chrčanie z "oblasti" výduchu ventilácie - vodič -> Actis 53817

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

chrčanie z "oblasti" výduchu ventilácie - vodič -> Actis 53817

Příspěvek od maydayanthem » čtv čer 15, 2017 12:46

vsetci, ktori mate 1,2 130 k a manual (ale udajne aj na 1,6 EDC sa to uz objavuje, co je zaujimave na 1,2 100k to nebolo pozorovane) urcite riesite problem pri stlacani plynu a spojky s divnymi zvukmi vychadzajucimi z vyduchov (najma strana vodica, bystre ucho to zapocuje aj na strane spolujazdca :-D )
tento problem nie je novy, renault si s nim nevie dat rady uz pekne dlho, aj ked prislubil riesenie :-( ale nakoniec sa oficialne vyjadril, ze to nie je chyba...
o co ide - akonahle sa zrychluje/preraduje od rychlosti cca. 50km a medzi 2-3.000 ot. a pridate plyn, tak sa z vyduchov ozyva cinkanie, sustanie, chrašťanie (kazdy ten zvuk vnima inak)...
spanieli (nemci) to uz riesia nejaky ten patek (aj oficialnymi staznostami na zastupenie renaultu v danej krajine), bolo vyskusanych niekolko moznosti - pocnuc tlmenim priestoru kapoty - v ramci potrubia nasavania, vymenou spojky az po vymenu prevodovky...nic nepomohlo, objavilo sa dokonca riesenie (udajne z dielne renaultu, kedze ale nezabralo, nebolo definovane ako oficialna OTS) v podobe vymeny nejakej kovovej trubky (niekde v/pri prevodovke??) a jej nahradenim za plastovu, dalsim pokusom bola vymena spojkoveho kitu (problem odstraneny len na par dni, potom sa to opat vratilo)...
ak si to chcete nasimulovat, skuste ist tak 50, preradte z 2 na 3 (alebo 3 na 4), jemne stlacte spojku (tak 1-2 cm dole) a pridajte (mozte aj opakovane) plyn na 2-3 sek.
myslel som, ze ten zvuk sa po case utrasie, ale pri takmer 10.000 km, by som dokonca povedal, ze zosilnieva - co sa mi teda moc nepaci. Pokial nie je pustene radio a mate to stastie, ze aerodynamicke obtekanie auta sposobuje maly hluk, ktory prechadza do kabiny, je ten nas vnutorny zvuk naozaj neprijemny.

Ak sa najde niekto, kto to uz riesil a nahodou sa mu podarilo nieco vymysliet, dajte prosim navod do placu. Akykolvek napad je vitany.
Thanx.

PS: tuto hla blizsie info (nebat sa pouzit preklad v ramci chromu ;-) )
http://www.foroclub.es/megane4/viewtopi ... e711ce8424

PS2: nebavime sa o obtekani vzduchu o späťaky a ani o piskani turba...to su uplne ine zvuky, ktore nesuvisia s tymto problemom ;-)
Naposledy upravil(a) maydayanthem dne stř čer 10, 2020 12:50, celkem upraveno 9 x.
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 130k manual (vseobecny problem tohto typu motora)

Příspěvek od Rado77 » čtv čer 15, 2017 15:09

A vychadza zvuk skutocne z vyduchov, alebo to moze ist dakde viac za strany vodica napr. cez samotnu prepazku interier/motor?
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 130k manual (vseobecny problem tohto typu motora)

Příspěvek od maydayanthem » čtv čer 15, 2017 17:23

99,9 % vyduch resp. jeho okolie, kazdy to vnima inak... staci sa len trosku naklonit za jazdy uchom k tomu vyduchu... ked sa budem nudit, spravim video a prilozim...
Naposledy upravil(a) maydayanthem dne stř čer 20, 2018 22:49, celkem upraveno 1 x.
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

simima2
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř črc 10, 2013 16:36

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 130k manual (vseobecny problem tohto typu motora/prevodovky)

Příspěvek od simima2 » pát čer 16, 2017 16:56

Tak přesně tento popisovaný problém má můj půlroční M4 1.2 TCe 130. Pocitově jde tento zvuk - drnčení/chrastění z levého výdechu klimy, ale nějak to asi musí mít něco společného s motorem nebo převodovkou. Při přidávání plynu to drnční, při lehčím stlačení spojkového pedálu se drnčení zhoršuje a při úplném sešlápnutí nastává ticho.
Já s tím jel na reklamaci, technik uznal že je to otravné a řešili to demontáží palubní desky, objevili údajně cosi uvolněného co dotáhli, zpětně namontovali a vrátili mi vozidlo jako opravené. Žádná změna nenastala, drnčení pořád stejné, jediné co se změnilo - povedlo se jim odřít displej R-Linku, naštěstí po opětovné reklamaci vyměnili za nový.
Takže v mém případě problém přetrvává a byl bych moc rád, kdyby se našel někdo, komu to třeba v servisu vyřešili.
Renault Megane Grandtour 1.2 TCe 130

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 130k manual (vseobecny problem tohto typu motora/prevodovky)

Příspěvek od Rado77 » pát čer 16, 2017 17:28

Nemohol by to byt niekde v privode klima trubiek cez prepazku motor/interier, ktore nasledne vchadzaju zlava dole popri komine vetrania/kurenia, ze sa tam nejako blbo opieraju a zvuk sa prenasa umelym kominom az na vyduch?
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 130k manual (vseobecny problem tohto typu motora/prevodovky)

Příspěvek od maydayanthem » ned čer 18, 2017 10:27

no ved toto keby sme vedeli... niekolko (mozno aj desiatok) servisov (ES, DE, AT, PL, ...) uz malo kadeco rozobrate a nikto este neprisiel na to, co to sposobuje... pravdepodobne, ked sa zisti co to sposobuje, bude oprava jednoducha.. ja sam mam ale nemile podozrenie, ze oprava bude spocivat v novej koncepcii prevodovky - spojky - turba - ??? (nevedno coho) ... bud nieco z toho bolo zle navrhnute, alebo tato kombinacia nie je dobre odladena... a teraz sa na to pozrime ocami renaultu, ak by toto vsetko mali prekopat a nasledne vymienat na vsetkych autach, tak to renault moze zabalit (podla mna vydavky VW na dieselgate by v tomto pripade boli uplne zanedbatelne, proti tejto vymene - kedze motor a prevodovka su tie najdrahsie casti auta a tvoria asi polovicu ceny auta)..

medzicasom sa objavili info, ze niekto ma nieco podobne uz aj na 1,5 dci... ci je to skutocne ten isty zvuk nevedno, kedze nie je k postu pripojena zvukova/video stopa

pravda je taka, ze tymito zvukmi spolu s inymi chybami
- krivo osadene/pasujuce zadne piate dvere, ktore aj po "prestelovani" v servise opat po par dnoch ci tyzdnoch sadnu a nicia lak na narazniku, resp. rozbijaju cierne plastove deflektory okolo skla - pri dosadnuti dveri narazaju na plech kasne
- sadnute predne dvere, ktore je docela problem nastelovat - len si pekne skontrolujte, ci uz v lavom hornom rohu tesnenia zadnych dveri za vodicom, nemate tu gumu odretu, resp. predratu, detto strana spolujazdca, o nejakom licovani dveri voci blatnikom alebo kapote voci A stlpikom ani neuvazujme...
- aktualizacia map (OK ma byt teraz nejaky update na mapy ku 12/2015 - co je teda fakt brutal aktualne, ale pomaly koniec mesiaca a kde nic tu nic...), a to uz ani nehovorim o prechode na AndroidAuto (tu moze niekto argumentovat - no ale v case ked si si kupil auto tak to nebolo podporovane a ani v ponuke... dobre, suhlasim, tak ale preco to teda v novych autach (zajednanych po 1.3.2017) nebolo premenovane napr. na r-link 3 ?? ked je to teda uplne iny hw a podporuje to dalsie funkcie...) ... a mimochodom stale sa jedna o fazu 1...
- zvuky zo stlpiku riadenia (doslova ako traktor), ked su uplne vytocene kolesa a pohynam sa dobredu...
- ....

... (pokracovanie) renault nasral doooost ludi na zapade, ktori si naozaj nedavaju servitku pred usta a pisu aj oficialne staznosti priamo na centraly renaultu... akoze je nam jasne, kde tieto staznosti skoncia, otazka znie, ci to nie je trosku kratkozrake zo strany renaultu, kedze chceli zapocat novu eru a ponukat nadpriemerne kvalitne auta... zatial sa im dari nadpriemerne nasierat ludi a vzbudzovat v nich odpor voci dalsej kupe auta z dielne renault.. skoda, lebo designove a aj interierovo je tu naozaj krok pred, uz len doladit tu fazu testovania a montovania pred tym, ako sa dostane auto do vyroby....

https://www.youtube.com/watch?v=MN74i1meqmI
https://www.youtube.com/watch?v=8IEN6H1p4HY
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

tigi2508
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: stř dub 12, 2017 22:03

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 130k manual (vseobecny problem tohto typu motora/prevodovky)

Příspěvek od tigi2508 » ned čer 18, 2017 20:41

No neviem ja mam nový megane grandtour 1,6 Sce a žiadne takéto problémy ako na videach memám.Neviem či sa to týka len HB a Grandcoupe ktoré sú vyrábané v Turecku.No uvidime časom
Renault megane grandtour 1,6 SCe Intense,Blue cosmos,Pack Navigacia Plus,poloautomaticka brzda

petrf
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: pát čer 03, 2016 08:46

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 130k manual (vseobecny problem tohto typu motora/prevodovky)

Příspěvek od petrf » stř čer 21, 2017 19:36

No nazdar . Tak právě s tímhle probléem jsem objednanej za týden 29.6 na servis . Přesně , cinkání , šustění , chrastění , mezi 2-3 tis. ot . Jiné je jenom to že mám Kadjar a zvuky je slyšet víc ze strany spolujezdce . Pokud ale otevřu okno tak je to slyšet ještě víc. Rozhodně to nejde někde z přístrojovky . Dotet jsem se domníval že to jsou ventily , Dělá to jenom v tahu , nejvíce pokud jedu do kopce . Snad to nebude další problém který renault nedokáže odstranit . Uš mám dost toho že auto táhne pořád lehce doprava . V servise samo sebou nic nezjistili . Hlavně že se o tom píše na forech po celé evropě . Kluci skuste to někdo s tímm otevřeným oknem , jestli to taky budete slyšet i s venku . Jo a ještě při každém sešlápnutí plynu na olnoběh se ozve dost hlasité tuknutí, prej je to normální ale uš ani tomu moc nevěřím . Minulý týden jsem byl v serv. kvuli hodne velkýmu podtlaku v nádrži , to je prej normál že to dělaj všechny . Apak ješte spousta dalších menších problému , jako třeba že v rychlosti nad 160 se ohrne těsnění mezi přednim oknem a panoram. střechou atd. Renaulte, renaulte jedno velké sklamání najeto 8000km a motor chrastí jak starej vylágrovanej nafták . Dám vedět jak jsem dopadl , hodtě sem taky vaše zkušenosti . Mám dojem že tahle motorizace bude dost velkej pruser .

Uživatelský avatar
Stowik
Junior member
Příspěvky: 141
Registrován: úte srp 26, 2008 17:32
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 130k manual (vseobecny problem tohto typu motora/prevodovky)

Příspěvek od Stowik » stř čer 21, 2017 20:07

Hmm, takže to evidentně nebude problém jen Megane GC a HB.

