Problikává LED ve dveřích při změně otáček

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
hudyx
Advanced member
Příspěvky: 415
Registrován: ned led 27, 2008 12:39
Bydliště: Český Krumlov

Problikává LED ve dveřích při změně otáček

Příspěvek od hudyx » stř črc 12, 2017 21:42

Zdravím,

setkal se již někdo s problikáváním led ve dveřích při změně otáček? U mně je to vidět hlavně v noci, pokud přeřazuji, tak při poklesu otáček mi lehce problikne osvětlení dvěří- nezáleží na barvě ani intezitě svitu. Děje se to i jak při akceleraci , tak i decelaraci.
Reklamoval jsem to v ČB v Renaultu a jejich verdikt: Je to způsobené software dobíjením, v jednu chvíli "vletí do jednotky 14-15V a při ubrání plynu nebo změny otáček to klese o 2V a bohužel na to takhle jednotka led reaguje. Prý se s tím setkali i u Trafica, kterému takhle problikává tachometr. " no řeknu vám, nějak se mi to nezdá. Zatím jsem o tom nic nikde nečetl. :oops:
Všiml si už někdo toho také?
video zde - omlouvám se za kvalitu- večer a ještě jablko :x
https://www.youtube.com/watch?v=JTIpk1I ... e=youtu.be
Renault Mégane IV (2017) modrá Cosmos, 1,5Dci, 81KW, Intens- R Link 2, Pur led Vision, Head Up, el. brzda, 17alu, výhřev sedaček, shark anténa, led osvětlení prahů- styling pack
:-) Renault Laguna II (2006) 1.9 Dci, 96KW FAP, polokůže, 17alu, PDC atp :-)

ex: R11 1,4 turbo, R19 1.7, Laguna 1,8i, Laguna 1,8 16V, Renault Trafic valník 2.0, Renault 19 II 1.9D,Renault Laguna I (2000) 1.9 DTi 5,2l /100Km v plné výbavě-el.kožené sedačky,atd.

simima2
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř črc 10, 2013 16:36

Re: Problikává LED ve dveřích při změně otáček

Příspěvek od simima2 » stř črc 12, 2017 23:22

Mám úplně to samé na mém Meganu. Rozbliká se to taky ještě kromě změny otáček motoru když třeba stahuju okýnka, zkrátka to reaguje na jakoukoliv změnu palubního napětí poblikáváním. Ve dne to nějak moc vidět není, ale v noci je to skoro až otravné, když pořád periferně vidím jak to na těch dveřích bliká. Koncem měsíce jde auto na reklamaci s už asi pěti závadami, tak tam nadnesu i tohle, jestli s tím budou něco dělat.
Renault Megane Grandtour 1.2 TCe 130

Uživatelský avatar
hudyx
Advanced member
Příspěvky: 415
Registrován: ned led 27, 2008 12:39
Bydliště: Český Krumlov

Re: Problikává LED ve dveřích při změně otáček

Příspěvek od hudyx » čtv črc 13, 2017 08:04

Tak pak zkus prosím dát vědět, co ti řekli nebo jestli to nějak vyřešili. Prý je to software chyba a dokud výrobce neudělá opravu, mají svázané ruce a nemohou tu jednotku přehrát.
Renault Mégane IV (2017) modrá Cosmos, 1,5Dci, 81KW, Intens- R Link 2, Pur led Vision, Head Up, el. brzda, 17alu, výhřev sedaček, shark anténa, led osvětlení prahů- styling pack
:-) Renault Laguna II (2006) 1.9 Dci, 96KW FAP, polokůže, 17alu, PDC atp :-)

ex: R11 1,4 turbo, R19 1.7, Laguna 1,8i, Laguna 1,8 16V, Renault Trafic valník 2.0, Renault 19 II 1.9D,Renault Laguna I (2000) 1.9 DTi 5,2l /100Km v plné výbavě-el.kožené sedačky,atd.

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: Problikává LED ve dveřích při změně otáček

Příspěvek od maydayanthem » čtv črc 13, 2017 12:23

sw update na tu vasu (vlastne vsetkych) "disco hudbu" je uz k dispozicii niekolko mesiacov (ak nie rok)... problem je ale v inom, to co je ako sw update/resp. riesenie k dspozicii v jednom state, nemusi byt automaticky k dispozicii v inom.. nema to kto prelozit (dodatocny navod ako postupovat) atd...
po pravde, ono to je asi fakt vacsi problem nez cesta na mars, davat vsetky riesenia minimalne v anglictine...
Naposledy upravil(a) maydayanthem dne čtv črc 13, 2017 23:32, celkem upraveno 1 x.
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

tigi2508
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: stř dub 12, 2017 22:03

Re: Problikává LED ve dveřích při změně otáček

Příspěvek od tigi2508 » čtv črc 13, 2017 20:23

No neviem chlapci ja som bol schvalne pozriet v mojom megane,previezol som sa pridal som plyn a ani pri akceleracii žiadne blikanie nebolo.Neviem či som mal štastie na auto ale je nemam žiadny problém,keď nepočítam mm rozdiel špár /licovanie dielov,preblikavanie,vybrácie od spojkoveho pedala/proste nič aspoň dúfam,že nepridu zatiaľ najazdené cca 2800 km a úplne všetko klape ako hodinky.Tak bzť vami reklamujem to v Renaulte keˇže sú aj uata bez týchto problémov
Renault megane grandtour 1,6 SCe Intense,Blue cosmos,Pack Navigacia Plus,poloautomaticka brzda

tigi2508
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: stř dub 12, 2017 22:03

Re: Problikává LED ve dveřích při změně otáček

Příspěvek od tigi2508 » čtv črc 13, 2017 21:24

tigi2508 píše:
čtv črc 13, 2017 20:23
No neviem chlapci ja som bol schvalne pozriet v mojom megane,previezol som sa pridal som plyn a ani pri akceleracii žiadne blikanie nebolo.Neviem či som mal štastie na auto ale je nemam žiadny problém,keď nepočítam mm rozdiel špár /licovanie dielov,preblikavanie,vybrácie od spojkoveho pedala/proste nič aspoň dúfam,že nepridu zatiaľ najazdené cca 2800 km a úplne všetko klape ako hodinky.Tak byť Vami reklamujem to v Renaulte keďže sú aj uata bez týchto problémov
Renault megane grandtour 1,6 SCe Intense,Blue cosmos,Pack Navigacia Plus,poloautomaticka brzda

Zrz3ecE3k
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: úte črc 11, 2017 12:57

Re: Problikává LED ve dveřích při změně otáček

Příspěvek od Zrz3ecE3k » úte črc 18, 2017 00:20

Nazdárek Renaulťáci, tento problém jsem zjistil po měsíci co mám vůz taktéž ve čtvrtek jedu do servisu ohledně přehrání sw v mém Rlinku2 jelikož se mi nedaří spárovat telefon(A 6.01) tak aby mi fungoval i jako HF i jako Multimedialní BT přehrávač...telefonů jsem zkoušel asi 7 a ani s jednim to nebylo bez problému. Blikání jsem si všiml jeden večer co jsem s mladou jel domů při zapnutých auto světlech i dálkách a při akceleraci a i deceleraci jak si psal tak to taky mrkalo... jinak na mém GC jsem zjistil špatné lícování na 5 dveřích jdou roh na roh a už to mám oťukané tak jsem řekl v servise aby to zakápl. Dalším problémem je to, že audio soustava vydává docela prapodivné zvuky pokud se z přirozeně při připojeném zařízení přes BT i USB přepne na salonek nebo klub tak místo basů jde chraptění takové dost nepříjemné a pronikavé i na vol 1. opětovně zkoušeno i s reset úrovní basů a výšek. a dělá to stále...takže nevím ve čtvrtek to elektrikář projde...a řeknou mi co a jak...
Měl bych však dotaz na znalce v mém GC se nachází kolik repro??? mám v kufru zaslepené 2 otvory přímo na plato za zadníma sedačkama kde se nachází jeden podlouhlý plast (nejspíše na repro) a dále mám v každých dveřích 2 repro jeden bas a jeden výška a u řidiče je též bas ve dveřích a výška v palubovce a taky uprostřed palubovky to stejné jako vzadu avšak poloviční. Nikde jsem plnou specifikaci nenalezl a pokud ano tak mi stále nejde do hlavy 8 repro arkamys s Rlink2 když to mám jen ve dveřích na co mám na platu další a v prostřed palubky též???
Další dotaz omlouvám se všem že jsem nezakládal nové téma, ale jak je to s touhle motorizací 1,2 TCe slyšel(četl jsem tu na ni jen samou negativitu, a já jsem zatím po 2250km spokojen spotřeba 7,1a to teď jezdím převážně město tak nevím jestli to ještě sedne a spadne to níž...nejezdím jako louda ale ani nejsem blesk...;-) Jinak poloautomatická brzda s hill holderem mě málem stála nový přední nárazník zkoušel jsem zajet do dvora u baráku a než zabrala aut spojka po sešlapnutí plynu( jen našlápnutí né přidání tak to povolilo) jsem se místo na R(zpátečku) rozjel dolů z kopce do vrat ale přes tak hnusnej zlom že jsem to stopnul 2cm od chodníku. Je to funkce aut. převodovky a mám si na to zvyknout, když jsem pak vyjížděl tak jsem šlápl tak že jsem málem skončil v protějším plotu...takže příště přes poloaut ručku co si přidržím a vyjedu v klidu...jelikož přes brzdu to nejde tam je to zase elektronicky omezené na 1.800-2.000 otáček a pak to zase spadne na 1.000 aby spojky nedostaly ránu když to vytočím přes brzdu takže nevím no. Já si na to zvykl, že musím přidat ale bojím se že mojí to někdy ujede a bude to v p...i
Děkuji všem za odezvu a pokud je to OT tak to klidně přehodím do nového tématu...
S pozdravem
Jinak Brno a okolí klidně nějaký sraz a tak...;-)
Renault Megane IV GrandCoupe 1,2 TCe modrá Cosmos , 17 " kola, INTENS

simima2
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř črc 10, 2013 16:36

Re: Problikává LED ve dveřích při změně otáček

Příspěvek od simima2 » úte srp 01, 2017 23:16

Tak pro všechny kterým bliká ambientní osvětlení, nemusíte to vůbec nijak řešit, protože vás pošlou do háje s tím, že je to vlastnost. Alespoň v servisu Renault Praha Zličín určitě, tady máte oficiální vyjádření k této závadě: Problikávání ambientního osvětlení je standartním projevem vozů s ambientním osvětlením.
Renault Megane Grandtour 1.2 TCe 130

Zrz3ecE3k
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: úte črc 11, 2017 12:57

Re: Problikává LED ve dveřích při změně otáček

Příspěvek od Zrz3ecE3k » čtv srp 03, 2017 21:50

Ještě mě napadlo, jelikož jsem se nedokopal s natočením videa, ale byl jsem v servise uprostřed července a dávali mi upgrade rlinku a nějaké další svolávačky a samozřejmě mi vyměnili i těsnění kolem kufru a zamázli ty odřeniny...od té doby blikání není tak markatní ani v noc jen jsme si s mladou všimli, že teď to dělá jen při brzdění, a jelikož má auto rekuperaci tak bych to tipnul spíš na ten přebytek energie co se navalí do systému a ten pro jistotu ztlumí ledky aby to nezářilo na 100000000% a pak to zase vrátí zpět...ale jak říkám musime to v noci natočit auto nemám v garáži a samozřejmě už se našel nějakej debil co mi dveřma ojel zadní levou kliku u dveří....:( :(
Renault Megane IV GrandCoupe 1,2 TCe modrá Cosmos , 17 " kola, INTENS

tyma
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: čtv bře 16, 2017 13:38

Re: Problikává LED ve dveřích při změně otáček

Příspěvek od tyma » pát srp 04, 2017 07:41

to bude chyba v hw nie sw nejake zle trafo ktore nevyrovna napatie
Renault Laguna III hatch silver 4control/GT 2.0 dci 131kw manual

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Problikává LED ve dveřích při změně otáček

Příspěvek od Rado77 » pát srp 04, 2017 08:19

Nie som elektrikar, ale presne tak - je to len elektricka nedotiahnutost zo strany Rencka. Kazdy priemerny elektrikar by vedel aku suciastku tam pridat/vymenit. Verim ze sa tu niekto casom najde, kto to pozrie, nafoti, ukaze navod aku suciastku za par drobnych kupit a kam ju napajkovat
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Problikává LED ve dveřích při změně otáček

Příspěvek od niky79 » stř pro 06, 2017 08:57

Jinak na Grandcoupé, 1.6 SCE, vyrobene někdy v rijnu 2017, problikávání ambientního osvětlení nepozoruji. Jak se ukazuje, rozhodně se vyplatí nekupovat zcela nové auto, ale počkat nejméně rok od výroby.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

tigi2508
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: stř dub 12, 2017 22:03

Re: Problikává LED ve dveřích při změně otáček

Příspěvek od tigi2508 » stř pro 06, 2017 17:29

niky79 píše:
stř pro 06, 2017 08:57
Jinak na Grandcoupé, 1.6 SCE, vyrobene někdy v rijnu 2017, problikávání ambientního osvětlení nepozoruji. Jak se ukazuje, rozhodně se vyplatí nekupovat zcela nové auto, ale počkat nejméně rok od výroby.
mne tiez nepreblikava svetlo pri zvýšeni otáčiek.auto som kupil v 6/2017
Renault megane grandtour 1,6 SCe Intense,Blue cosmos,Pack Navigacia Plus,poloautomaticka brzda

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů