System merania tlaku v pneumatikach Megane IV

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Radúz
Starting member

Re: System merania tlaku v pneumatikach Megane IV

Příspěvek od Radúz » pon črc 06, 2020 20:08

Praveze mi to v origo servise zistili, ze mi ho poskodili v pneuservise. V origo servise si len vypytali 25 € za novy senzor a myslim, ze 5€ za vymenu, Takze ked prehadzovat nove pneu, radsej ist s tym do origo servisu, ako potom riesit poskodenie snimaca. V pneuservise nic clovek nevyriesi, nakolko sa mi to zacalo objavovat az po cca 10000 km od prezutia. Origo servis dava na prezutie zaruku na poskodenie snimaca. Takze az nabuduce budem ja prezuvat znovu nove pneu, tak len v origo servise., bo ma taketo poskodenie snimaca vyslo navyse 60 € za 2 poskodene snimace.
Renault Megane Grandtour 1.6 Sce 84kw 2017, Intens, Pack Navigácia

FanulkaF
Starting member

Příspěvek od FanulkaF » úte črc 07, 2020 19:41

Moje zkušenost je taková, že jsem si nechal u kamaráda v pneuservise vyměnit pneu na discích.On sám mě upozornil, že je potřeba opatrně přezouvat kvůli ventilkům.Byl jsem vedle něj, když pneu měnil a tudíž vím naprosto přesně, že ventilky nepoškodil, jelikož pracoval tak opatrně, že se jich ani nedotkl.Asi po 2 měsících od výměny se mi začala objevovat hlaška, že senzor PZ kola není ve spojení a to se všemi kontrolkami , které k tomu patří.Neváhal jsem a objednal se do značkového servisu Renault s tím, že to budu řešit jako reklamaci.Technik odvezl auto na dílnu a po chvilce přišel se slovy: ,,jo pane, to na záruku není, ten ventilek vám někdo při přezouvání ulomil´´.Na jeho vyzvání jsem se šel podívat.Když jsem viděl disk s pneu na zouvačce, tak jsem nevěděl jestli se mám smát nebo brečet.Guma zmáčklá zouvačkou přesně v úrovni ventilku, div že nebyla od zouvačky roztržená.A mechanik držel v ruce vítězoslavně 2 polovičky ventilku.Když jsem ho upozornil, že ventilek fungoval po přezutí bez problémů 2 měsíce a i nyní se dokázal někdy s ŘJ spojit tak mi řekli, že lítal v pneumatice a hold se někdy někde připojil.Na tohle už jsem nedokázal říci skoro nic.Jen jsem jim řekl, že právě ztratili zákazníka, který byl ochoten u nich i za nehoráznou cenu nechat dělat garanční prohlídky.Vyměnili mi ventilek a předložili účet na 1600Kč.Jednou z položek bylo dokonce načtení nového ventilku pomocí PC za 280,-Kč.Upozornil jsem je , že ventilky se u tohoto vozu načítají sami při jízdě, zaplatil jsem a rychle odtamtud zmizel.Proto když zde čtu, jak neznačkový servis ničí ventilky a odborníci v Renaultu vše s pečlivostí sobě vlastní vše opraví tak se ve mě ještě nyní vaří krev.Je totiž velice jednoduché nekvalitní ventilek při montáži ulomit a říci , že to udělal servis při výměně pneu.Kdyby vám ho totiž poškodili předtím, tak nebudete jezdit buhví jak dlouho než se vám to projeví.Upadlý ventilek se prostě s ŘJ nespojí ani náhodou.Takto si to zaplatíte sami a ty kteří jim uvěří dokonce přesvědčí aby 2x ročně přezouvali pneu jen u nic.Za rok dobrých 5000,-Kč.A to se vyplatí, nemyslíte??? Zdraví Fanda
Škoda 130L Lpg BRC :twisted: , Škoda Favorit 1,3 50kw Lpg Lovato 8) , Škoda Octávia 1,6 75kw r.v.2001, Lpg AG SGi :mrgreen: ,
Toyota Yaris 1,0 48kw r.v. 2005 Lpg LandiRenzo Evo :shock: , Hyundai i30 1,4 80kw r.v.2010 Lpg BRC PlugDrive :lol: ,
Renault Megane IV GrandCoupé 1,6 Sce Intens + LPG LandiRenzo Prime OBD2 r.v.2018 :?

Radúz
Starting member

Příspěvek od Radúz » úte črc 07, 2020 21:04

Mne ten snimac lietal v kolese, bol poskodeny, takze mi to museli spravit v pneuservise. Ja som si vtedy v origo servise kupil iba 4ks snimacov a daval som zimne na disky v pneuservise u nas v meste. Takze mne to museli poskodit v tom pneuservise. Original v letnej sade mi frcia uz 3 rok bez problemov a po vymene v origo servise na zimnej sade taktiez.
Naposledy upravil(a) Radúz dne stř črc 08, 2020 20:25, celkem upraveno 1 x.

MV_cz
Starting member

Příspěvek od MV_cz » stř črc 08, 2020 09:07

Kde je prosím teď nejlepší koupit ty "správné" ventilky? Přímo u Renaultu, v Dacii nebo jinde a případně jaké je to číslo dílu?
Megane R.S. 280EDC

Radúz
Starting member

Příspěvek od Radúz » stř črc 08, 2020 11:51

Najlepšie kúpiť v Renault servise, cena je 24,90 €, nikde inde som nižšiu cenu nevidel. číslo dielu neviem, ja som ich tam objednával mailom podľa vin čísla auta.

FanulkaF
Starting member

Příspěvek od FanulkaF » stř črc 08, 2020 16:20

V Renaultu za 499,-Kč/ks. Levněji neseženete ani z druhovýroby.Číslo dílu doplním zítra až se dostanu k faktuře.Cena dobrá, jen si ho u nich nesmíte nechat namontovat, viz. můj příspěvek výše.
Škoda 130L Lpg BRC :twisted: , Škoda Favorit 1,3 50kw Lpg Lovato 8) , Škoda Octávia 1,6 75kw r.v.2001, Lpg AG SGi :mrgreen: ,
Toyota Yaris 1,0 48kw r.v. 2005 Lpg LandiRenzo Evo :shock: , Hyundai i30 1,4 80kw r.v.2010 Lpg BRC PlugDrive :lol: ,
Renault Megane IV GrandCoupé 1,6 Sce Intens + LPG LandiRenzo Prime OBD2 r.v.2018 :?

niky79
Senior member

Příspěvek od niky79 » sob črc 11, 2020 20:57

Přesně tak, renaulti ventilky maji celkem ferovou cenu. Nějaké jiné kolem tisicovky ci vic.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Ládys
Junior member

Příspěvek od Ládys » pon črc 13, 2020 08:50

FanulkaF píše:
stř črc 08, 2020 16:20
Cena dobrá, jen si ho u nich nesmíte nechat namontovat, viz. můj příspěvek výše.
Přece nemůžeš podle jednoho autorizovaného servisu hodnotit ty ostatní. Když už, tak se tady s námi poděl a napiš, ve kterém jsou tak šikovní.
Mégane IV Grandcoupé Zen SCe 115 + pack Design 16, Parking, Klimatizace Plus

MV_cz
Starting member

Příspěvek od MV_cz » pon črc 13, 2020 09:00

FanulkaF píše:
stř črc 08, 2020 16:20
V Renaultu za 499,-Kč/ks. Levněji neseženete ani z druhovýroby.Číslo dílu doplním zítra až se dostanu k faktuře.Cena dobrá, jen si ho u nich nesmíte nechat namontovat, viz. můj příspěvek výše.
Díky, zapomněl jsem se jich v pátek na servise zeptat :( Ráno byl přijímací technik vstřícnej a bylo málo času a odpolko ten předávající už tak milý a komunikativní nebyl, takže jen vzít auto, zaplatit a tradá pryč...
Megane R.S. 280EDC

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“