chrčanie z "oblasti" výduchu ventilácie - vodič -> Actis 53817

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
svoboda77
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pon dub 02, 2018 22:03

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od svoboda77 » úte dub 03, 2018 22:40

Taky mě to překvapilo. Měli na prodejně dva skladové Grandtoury ve velmi podobných výbavách, SCe115 a TCe130. Rozdíl v ceně asi 25.000Kč, atmosféra v červené flamme, výbava ZEN plus packy Parking, Klima, rezerva, vyhřívané sedačky. TCe130 ve výbavě Limited, v základní bílé. Ve výsledku tedy navíc asi jen bezklíčové zamykání a startování. Když jsem popsal, na jaký typ ježdění auto chci - o víkendu s rodinou na chalupu a tu a tam po Praze, a že očekávám zhruba desetiletou životnost jako u O1, kterou jim tam nechávám na protiúčet, rovnou mi potvrdil, že je pro mě ta jednašestka úplně v pohodě, ušetřím přes dvacet tisíc a navíc na červená je fakt pěkná. Nabídl mi i zkušební jízdu na jiném Meganu se stejným motorem, abych si sám nejdřív osahal, jestli mi dynamika toho motoru bude vyhovovat. Na to jsem ale už neměl čas, musel jsem se vracet do práce na druhý konec Prahy. Protože ale přesedlávám z 10let staré O1 s ještě slabším motorem (1.6 MPI 75kW), tak s tím asi fakt problém mít nebudu. To jsme ale už dost OFF TOPIC, sorry...
Mégane IV Grandtour 3/2018 (1.6 SCe 115)

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od niky79 » stř dub 04, 2018 09:02

Ja bych skladovku vyrobenou kdovi kdy nebral :)
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Anryyk
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: stř čer 28, 2017 18:27

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od Anryyk » stř dub 04, 2018 16:37

Zdravím, dneska jsem narazil na italském fóru ale i na dalších na zajímavou věc, po cca 1 roce se podařilo eliminovat šustící zvuky atd., bohužel italsky neumím tak čerpám s google translator.

Jde o to, že pod stěrači se nachází vedle nějakého motorku (stěrače) průduch dovnitř do vozidla (mřížka), kde je součástka připomínající klakson? (kulatá součástka), kdy po vytočení matice a umístění gumy pod tuto matici a následné znovu utažení, veškeré zvuky přestanou. Zřejmě zde dochází k vířivému procesu, který dělá ty hrozné zvuky.


originál zde: Nejsem moc s toho..... možná je zde někdo chytřejší a technicky zručnější tak bude vědět o co jde....

Tempo fa scrissi un post inerente a delle vibrazioni apparentemente riconducibili a dentro il cruscotto, più precisamente in "zona r-link", e notai che anche altri lamentavano il mio stesso problema.

Ebbene, dopo mesi di tentativi e prove condite dalle più elaborate e fantasiose imprecazioni sono probabilmente risalito al problema: la tromba del clacson, posizionata sotto i tergicristalli accanto al motorino tandem.
Il fissaggio della trombetta è proprio accanto al grigliato che permette all'aria di entrar nell'abitacolo quindi il rumore sembrava a tutti gli effetti provenire da dentro.

Ho allentato il dado, fatto passar dietro un pezzetto di gomma e riserrato il tutto.

EDIT: non é la tromba del clacson, mi sono sbagliato non essendo pratico. Diciamo che è un componente "rotondo", chiamiamolo cosi.....

exBURN
Advanced member
Příspěvky: 329
Registrován: pon led 01, 2018 21:43

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od exBURN » čtv dub 05, 2018 17:30

niky79 píše:
stř dub 04, 2018 09:02
Ja bych skladovku vyrobenou kdovi kdy nebral :)
JJ, taky jsem si zadal do výroby raději. když už nový tak přesně podle mého gusta.

Uživatelský avatar
cing-ti
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: ned zář 24, 2017 20:22
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od cing-ti » čtv dub 05, 2018 20:43

svoboda77 píše:
úte dub 03, 2018 22:40
Taky mě to překvapilo. Měli na prodejně dva skladové Grandtoury ve velmi podobných výbavách, SCe115 a TCe130. Rozdíl v ceně asi 25.000Kč, atmosféra v červené flamme, výbava ZEN plus packy Parking, Klima, rezerva, vyhřívané sedačky. TCe130 ve výbavě Limited, v základní bílé. Ve výsledku tedy navíc asi jen bezklíčové zamykání a startování. Když jsem popsal, na jaký typ ježdění auto chci - o víkendu s rodinou na chalupu a tu a tam po Praze, a že očekávám zhruba desetiletou životnost jako u O1, kterou jim tam nechávám na protiúčet, rovnou mi potvrdil, že je pro mě ta jednašestka úplně v pohodě, ušetřím přes dvacet tisíc a navíc na červená je fakt pěkná. Nabídl mi i zkušební jízdu na jiném Meganu se stejným motorem, abych si sám nejdřív osahal, jestli mi dynamika toho motoru bude vyhovovat. Na to jsem ale už neměl čas, musel jsem se vracet do práce na druhý konec Prahy. Protože ale přesedlávám z 10let staré O1 s ještě slabším motorem (1.6 MPI 75kW), tak s tím asi fakt problém mít nebudu. To jsme ale už dost OFF TOPIC, sorry...
Tu zkušební jízdu bych urcite nepodcenoval, najel jsem kdysi několik set kilaku s Hyundai i30 benzin atmo a výkon byl spise papírový. V reálu to bylo strašný zklamání. Přisuzuji to trosku stále tvrdším emisním normám kdy mi subjektivně připadá ze 75kW dneska a pred deseti lety je nebetycny rozdíl. Bohuzel osobní zkušenost s SCe nemam, ale dával jsem protiuctem svou letitou jednickovou Octavii TDi 66kW a přesto, že Mégane ma 81kW a vetsi kroutak tak mam nekdy pocit ze by to mohlo byt lepsi :) take omluva za nesouvisejici koment.
Renault Mégane Grandtour IV Limited
1.5 dci 81kw
červená Flamme
(Octavia 1 Tour, Fabia 1 combi, 2x Felicia, Forman a Favorit)

Cox77
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: úte říj 31, 2017 17:00

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od Cox77 » sob dub 07, 2018 10:56

Anryyk píše:
stř dub 04, 2018 16:37
Zdravím, dneska jsem narazil na italském fóru ale i na dalších na zajímavou věc, po cca 1 roce se podařilo eliminovat šustící zvuky atd., bohužel italsky neumím tak čerpám s google translator.

Jde o to, že pod stěrači se nachází vedle nějakého motorku (stěrače) průduch dovnitř do vozidla (mřížka), kde je součástka připomínající klakson? (kulatá součástka), kdy po vytočení matice a umístění gumy pod tuto matici a následné znovu utažení, veškeré zvuky přestanou. Zřejmě zde dochází k vířivému procesu, který dělá ty hrozné zvuky.


originál zde: Nejsem moc s toho..... možná je zde někdo chytřejší a technicky zručnější tak bude vědět o co jde....

Tempo fa scrissi un post inerente a delle vibrazioni apparentemente riconducibili a dentro il cruscotto, più precisamente in "zona r-link", e notai che anche altri lamentavano il mio stesso problema.

Ebbene, dopo mesi di tentativi e prove condite dalle più elaborate e fantasiose imprecazioni sono probabilmente risalito al problema: la tromba del clacson, posizionata sotto i tergicristalli accanto al motorino tandem.
Il fissaggio della trombetta è proprio accanto al grigliato che permette all'aria di entrar nell'abitacolo quindi il rumore sembrava a tutti gli effetti provenire da dentro.

Ho allentato il dado, fatto passar dietro un pezzetto di gomma e riserrato il tutto.

EDIT: non é la tromba del clacson, mi sono sbagliato non essendo pratico. Diciamo che è un componente "rotondo", chiamiamolo cosi.....
Já tomu moc nevěřím, protože ten zvuk se ozývá v závislosti na otáčkách motoru, když jedeš devadesát se zařazeným rychlostním stupněm, zvuk je slyšet, a když vyřadíš, tak jedeš pořád stejnou rychlostí a zvuk zmizí. Podle mě to není nějaký zbloudilý proud vzduchu, ale má to souvislost s motorem.
Renault Mégane IV Hatchback 1,2 TCe 100 Intens bílá glacier

Uživatelský avatar
cing-ti
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: ned zář 24, 2017 20:22
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od cing-ti » sob dub 07, 2018 13:43

Cox77 píše:
sob dub 07, 2018 10:56
Anryyk píše:
stř dub 04, 2018 16:37
Zdravím, dneska jsem narazil na italském fóru ale i na dalších na zajímavou věc, po cca 1 roce se podařilo eliminovat šustící zvuky atd., bohužel italsky neumím tak čerpám s google translator.

Jde o to, že pod stěrači se nachází vedle nějakého motorku (stěrače) průduch dovnitř do vozidla (mřížka), kde je součástka připomínající klakson? (kulatá součástka), kdy po vytočení matice a umístění gumy pod tuto matici a následné znovu utažení, veškeré zvuky přestanou. Zřejmě zde dochází k vířivému procesu, který dělá ty hrozné zvuky.


originál zde: Nejsem moc s toho..... možná je zde někdo chytřejší a technicky zručnější tak bude vědět o co jde....

Tempo fa scrissi un post inerente a delle vibrazioni apparentemente riconducibili a dentro il cruscotto, più precisamente in "zona r-link", e notai che anche altri lamentavano il mio stesso problema.

Ebbene, dopo mesi di tentativi e prove condite dalle più elaborate e fantasiose imprecazioni sono probabilmente risalito al problema: la tromba del clacson, posizionata sotto i tergicristalli accanto al motorino tandem.
Il fissaggio della trombetta è proprio accanto al grigliato che permette all'aria di entrar nell'abitacolo quindi il rumore sembrava a tutti gli effetti provenire da dentro.

Ho allentato il dado, fatto passar dietro un pezzetto di gomma e riserrato il tutto.

EDIT: non é la tromba del clacson, mi sono sbagliato non essendo pratico. Diciamo che è un componente "rotondo", chiamiamolo cosi.....
Já tomu moc nevěřím, protože ten zvuk se ozývá v závislosti na otáčkách motoru, když jedeš devadesát se zařazeným rychlostním stupněm, zvuk je slyšet, a když vyřadíš, tak jedeš pořád stejnou rychlostí a zvuk zmizí. Podle mě to není nějaký zbloudilý proud vzduchu, ale má to souvislost s motorem.
Já bych tomu možná i věřil, protože jinak by to byla výsada pouze jedné motorizace, ale pokud se tu píše že je to všeobecný problém tak by řekl že chybka je jinde a konkrétně v motoru bych ji nehledal. Možná je to nesmysl, ale třeba to má souvislost s motorem pouze takovou že když je motor vy vyšších otáčkách tak tam něco napomáhá rozproudit ten zbloudilý vzduch. Osobně si myslím, že až se na to přijde tak se ukáže že to má na svědomí nějaká blbost. :-)
Renault Mégane Grandtour IV Limited
1.5 dci 81kw
červená Flamme
(Octavia 1 Tour, Fabia 1 combi, 2x Felicia, Forman a Favorit)

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od kotasekh » pon dub 09, 2018 09:59

Nebyva nahodou u steracu pri vstupu ventilace do kabiny bazmek na simulovani zvuku motoru? Vypada to dokonce podobne jako klakson. Ale jestli to pouziva i renault nevim...
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Anryyk
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: stř čer 28, 2017 18:27

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od Anryyk » pon dub 09, 2018 11:32

Máš pravdu, je to ono, jako klakson to opravdu vypadá.

exBURN
Advanced member
Příspěvky: 329
Registrován: pon led 01, 2018 21:43

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od exBURN » pon dub 09, 2018 12:19

Jako že tennumělý generátor zvuku vyrábí ty pazvuky?

Uživatelský avatar
Ládys
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: stř led 17, 2018 14:44

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od Ládys » pon dub 09, 2018 14:37

A nejde si vybrat jiný zvuk? Jako vyzvánění na mobilu. :lol:
Teď vážně - to je specialita jen téhle motorizace, nebo ten generátor je u všech?
Mégane IV Grandcoupé Zen SCe 115 + pack Design 16, Parking, Klimatizace Plus

exBURN
Advanced member
Příspěvky: 329
Registrován: pon led 01, 2018 21:43

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od exBURN » pon dub 09, 2018 20:27

Jde si vybrat zvuky Sport, normal a control....co to dělá netuším :-D

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od niky79 » pon dub 09, 2018 20:29

Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

svoboda77
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pon dub 02, 2018 22:03

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od svoboda77 » stř dub 11, 2018 21:57

niky79 píše:
stř dub 04, 2018 09:02
Ja bych skladovku vyrobenou kdovi kdy nebral :)
Dneska jsem si v Průhonicích vyzvedl červenou krásku, přestože to byla skladovka tak výroba 3/2018. :)
Mégane IV Grandtour 3/2018 (1.6 SCe 115)

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od niky79 » čtv dub 12, 2018 08:15

No to pak neni skladovka "vyrobená kdovíkdy" :D
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

alukoleso
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: stř led 31, 2018 18:49

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od alukoleso » čtv dub 12, 2018 18:19

Sleduji pravidelně skladovky a můžu říct,že v Průhonicích to je na ČOI za klamaní zákazníka.Všechny skladovky,vozy Renault které měli na prodejně z roku 2017 úderem půlnoci 1.ledna 2018 označili vozy vyrobené 2018.Takže oni je tam asi vyráběji v těch Pruhonicích.Tam bych si v životě auto nekoupil.Dělají z lidí jen blbce a kdo to nesleduje tak může naletět.Zajímavé je,že u seriozních prodejců jsem se s tímto nesetkal.Koukněte na tento vůz https://www.sauto.cz/osobni/detail/rena ... oFrom=list bylo nabízeno už v roce 2017 a ještě u něho píšou lítá kola,startování tlačítkem,odborníci!
meganeIV grandtour limited 1,6Sce,8/2018 červená flamme,meganeII sedan 1,4,16V sportway 2009 černá metla,,thalie 1,4 2002 modrá.

Uživatelský avatar
cing-ti
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: ned zář 24, 2017 20:22
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od cing-ti » čtv dub 12, 2018 20:37

alukoleso píše:
čtv dub 12, 2018 18:19
Sleduji pravidelně skladovky a můžu říct,že v Průhonicích to je na ČOI za klamaní zákazníka.Všechny skladovky,vozy Renault které měli na prodejně z roku 2017 úderem půlnoci 1.ledna 2018 označili vozy vyrobené 2018.Takže oni je tam asi vyráběji v těch Pruhonicích.Tam bych si v životě auto nekoupil.Dělají z lidí jen blbce a kdo to nesleduje tak může naletět.Zajímavé je,že u seriozních prodejců jsem se s tímto nesetkal.Koukněte na tento vůz https://www.sauto.cz/osobni/detail/rena ... oFrom=list bylo nabízeno už v roce 2017 a ještě u něho píšou lítá kola,startování tlačítkem,odborníci!
To vypada ze to je univerzální inzerát asi se jim to nechce měnit, urcite to neni “problem” jediného prodejce. Kdyz se obcas dívám na nabídku tak píšou mnohdy výroba 2018 ale na fotce interiéru mnohdy vidim na R-linku datum s minulým rokem. Obecně myslim, ze malo kde fotí skutečně každou konkrétní skladovku. U Hyundai jsem se s tim v nabídce minuly rok potkal taky... muze to byt fotka nejake konfigurace kterou treba běžné objednavaji na sklad s menšina zmenama. Ideální je vzdycky nechat si stejne poslat nabídku na konkrétní auto, z fotek stejne nejde poznat co vsechno je ve výbavě. Nebo zajet osobne, dost skladových aut na netu vubec neni.
Renault Mégane Grandtour IV Limited
1.5 dci 81kw
červená Flamme
(Octavia 1 Tour, Fabia 1 combi, 2x Felicia, Forman a Favorit)

svoboda77
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pon dub 02, 2018 22:03

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od svoboda77 » pát dub 13, 2018 11:55

Fotky jsou asi dvě různá auta, to co stojí před prodejnou má podle mě jiná kola než to, co stojí na trávě. V popisu je bezklíčové odemykání a startování, a na fotce z interiéru je klíček zasunutý v zapalování. Na počítači venkovní teplota 30 stupňů, takže fotky z loňska. Inzerát je to zbastlený, souhlasím, ale ta auta jim tam asi fakt tak dlouho nestojí.
Mégane IV Grandtour 3/2018 (1.6 SCe 115)

Anryyk
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: stř čer 28, 2017 18:27

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od Anryyk » čtv dub 26, 2018 17:19

Tak nevím jestli jsem si toho dřív nevšiml ale teď jsem jel v uličce s otevřeným okýnkem a jednička a dvojka do cca 2500 otáček zní jako když jede Fabia htp trivalcova. Při plynulem přidání to nedělá. Na proslapnuti volnoběhu je klid. Tak nevím. 1.2 tce 130 mám.
Já už asi fakt slyším trávu růst.

Tak to dělá nejvíc za studena a to dost, rachta jak stara paštika
zkoušel jsem poloosy tak pravá se ani nehne, leva boucha když dělám pohyb doleva do prava, zkoušel jsem na tchánovo autě a tomu se ani nehne může to být tohle?

NeraMys
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pát lis 24, 2017 08:32

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od NeraMys » pát kvě 04, 2018 07:30

Hezký den, zkoušel někdo dát tu gumu dle návodu na italském fóru a pokud ano, pomohlo to? Ten zvuk mě neskutečně irituje.

exBURN
Advanced member
Příspěvky: 329
Registrován: pon led 01, 2018 21:43

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od exBURN » sob kvě 05, 2018 22:49

Ten zvuk dělá převodovka nebo diferák. Mě taky neskutečně štval. Budete se s nim muset smířit. Megan je holt nejlevnějším autem nižší střední a tak se někde šetřit muselo.

Anryyk
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: stř čer 28, 2017 18:27

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od Anryyk » úte kvě 15, 2018 19:29

V sobotu jsem se byl objednat, čas mají až za měsíc, rachta to strašně, prijiimaci technik vyvalil oči.... No stejně mě to tak vrátí že nic nebylo slyšet.

Anryyk
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: stř čer 28, 2017 18:27

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od Anryyk » čtv kvě 17, 2018 13:07

https://youtu.be/0mce-YI10_M


Toto je přesně ten zvuk, který je slyšet.

exBURN
Advanced member
Příspěvky: 329
Registrován: pon led 01, 2018 21:43

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od exBURN » čtv kvě 17, 2018 21:01

JJ potvrzuji - stejný zvuk dělal i můj Megan.

Anryyk
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: stř čer 28, 2017 18:27

Re: divne zvuky z vyduchu ventilacie 1,2 - 100/130k manual (vseobecny problem)

Příspěvek od Anryyk » pát kvě 18, 2018 07:57

A nedělá to řetěz, nebo tobě to opravili, po zahřátí na provozní teplotu to není tak slyšet, nejvíc za studena, 2 rychlost 2300 otáček cca a kopec. Dřív to aspoň z venku slyšet nebylo :cry:

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů