá Cappuccino

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od Banana » úte pro 12, 2017 13:32

Presne tak, R-link2 je super podvod, neumi to vazne nic a nove aplikace zadne nejsou uz aspoň rok! . Kdyby to aspoň umelo ten vzdaleny monitoring/sledovani/diagnostika auta, to by se hodilo velice, to mají všechny automobilky u novych aut se systémem a dotykovym tabletem. Bohuzel Renault je v IT vecech tezce za opicema, například když ma digitalni budiky, proc tam nelze promitat i navigaci a je tam jenom prednastavenych několik trapných vzhledu budiku atd...
U Megana to je takovy low-cost auto,to ještě beru, ale tohle stejne je i u Talismana, který je nejvyšší trida, to je smutne.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od niky79 » úte pro 12, 2017 13:42

Navigace tam promitat nejde, ale sipka, kam a za kolik km odbocit, tam je :-) Jinak mit navigaci na volantem, to imho umi, velmi malo aut nizsi stredni, pokud vůbec nejake.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Uživatelský avatar
LaHo
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: stř lis 22, 2017 21:07

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od LaHo » úte pro 12, 2017 13:44

niky79 píše:
úte pro 12, 2017 13:42
Navigace tam promitat nejde, ale sipka, kam a za kolik km odbocit, tam je :-) Jinak mit navigaci na volantem, to imho umi, velmi malo aut nizsi stredni, pokud vůbec nejake.
To je pravda, akorát, že podle mapy z doby Marca Pola :(
Obrázek
Renault Megane IV HB TCE 130 Intens Hnědá Cappuccino

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od niky79 » úte pro 12, 2017 14:02

No, mapy 12/2016 nepovazuji za tak staré. Nejsme v rozvojové zemi, kde situace za rok vypadá úplně jinak a kde by přibývaly stovky km nových dálnic ročně :-) Nicméně - navigace a 8.7" displej (celkem 16 tisic) je na zvážení. Google mapy s Android auto funguji taky dobře.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Uživatelský avatar
LaHo
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: stř lis 22, 2017 21:07

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od LaHo » úte pro 12, 2017 14:13

niky79 píše:
úte pro 12, 2017 14:02
No, mapy 12/2016 nepovazuji za tak staré. Nejsme v rozvojové zemi, kde situace za rok vypadá úplně jinak a kde by přibývaly stovky km nových dálnic ročně :-) Nicméně - navigace a 8.7" displej (celkem 16 tisic) je na zvážení. Google mapy s Android auto funguji taky dobře.
Ano, souhlas, pokud máš R-Link 2 verze 3.x. Já auto pořizoval v listopadu 2017 a mám taky R-Link 2, jenže ve verzi 2.2.17.803. potřeboval jsem auto rychle, takže to byla skladovka a nenapadlo mě zjišťovat jaká verze R-Link 2 tam je. To, že je možné aby byla nějaká starší verze než ta kterou prezentuje Renault jsem zjistil až když bylo auto doma a přišel jsem na to, že AndroidAuto nefunguje a mapy 2015.06 nejdou aktualizovat na novější. Po komunikaci chatem a mailem se zastoupením Renaultu mi přislíbili zjistit, jestli je možno do mého auta nahrát aktualizaci 2.2.18.x, kde by mělo jít aktualizovat mapy na 2016.12. Je to už víc než týden a zatím žádná informace jestli to jde, nebo ne. Musí to zjistit na centrále ve Francii a tam mají asi dovolenou nebo co.
Obrázek
Renault Megane IV HB TCE 130 Intens Hnědá Cappuccino

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od niky79 » úte pro 12, 2017 14:41

Z listopadu 2017? Tak to ta skladovka tam bylo dost dlouho :-O
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Uživatelský avatar
LaHo
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: stř lis 22, 2017 21:07

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od LaHo » úte pro 12, 2017 14:45

niky79 píše:
úte pro 12, 2017 14:41
Z listopadu 2017? Tak to ta skladovka tam bylo dost dlouho :-O
No, právě proto mě ani nenapadlo, že by tam byl starý SW a HW. Prodejce nebyl schopen podle VIN zjistit kdy bylo auto vyrobeno, prošel jsem několik různých dekodérů VIN na internetu a nedalo se to zjistit nikde, až na jedno ruském jsem se dobral k datu výroby III.2017, nevím jak moc se tomu dá věřit, ale pokud je to pravda, tak mám peška, protože od IV.2017 už měly auta R-Link 2 verze 3.x :x
Obrázek
Renault Megane IV HB TCE 130 Intens Hnědá Cappuccino

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od niky79 » úte pro 12, 2017 15:20

Tak to je dost mrzuté. Já teda bral úplně nové, ale výslovně jsem chtěl, aby v době objednávky ještě nebylo vyrobeno.
.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od Banana » úte pro 12, 2017 15:29

LaHO: Obavam se, ze uz s tim nenadelas nic, pred cca pul rokem tohle nekdo take resil na FB a byl nastvany, ze ma tu starou verzi 2.2.xxx, protože do Megana se zacala ta nova verze 3.3.xx davat nekdy v kvetnu 2017. A nejde s tim delat nic, protože jde o hardware zalezitost a obnášelo by to vymenu celého R-linku.
Dneska uz davaji navigace do budiku i auta nizsich trid, jde o to, jestli ma ty budiky uz digitalni LCD. Třeba Skoda Karoq uz to ma také. Jde o to, ze budiky jsou digitalni ale je tam pouze trapna sipka. Proste je to skoda, když uz tam je displej, proste to je takovy ne uplne dotazeny u Renaultu. Aspon by pak i ten priplatek za navigaci daval vetsi smysl.
A vemte si třeba Talismana v cene jako Passat a mate tam takovy trapny stejny R-link? To je smutne.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od niky79 » úte pro 12, 2017 15:51

Skoda Karoq může být auto nižší střední třídy, ale taky je potřeba si uvědomit, že nejlevnější kombinace začíná na 529 tisic. To je skoro o 180 tisíc dráže než začíná Megane IV. Navíc je to auto, které bylo představeno teprve letos v květnu 2017, Megane IV byl představený 09/2015, a to je celkem dost dlouho předtím (alespon z hlediska IT). Navíc u Megane je LCD jen ten prostředni panel, levý (teplota) a pravý (palivo) jsou pořád klasické mechanické. Ale časem se toho dočkáme i u megane, at už při facelitu, nebo dalším modelu. Já přeskočil z megane 2 (2005) v socka edici (ani repráky nebyly, rádio taky ne ;) do megane IV sedan v nejvyssi vybave Intens a prostě za mě je ten skok ve funkčnosti obrovský. Samozřejmě, navigaci v budiku VW Touarega známého závidím :D
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

tigi2508
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: stř dub 12, 2017 22:03

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od tigi2508 » úte pro 12, 2017 15:57

Robert72 píše:
pát říj 27, 2017 08:02
Jen pro informaci, R-link 2 verze 2.2.17.803 nejde aktualizovat!!! (rok výroby auta je 10/2016)
Jeto vlastní zkušenost, chtěl jsem provést aktualizaci právě proto že mě bude končit roční aktualizace map.
Mám prý aktuální R-link, pro můj vůz není žádná nová aktualizace, verze 3.3.16.946 nelze na daný vůz nahrát!!!
Tak asi tak :wink:
Riešite tu podľa mna nepodstatné veci.Za 1-2 roky bude Rlink2 zastaralý a ohľadom tej navigácie dajte si otázku ako často tu navigáciu používate a a potrebujete.Podľa môjho názoru auto má dopraviť z bodu A do bodu B za čo najmenšie náklady.Ostatné je len pozlátko a cucanie penazi od ľudí.V živote sú podstanejšie veci ako aktuálne mapy atď.Keď sa človek zamyslí nad životom koľkokrát rieši zbytočnosti a život mu uniká pomedzi prsty.Veľa vecí z toho auta človek vyúživa len na začiatku keď je ešte v takej eufórii z nového auta a po 1,5 roku si ani nespomenie na také banality.
Renault megane grandtour 1,6 SCe Intense,Blue cosmos,Pack Navigacia Plus,poloautomaticka brzda

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od Banana » úte pro 12, 2017 16:01

Jak jsem psal u Meganu, to je low-cost auto, to je OK , ale myslim třeba Talisman/ apod. Například novy Scenic je technologicky nove auto od 2017 prodavane a také to nemá, stejne jako Talisman/Espace a to jsou uz auta přes milion. Ale tech věci je vic, třeba ten monitoring přes internet apod...
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od niky79 » úte pro 12, 2017 16:59

Navigaci zapínám pokaždé, když někam jedu :-) Ne, že bych tam netrefil, ale abych se vyhnul kolonam, zacpam a podobne :-) Rlink muze byt zastaraly, ale ona ta zastaralost v nicem nevadi. Neni to mobil, do ktereho se cpou stale a stale narocnejsi aplikace a HW prestava dostacovat.

V tom Scenicu to chybi, pravda. Koukam, ze ten uz ma vsechny tri panely digitalni, zadne analogove rucicky (tohle imho dostane i megane v nějakém facelitu). Tam by to mohlo být. Možná je to kvůli nákladům. Skodovka si muze namyslet, že bude mít v nečem navigaci v budiku, protože totéž reseni je použito u toho a toho a tamtoho auta z koncernu a nevyjde ji to extra draho. Renault může sdílet prvky výbavy tak maximálně mezi vlastními modely a Nissanu. Uspora nebude tak velká jako u koncernu. Ale snaží se. Nedávno jsem sednul do Clia, rok vyroby 2013, mám pocit, že to bylo CLIO III, a jak mě překvapilo, že ovladače pro proudění a teplotu vzduchu jsou tytéž, co jsem měl v Megane 2005 :D
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od Banana » úte pro 12, 2017 17:43

Nadruhou stranu se musi rici, ze Renault se celkem snazi za poslední roky je videt vyrazne zlepseni. Jenom je proste skoda, ze to nemá dotahle do konce. A myslim, ze ty technologie si muze také dobre sdilet v ramci aliance, do Renaultu, Nissanu a pak po letech do soupne do Dacia a ma to zaplacene i s urokama.
Spis mi fakt prijde, ze to je jejich Renaulti mentalitou. A dneska uz to je v autech hodne o tech chytrych technologiich , jak se odlisit a jak vytriskat vice penez na vybave.
Napr. i jiny francouzsky auta tj. Citroen,Peugeot maji digitalni pristrojovy stit a lze si nechat projektovat do nej navigaci. Fakt to reseni u Renaultu je postavene na hlavu, mate digitalni displej ale nemůže si na nej nic menit, max. barvu a vzhled v nekolika trapnych režimech, to nedava smysl, to mohli nechat ty rucicky jako drive. Stejne tak ten stredovy "tablet" to není zadny tablet jak inzeruji v reklamách a v salonech to cpou zakaznikum do hlavy, ze si muzou stahnout pak aplikace apod..
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
LaHo
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: stř lis 22, 2017 21:07

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od LaHo » úte pro 12, 2017 18:40

Já mám poslední zkušenost s Renaultem cca z roku 2004, Mégane I. Bylo to na svou dobu pohodlný auto, nejezdilo 250t km (služební), za celou dobu žádný problém. Když jsem teď přemýšlel do čeho jít, tak byl Renault první volba (Fabie nebo Rapid mě ani nenapadly, možná právě proto, že s nimi mám za posledních 8 let služebně nalítáno 400t km). Neřekl bych, že se Renault zrovna snaží, problém se starým neaktualizovatelným R-Linkem se na různých renaulťáckých fórech řeší už cca rok, prodejce ani servis neví o ničem (nebo to alespoň tvrdí), zastoupení řeší každý jednotlivý kus na centrále ve Francii. Podle mě by měli mít jasná pravidla a metodiky, v novém autě by měl být automaticky nahrán SW s poslední aktualizací v době prodeje. Mlžení s verzí R-Link 2, různé SW platformy mají navenek stejný název, to je podle mě záměrný podraz na zákazníka. Normálně člověka nenapadne zjišťovat dopředu jaká verze SW je v autě nahrána, jmenuje se to stejně, veřejně deklarované funkce jsou pro R-Link 2, tak to beru jako hotovou věc. Teprve když auto zaplatím a přivezu domů, tak zjistím, že inzerované funkce jaksi nejsou k dispozici a začnu pátrat na webu. Pak teprve zjistím, že není R-Link 2 jako R-Link 2 a navíc nejde ze starší verze přejít na novější a HW instalovaný v autě byl minimálně 3 roky starý už při uvedení auta na trh. Reklamní slogany typu "3 roky aktualizace zdarma" (respektive v ceně) jsou taky evidentní podvod, možná že za 3 roky bude k dispozici aktualizace map 2017.12, přitom někde na webu Renaultu jsem četl, že každý rok se změní 15% silnic, takže dnes po 2,5 roce od platnosti nainstalovaných map (2015.06) mám v navigaci 40% silnic blbě :x
Obrázek
Renault Megane IV HB TCE 130 Intens Hnědá Cappuccino

tigi2508
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: stř dub 12, 2017 22:03

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od tigi2508 » úte pro 12, 2017 20:01

Možno sa pohli ľady na talianskom fore som čítal,že im začínaju chodit e-maily o novej aktualizácii R-LInk2 na verziu 2.2.18.590.


ragazzi, ho appena ricevuto la mail dall'ufficio relazioni Renault, che venerdì potrò passare per l'aggiornamento alla versione 2.2.18.590
Preklad:Ľudia, práve som dostal e-mail z správ renault, ktoré budem môcť v piatok aktualizovať na verziu 2.2.18.590

https://www.facebook.com/groups/5720297 ... highlights
Renault megane grandtour 1,6 SCe Intense,Blue cosmos,Pack Navigacia Plus,poloautomaticka brzda

Uživatelský avatar
LaHo
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: stř lis 22, 2017 21:07

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od LaHo » úte pro 12, 2017 21:15

Docela by mě zajímalo kolik může stát výměna R-Link 2.x za novější 3.x. Možná by se dal sehnat i z nějaké bouračky, vlastní výměny by nemusela být až tak složitá.
Obrázek
Renault Megane IV HB TCE 130 Intens Hnědá Cappuccino

chard
Starting member
Příspěvky: 34
Registrován: stř črc 31, 2013 20:38

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od chard » stř pro 13, 2017 04:46

Pánové jsem z toho nějaký zmatený. :shock: Teď jsem zjistil že mám verzi 3.3.15.416 Megane Grandcoupé Intens vůz přebírán 4/2017 a vyroben 2017.
Mám tedy R link 3 s Apple Carplay?
Po propojení orig.kabelem byla na displeji informace, že již jsem připojen přes bluetooth a že mám spojení ukončit. To jsem udělal a přehrávaná hudba z iPhone pokračovala dál. Nic jiného jsem ale v menu R-linku nenašel (ikonu Car Play)
Podle informací zde na fóru se zdá, že mám R-Link 3 a tam by měla být funkce Car Play dostupná ?
Kadjar 1,3 TCE117 Kw Intens
Led světla, aut park.asistent, vyhřívané sedačky + přední okno, 17” kola+ Extended grip, hlídání mrtvého úhlu.

Uživatelský avatar
oro
Starting member
Příspěvky: 45
Registrován: ned zář 26, 2010 12:11

Re: Aktualizácia Mapy - Renault Megane Grandtour IV

Příspěvek od oro » pon pro 18, 2017 16:17

Myslim že skor než sa v renaulte rozhybu s nejakou aktualizaciou tak si objednam činsky upgrade:
https://www.aliexpress.com/item/Big-Scr ... eLevelAB=5
oro
new:Megane Grandtour 1,6Sce Intense 2016 Upgrade soft R-Link 7,Android Auto,R-Sound......
old:Megane III 1,6 16V 81kW 110PS Generation, Continental 205/55 R17
LPG solaris

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 7 hostů