VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

MILIS
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 12, 2017 13:19

VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od MILIS » stř črc 12, 2017 19:55

Ahojte, mam Megan Grandtour cca 2 mesice , naj 3000 km, spotreba celkem ok mesto 6,7, mimo i 6,2. Slicovani prednich dveri s blatnikem nic moc, opravi v zaruce? Uz nekdo resil pls? Pak celkem problem, ze pri rozjezdu mi obcas neco jako by preskakuje pod plynovym pedalem a i pri nizzsi rychlosti citim pod pedaly takove divne vibrace jako by byly tesne nad vozovkou ci co, ze zacatku jsem to nevnimal, ale ted je to casteji, kola 17, nevite co by to mohlo byt? Diky za radu. Uz jsem reklamoval radio,vrzajici sedadlo ridice tak nevim zda jsem nekoupil nejakeho zmetka :-)
Naposledy upravil(a) MILIS dne čtv črc 13, 2017 05:39, celkem upraveno 1 x.

kamil208
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: sob srp 13, 2011 12:22

Re: VIBRACE OD PODVOZKU

Příspěvek od kamil208 » stř črc 12, 2017 22:16

ahoj,licovani dilu jsem dnes resil v aut.servisu. Na reklamaci auto klidne vezmou, ale technik me upozornil, ze licovani dilu ve stavu jak to mam ja (porovnal bych nektere casti s felicii r1995) urcite centrala neuzna, je to pry v toleranci. Problem je v tom, ze veskere reklamace schvaluje centrala v Praze, coz muze trvat i nekolik tydnu. Jako priklad mi ukazal M4 v kombiku, ktery tam meli na reklamaci a cekaji na verdikt - zadni prave dvere mely tak brutalni mezeru a nerovnost licovani s karoserii, ze jsem rekl, ze toto musel pustit kontrolor vystupne kvality s dioptriema c.20 nebo pod vlivem omamnych latek. Proste co se tyce licovani dilu u M4, je dle meho nazoru podprumerne, takove nedostatky by auto vyrobene v dnesni moderni dobe nemelo mit. Ani muj byvaly M2 r.2006 to nemel tak odflaknute.
Pokud bys to daval reklamovat, napis prosim jak to dopadlo. Az budu mit cas, nafotim to a poslu to na centralu do Prahy, doporucoval to taky technik.
Megane IV Grandcoupe 1.6 ZEN 2017
Megane II Grandtour 1.6. 2006

MILIS
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 12, 2017 13:19

Re: VIBRACE OD PODVOZKU

Příspěvek od MILIS » čtv črc 13, 2017 05:34

Urcite tam zajedu, pripada mi to fakt pres caru abych si koupil nove auto a mel tam fugy jak po bouracce..dnes.jsem si vsiml ze mi nelicujou ani dvere, neni to sice moc.ale.je.to krive. Vubec me nenapadlo na.to pri prebirani koukat, jinak bych to auto nevzal.

kamil208
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: sob srp 13, 2011 12:22

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od kamil208 » čtv črc 13, 2017 08:42

napis pak jak ta reklamace dopadla,moc ne to zajima....jinak i pres euforii a radosti z prebirani noveho auta jsem ty nedostatky videl hned,a to nejsem zadnej vyskolenej profi karosar. Samozrejme jsem zminil jak se bude postupovat kdyz auto odmitnu prevzit, a vis jaka byla odpoved??? Ok,prevzit ho nemusite,samozrejme ale tim padem prichazite o zalohu(50tis.). Dalsi moznost byla prevzit s tim ze se mam stavit po cca 2 mesicich,ze ono si to pak sedne (blazni) a kdyz ne tak to mam privest na reklamaci. Co by jsi si vybral ty?



Jinak vcera jsem byl na reklamaci, bohuzel vse je v toleranci a klidne to muzu resit pres centralu v Praze.Az bude cas,rozepisi so o prubehu reklamace vic v sekci Grandcoupe.

Cely proces nakupu noveho auta je snad jeate horsi nez koupe ojetiny v bazaru.... Auto vidis na obrazku, objednej,zaplat nemalou zalohu, az bude na pobocce doplat celou sumu,pak si ho muzes prevzit...objevis pri prebirani chyby, reklamuj nebo prijd o zalohu.
Reknu ti pravdu,kupoval jsem nove poprve a naposled v zivote...bohuzel
Megane IV Grandcoupe 1.6 ZEN 2017
Megane II Grandtour 1.6. 2006

kamil208
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: sob srp 13, 2011 12:22

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od kamil208 » čtv črc 13, 2017 10:13

me jeste napadlo....mrkni prosim te jeste na predni prave svetlo. To je v oblasti napojeni na masku cca 5 a vic mm vypoukle mimo uroven masky.Leve licuje krasne s maskou. Bylo to u vsech M4 co jsem videl,bez ohledu na verzi.
Megane IV Grandcoupe 1.6 ZEN 2017
Megane II Grandtour 1.6. 2006

MILIS
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 12, 2017 13:19

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od MILIS » čtv črc 13, 2017 17:41

Tak jsem dnes byl ve dvou autor.servisu a oba byli celkem vstricni. Obesli se.mnou kazdy cca 3 predvadecky a u nekterych jsme taky.nasli spatne slicovane casti, prevazne predni blatniky a kapota. V tom prvnim mi rekli, ze je to asi normalni, ten muj prodejce mi slibil, ze najde termin.a.pokusi se.to opravit. Tak uvidime, jsem mu rekl, ze to vypada jako bouchnute, slibil, ze proveri i historii auta. Tak uvidime, stejne mi ho musi vzit kvuli tem vibracim od plynoveho pedalu. Rikal, ze prozatim nokdo tuhle vec nereklamoval, ale tomu muzu a nemusim verit. Hele dnes.jsem i koukal v jednom shopinu byl tam vystany fiat tipo, kia.ceed a seat toledo a na.zadnem ty neslicovane casti jsem nevidel, tak at mi Renault nerika, ze to je normalni. Uvidim jak to vyresi. Koukal jsem na to svetlo, mam to taky, leve predni je cca 1 cm pres. Ty blaho nove auto a tolik starosti ...jsem mu rikal jestli to neni nejaka beckova serie....

kamil208
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: sob srp 13, 2011 12:22

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od kamil208 » čtv črc 13, 2017 18:35

jj,je mi z toho opravdu spatne...fakt to vypada ze jsme koupili druhou tridu nebo co.... Pred chvili jsem si na parkovisti prohlidnul Thalii, a neveril jsem jak vse krasne licovalo,opravdu jsem nenasel jedinou vadu.
Takze pokud to dobre chapu, budou ti to rovnat? Me rikal technik ze by to museli nafotit,poslat na centralu na uznani reklamace a pak zacit s opravou. Praci za rovnani musi totiz nekdo zaplatit....
Naposledy upravil(a) kamil208 dne čtv črc 13, 2017 21:04, celkem upraveno 1 x.
Megane IV Grandcoupe 1.6 ZEN 2017
Megane II Grandtour 1.6. 2006

MILIS
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 12, 2017 13:19

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od MILIS » čtv črc 13, 2017 19:00

Ano, takhle mi to rekl, ale cekam jeste na tel s terminem, takze tomu uverim az tam dojedu.a oni to srovnaji. Presne jak pises, proto me.ten prvni odkazal na prodejce.kde.jsem koupil asi tusil, ze reklamace.nebude jrn tak. On mi slibil, ze se.pokusi to jaksi dotahnout na.upevnovacich castech, ale ze to.nemusi.byt uplne 100%. Jsem mu rekl,.ze.me.to je.jedno jak to udelaji,ale ze nechci aby to takhle.vypadalo.

Uživatelský avatar
ToMreN
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 30, 2017 22:47

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od ToMreN » čtv črc 13, 2017 19:26

Vedeli by ste sem hodiť aj nejaké foto kde by boli vidieť nerovnosti v licovani dielov?

kamil208
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: sob srp 13, 2011 12:22

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od kamil208 » čtv črc 13, 2017 21:12

pekne video jsem nasel na yt,bohuzel nemuzu ho ted najit....zacina tim, jak v automobilce probiha vystupni kontrola kvality,zabery jak to peclive kontroluji a pak typek ukazuje sve modre GT a jeho nedostatky licovani a dalsi zavady....taky narez.
Ja se dostanu k nafoceni asi az o vikendu,mozna natocim podobne video...a taky proto abych to ukazal zastoupeni Renault CR
Megane IV Grandcoupe 1.6 ZEN 2017
Megane II Grandtour 1.6. 2006

simima2
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř črc 10, 2013 16:36

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od simima2 » čtv črc 13, 2017 22:04

Já teda lícování půl roku nezkoumal, ale dneska jsem se na to podíval a opravdu nic moc - viz. pár fotek a jako perličku přidávám video spolujezdcových dveří, už se celkem obtížně zavírají jak klesly. https://youtu.be/awTmQ7bi40U

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Renault Megane Grandtour 1.2 TCe 130

kamil208
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: sob srp 13, 2011 12:22

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od kamil208 » čtv črc 13, 2017 22:15

jsou to proste hovada... do p... takove nedostatky nema ani dedovo felicie r95....co jineho napsat,pri pohledu na tyto fotky...je to fakt smutny.

planujes to resit? bylo by dobre poslat to na Renault CR (ja to urcite v nejblizsi dobe udelam),cim vic nas bude,tim je vecsi sance ze to zacnou resit.
Megane IV Grandcoupe 1.6 ZEN 2017
Megane II Grandtour 1.6. 2006

MILIS
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 12, 2017 13:19

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od MILIS » čtv črc 13, 2017 22:29

Ty blaho tak to je husty, to mas horsi nez ja, ja to fotnul, ale je vecer tak to.neni moc videt rano to nafotim a hodim sem. Jak je mozny, ze.to pustej z vyroby do prodeje. Nebo je to jako s potravinama u nas a v nemecku. Nepovedeny sunt prodavaji na.vychode.

tigi2508
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: stř dub 12, 2017 22:03

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od tigi2508 » čtv črc 13, 2017 22:37

simima2 píše:
čtv črc 13, 2017 22:04
Já teda lícování půl roku nezkoumal, ale dneska jsem se na to podíval a opravdu nic moc - viz. pár fotek a jako perličku přidávám video spolujezdcových dveří, už se celkem obtížně zavírají jak klesly. https://youtu.be/awTmQ7bi40U

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
To mas HB alebo grandtour? Ja som taketo niečo ešte nevidel ako som pisal na inom mieste na fore ja mam vsetko ok.Všetko pekne licuje žiadne zavady.
Renault megane grandtour 1,6 SCe Intense,Blue cosmos,Pack Navigacia Plus,poloautomaticka brzda

kamil208
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: sob srp 13, 2011 12:22

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od kamil208 » čtv črc 13, 2017 22:57

pro na.rani prikladam video jak si predstavuji spary a licovani karoserie u auta do 500tis kc vyrobeneho v r.16/17
https://www.instagram.com/p/BWfu-bzgAAo/
Megane IV Grandcoupe 1.6 ZEN 2017
Megane II Grandtour 1.6. 2006

kamil208
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: sob srp 13, 2011 12:22

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od kamil208 » čtv črc 13, 2017 23:08

To mas HB alebo grandtour? Ja som taketo niečo ešte nevidel ako som pisal na inom mieste na fore ja mam vsetko ok.Všetko pekne licuje žiadne zavady.
[/quote]


tak to jsi stastny clovek.... ale spis sis toho poradne nevsim. Vsechny M4 co jsem mel moznost videt ( pres 20 urcite),mely minimalne problem licovani u prednich svetel( vypoukle cca 1cm v oblasti napojeni na masku) a nepravidelne siroke spary mezi karoserii a zadnim vikem nebo predni kapotou.
Megane IV Grandcoupe 1.6 ZEN 2017
Megane II Grandtour 1.6. 2006

tigi2508
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: stř dub 12, 2017 22:03

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od tigi2508 » čtv črc 13, 2017 23:17

pozeral vsade a nič zasadne som si nevšimol.Ked som kupoval auto tak v showroome som pozeral 3 megany a nič. Možno vyšla nejaká zlá séria z linky alebo neviem moj je úplne v poriadku preto sa divím na takýchto príspevkoch.Dnes som písal aj do sekcie blikanie led podsvietenia ja nemam absolútny problém jediné keď zapne svetlá svetelný senzor tak slabučko zoslabne a to je všetko.Čo si mylím,že je normálne.Spravím video licovania auta a pošlem na fórum.zajtra idem na dovolenku tak keď sa vratim spravim niečo.
Renault megane grandtour 1,6 SCe Intense,Blue cosmos,Pack Navigacia Plus,poloautomaticka brzda

simima2
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř črc 10, 2013 16:36

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od simima2 » čtv črc 13, 2017 23:35

Mám GrandToura. Já jim to můžu zkusit přeposlat, ale už jsem měl tu čest s nimi komunikovat ohledně cukání motoru 1.2 TCe 130 a udělali ze mě akorát ****** co neumí řídit a označili cukání motoru za vlastnost... Tímhle autem u mě Renault vážně klesnul, i když možná víc než tím autem svým přístupem, dokud vám to auto prodávají, všechno jde, nic není problém, zařídíme vyřídíme - pak jedete s něčím na reklamaci a ... nemáme čas, je to vlastnost, s tím se nedá nic dělat, neslyšíme nevidíme... takže asi tak.
Renault Megane Grandtour 1.2 TCe 130

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od Zefek » pát črc 14, 2017 06:05

Napiš tu zkušenot na http://servisy.rnews.cz/
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

kamil208
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: sob srp 13, 2011 12:22

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od kamil208 » pát črc 14, 2017 17:52

simima2 píše:
čtv črc 13, 2017 23:35
Mám GrandToura. Já jim to můžu zkusit přeposlat, ale už jsem měl tu čest s nimi komunikovat ohledně cukání motoru 1.2 TCe 130 a udělali ze mě akorát ****** co neumí řídit a označili cukání motoru za vlastnost... Tímhle autem u mě Renault vážně klesnul, i když možná víc než tím autem svým přístupem, dokud vám to auto prodávají, všechno jde, nic není problém, zařídíme vyřídíme - pak jedete s něčím na reklamaci a ... nemáme čas, je to vlastnost, s tím se nedá nic dělat, neslyšíme nevidíme... takže asi tak.


presne jak pises...vse je po zakoupeni jinak, odpoved na nedostatky je asi vsude stejna...na vse vymluva,s tim nic neudelame,to je v toleranci,chrastici prevodovka je vlastnost....
Megane IV Grandcoupe 1.6 ZEN 2017
Megane II Grandtour 1.6. 2006

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od Zefek » pát črc 14, 2017 18:02

Přesně proto vznikl ten systém hodnocení servisů. Některé servisy mají ochotu řešit problémy, jiné ne. A tak v tom systému chceme ukázat, že ne se všemi servisy může mít člověk špatnou zkušenost.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
ToMreN
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 30, 2017 22:47

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od ToMreN » pát črc 14, 2017 18:18

Simima2: tie tvoje pridané fotky... to nebolo vidno pri kúpe ? To sa rozladilo počas používania ? Inak to je celé na reklamáciu a ak toto neuznajú tak potom nechápem. Ja čo som videl raz na parkovisku bieleho Megana ten nemal takéto nedostatky. Ľudia reklamujte a reklamujte. Takéto nedostatky vôbec nie sú v tolerancii. A ak sú tak Renault ma nejaké vlastne tolerancie, ktoré ale v tejto časti Európy neplatia. Takéto auta nech predávajú do Nemecka nie do Čiech a na Slovensko.

kamil208
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: sob srp 13, 2011 12:22

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od kamil208 » pát črc 14, 2017 19:08

tak jsem dnes neco nafotil... http://www.rajce.net/u1102803


ToMreN : ja to pri prebirani auta videl a upozornil jsem na to... bohuzel,auto uz zaplaceny uz bylo, mel jsem na vyber dve super varianty: neprevzit a prijit o zalohu 50tis.kc nebo prevzit a nechat to reklamovat....jak jsem dopad pri reklamaci jsem tady napsal


pridam pak i videa....
Megane IV Grandcoupe 1.6 ZEN 2017
Megane II Grandtour 1.6. 2006

MILIS
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 12, 2017 13:19

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od MILIS » pát črc 14, 2017 19:41

Tak ja jedu pristi tyden do servisu, slibili mi, ze se to pokusi opravit, ja si toho taky pri prebirani nevsiml, ale asi bych dopadl stejne jako Kamil, v kazdem pripade jsem byl u prodejce dost razantni, tak snad pochopili, ze nemohou prodavat takove zfusovane auta. Budou opravovat i to chrasteni pod plynovym pedalem, tak jsem zvedavy

Uživatelský avatar
ToMreN
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 30, 2017 22:47

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od ToMreN » pát črc 14, 2017 20:38

kamil208 píše:
pát črc 14, 2017 19:08
tak jsem dnes neco nafotil... http://www.rajce.net/u1102803


ToMreN : ja to pri prebirani auta videl a upozornil jsem na to... bohuzel,auto uz zaplaceny uz bylo, mel jsem na vyber dve super varianty: neprevzit a prijit o zalohu 50tis.kc nebo prevzit a nechat to reklamovat....jak jsem dopad pri reklamaci jsem tady napsal
Jasne, chápem... ťažké rozhodnutie. Tak konečné rozhodnutie je na každom z nás. Na variante ze vyplatiš auto až ked odstránia nedostatky sa nedalo dohodnúť ?

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] a 12 hostů