Jak je na tom GrandTour? Můj má dorazit do 12.9. a místo těšení teď trnu jak na tom bude ten můj. :cry:
Od 16.8.17' Megane IV GrandTour TCE130 Intens

Do 16.8.17' Laguna II GrandTour 1.9dci 88kW 2002 Privilege

Žádné práce se nebojím, klidně si vedle ní lehnu. :-D
Není umění přijít servanej z práce, to umí každej blb.
Umění je vracet se z práce odpočatej a přitom mít vyděláno.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 130k manual (vseobecny problem tohto typu motora/prevodovky)

Příspěvek od Rado77 » čtv čer 22, 2017 10:55

A mohol by to robit aerodynamicky hluk? Pri tych rpm 2000 a vyssich? Ze tam niekde do kominu vetrania/kurenia nejako prefukuje vzduch? Alebo to suvisi aj nejako so stlacanim pedalov?
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 130k manual (vseobecny problem tohto typu motora/prevodovky)

Příspěvek od Jean ViC » čtv čer 22, 2017 16:37

petrf píše:
stř čer 21, 2017 19:36
najeto 8000km a motor chrastí jak starej vylágrovanej nafták . Dám vedět jak jsem dopadl , hodtě sem taky vaše zkušenosti . Mám dojem že tahle motorizace bude dost velkej pruser .
noo mam v cliu IV podladenou verzi na 120k, kroutak 205Nm je stejnej, mam najeto skoro 40tis km uz :)
a motor stale cajk nerachta nejak nebo tak neco...
je pravda ze neco v kastliku nebo u kastliku pred spolujzedcem rezonuje/drnci/ v otackach cca1600-1700ot
ja bych v tech otackach nejezdil ale automat mi tak radi semtam v obcich... takze jestli to nedrnci neco v motorovem prostoru a neni to stejny problem?
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

Spartakus
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: sob kvě 13, 2017 09:33

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 130k manual (vseobecny problem tohto typu motora/prevodovky)

Příspěvek od Spartakus » pát čer 23, 2017 17:40

Zdravím. Mám od února 2017 Grandtoura 1,6 benzín, nyní najeto 5.000 km. Od počátku se objevuje za jízdy od motoru podružný zvuk, něco jako když je motor podtočený v nízkých otáčkách a přidá se plyn bez přeřazení, ozývá se však i ve vyšších otáčkách při vyšších rychlostech. Původně jsem si myslel, že pokud najedu více km, tak to po zajetí přestane ale nestalo se. Když stojím a je motor spuštěný, tak nic, ani když motor vytočím na vyšší otáčky je vše v pořádku. Pokud zařadím a rozjedu se, tak ten zvuk začne, je to souvislý zvuk, jak říká manželka takové prdění. Když jedu se zařazením rychlostním stupněm bez plynu, tak je slyšet, sešlápnu spojku přestane, pustím spojku a opět je to slyšet. Zatlačím na plynový pedál řekl bych, že se zvuk maličko zvýší. Není nic strašnýho ale každý zvuk, který nemá být mi vadí a chtěl bych to vyřešit. V Renaultu mi říkali, že to nic není a že to zkoušeli u Dacie Daster a tam je to prý horší. JInak jsem s autem spokojený.

tigi2508
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: stř dub 12, 2017 22:03

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 130k manual (vseobecny problem tohto typu motora/prevodovky)

Příspěvek od tigi2508 » pát čer 23, 2017 17:53

Spartakus píše:
pát čer 23, 2017 17:40
Zdravím. Mám od února 2017 Grandtoura 1,6 benzín, nyní najeto 5.000 km. Od počátku se objevuje za jízdy od motoru podružný zvuk, něco jako když je motor podtočený v nízkých otáčkách a přidá se plyn bez přeřazení, ozývá se však i ve vyšších otáčkách při vyšších rychlostech. Původně jsem si myslel, že pokud najedu více km, tak to po zajetí přestane ale nestalo se. Když stojím a je motor spuštěný, tak nic, ani když motor vytočím na vyšší otáčky je vše v pořádku. Pokud zařadím a rozjedu se, tak ten zvuk začne, je to souvislý zvuk, jak říká manželka takové prdění. Když jedu se zařazením rychlostním stupněm bez plynu, tak je slyšet, sešlápnu spojku přestane, pustím spojku a opět je to slyšet. Zatlačím na plynový pedál řekl bych, že se zvuk maličko zvýší. Není nic strašnýho ale každý zvuk, který nemá být mi vadí a chtěl bych to vyřešit. V Renaultu mi říkali, že to nic není a že to zkoušeli u Dacie Daster a tam je to prý horší. JInak jsem s autem spokojený.
Ja si myslím,že po 5,000 km je ešte priskoro robiť nejaké závery.Motor bude ako tak zabehnutý po cca 10-15000 km kým sa všetko "uloží" tak ako má.Bavil som sa pred kupou Renaultu Grand tour s mechanikom kam chodim 10-15 rokov a je to fakt supermechanik a ten tvrdil,že motor bude v optimalnej pohode niekedy okolo 35000 - 40000 km.
Renault megane grandtour 1,6 SCe Intense,Blue cosmos,Pack Navigacia Plus,poloautomaticka brzda

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 130k manual (vseobecny problem tohto typu motora/prevodovky)

Příspěvek od maydayanthem » pát čer 23, 2017 23:13

takze, male doplnenie:
- ten zvuk je tam uplne od zaciatku - ja som si ho vsimol asi po prvej 5 minutovej jazde autom, uz vtedy bolo jasne, ze toto bude este velky pruser...
- aerodynamicky zvuk s tym nema nic spolocne
- otvorene okno a zvuk, ano, tato alternativa je tiez pravdepodobne spravna (ze to ide od vonku a cez tapacir/plast na okne spatneho zrkadla ten zvuk prechadza a vychadza akoby z miesta blizko vyduchu klimy), co pisu nemci (vacsina z nich ma GT), tak aj tiii, maju taku skusenost, ze to ide z vonku, ale zas nemozno vylucit, ze sa jedna o (uplne) iny zvuk, lebo niekto to tiez reklamoval, nieco mu tam vymenili, zvuk z vonku uz nebol taky prenikavy, ale "nas" zvuk v interieri ostal
- tyka sa to vsetkych 1,2 - 130 koni, je uplne jedno v akom je to aute - M IV, Kadjar... niekto pisal aj o 1,5 dci a tiez GT s 1,6 a automatom... 1,2 - 100 koni zatial som nezaznamenal ziadneho nestastnika...
- zvuk sa da nasimulovat pri pridavani plynu hore kopcom, ale aj dole kopcom...a teraz pozor, uz ho je mozne pozorovat aj v pripade ze nepridavam plyn a nesiaham ani na spojku... najma po zabere plynu hore kopcom ma ten zvuk este "dozvuk" asi 1-2 sekundy
- blizim sa k 10.000, motor si mozno sadne, len sa obavam aby si nesadol priamo na cestu (za jazdy) aj s prevodovkou a boh vie cim este...
- video je hotove, ako ho tu pridat? kde su definovane parametre prilohy - aka max. velkost, format?? D.
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

Uživatelský avatar
Stowik
Junior member
Příspěvky: 141
Registrován: úte srp 26, 2008 17:32
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 130k manual (vseobecny problem tohto typu motora/prevodovky)

Příspěvek od Stowik » sob čer 24, 2017 19:37

Video bych dal na youtube. Tam tě žádný parametry, velikost, formát nemusí trápit. Sem pak jen odkaz na video.
Od 16.8.17' Megane IV GrandTour TCE130 Intens

Do 16.8.17' Laguna II GrandTour 1.9dci 88kW 2002 Privilege

Žádné práce se nebojím, klidně si vedle ní lehnu. :-D
Není umění přijít servanej z práce, to umí každej blb.
Umění je vracet se z práce odpočatej a přitom mít vyděláno.

petrf
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: pát čer 03, 2016 08:46

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 130k manual (vseobecny problem tohto typu motora/prevodovky)

Příspěvek od petrf » ned čer 25, 2017 10:08

jj někde to dej at to porovnám s tím mojím zvukem , jestli je to to samý

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 130k manual (vseobecny problem tohto typu motora/prevodovky)

Příspěvek od maydayanthem » ned čer 25, 2017 13:47

M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

petrf
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: pát čer 03, 2016 08:46

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 130k manual (vseobecny problem tohto typu motora/prevodovky)

Příspěvek od petrf » ned čer 25, 2017 17:54

Jo řekl bych že je to hodně podobný zvuk . Postupem času bych řekl že se jedná o detonační spalování . Dřív jsem tankoval vervu 100 ted jsem přešel na 95 a zdá se že je to slyšet ještě víc .

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 130k manual (vseobecny problem tohto typu motora/prevodovky)

Příspěvek od maydayanthem » pon čer 26, 2017 09:12

nemyslim, ja tankujem stale to iste, a dnes ako sme sli dvaja nalozeni na konci trasy hore kopcom (ranna jazda a asi 8 km usek), to bolo docela hlasneee...
v poslednej dobe si vsimam, ze mi docela pekne piska turbo (efekt policajnej sireny) uz ako nastartujem, akoze jasneee, chladny motor a vsetko kolo toho, ale nerobilo to prvych par tisic km a auto bolo kupovane pred zimou (takze rana boli este chladnejsie)...
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

petrf
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: pát čer 03, 2016 08:46

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 130k manual (vseobecny problem tohto typu motora/prevodovky)

Příspěvek od petrf » pon čer 26, 2017 15:30

S tím turbem to mám tak jak ty , kupoval jsem to v listopdu , no a je to stále hlasitější , a přesně minulý týden jsem zjistil že to píská hned po nastartování . Otáčky vyletí lehce přes 1000 a už je to slyšet a celkem dost . Ale v tom bych žádnej problém nevyděl . Ješte k tomu tukání , nebo jak to nazvat . Po ránu jedu 4km po rovině a pak do kopce a tam to klepe nejvíc někdy instinktivně uberu pod 2000 aby se tam něco nerozsypalo . Jo když stojíš na volnoběh a šlápneš na plyn , taky se ti ozve dost hlasité klepnutí ?

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 130k manual (vseobecny problem tohto typu motora/prevodovky)

Příspěvek od maydayanthem » úte čer 27, 2017 00:28

uz ako povies, ale tym, ktorym ho menili pri 15.000 v tom asi problem videli ;-)
- otacky mi nelietaju, aspon to som este nespozoroval
- ten zvuk je vzdy rovnaky, bez ohladu na to, ci podtocim na 1200-1500, idem relativne normalne 1500-2500, alebo tomu nalozim nad 2500... mozno len hlasitost sa trosku meni... inak, uz davnejsie som si vsimol, a dnes som si to kua potvrdil, ze k tomu nasmu chrapčaniu sa pridava dalsi zvuk (ale urcite nejde z lavej strany, resp. odtial ako naše chraptanie) - a sice ako ked astmatikovi zoberies kyslikovy pristroj a on sa nemoze nadychnut (bez srandy, inak to opisat neviem) ... prosto taky hlasity nadych (alebo teda vydych) ale pri tom lapa po dychu.... povedal by som, ze to ide z pravej strany vyduchov, ale moze to ist aj zo stredu, vrchnej casti palubovky... neviem to presne definovat, aj ked mam vypnutu klimu a radio....
- volnobeh a plyn? definuj blizsie, ma to byt nejaky prudsi rozbeh alebo nejake vyhulenie nad 3000 a viac mas na mysli?
Naposledy upravil(a) maydayanthem dne pon črc 24, 2017 23:42, celkem upraveno 1 x.
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

petrf
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: pát čer 03, 2016 08:46

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 130k manual (vseobecny problem tohto typu motora/prevodovky)

Příspěvek od petrf » pon črc 24, 2017 18:00

Ahoj kluci . Tak v mém případě je problém vyřešen . Musely se dělat komplet rozvody . Prej tam bylo něco vylomenýho na napínáku , snad nějakej váleček či co . Tím se uvolnil řetěz a proto ty zvuky . Při najetých 8 tisících docela mazec . Všem přeji hodně zdaru a já du řešit další závady , tentokrát vrzání a klepání od pravýho předního kola . Nazdar

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 130k manual (vseobecny problem tohto typu motora/prevodovky)

Příspěvek od Rado77 » pon črc 24, 2017 22:53

Tak ako citam tie temy, tak ten M4 je riadny sajs! A to sa este predtym dusovali ze spolupracuju s Daimlerom co sa tyka kvality a bla bla...Kks predava sa to chvilu, a uz tu mame veci ako serie motorov urcenych na komplet vymenu, zle licujuce plasty, vrzganie zadnej napravy bez riesenia, diskutabilna kvalita tCe motorov....
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

tigi2508
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: stř dub 12, 2017 22:03

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 130k manual (vseobecny problem tohto typu motora/prevodovky)

Příspěvek od tigi2508 » pon črc 24, 2017 23:09

Rado77 píše:
pon črc 24, 2017 22:53
Tak ako citam tie temy, tak ten M4 je riadny sajs! A to sa este predtym dusovali ze spolupracuju s Daimlerom co sa tyka kvality a bla bla...Kks predava sa to chvilu, a uz tu mame veci ako serie motorov urcenych na komplet vymenu, zle licujuce plasty, vrzganie zadnej napravy bez riesenia, diskutabilna kvalita tCe motorov....
No ja som velmi spokojný ani jeden z týchto problemov co sa tu riesili nemam.Dúfam,že sa mi budú vyhýbat co najdlhsie.
Renault megane grandtour 1,6 SCe Intense,Blue cosmos,Pack Navigacia Plus,poloautomaticka brzda

softouch
Advanced member
Příspěvky: 426
Registrován: čtv črc 23, 2009 20:54

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 130k manual (vseobecny problem tohto typu motora/prevodovky)

Příspěvek od softouch » úte črc 25, 2017 07:20

Rado77 píše:
pon črc 24, 2017 22:53
Tak ako citam tie temy, tak ten M4 je riadny sajs! A to sa este predtym dusovali ze spolupracuju s Daimlerom co sa tyka kvality a bla bla...Kks predava sa to chvilu, a uz tu mame veci ako serie motorov urcenych na komplet vymenu, zle licujuce plasty, vrzganie zadnej napravy bez riesenia, diskutabilna kvalita tCe motorov....
Na fora pisu ludia, ktori maju problemy. Ti, ktori ich nemaju, jazdia a na fora nemaju co pisat. Inak povedane, tieto fora skresluju realitu podobne, ako ju ma skreslenu technik v servise, ktory tam ma furt auta s poruchami.
Renault Megane IV GrandCoupe Intens 1.5dCi110 EDC r.v. 08/2017
ObrázekDetail spotreby tu.
Renault New Fluence Limited 1.5dCi95 r.v. 05/2015
Obrázek Detail spotreby tu.
ex: Renault New Thalia Privilége r.v. 07/2009 1,2 16V po 189.500km pri spotrebe 5,71l/100km Detail spotreby tu.

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů